بیمه درمان تکمیلی آرمان

درباره بیمه درمان تکمیلی آرمان

بیمه آرمان یکی از شرکت‌های بیمه جدید و جوان محسوب می‌شود که تلاش کرده با ارائه انواع بیمه‌نامه‌ها، با شرکت‌های بیمه قدیمی و با سابقه رقابت کند. یکی از بیمه‌هایی که توسط بیمه ماهان عرضه می‌شود، بیمه درمان تکمیلی است.

از آن جایی که همه افراد قبل از خرید بیمه به دنبال بررسی و مقایسه شرکت‌های بیمه مختلف هستند، ما در این متن به بیمه تکمیلی آرمان پرداختیم تا شما بتوانید بهترین بیمه تکمیلی را انتخاب و خریداری کنید. 

مزایای بیمه تکمیلی آرمان

متاسفانه در سال‌های اخیر هم تعداد بیماری‌ها و بیماران افزایش فراوانی داشته و هم هزینه‌های درمان. افرادی هم که بیمه‌های پایه مثل بیمه تأمین اجتماعی و بیمه سلامت دارند، احتمالاً با مشکل محدودیت پوشش و تعهدات در این بیمه‌ها رو به رو شده اند.

پس یک تصمیم هوشمندانه برای تمام افراد این است که به منظور پیش بینی هزینه‌های سنگین درمانی، تحت پوشش یک بیمه درمان تکمیلی قرار بگیرند.

اهمیت داشتن بیمه تکمیلی باعث شده تا در این سال‌ها بیشتر شرکت‌های بیمه به دنبال ارائه این بیمه در طرح‌ها و قالب‌های مختلف باشند. بیمه آرمان هم یکی از همین شرکت هاست که در این بخش شرایط، طرح‌ها و استعلام بیمه تکمیلی را در شرکت بیمه آرمان بررسی می‌کنیم.

شرایط بیمه تکمیلی آرمان

بیمه درمان تکمیلی به سه صورت انفرادی، خانوادگی و گروهی صادر می‌شود. البته تنها چند شرکت بیمه هستند که بیمه تکمیلی را به صورت انفرادی و خانوادگی صادر می‌کنند و مابقی شرکت‌ها بر روی ارائه بیمه تکمیلی گروهی تمرکز دارند.

بیمه تکمیلی آرمان هم به فقط به صورت گروهی و برای گروه‌ها و شرکت‌هایی با حداقل 50 نفر متقاضی بیمه صادر می‌شود. پس شرکت‌هایی که قصد خرید بیمه تکمیلی آرمان را دارند، باید توجه داشته باشند که مجموع تعداد پرسنل و خانواده‌های آن‌ها که متقاضی بیمه تکمیلی هستند، نباید از 50 نفر کمتر باشد.

طرح‌های بیمه تکمیلی آرمان

در تمام بیمه‌های تکمیلی گروهی، بر خلاف بیمه‌های انفرادی و خانوادگی، طرح‌های ثابت و یکسانی وجود ندارد و تمام شرایط بیمه‌نامه مثل پوشش‌ها، سقف تعهدات و دوره انتظار، بر اساس توافق شرکت بیمه با شرکت متقاضی مشخص می‌شود.

مهم‌ترین معیار در تعیین طرح‌های بیمه تکمیلی آرمان هم تعداد نفرات متقاضی و حق بیمه پیشنهادی متقاضیان است. 

طبیعی است که شرایط و میزان پوشش‌ها در طرحی که حق بیمه سالانه 200 هزار تومانی دارد در مقایسه با یک طرح دیگر با حق بیمه یک میلیون تومان، بسیار متفاوت خواهد بود.

همچنین هرچه تعداد نفرات متقاضی بیشتر باشد، معمولا طرح‌های بیمه تکمیلی کیفیت بهتر و حق بیمه مناسب تری خواهند داشت.

پوشش‌های بیمه تکمیلی آرمان

همانطور که گفتیم نوع پوشش‌ها و سقف تعهدات آن در بیمه تکمیلی گروهی به صورت توافقی و با توجه به شرایط شرکت متقاضی بیمه تعیین می‌شود. اما به صورت کلی در بیمه تکمیلی آرمان پوشش‌های زیر قابل ارائه است:

 • هزینه اعمال جراحی و بستری در بیمارستان و مراکز جراحی محدود در اثر حادثه یا بیماری، آنژیوگرافی قلب، انواع سنگ شکن، دیسک ستون فقرات، هزینه‌های شیمی درمانی، رادیوتراپی و گامانایف.
 • هزینه اعمال جراحی قلب، مغز و اعصاب (به استثناء دیسک ستون فقرات)، پیوندها (فقط شامل ریه، کبد، کلیه و مغز استخوان).
 • هزینه‌های زایمان طبیعی و سزارین.
 • هزینه انتقال بیمار با آمبولانس در داخل و خارج شهر، به شرط بستری در بیمارستان.
 • هزینه‌های رفع عیوب انکساری چشم برای اصلاح موارد نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم.
 • هزینه‌های پاراکلینیکی شامل انواع اسکن، سونوگرافی، ام آر آی، انواع آندوسکوپی، اکوکاردیوگرافی، ماموگرافی، دانسیتومتری، تست ورزش، نوار (اعم از عضله، عصب، مغز، قلب، مثانه)، آنژیوگرافی چشم، شنوایی سنجی، بینایی سنجی، هولتر مانیتورنینگ قلب، انواع گرافی، فیزیوتراپی.
 • هزینه جراحی‌های مجاز سرپایی مانند شکستگی‌ها، گچ گیری، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، اکسیزیون لیپوم، تخلیه کیست، لیزر درمانی و بیوپسی.
 • پوشش‌های اضافی دیگر (مثل پوشش هزینه‌های دندانپزشکی، عینک، سمعک، ویزیت و دارو) در صورت موافقت بیمه‌گر.

