بیمه درمان تکمیلی ملت

درباره بیمه درمان تکمیلی ملت

علیرغم افزایش هزینه‌های پزشکی، هنوز هم بیمه‌های پایه بخش قابل توجهی از هزینه‌های درمان را پرداخت نمی‌کنند. از طرفی بروز بیماری‌های همه‌گیر مثل کرونا باعث می‌شود هزینه‌های غیرقابل ‌پیشبینی به افراد تحمیل شود. همچنین از آنجایی که بسیاری از بیماری‌ها در مراحل اولیه قابل درمان و پیش‌گیری هستند؛ حداقل سالی یکبار انجام چکاپ و آزمایش پزشکی ضروری است.  به همین علت خرید بیمه تکمیلی برای پوش هزینه‌ها  مخارج درمانی اهمیت زیادی دارد. بیمه تکمیلی ملت یکی از محصولات پرفروش است که نزدیک به 13% فروش این شرکت را به خود اختصاص داده است. بیمه ملت جزو یکی از شرکت‌هایی است که 8 شعبه و نزدیک به 1800 نماینده فعال دارد و یکی از شرکت‌های خصوصی معروف در حوزه بیمه است. از مزایای بیمه تکمیلی ملت این است که خدمات بیمه درمان به شکل گروهی و خانوادگی ارائه می‌کند.

استعلام بیمه درمان تکمیلی ملت

قبل از خرید ه نوع بیمه‌نامه‌ای برای اطلاع پیدا کردن از شرایط و هزینه‌ای که باید بابات آن پرداخت شود یکی از مهم‌ترین ضروریات است. شما برای استعلام بیمه درمان تکمیلی ملت می‌توانید به صفحه استعلام بیمه تکمیلی مراجعه کنید و با وارد کردن مشخصاتی پایه مانند بازه سنی فرد یا افرادی که می‌خواهید برای آن‌ها بیمه تهیه کنید، هزینه و امکانات بیمه‌های مختلف از مله بیمه درمان تکمیلی ملت را مشاهده و با دیگر پیشنهادات مقایسه کنید. 

انواع بیمه تکمیلی گروهی ملت

بیمه‌های درمان تکمیلی عمدتاً به صورت گروهی صادر می‌شود و صدور آن به صورت انفرادی ممکن نیست. در بیمه درمان تکمیلی ملت ، بیمه‌گذار می‌تواند تمامی کارکنان و یا حداقل 70 درصد آن‌ها را به همراه اعضای خانواده تحت تکفل قانونی، تحت پوشش قرار بدهد. انواع بیمه تکمیلی ملت عبارت است از:

1) بیمه درمان کامل (فول درمان) :

در این بیمه‌نامه بیمه‌گر متعهد می‌شود کلیه هزینه‌های درمانی بیمه شدگان را براساس میزان تعهدات و سایر شرایط قرارداد، جبران کند.

2) بیمه درمان تکمیلی (مازاد درمان):

در این بیمه‌نامه بیمه‌گذاران دارای بیمه‌گر اول یا پایه هستند و بیمه‌گر دوم جبران بخشی از هزینه‌های درمان را  براساس تعهدات خود به عهده می‌گیرد.

در این بیمه تمام یا بخشی از فرانشیز تعیین شده در بیمه‌های درمان تکمیلی معمولاً از طرف بیمه‌گر اول تأمین می‌شود.

محاسبه بیمه درمان تکمیلی ملت

محاسبه بیمه تکمیلی ملت با توجه به عوامل مختلف مانند سن متقاضیان و طرح انتخابی شما انجام می‌شود. هزینه بیمه‌ تکمیلی انفرادی ملت در جدول زیر مشخص شده است:

سن0تا 1516 تا 4041 تا 5051 تا 60
طرح 1319000319000319000319000
طرح 2319000559000579000609000
طرح 3439000849000949000999000
طرح 41149000219900023990002499000
طرح51699000329900034990003799000

پرداخت خسارت بیمه تکمیلی ملت

پرداخت خسارت در بیمه درمان تکمیلی ملت به دو صورت انجام می‌شود:

الف) خسارت مستقیم :

مربوط به بیمه شدگانی است که با گرفتن معرفی نامه از بیمه‌ ملت، از مراکز درمانی طرف قرارداد استفاده می کنند.

