ازکی
 ازکی

بیمه موتورسیکلت بیمه کارآفرین

درباره بیمه موتورسیکلت بیمه کارآفرین

شرکت بیمه کارآفرین در سال 1382 و با سهام‌داری بانک کارآفرین آغاز به‌کار کرده است. این شرکت امروز بیست سال سابقه فعالیت بیمه‌ای و صدور انواع محصولات بیمه‌ای مثل بیمه عمر زندگی، بیمه مسافرتی، بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه، بیمه آتش‌سوزی و ... را دارد. وجود 55 شعبه و 1900 نمایندگی در شهرها و استان‌های مختلف کشور هم باعث شده تا بیش از 3 درصد از سهم بازار بیمه کشور را در اختیار داشته باشد. یکی از خدمات بیمه‌ای شرکت بیمه کارآفرین هم صدور بیمه موتورسیکلت است.

بیمه موتورسیکلت کارآفرین

بیمه موتورسیکلت کارآفرین شامل دو نوع بیمه شخص ثالث موتورسیکلت و بیمه بدنه موتورسیکلت می‌شود. بیمه شخص ثالث موتورسیکلت درست مثل بیمه شخص ثالث خودرو اجباری است. خسارت‌های تحت پوشش بیمه شخص ثالث موتورسیکلت شامل موارد زیر می‌شود:

 • خسارت جانی وارد شده به شخص ثالث
 • خسارت مالی وارد شده به شخص ثالث
 • خسارت جانی وارد شده به موتورسوار

منظور از خسارت‌های جانی هم هرگونه آسیب و صدمه فیزیکی و بدنی مثل شکستگی یا خدای نکرده نقص عضو و حتی دیه فوت است. 

بیمه بدنه اختیاری است و برعکس بیمه شخص ثالث خسارتی که به موتور بیمه‌شده وارد می‌شود را پرداخت می‌کند. یعنی اگر موتور شما به‌دلیل تصادف یا حادثه‌ای مثل آتش‌سوزی و انفجار آسیب ببیند می‌توانید خسارت آن را از بیمه بدنه موتورسیکلت دریافت کنید. 

استعلام بیمه موتورسیکلت کارآفرین

در سایت ازکی می‌توانید به یکی از دو روش زیر استعلام بیمه موتورسیکلت کارآفرین را بگیرید:

 1. وارد کردن شماره پلاک موتورسیکلت و کد ملی صاحب پلاک
 2. وارد کردن مشخصات موتورسیکلت مثل مدل موتورسیکلت (برقی، تک ‌سیلندر، دو سیلندر به بالا، سه چرخ یا سایدکار) و سال ساخت آن

با استعلام بیمه موتورسیکلت کارآفرین، قیمت بیمه نامه موتوری که اطلاعات آن را وارد کرده‌اید در شرکت‌های بیمه مختلف محاسبه و برایتان نمایش داده می‌شود. یعنی می‌توانید با توجه حق بیمه و پوشش‌ها و سقف تعهدات بهترین بیمه موتورسیکلت را انتخاب کنید.

محاسبه بیمه موتورسیکلت کارآفرین

مهمترین عامل در قیمت بیمه ثالث موتورسیکلت‌ تعداد سیلندر و  نوع و ساختار موتور آن‌ است. معمولا موتورسیکلت‌ها به انواع برقی و دنده‌ای یا گازی دسته‌بندی می‌شوند. همچنین هرچه موتور تعداد سیلندر بیشتری داشته باشد نرخ بیمه ثالث بیشتری هم دارد.

البته در قیمت نهایی بیمه شخص ثالث برای انواع موتورسیکلت‌ دنده‌ای تک سیلندر، دنده‌ای دو سیلندر و بیشتر، دنده‌ای سه چرخ و گازی موارد زیر هم درنظر گرفته می‌شود:

 • سال تولید و کاربری موتورسیکلت
 • مدت بیمه نامه
 • میزان جریمه دیرکرد
 • سقف تعهدات مالی انتخابی برای بیمه نامه
 • درصد تخفیف عدم خسارت 

خرید آنلاین بیمه موتورسیکلت کارآفرین از ازکی

خرید بیمه موتورسیکلت کارآفرین از سایت ازکی آنلاین انجام می‌شود. یعنی لازم نیست به‌صورت حضوری به نمایندگی شرکت بیمه مراجعه کنید. قبل از خرید هم شرایط و قیمت بیمه موتورسیکلت کارآفرین و دیگر شرکت‌های بیمه به شما نشان داده می‌شود. پس می‌توانید مقایسه کنید که برای بیمه موتورسیکلت شما کدام شرکت قیمت و پوشش‌های بهتری دارد و همان را بخرید. 

در زمان خرید هم نام شرکت بیمه قبلی و درصد تخفیف بیمه نامه قبلی از شما پرسیده می‌شود تا روی قیمت نهایی برایتان محاسبه ‌شود. حق بیمه را هم اینترنتی پرداخت می‌کنید و بیمه نامه شما تا ساعت 21 همان‌ روز صادر می‌شود.

خرید بیمه موتورسیکلت کارآفرین اقساطی

متاسفانه خیلی از موتورسواران هستند که اصلا خرید بیمه موتورسیکلت را جدی نمی‌گیرند. در نهایت هم موتورشان توقیف می‌شود و باید کلی دردسر ترخیص موتورسیکلت از پارکینگ پلیس بکشند. یک راه حل ساده برای اینکه حتی در شرایط بد اقتصادی هم حتما موتورتان را بیمه کنید خرید بیمه موتورسیکلت کارآفرین قسطی در سایت ازکی است. البته باید 50 درصد قیمت حق بیمه را نقدی پرداخت کنید و بقیه مبلغ را می‌توانید با چک و در سه تا شش ماه تسویه کنید.  روش دیگر هم دریافت وام از ازکی‌وام وام و بازپرداخت آن  تا حداکثر 9 تا ۱۱ ماه است.

تمدید بیمه موتورسیکلت کارآفرین

هیچ‌وقت تمدید بیمه موتورسیکلتان را به روز آخر نیندازید. چون اگر تمدید بیمه موتورسیکلت خود را به‌موقع انجام ندهید برای هر روز که موتورتان بیمه ندارد، باید یک مبلغی جریمه دیرکرد پرداخت کنید.

یه هفته مانده به پایان مهلت اعتبار بیمه موتورسیکلت حتما آن را تمدید کنید. تمدید بیمه موتورسیکلت کارآفرین در سایت ازکی فقط چند دقیقه زمان از شما می‌گیرد. کافی‌ست وارد سایت شوید و فرم مربوط به خرید و تمدید آنلاین بیمه موتورسیکلت را پر کنید. 

تخفیف های بیمه موتورسیکلت کارآفرین

تخفیف‌‌های شرکت بیمه کارآفرین برای موتورسوارانی که موتورسیکلت خود را بیمه می‌کنند متنوع است. به‌طور کلی انواع تخفیف بیمه موتورسیکلت کارآفرین شامل موارد زیر می‌شود:

 • تخفیف عدم خسارت: هر سالی که در مدت اعتبار بیمه نامه تصادف نکنید و از شرکت بیمه خسارت نگیرید، یک درصد تخفیف به شما تعلق می‌گیرد. میزان این درصد تخفیف به تعداد سال‌های بدون خسارت بیمه‌نامه بستگی دارد و می‌تواند از 5 درصد در سال اول تا 70 درصد در سال چهاردهم از مبلغ حق بیمه شما کم کند.
 • تخفیف خرید نقدی
 • تخفیف مناسبتی در اعیاد ملی و مذهبی