بیمه عمر بیمه کوثر

درباره بیمه عمر بیمه کوثر

شرکت بیمه کوثر از سال 1389 فعالیت بیمه‌ای خودر را آغاز کرده است. این شرکت امروز و بعد از 11 سال سابقه فعالیت در صنعت بیمه ۸ شعبه، ۳۱ سرپرستی و بیش از ۷۰۰ نمایندگی در سراسر کشور دارد. بیمه کوثر انواع بیمه نامه مثل بیمه ماشین (بدنه و ثالث)،  بیمه آتش سوزی، بیمه تکمیلی درمان و بیمه مسافرتی را صادر می‌کند.

 سهم این شرکت از بازار بیمه کشور حدود ۴ درصد است. یکی از محصولات بیمه‌ای این شرکت انواع بیمه نامه عمر است که در طرح‌های متنوعی ارائه می‌شود.

بیمه عمر کوثر

بیمه عمر کوثر یکی از انواع بیمه نامه‌های زندگی است كه یک راه امن برای سرمایه‌گذاری و استفاده بهتر از بهترین فرصت‌های اقتصادی محسوب می‌شود. اندوخته این بیمه نامه درواقع  یک پشتوانه مالی مناسب  برای تأمین هزینه تحصيلات فرزندان، تأمین هزینه تهیه جهیزیه و ازدواج، تأمین هزینه خرید و ساخت مسکن، تأمین هزینه راه‌اندازی کسب‌و‌کار، تأمین هزینه‌های درمانی، تامین هزینه‌های خرید وسایل زندگی و... خواهد بود. درضمن می‌توان سرمایه بیمه عمر کوثر را به‌عنوان یک پس‌انداز هدف‌دار برای دوران بازنشستگی نیز استفاده کرد.

شرکت بیمه کوثر انواع بیمه عمر را صادر می‌کند. انواع بیمه نامه عمر کوثر عبارتند از:

·  بیمه نامه عمر و سرمایه‌گذاری

·  بیمه نامه عمر و تأمین آتیه فرزندان

·  بیمه نامه عمر زمانی انفرادی

·  بیمه نامه عمر مانده بدهکار انفرادی

پوشش های بیمه عمر کوثر

پوشش های اصلی بیمه عمر کوثر شامل موارد زیر می‌شود:

·  پوشش فوت: اگر خدای نکرده بیمه‌شده در طول قرارداد فوت کند، شرکت بیمه سرمایه فوت بیمه نامه عمر را به خانواده او پرداخت می‌کند.

·  پوشش فوت به دلیل حادثه: اگر بیمه‌شده در مدت قرارداد به‌دلیل حادثه فوت کند، شرکت بیمه علاوه‌بر سرمایه فوت، سرمایه فوت براثر حادثه را هم به ذی‌نفعان پرداخت می‌کند.

·  پوشش امراض خاص: اگر بیمه‌شده در طول مدت بیمه‌نامه به بیماری‌های سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی باز قلب، پیوند اعضا و انواع سرطان مبتلا شود شرکت بیمه هزینه‌های مربوطه را پرداخت می‌کند.

·  پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی: اگر بیمه‌شده در مدت قرارداد دچار حادثه و نقص عضو شود، شرکت بیمه مبلغی را متناسب با سرمایه بیمه ‌نامه عمر به او پرداخت می‌کند.

·  پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: اگر بیمه‌شده در مدت قرارداد به‌دلیل حادثه دچار ازکارافتادگی شود، پایان قرارداد از پرداخت حق بیمه معاف خواهد بود.

محاسبه بیمه عمر کوثر

با خرید بیمه عمر کوثر یک جدول بیمه عمر تجمیعی به بیمه‌شده داده می‌شود که روند سرمایه گذاری و پوشش دهی بیمه نامه در آن ثبت شده است. جدول بیمه عمر کوثر معمولا شامل اطلاعات زیر می‌شود:

·  سن بیمه‌شده

·  مدت بیمه ‌نامه

·  روش پرداخت حق بیمه

·  مبلغ حق بیمه

·  ضریب افزایش سالانه حق بیمه برای جبران تورم

·  سقف تعهدات انتخابی پوشش‌های بیمه ‌نامه

·  تجمیع پرداختی سالانه حق بیمه (مجموع حق بیمه‌های پرداخت‌شده)

·  مبلغ سرمایه فوت به هر علت

معمولا هم مبلغ حق‌بیمه‌ سالانه و مبلغ خسارت دریافتی برای هرکدام از پوشش‌های انتخابی مثل پوشش غرامت فوت یا پوشش امراض خاص و هزینه‌های پزشکی به سن و مدت بیمه‌نامه و تعداد پوشش‌ و سقف تعهدات بستگی دارد.

