ازکی
 ازکی

بیمه موتورسیکلت بیمه آسماری

درباره بیمه موتورسیکلت بیمه آسماری

بیمه آسماری در سال 1391 تاسیس شده و 10 سال سابقه فعالیت در صنعت بیمه کشور دارد. در حال حاضر این شرکت دارای 86 نمایندگی فعال و 8 شعبه اصلی در تمامی نقاط کشور است. این نمایندگی‌ها انواع خدمات بیمه‌های بازرگانی در رشته‌های اموال و اشخاص را ارائه و به ویژه برای مناطق آزاد بیمه نامه صادر می‌کند. محصولات مختلف بیمه‌ای مثل بیمه شخص ثالث و بدنه برای ماشین‌های مختلف، بیمه تکمیلی، بیمه آتش‌سوزی، بیمه مسافرتی و .... توسط بیمه آسماری عرضه می‌شوند. انواع بیمه موتورسیکلت هم با پوشش‌ها و تعهدات حداکثری توسط این شرکت صادر می‌شود.

بیمه موتورسیکلت آسماری

انواع بیمه موتورسیکلت شامل بیمه شخص ثالث موتورسیکلت و بدنه موتورسیکلت می‌شوند. داشتن بیمه شخص ثالث برای همه موتورسیکلت‌ها اجباری است. بر اساس این بیمه نامه، شرکت بیمه متعهد می‌شود که خسارات جانی و مالی که راننده موتورسیکلت به شخص دیگری وارد کرده است را تا سقف تعهدات قرارداد بیمه ثالث جبران کند. خسارت مالی شامل خسارت به ماشین فرد ثالث یا اجسام ثابت مثل گاردریل و درخت می‌شود. البته خسارات جانی وارد شده به خود راننده زیان‌دیده مانند درمان، ازکارافتادگی موقت یا دائم، شکستگی و نقص عضو و فوت (دیه) هم تحت پوشش بیمه ثالث موتورسیکلت قرار دارد.

بیمه بدنه موتور هم خسارت‌هایی ناشی از تصادم، تصادف یا برخورد با هر جسم متحرک یا ثابت را برای موتور خود بیمه‌شده جبران می‌کند. یا اگر موتورسیکلت در آتش‌سوزی، صاعقه، انفجار آسیب ببیند بیمه بدنه خسارت مربوطه را به مالک موتور پرداخت می‌کند.

استعلام بیمه موتورسیکلت آسماری                                    

معمولا هر سال با اضافه شدن نرخ دیه کامل انسان، مبلغ حق بیمه موتورسیکلت هم بیشتر می‌شود. قیمت بیمه نامه برای هرکدام از انواع موتورسیکلت برقی، تک ‌سیلندر، دو سیلندر به بالا، سه چرخ یا سایدکار هم فرق می‌کند.

سایت ازکی حق بیمه برای یک موتور خاص را در تمام شرکت‌های بیمه محاسبه کرده و یک‌جا به شما نشان می‌دهد. یعنی می‌توانید با استعلام بمه موتورسیکلت آسماری قیمت بیمه موتور شرکت‌های بیمه مختلف را با هم مقایسه کنید. 

برای گرفتن استعلام بیمه موتورسیکلت آسماری در سایت ازکی به یکی از اطلاعات زیر نیاز دارد:

  • شماره پلاک موتورسیکلت و کد ملی صاحب پلاک
  • مشخصات موتورسیکلت مثل مدل موتورسیکلت (برقی، تک ‌سیلندر، دو سیلندر به بالا، سه چرخ یا سایدکار) و سال ساخت آن

محاسبه بیمه موتورسیکلت آسماری

قیمت بیمه موتورسیکلت با توجه تعداد سیلندر و نوع و ساختار موتور محاسبه می‌شود. هرچه موتور تعداد سیلندر بیشتری داشته باشد باید حق بیمه بیشتری هم برای بیمه ثالث پرداخت کند. یک نرخ پایه  برای موتور برقی و دنده‌ای یا گازی هرسال توسط سازمان بیمه مرکزی اعلام می‌شود. قیمت نهایی بیمه شخص ثالث هم برای هرکدام از انواع موتورسیکلت به عوامل زیر بستگی دارد:

