بیمه درمان تکمیلی آسیا

درباره بیمه درمان تکمیلی آسیا

بیمه تکمیلی گروهی یکی از انواع بیمه‌های تکمیلی است که بیشتر شرکت‌ها، سازمان‌ها یا گروه‌ها این بیمه را برای افزایش سلامت و رفاه حال پرسنل خود و خانواده‌های آنها تهیه می‌کنند. در بیمه تکمیلی گروهی هزینه‌های درمانی مازاد بر پوشش بیمه پایه مثل بیمه تأمین اجتماعی توسط شرکت بیمه جبران می‌شود. بیمه آسیا هم قدیمی‌ترین شرکت بیمه خصوصی در کشور است که بیمه تکمیلی را به صورت گروهی برای سازمان‌ها و شرکت‌ها صادر می‌کند. اگر در مورد شرایط بیمه تکمیلی آسیا و نحوه استعلام بیمه تکمیلی آسیا به دنبال اطلاعات بیشتر هستید، در ادامه با ما همراه باشید.

استعلام بیمه درمان تکمیلی بیمه آسیا

بیمه تکمیلی آسیا پوشش‌های زیر را به بیمه‌گذاران ارائه می‌کند. شرکت‌ها و گروه‌ها می‌توانند با توجه به نیاز اعضای خود و مبلغ حق بیمه، هر کدام از پوشش‌های زیر را برای بیمه‌نامه خود انتخاب کنند. با استعلام بیمه درمان تکمیلی آسیا می‌توانید متناسب با شرایط خود از پوشش‌ها و قیمت‌ها مطلع شوید. پوشش‌های قابل ارائه در بیمه آسیا به شرح زیر است:

 • هزینه اعمال جراحی و بستری در بیمارستان و مراکز جراحی محدود در اثر حادثه یا بیماری، آنژیوگرافی قلب، انواع سنگ شکن، دیسک ستون فقرات، هزینه‌های شیمی درمانی، رادیوتراپی و گامانایف.
 • هزینه اعمال جراحی قلب، مغز و اعصاب (به استثناء دیسک ستون فقرات)، پیوندها (فقط شامل ریه، کبد، کلیه و مغز استخوان).
 • هزینه‌های زایمان طبیعی و سزارین.
 • هزینه انتقال بیمار با آمبولانس در داخل و خارج شهر، به شرط بستری در بیمارستان.
 • هزینه‌های رفع عیوب انکساری چشم برای اصلاح موارد نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم.
 • هزینه‌های پاراکلینیکی شامل انواع اسکن، سونوگرافی، ام آر آی، انواع آندوسکوپی، اکوکاردیوگرافی، ماموگرافی، دانسیتومتری، تست ورزش، نوار (اعم از عضله، عصب، مغز، قلب، مثانه)، آنژیوگرافی چشم، شنوایی سنجی، بینایی سنجی، هولتر مانیتورنینگ قلب، انواع گرافی، فیزیوتراپی.
 • هزینه جراحی‌های مجاز سرپایی مانند شکستگی‌ها، گچ گیری، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، اکسیزیون لیپوم، تخلیه کیست، لیزر درمانی و بیوپسی.
 • پوشش‌های اضافی دیگر (مثل پوشش هزینه‌های دندانپزشکی، عینک، سمعک، ویزیت و دارو) در صورت موافقت بیمه‌گر.

شرایط بیمه تکمیلی آسیا

همانطور که گفتیم بیمه تکمیلی آسیا فقط به صورت گروهی صادر می‌شود. برای این بیمه حداقل تعداد متقاضیان (کارمندان به همراه افراد تحت تکفل آنها) باید 50 نفر باشد. یعنی بیمه آسیا برای گروه‌های کمتر از 50 نفر بیمه تکمیلی صادر نمی‌کند.

دوره انتظار بیمه تکمیلی آسیا

در تمام طرح‌های بیمه تکمیلی، پوشش زایمان و پوشش جراحی دوره انتظار دارد. یعنی بیمه‌شده‌ها بعد از تمام شدن دوره انتظار مشخص شده در بیمه‌نامه، می‌توانند از این پوشش‌ها استفاده کنند.

مدت دوره انتظار به تعداد افراد متقاضی بیمه تکمیلی بستگی دارد. مثلا در بیمه تکمیلی گروهی آسیا، دوره انتظار برای گروه‌های زیر 250 نفر، 9 ماه، برای گروه‌های 250 نفر تا 1000 نفر، 6 ماه و برای گروه‌های بالای 1000 نفر فاقد دوره انتظار است.

فرانشیز بیمه تکمیلی آسیا

در تمام بیمه‌های تکمیلی درصدی به عنوان فرانشیز تعیین می‌شود که سهم بیمه‌شده از هزینه‌های درمانی است و معمولا بین 10 تا 30 درصد در نظر گرفته می‌شود.

در بیمه آسیا تکمیلی هم با پرداخت حق بیمه بیشتر می‌توان فرانشیز را به 10 درصد کاهش داد.

محاسبه بیمه درمان تکمیلی بیمه آسیا

یکی از معیارهای مهم برای استعلام بیمه تکمیلی و انتخاب بهترین بیمه، نرخ یا حق بیمه است. البته باید بدانید که در بیمه تکمیلی گروهی، نرخ ثابت و مشخصی در هیچ کدام از شرکت‌ها وجود ندارد. 

در واقع بیمه آسیا بعد از بررسی نیازهای بیمه‌گذار، تعداد متقاضیان، شرایط سلامت و سن آنها و همچنین توان پرداخت حق بیمه، جدول حق بیمه درمان تکمیلی را ارائه می‌کند. در این جدول تعداد پوشش‌ها، سقف تعهدات، درصد فرانشیز و مبلغ حق بیمه تعیین می‌شود. پس در بیمه تکمیلی گروهی همه این موارد به توافق شرکت بیمه با شرکت متقاضی بیمه تکمیلی بستگی دارد.

