بیمه شخص ثالث آسیا

درباره بیمه شخص ثالث آسیا

شرکت بیمه آسیا از سی‌ام تیرماه 1338 فعالیت خود را به عنوان شرکت سهامی عام آغاز کرد و امروز در میان 5 شرکت بیمه‌ای برتر کشور قرار دارد. این شرکت در سال 1388 به بخش خصوصی واگذار شد. شرکت بیمه آسیا در حال حاضر حدود 11.7 درصد از بازار خرید بیمه شخص ثالث را در اختیار دارد.

درباره شرکت بیمه آسیا

 • دارای بیش از 111 شعبه و 5050 نمایندگی در کل کشور
 • کسب بهترین رتبه از نظر زمان پاسخگویی به شکایات در سال‌های اخیر
 • فراهم کردن امکان خرید بیمه شخص ثالث آسیا به صورت آنلاین و اقساطی
 • اختصاص سهم 11.7 درصدی از کل بیمه‌نامه‌های شخص ثالث کشور

بیمه شخص ثالث آسیا

بیمه شخص ثالث یک بیمه نامه اجباری برای تمام ماشین‌ها و موتورسیکلت‌هاست. این بیمه نامه خسارت‌های جانی و مالی که در تصادف‌های رانندگی به شخص ثالث یا راننده مقصر وارد می‌شود را جبران می‌کند. همچنین اگر ماشین یا اموال شخص ثالث در تصادف آسیب ببیند هم بیمه شخص ثالث راننده مقصر از طرف او خسارت فرد زیان‌دیده را جبران می‌کند. حتی در تصادف با اجسام ثابت مثل گاردریل و درخت یا حیوانات هم می‌توانید از بیمه شخص ثالث برای جبران خسارت استفاده کنید.

استعلام بیمه شخص ثالث آسیا

اگر نیاز به گرفتن استعلام بیمه شخص ثالث بیمه آسیا دارید، تنها کافی است که شماره پلاک خودرو و کد ملی صاحب آن را در وبسایت ازکی وارد کنید. اگر هم این اطلاعات را نداشتید می‌توانید به‌جای استعلام بیمه شخص ثالث آسیا با کد ملی اطلاعات درج‌شده بر روی کارت خودرو را در وبسایت ازکی وارد و شرکت بیمه موردنظر خود را انتخاب کنید. سپس شرایط، پوشش‌ها، تخفیف‌ها و قیمت بیمه شخص ثالث در شرکت‌ بیمه آسیا و دیگر شرکت‌های بیمه به شما نشان داده می‌شود تا با انتخاب بهترین گزینه، اقدام به خرید یا تمدید بیمه شخص ثالث آسیا کنید.

پوشش های بیمه شخص ثالث آسیا

خسارت‌های تحت پوشش بیمه شخص ثالث به دو دسته خسارت‌های جانی مثل هزینه درمان یا نقص عضو و حتی خدای نکرده فوت و خسارت‌های مالی تقسیم می‌شود. با دریافت بیمه نامه شخص ثالث آسیا شما می‌توانید از هرکدام از پوشش‌های زیر استفاده کنید:

 • خسارت جانی واردشده به اشخاص ثالث تا سقف دیه فرد مسلمان در ماه حرام برابر ۸۰۰ میلیون تومان
 • خسارت مالی واردشده به افراد زیان‌دیده در بازه ۲۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان (بسته به پوشش انتخابی)
 • خسارت جانی واردشده به راننده مقصر حادثه تا سقف دیه فرد مسلمان در ماه غیر حرام برابر ۶۰۰ میلیون تومان

محاسبه بیمه شخص ثالث آسیا

وقتی استعلام بیمه آسیا شخص ثالث را در سایت ازکی می‌گیرید قیمت بیمه نامه ثالث بیمه برای ماشین مورد نظر شما بر اساس چند عامل محاسبه می‌شود. البته هرسال  قیمت پایه بیمه ثالث است که هرساله توسط بیمه مرکزی اعلام می‌شود ولی قیمت نهایی بیمه شخص ثالث برای هرماشین به موارد مختلفی بستگی دارد که از قرار زیر هستندعوامل زیر بستگی دارد:

 • تعداد سیلندرها و ظرفیت ماشین
 • نوع کاربری خودرو مثلا شخصی یا باری بودن
 • سال ساخت و کیلومتر کارکرد
 • سقف تعهدات مالی بیمه شخص ثالث 
 • مدت قرارداد بیمه نامه
 • تخفیف‌های عدم خسارت خودرو 
 • تعداد خسارت‌های مالی، جانی و راننده
 • میزان جریمه دیرکرد

قیمت بیمه شخص ثالث آسیا

قیمت بیمه شخص ثالث آسیا هم مانند دیگر شرکت‌ها بر اساس نرخ مصوب بیمه مرکزی تعیین می‌شود. زمان استعلام قیمت بیمه شخص ثالث آسیا بیمه ثالث، موارد مختلفی مانند نرخ دیه در هر سال، نوع وسیله نقلیه و تعداد سیلندرهای آن در نظر گرفته می‌شوند. علاوه بر این، مواردی مانند سابقه بیمه، کاربری وسیله نقلیه و تخفیف های بیمه شخص ثالث هم در زمان محاسبه بیمه شخص ثالث آسیا مدنظر قرار داده می‌شوند.