فرانشیز و دوره انتظار بیمه تکمیلی آرمان

فرانشیز و دوره انتظار هم جزو مواردی است که میزان آن به توافق صورت گرفته، مبلغ حق بیمه، تعداد نفرات و طرح انتخابی بستگی دارد.

فرانشیز بیمه تکمیلی معمولا بین 10 تا 30 درصد تعیین می‌شود و در صورت توافق بیمه آرمان می‌توان با افزایش حق بیمه فرانشیز را کاهش داد. البته در هیچ کدام از شرکت‌ها و طرح‌های بیمه تکمیلی، فرانشیز صفر نمی‌شود.

دوره انتظار هم معمولا به پوشش زایمان و پوشش جراحی و بستری تعلق می‌گیرد. دوره انتظار زایمان در بیمه تکمیلی آرمان هم حداکثر 9 ماه است؛ یعنی باید 9 ماه از خرید بیمه گذشته باشد تا بیمه‌شده بتواند از پوشش زایمان خود استفاده کند.

البته هرچه تعداد نفرات بیشتر باشد، دوره انتظار کمتر می‌شود؛ مثلا برای گروه‌های بالای 1000 نفر دوره انتظار حذف خواهد شد.

نحوه دریافت خسارت بیمه تکمیلی آرمان

بعد از انتخاب و خرید بیمه تکمیلی، مهم‌ترین موضوع نحوه استفاده یا دریافت خسارت از بیمه است. 

در بیمه تکمیلی آرمان مانند سایر شرکت‌های بیمه، دو راه برای دریافت خسارت از بیمه تکمیلی وجود دارد.

در روش اول که روش بهتر و راحت‌تری است، بیمه‌شده باید پس از دریافت نسخه پزشک، یکی از مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه آرمان را انتخاب کند و پس از دریافت معرفی‌نامه از شرکت بیمه، به این مراکز طرف قرارداد مراجعه کند.

در این حالت بیمه‌شده فقط باید فرانشیز را پرداخت کند و بقیه هزینه‌ها به عهده شرکت بیمه خواهد بود.

در روش دوم بیمه‌شده می‌تواند به مراکز درمانی غیر طرف قرارداد هم مراجعه کند. اما در این حالت باید همه هزینه‌ها را خودش بپردازد و بعدا هزینه‌ها را از شرکت بیمه دریافت کند. البته خسارت پرداختی شرکت بیمه بر اساس تعرفه‌ها، سقف تعهدات و کسر فرانشیز خواهد بود.

برای دریافت خسارت از بیمه آرمان باید مدارک زیر را به همراه داشته باشید:

 • خلاصه ایی از پرونده بیمارستانی
 • شرح عمل و نظریه پزشک معالج در مورد علت بیماری و شرح معالجات انجام شده
 • اصل صورتحساب بیمارستانی بیمه‌گذار
 • اصل قبض‌های پرداختی
 • کپی صفحه اول دفترچه بیمه
 • کپی صفحه اول و دوم شناسنامه بیمه‌گذار

استعلام و خرید بیمه تکمیلی آرمان

اگر شما متقاضی بیمه تکمیلی، چه به صورت گروهی و چه به صورت انفرادی هستید، حتما قبل از انتخاب به بررسی دقیق و مقایسه شرکت‌های بیمه مختلف می‌پردازید تا بهترین بیمه تکمیلی را انتخاب و خریداری کنید.

ازکی به عنوان یک مرکز مقایسه و خرید آنلاین بیمه این امکان را به شما می‌دهد که خرید یا استعلام بیمه تکمیلی انفرادی و خانوادگی را از طریق سایت ازکی انجام دهید.

همچنین برای استعلام قیمت، مقایسه و انتخاب بیمه تکمیلی گروهی از همه شرکت‌های بیمه مثل بیمه آرمان، می‌توانید با ثبت درخواست در سایت ازکی یا از طریق تماس با کارشناسان ازکی اقدام کنید.

کارشناسان ازکی با در نظر گرفتن شرایط و نیازهای شما به عنوان شرکت متقاضی بیمه تکمیلی و پس از مذاکره و استعلام از شرکت‌های بیمه، بهترین طرح بیمه تکمیلی را به شما پیشنهاد می‌دهد.

همچنین ازکی در زمینه خسارت بیمه تکمیلی خدمات ویژه‌ای مثل مشاوره دریافت خسارت، آنالیز پرونده‌های خسارت و پیگیری پرداخت آن را به بیمه‌گذاران ارائه می‌کند.