خدمات ویژه بیمه تکمیلی آسیا

بیمه آسیا برای ارائه خدمات اینترنتی بیمه، نرم افزاری را با عنوان نرم افزار آسیا همراه طراحی کرده که در این نرم افزار خدمات مختلفی در رشته‌های بیمه‌ای مختلف عرضه می‌شود.

بیمه‌شده‌های بیمه تکمیلی آسیا می‌توانند با استفاده از نرم افزار آسیا همراه، اطلاعات نزدیک‌ترین مراکز درمانی طرف قرارداد را مشاهده کنند و از راهنمایی‌های ارائه شده برای دریافت خسارت استفاده کنند.

همچنین در سایت بیمه آسیا، بیمه‌شده‌های این شرکت می‌توانند از امکان استعلام خسارت بیمه‌نامه‌های درمان استفاده کنند.

درمان کارت بیمه آسیا

بیمه آسیا برای راحتی بیمه‌شده‌های بیمه تکمیلی خود، کارتی را با عنوان درمان کارت به آنها ارائه می‌کند. 

بیمه‌شده‌ها می‌توانند با داشتن این کارت، در شرایط اورژانسی، روزهای تعطیل و ساعات غیراداری به مراکز درمانی طرف قرارداد مراجعه کنند. در این حالت نیازی به ارائه معرفی‌نامه نیست اما بیمه‌شده موظف است در اولین ساعات وقت اداری روز بعد، برای دریافت معرفی‌نامه اقدام کند.

دریافت خسارت بیمه تکمیلی آسیا

بیمه‌شده‌های بیمه آسیا تکمیلی می‌توانند به دو روش هزینه‌های درمانی خود را دریافت کنند.

روش اول: مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد

بیمه آسیا با حدود 2500 مرکز درمانی در سراسر کشور طرف قرارداد است و خدمات بیمه تکمیلی خود را از طریق این مراکز به بیمه گذاران ارائه می‌دهد. در برخی از این مراکز درمانی هم، امکان دریافت معرفی نامه آنلاین وجود دارد.

در این روش که بهترین و ساده‌ترین روش دریافت خسارت بیمه تکمیلی است، بیمه‌شده‌ها باید به همراه معرفی‌نامه به مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه آسیا مراجعه کنند. در این حالت هزینه‌های درمانی تحت پوشش به عهده بیمه خواهد بود، البته به جز فرانشیز که بیمه‌شده آن را پرداخت کند.

مدارک لازم برای دریافت معرفی‌نامه بیمه آسیا

 • دستور پزشک معالج با ذکر نوع بیماری و تاریخ بستری
 • نامه بیمه‌گذار برای درخواست معرفی نامه
 • تصویر صفحه اول دفترچه بیمه‌گر اول (خدمات درمانی ، تأمین اجتماعی و ... ) ، بیمه‌شده اصلی و فرعی

روش دوم: مراجعه به مراکز درمانی غیر طرف قرارداد

به جز آن دسته از مراکز درمانی که طرف قرارداد بیمه تکمیلی آسیا هستند، شما می‌توانید به سایر مراکز درمانی هم مراجعه کنید. 

در این حالت پرداخت همه هزینه‌های درمانی به عهده خودتان خواهد بود اما بعد از آن شما می‌توانید با مراجعه به بیمه آسیا، هزینه انجام شده را تا سقف پوشش بیمه‌نامه و با کسر فرانشیز از بیمه دریافت کنید.

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه تکمیلی آسیا

برای دریافت خسارت بیمه تکمیلی آسیا مدارک زیر را باید به همراه داشته باشید:

 • خلاصه ایی از پرونده بیمارستانی
 • شرح عمل و نظریه پزشک معالج در مورد علت بیماری و شرح معالجات انجام شده
 • اصل صورتحساب بیمارستانی بیمه‌گذار
 • اصل قبض‌های پرداختی
 • کپی صفحه اول دفترچه بیمه
 • کپی صفحه اول و دوم شناسنامه بیمه‌گذار
 • فاکتور خرید تأیید شده در صورت استفاده از پروتز یا هرگونه جسم خارجی در عمل

توجه داشته باشید که مدارک ذکر شده ممکن است برای برخی از بیماری‌ها یا خدمات متفاوت باشد.

خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی بیمه آسیا از ازکی

همانطور که می‌دانید بیشتر شرکت‌های بیمه، بیمه تکمیلی را به شکل گروهی صادر می‌کنند؛ بیمه آسیا هم یکی از این شرکت‌ها است. اما اگر می‌خواهید بهترین بیمه تکمیلی گروهی یا سازمانی را برای شرکت یا سازمان خود خریداری کنید، باید معیارهای مختلفی را در نظر بگیرید و بیمه خود را آگاهانه انتخاب کنید. به همین منظور مشاوران بیمه‌های سازمانی در شرکت ازکی، پس از بررسی شرایط و نیازهای شما و همچنین ساعت‌ها مذاکره با شرکت‌های بیمه، بهترین بیمه تکمیلی را به شما پیشنهاد می‌کنند. 

همچنین اگر به دنبال استعلام و خرید بیمه تکمیلی آسیا هستید، ازکی می‌تواند بهترین طرح‌های بیمه آسیا را به شما ارائه کند. البته خدمات ازکی پس از خرید بیمه‌نامه و در زمان دریافت خسارت بیمه‌شده‌ها هم ادامه دارد. به این صورت که کارشناسان خسارت ازکی مشاوره دریافت خسارت، بررسی پرونده‌های خسارت و پیگیری پرداخت خسارت را انجام خواهند داد.