بیمه شخص ثالث ایران

درباره بیمه شخص ثالث ایران

بیمه ایران در 15 آبان 1314 تاسیس شده و تا امروز به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین شرکت های بیمه در ایران فعالیت می‌کند. این شرکت، از سال 1389 تنها شرکت دولتی ارائه‌دهنده انواع خدمات در تمامی رشته‌های بیمه است. در حال حاضر نزدیک به نیمی از رانندگان کشور، از مزایای بیمه ثالث ایران استفاده می‌کنند. علت این محبوبیت، بالا بودن تعداد مراکز دریافت خسارت بیمه شخص ثالث و ارائه خدمت پرداخت خسارت سیار این شرکت در سرتاسر کشور است.

درباره بیمه ایران

 • دارای 212 شعبه و بیش از 10 هزار نمایندگی فعال در سراسر ایران
 • اختصاص یافتن 47.8 درصد از بازار بیمه شخص ثالث به این شرکت
 • دارای مرکز پرداخت خسارت سیار در سرتاسر کشور با شماره‌گیری 09668
 • دارای بیش از 20 مرکز پرداخت خسارت تنها در شهر تهران

بیمه شخص ثالث ایران

بیمه ایران شخص ثالث یکی از انواع بیمه خودرو ایران است. کاربرد بیمه نامه شخص ثالث جبران خسارت‌های جانی و مالی ناشی از تصادف به فردی غیر از راننده مقصر است. همچنین با خرید بیمه ایران شخص ثالث اگر راننده مقصر حادثه در یک تصادف خودش آسیب جسمی ببیند، خسارت و هزینه‌های او با بیمه شخص ثالث پرداخت می‌شود. 

استعلام بیمه شخص ثالث ایران

با استعلام قیمت بیمه شخص ثالث، می‌توانید قبل از خرید بیمه شخص ثالث بیمه ایران قیمت، پوشش‌ها، سوابق و تخفیف‌های این بیمه نامه را با دیگر شرکت‌های بیمه مقایسه کنید.

برای استعلام بیمه شخص ثالث بیمه ایران و اطلاع از سوابق بیمه‌نامه شخص ثالث تنها کافی است که شماره پلاک و کد ملی صاحب خودرو را در وب‌سایت ازکی وارد کنید. 

درضمن با وارد کردن مشخصات خودرو مانند نوع، کاربری، سال ساخت و شرکت بیمه‌کننده قبلی، می‌توانید استعلام قیمت بیمه شخص ثالث در تمامی شرکت‌های بیمه را هم از ازکی بگیرید.

پوشش های بیمه شخص ثالث ایران

بیمه نامه ثالث خسارت‌های مالی شخص ثالث و خسارت‌های جانی شخص ثالث و راننده را جبران می‌کند. با خرید بیمه شخص ثالث ایران می‌توانید برای هرکدام از این خسارت‌ها تا سقف تعهدات زیر استفاده کنید:

 • خسارت‌های جانی واردشده به اشخاص ثالث تا سقف 800 میلیون تومان که برابر دیه انسان کامل در ماه حرام است.
 • خسارت‌های جانی واردشده به راننده یا سرنشینان خودروهای مقصر در حادثه تا سقف 600 میلیون تومان که برابر دیه انسان کامل در ماه غیر حرام است.
 • پوشش های بیمه ثالث ایران برای جبران خسارت‌های مالی وارده به اشخاص ثالث یا تصادف با اجسام ثابت و حیوانات برابر 400 میلیون تومان هستند.

محاسبه بیمه شخص ثالث ایران

محاسبه بیمه شخص ثالث بیمه ایران بر اساس چند عامل انجام می‌شود که مهم‌ترین آن‌ها، قیمت پایه بیمه ثالث است که هرساله توسط بیمه مرکزی اعلام می‌گردد. 

درواقع قیمت بیمه شخص ثالث ایران به موارد مختلفی بستگی دارد که از قرار زیر هستند:

 • گروه خودرو بر اساس تعداد سیلندرها و ظرفیت
 • موارد استفاده یا کاربری خودرو بر اساس شخصی یا باری بودن
 • سال ساخت و کیلومتر کارکرد
 • سقف تعهدات مالی بیمه شخص ثالث ایران که از 20 تا 400 میلیون تومان را در برمی‌گیرد.
 • نوع بیمه نامه به صورت عادی، روزشمار، ماه شمار و کوتاه مدت
 • مدت بیمه نامه
 • تخفیف‌های عدم خسارت خودرو و راننده
 • تعداد خسارت‌های مالی، جانی و راننده
 • مشخصات بیمه‌نامه قبلی

تخفیف های بیمه شخص ثالث ایران

معمولا شرکت‌های بیمه موقع خرید یا تمدید بیمه شخص ثالث برای بیمه‌شده‌های تخفیف‌های مختلفی درنظر می‌گیرند. زمان خرید بیمه نامه شخص ثالث ایران هم می‌توانید از تخفیف‌های مختلفی استفاده کنید. درصد این تخفیف‌ها هم متفاوت است. انواع تخفیف بیمه شخص ثالث بیمه ایران عبارتند از:

 1. تخفیف خودروهای صفر

دارندگان خودروهای صفر می‌توانند در زمان خرید بیمه شخص ثالث ایران، از 5 درصد تخفیف بهره‌مند شوند.