تخفیف های بیمه شخص ثالث آسیا

زمان خرید بیمه شخص ثالث آسیا می‌توانید از تخفیف عدم خسارت استفاده کنید. معمولا شرکت‌های بیمه به ازای هر سالی که از مزیت‌های بیمه‌نامه خود استفاده نکنید و خسارتی نگیرید، 5 درصد از قیمت نهایی بیمه شخص ثالث شما کم می‌کنند. این تخفیف تا سقف 70 درصد ادامه خواهد داشت.

درصد تخفیف

تخفیف عدم خسارت 

سال اول

10٪

سال دوم

15٪

سال سوم

20٪

سال چهارم

25٪

سال پنجم

30٪

سال ششم

35٪

سال هفتم

40٪

سال هشتم

45٪

سال نهم

50٪

سال دهم

55٪

سال یازدهم

60٪

سال دوازدهم

65٪

سال سیزدهم

70٪

سال چهاردهم

 

نکته مهم اینجا است که در صورت بروز تصادف، کل تخفیف شما به طور کامل از بین نخواهد رفت؛ بلکه کاهش آن به صورت زیر محاسبه می‌شود:

 • تصادف منجر به خسارت مالی 20 درصد به ازای 1 بار و 40 درصد به ازای 3 بار در سال
 • تصادف منجر به جرح یا فوت، 30 درصد به ازای 1 بار و 100 درصد به ازای 3 بار در سال

البته بیمه آسیا تخفیف خودرو صفرکیلومتر یا تخفیف خرید نقدی را هم را به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

خرید آنلاین بیمه شخص ثالث آسیا از ازکی

برای اینکه بتوانید بهترین قیمت بیمه‌نامه شخص ثالث را به همراه کامل‌ترین پوشش‌ها پیدا کنید، باید خدمات شرکت‌های مختلف را با هم مقایسه کنید. ما در ازکی امکانی را برای شما فراهم کرده‌ایم که با استفاده از آن می‌توانید استعلام بیمه شخص ثالث را انجام دهید و بهترین شرکت را برای خودتان انتخاب کنید. همچنین می‌توانید از مشاوره بی‌طرفانه ما هم استفاده کرده و با مزیت‌ها و معایب هریک از شرکت‌های بیمه آشنا شوید. 

درضمن اگر خرید بیمه شخص ثالث آسیا آنلاین را از سایت ازکی انجام دهید می‌توانید آنلاین خسارت بیمه شخص ثالث آسیا را دریافت کنید. امکان استفاده از پرداخت خسارت آنلاین برای خسارت‌های مالی کم‌تر از ۲۰ میلیون تومان وجود دارد.

در این روش، همه مراحل از جمله ارسال مدارک، ارزیابی خسارت و پرداخت مبلغ خسارت به صورت غیر حضوری انجام می‌شود و ازکی برای ارائه این خدمات، هیچ کارمزد یا هزینه‌ای از شما دریافت نمی‌کند. همچنین شما می‌توانید در تمام مراحل دریافت خسارت، حتی در لحظه وقوع تصادف، به صورت 24 ساعته از پشتیبانی اختصاصی ازکی استفاده کنید و با کارشناسان بخش خسارت تماس بگیرید.

این روش ساده‌ترین و سریع‌ترین روش دریافت خسارت بیمه شخص ثالث است؛ چون همه مراحل به صورت کاملا غیرحضوری، شفاف و ساده انجام می‌شود.

بیمه شخص ثالث آسیا اقساطی

سایت ازکی همچنین امکانی فراهم کرده تا کاربران بتوانند از خیلی از شرکت‌های بیمه یک بیمه ثالث قسطی بخرند. برای خرید بیمه شخص ثالث اقساطی باید 50 درصد حق بیمه را نقد پ‍رداخت کنید و چهار چک سه ماهه تا شش ماهه هم برای تسویه بقیه مبلغ نیاز است. یک راه دیگر این است که از ازکی وام یک وام با باز‍رداخت حداکثر 9 تا 11 ماهه دریافت کنید. 

تمدید بیمه شخص ثالث آسیا

بیمه شخص ثالث می‌تواند یک‌ساله یا حتی شش ماهه و 9 ماهه صادر شود. منتها  اگر اعتبار بیمه شخص ثالث ما تمام شود و آن را تمدید نکنیم هم پلیس ما را جریمه می‌کند و هم مبلغی جریمه دیرکرد برای هر روز تاخیر در تمدید بیمه نامه برایمان محاسبه می‌شود. پس همیشه باید حواسمان به زمان تمام شدن تاریخ بیمه ثالث باشد. در سایت ازکی می‌توانید بعد از خرید بیمه شخص ثالث آسیا یا هر بیمه دیگری، گزینه یادآوری تمدید زمان این بیمه‌نامه را روشن کنید تا براساس تقویم یادآور زمان تمدید آن به شما پیامک شود.