شرایط بیمه عمر کوثر

سن بیمه‌شده، مدت بیمه نامه و نحوه پرداخت حق بیمه در انواع بیمه نامه عمر کوثر شرایطی دارد. مثلا:

·  برای خرید بیمه عمر از شرکت کوثر، حداکثر بیمه شده 65 سال است.

·  در بیمه عمر و تامین آتیه فرزندان حداکثر سن بیمه‌شده عمر ۱۵ سال است.

·  استفاده از بیمه عمر کوثر محدودیت سنی خاصی ندارد و از بدو تولد تا پایان 70 سالگی می‌توانند از پوشش‌های بیمه بهره‌مند شود. منتها نباید مجموع سن آن‌ها و مدت قرارداد از 70 سال بیشتر شود.

·  مدت قرارداد بیمه نامه عمر کوثر می‌تواند از 5 سال تا 30 سال انتخاب شود.  یعنی حداقل مدت بیمه‌نامه ۵ سال خواهد بود.

·  روش‌های پرداخت حق بیمه متنوع است و می‌تواند سالانه،6 ماهه،3ماهه یا ماهانه انتخاب شود.

سود بیمه عمر کوثر

به‌طور کلی شرکت بیمه کوثر دو نوع سود به بیمه نامه‌های عمر خود پرداخت می‌کند:

·  سود تضمینی که از طرف سازمان بیمه مرکزی تعیین می‌شود و درصد و نرخ آن برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است: (16درصد در دو سال اول، 13درصد در دو سال دوم و 10درصد برای سال چهارم به بعد)

·  سود مشاركت در منافع به میزان 85درصد‌ برای سرمایه‌گذاری‌هایی که بیشتر از 16 درصد سود برای شرکت بیمه کسب می‌کند. نرخ این سود معمولا برای هر سال و بسته به نوع سرمایه‌گذاری متفاوت است و در انتهای سال مالی پرداخت می‌شود.

نرخ سود قطعی بیمه عمر کوثر یعنی مجموع سود تضمینی و سود مشارکت در سال‌های اخیر میانگین 23درصد بوده است.

مزایای بیمه عمر کوثر

مهمترین مزیت‌های انواع بیمه نامه عمر کوثر را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

·  امکان دریافت حقوق ماهیانه مادام‌العمر در پایان قرارداد

·  امکان بازخرید برداشت کل اندوخته بیمه نامه به‌صورت یکجا از پایان ماه ششم قرارداد

·  پوشش هزینه‌های پزشکی و خصوصا جبران هزینه بیماری‌های صعب‌العلاج (سرطان، دیابت، پیوند اعضا، كما و زندگی نباتی، سوختگی و ضایعات پوستی بیماری‌های خونی، انعقادی، بیماری‌های غددی و متابولیك، بیماری‌های ایمنی وهپاتیت، نارسایی كبد، كلیه، قلب، ریه و...، بیماری‌های اعصاب و روان، بیماری‌های مغز و اعصاب، روماتیسم و بیماری‌های گوارشی)

·  امکان دریافت وام تا 90 درصد اندوخته بیمه نامه بدون نیاز به ضامن از سال دوم قرارداد

·  دریافت سود تضمینی پس انداز  و سود مشارکت در منافع حاصل از سرمایه‌گذاری‌های شرکت بیمه کوثر

·  امکان سپرده‌گذاری اولیه در ابتدا یا طول قرارداد بیمه عمر به‌صورت جدا از اقساط تعیین شده (برای بالا بردن مقدار سود بیمه نامه)

·  امکان حفظ ارزش اقتصادی پس‌انداز در مقابل تورم

·  معافیت مالیاتی اندوخته بیمه نامه                                                  

خرید اینترنتی بیمه عمر

می‌توانید بیمه عمر خود را با تمام پوشش‌های مورد نیاز و با سقف تعهدات مورد نظر به‌صورت آنلاین از سایت ازکی بخرید. برای خرید آنلاین بیمه عمر از ازکی باید به صفحه استعلام قیمت و خرید بیمه عمر در این سایت بروید. در این صفحه اطلاعاتی مثل سن و مدت قرارداد درخواستی بیمه‌نامه‌ از شما پرسیده می‌شود و باید مشخص کنید که کدام روش پرداخت حق بیمه برایتان بهتر است و چه مقدار توان پرداخت ماهانه‌‌‌ دارید. سپس براساس اطلاعاتی که وارد کرده‌اید لیستی از بیمه‌نامه‌های عمر شرکت‌های مختلف به شما نشان داده می‌شود. در این لیست شرایط و قیمت بیمه عمر کوثر با دیگر شرکت‌های بیمه مقایسه شده و شما می‌توانید یک بیمه عمر با پوشش‌های کافی و سقف تعهدات حداکثری را با بهترین قیمت بخرید.