 1. تخفیف عدم خسارت:

تخفیف عدم خسارت به راننده‌هایی تعلق می‌گیرد که در طی اعتبار یک ساله بیمه‌نامه خود، از مزیت‌های آن استفاده نکرده باشند. به این ترتیب تخفیف های بیمه شخص ثالث ایران، از سال دوم تمدید بیمه شخص ثالث آغاز می‌شود.

درصد تخفیف

تخفیف عدم خسارت 

سال اول

10٪

سال دوم

15٪

سال سوم

20٪

سال چهارم

25٪

سال پنجم

30٪

سال ششم

35٪

سال هفتم

40٪

سال هشتم

45٪

سال نهم

50٪

سال دهم

55٪

سال یازدهم

60٪

سال دوازدهم

65٪

سال سیزدهم

70٪

سال چهاردهم

نکته مهم اینجا است که در صورت استفاده از بیمه ‌نامه در طی مدت اعتبار، همه تخفیف بیمه شخص ثالث بیمه ایران  به‌طور کامل از بین نخواهند رفت. بلکه بسته به خسارت واردشده، کاهش پیدا می‌کنند. 

کاهش تخفیف‌های بیمه شخص ثالث به صورت زیر محاسبه می‌شوند:

 • یک تصادف منجر به خسارت مالی 20 درصد
 • دو تصادف منجر به خسارت مالی 30 درصد
 • 3 یا تعداد بیشتر تصادف منجر به خسارت مالی 40 درصد
 • یک تصادف منجر به جرح یا فوت 30 درصد
 • دو تصادف منجر به جرح یا فوت 70 درصد
 • 3 یا تعداد بیشتر تصادف منجر به جرح یا فوت 100 درصد

خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث ایران از ازکی

ازکی به‌عنوان یک مرکز مشاوره و انتخاب بیمه، بیمه شخص ثالث را از تمامی شرکت‌های معتبر به شما ارائه می‌دهد. امکان خرید بیمه شخص ثالث ایران آنلاین هم از روی ازکی وجود دارد. در ضمن شما می‌توانید قبل از خرید بیمه ثالث خود از مقایسه دقیق و مشاوره بی‌طرفانه کارشناسان ازکی استفاده کنید و بهترین بیمه شخص ثالث را انتخاب و خریداری کنید.

خرید بیمه شخص ثالث ایران اقساطی

نیازی نیست تا نگران هزینه بیمه شخص ثالث بیمه ایران باشید. درصورت نیاز می‌توانید از سایت ازکی بیمه شخص ثالث ایران قسطی بخرید. البته باید 50 درصد حق بیمه را نقد پرداخت کنید و بقیه مبلغ بیمه اقساطی شخص ثالث ایران باید حداکثر در 3 تا 6 ماه و توسط چک پرداخت شود. 

بیمه شخص ثالث ایران اقساطی بدون چک

یکی دیگر از روش‌های خرید بیمه اقساطی شخص ثالث ایران این است که از ازکی‌وام وام بگیرید و حداکثر در ۱۱ ماه اقساط آن را پرداخت کنید. در این روش نیازی به چک ندارید و می‌توانید بدون چک بیمه قسطی بخرید.

تمدید بیمه شخص ثالث ایران

بیمه شخص ثالث یک بیمه اجباری است. یعنی اگر بیمه نامه ثالث نداشته باشیم جریمه می‌شویم. برای تمدید و دریافت بیمه نامه شخص ثالث ایران با اعتبار جدید هم می‌توانید از سایت ازکی استفاده کنید. تمدید بیمه شخص ثالث ایران با ازکی فقط چند دقیقه زمان می‌برد و به‌صورت اینترنتی انجام می‌شود.  زمان تمدید اینترنتی بیمه شخص ثالث ایران هم از شما سابقه تخفیف عدم خسارت بیمه نامه قبلی‌تان پرسیده می‌شود تا تخفیفات بیمه نامه قبلی در بیمه نامه جدید برایتان اعمال شود.