  • سال تولید و کاربری موتورسیکلت
  • مدت بیمه نامه
  • میزان جریمه دیرکرد
  • مبلغ تعهدات مالی بیمه نامه
  • درصد تخفیف عدم خسارت 

خرید آنلاین بیمه موتورسیکلت آسماری از ازکی

خرید آنلاین بیمه موتورسیکلت آسماری از سایت ازکی در تمام 24 ساعت شبانه‌روز و حتی روزهای تعطیل و بعد از وقت اداری ممکن است. به‌صورت شبانه‌روزی و در 7 روز هفته می‌توانید با یک تبلت و گوشی موبایل ساده و بدون مراجعه حضوری به نمایندگی بیمه موتورتان را بیمه کنید.

قبل از خرید هم می‌توانید شرایط و قیمت بیمه موتورسیکلت آسماری و دیگر شرکت‌های بیمه را یک‌جا ببینید و بهترین بیمه نامه با قیمت کمتر و پوشش‌های بیشتر را انتخاب کنید. تخفیف‌ عدم خسارت‌تان هم زمان محاسبه قیمت نهایی برایتان محاسبه می‌شود.         

خرید بیمه موتورسیکلت آسماری اقساطی

با اینکه بیمه شخص ثالث برای موتورسیکلت هم اجباری است خیلی از موتورسوارها به دلیل قیمت بیمه نامه موتورسیکلت‌شان بیمه نمی‌کنند. در سایت ازکی می‌توانید بدون پرداخت یک‌جای حق بیمه از خیلی شرکت‌های بیمه یک ‌بیمه موتورسیکلت قسطی بخرید. روش‌های خرید بیمه موتورسیکلت اقساطی از ازکی عبارتند از:

  • پرداخت 50 درصد حق بیمه به‌صورت نقدی و تسویه بقیه مبلغ با چک و در سه تا شش ماه 
  • دریافت وام از ازکی‌وام و بازپرداخت حداکثر 9 تا ۱۱ ماهه اقساط آن

تمدید بیمه موتورسیکلت آسماری

اگر تاریخ بیمه نامه موتور ما تمام شود و آن را تمدید نکنیم هم توسط پلیس جریمه می‌شویم و هم موتورمان توقیف می‌شود. درضمن روزانه یک مبلغ جریمه دیرکرد هم به قیمت بیمه نامه ما اضافه می‌شود. پس برای اینکه موتورسیکلت را با قیمت کمتر بیمه کنیم باید حتما حواسمان به تایرخ اتمام ان باشد. می‌توانید یک هفته مانده به پایان اعتبار بیمه نامه در سایت ازکی کارهای تمدید موتورسیکلت آسماری را آنلاین انجام بدهید. حواستان باشد حتی اگر چند ساعت از تاریخ بیمه نامه گذشته باشد و تصادف کنید دیگر خسارتی به شما تعلق نمی‌گیرد.

تخفیف های بیمه موتورسیکلت آسماری

بیمه آسماری معمولا تخفیف‌های مختلفی برای موتورسواران محاسبه می‌کند. مهمترین تخفیف بیمه موتورسیکلت تخفیف عدم خسارت است. این تخفیف به موتورسوارانی تعلق می‌گیرد که در مدت اعتبار بیمه نامه تصادف نکرده‌اند و خسارتی از شرکت نگرفته‌اند. درصد تخفیف عدم خسارت به ازای هر سال‌ که بدون خسارت بیمه‌نامه را تمدید می‌کنید بیشتر می‌شود. معمولا هر سال 5 درصد به تخفیف عدم خسارت شما اضافه می‌شود و در سال چهاردهم به 70 درصد می‌رسد. 

اگر هم حق بیمه خود را نقدی پراخت کنید تخفیف خرید نقدی برایتان محاسبه می‌شود. در اعیاد ملی و مذهبی هم ممکن است بیمه آسماری تخفیف‌های ویژه برای بیمه موتورسیکلت داشته باشد.