چنانچه هزینه‌های درمان بیمه شده بالاتر از میزان تعهدات باشد، پرداخت مابه‌التفاوت به عهده بیمه‌شده یا بیمه‌گذار می‌باشد.

مدارک مورد نیاز برای صدور معرفی نامه بیمه تکمیلی ملت

 • درخواست کتبی بیمه‌گذار با ذکر مشخصات کامل بیمه‌شده
 • گواهی پزشک معالج مبنی بر اعلام نوع بیماری و ضرورت بستری، انجام عمل جراحی و یا درمان طبی
 • اعلام نام بیمارستان یا مرکز درمانی مورد نیاز بیمه شده از طرف پزشک معالج
 • تأیید پزشک معتمد شرکت برای صدور معرفی نامه.

ب) خسارت غیر مستقیم:

مربوط به بیمه‌شدگانی است که مستقیماً به مراکز درمانی مراجعه کرده و بعد از اتمام معالجات به دنبال دریافت خسارت از بیمه‌گر هستند.

در این حالت کارشناس ارزیابی خسارت، با انجام محاسبات لازم مبلغ خسارت قابل پرداخت را تعین می‌کند و در مواردی که بیمه شده از بیمه‌گر اول استفاده کرده باشد، میزان سهم بیمه‌گر اول به جای فرانشیز از مبلغ تعیین شده کسر و باقی مانده آن به بیمه شده پرداخت می‌شود و بابت سهم بیمه‌گر اول فرانشیز جداگانه‌ای دریافت نمی‌شود.

 

 مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت بیمه تکمیلی ملت:

 • مشخصات مرکز درمانی با مهر و امضای معتبر
 • مهر و امضای پزشک یا پزشکان معالج و مشاور
 • اصل صورتحساب بیمارستان با مهر و امضای حسابداری و گواهی مبلغ پرداختی بیمه‌گذار یا بیمه‌شده
 • اصل کلیه مدارک بیمارستانی مثل شرح عمل جراحی، گواهی بیهوشی، گواهی ویزیت‌ها، نسخه‌های داروئی، آزمایشگاه و…
 • اصل دستور پزشک معالج مبنی بر نوع صدمه، علت بستری شدن یا جراحی بیمه شده در بیمارستان
 • در صورت مراجعه بیمه شده به بیمارستان طرف قرارداد یا بیمه‌گر پایه (تامین اجتماعی، خدمات درمانی و …) کپی برابر با اصل مدارک قابل قبول است.
 • اصل فاکتور پرداختی معتبر و تأیید شده در مورد خدمات تشخیصی مثل سونوگرافی، MRI، ماموگرافی، انواع اسکن، تست ورزش، نوار عضله، آندوسکوپی و..
 • برای هزینه‌های ویزیت، دارو، آزمایشگاه، عینک طبی: اصل نسخه تجویز شده از طرف پزشک، اصل صورت حساب داروخانه یا آزمایشگاه
 • و...

خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی ملت از ازکی 

ازکی در زمینه مشاوره، انتخاب و مقایسه انواع محصولات بیمه، فعالیت می‌کند. در حال حاضر ازکی با همکاری شرکت‌های بیمه‌ای خدمات بیمه تکمیلی را به شکل سازمانی، انفرادی و خانوادگی عرضه می‌کند. شما می‌توانید برای استعلام قیمت و مقایسه هزینه در شرکت‌های مختلف به سایت ازکی مراجعه کنید تا بهترین بیمه تکمیلی انفرادی را متناسب با شرایط خود خریداری کنید. همچنین پیشنهاد می‌شود برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان بیمه‌ای با مشاوران ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما استعلام بیمه تکمیلی از بیمه ملت و سایر شرکت‌های بیمه را با بهترین قیمت و پوشش برای شما انجام دهند. ازکی از خرید تا مشاوره برای دریافت خسارت همراه شماست.

تمدید بیمه درمان تکمیلی ملت

معمولا بیمه‌های تکمیلی به صورت یک ساله صادر می‌شوند و با توجه به اهمیت بیمه درمان تکمیلی باید پیش از تاریخ سررسید آن اقدام به تمدیدش کنید. برای تمدید همان بیمه‌ درمان تکمیلی سال گذشته و یا خرید بیمه‌ای دیگر و اضافه و کم کردن پوشش‌های متفاوت، می‌توانید به صورت آنلاین به وب سایت ازکی مراجعه کنید.