ازکی
 ازکی

بیمه شخص ثالث بیمه میهن

درباره بیمه شخص ثالث بیمه میهن

بیمه شخص ثالث میهن

شرکت بیمه میهن یکی از شرکت های بیمه وابسته به سازمان سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی است که از سال 1387 فعالیت خود را در صنعت بیمه کشور آغاز کرده است. این شرکت انواع بیمه‌نامه‌های مختلف مانند خودرو، آتش‌سوزی، مسئولیت، باربری، مسئولیت و حوادث انفرادی و گروهی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. برای خرید بیمه شخص ثالث میهن می‌توانید با در دست داشتن اصل بیمه‌نامه قبلی، اصل سند وسیله نقلیه، اصل کارت ملی دارنده و اصل کارت خودرو، به یکی از نمایندگی‌های این شرکت در سرتاسر کشور مراجعه کنید.

محاسبه بیمه شخص ثالث میهن

به‌طورکلی قیمت بیمه شخص ثالث میهن بر اساس مصوبه بیمه مرکزی محاسبه می‌شود. بنابراین موارد مختلفی مانند کاربری وسیله نقلیه، تعداد سیلندرها، نوع ماشین و نرخ دیه در هر سال، در آن تاثیرگذار هستند. از سوی دیگر در زمان محاسبه بیمه ثالث، اگر تمدید بیمه شخص ثالث با تأخیر انجام شود، یک جریمه دیرکرد هم به مبلغ کلی اضافه خواهد شد. اما از سوی دیگر یک راه خوب برای کاهش قیمت بیمه شخص ثالث در نظر گرفته شده و آن استفاده از تخفیف های بیمه شخص ثالث است. برای اینکه بتوانید قبل از خرید این بیمه‌نامه محاسبه بیمه ثالث را انجام دهید؛ می‌توانید از محاسبه‌گر آنلاین ازکی استفاده کرده و بر اساس معیارهای ذکرشده، نرخ بیمه شخص ثالث را برای خودتان حساب کنید.

استعلام بیمه شخص ثالث میهن

بهترین راه برای اطلاع از شرایط، تخفیف‌ها و پوشش های بیمه ثالث میهن، گرفتن استعلام است. برای گرفتن استعلام قیمت بیمه شخص ثالث میهن باید به یکی از مراکز آن مراجعه کرده و کاتالوگ‌ها را دریافت کنید. همچنین می‌توانید این کار را به‌صورت آنلاین هم انجام دهید. به‌این‌ترتیب که در هر ساعت از شبانه‌روز که مایل هستید به وب‌سایت ازکی مراجعه کرده و ضمن اطلاع از طرح‌ها و پوشش‌های این شرکت، آن را با سایر شرکت های بیمه در سرتاسر ایران مقایسه کنید.

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه شخص ثالث میهن

به‌طورکلی زمانی که دچار حادثه می‌شوید، برای دریافت خسارت بیمه شخص ثالث، نیاز به گزارش مقامات انتظامی دارید. به‌ویژه اگر تصادف یا حادثه منجر به جرح شده باشد و یا اینکه خسارت‌های مالی شدیدی درنتیجه آن ایجاد شود. در این مورد باید با در دست داشتن مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه شخص ثالث به مرکز پرداخت خسارت مراجعه کنید. دقت نمایید که حضور هر دو طرف حادثه برای دریافت خسارت بیمه شخص ثالث الزامی است. این مدارک از قرار زیر هستند:

- اصل و کپی بیمه‌نامه شخص مقصر و شخص آسیب‌دیده

- اصل و کپی گواهینامه هر دو طرف

- اصل و کپی مدارک شناسایی هر دو طرف

- اصل فاکتور رسمی وسایل لازم برای تعمیر خودرو

- کپی برابر اصل گزارش مقامات انتظامی

- اوراق مربوط به بازجویی در حوادث منجر به جرح

- نظریه رسمی کارشناس دادگستری

- کپی گواهی پزشک قانونی و مدارک فوت در حوادث منجر به فوت

- جواز دفن و رونوشت وفات

تخفیف های بیمه شخص ثالث میهن

با استفاده از تخفیف های بیمه شخص ثالث میهن می‌توانید تا حد قابل‌توجهی قیمت بیمه شخص ثالث را برای خودتان کاهش دهید. به‌این‌ترتیب اگر راننده کم‌خطری باشید و خسارت بسیار کمتری از سقف پوشش های بیمه شخص ثالث دریافت کنید، می‌توانید از تخفیف سابقه راننده استفاده نمایید. همچنین تخفیف عدم خسارت هم به این معنا است که اگر در مدت اعتبار بیمه‌نامه خود دچار حادثه نشده و از کالابرگ‌های بیمه استفاده نکنید، می‌توانید در زمان تمدید بیمه شخص ثالث تا سقف 60 درصد، قیمت را برای خودتان کاهش دهید. به‌این‌ترتیب دیگر نیازی نیست که همه مبلغ تعیین‌شده توسط بیمه مرکزی را بپردازید.

خرید بیمه شخص ثالث میهن از ازکی

ساده ‌ترین راه برای خرید بیمه شخص ثالث میهن و دیگر شرکت های بیمه، استفاده از خدمات ازکی است. به‌این‌ترتیب حتی اگر در آخرین ساعات روز به خاطر بیاورید که اعتبار بیمه‌نامه‌تان تمام شده است و یا اینکه در میانه یک مسافرت باشید، می‌توانید خیلی سریع و در کوتاه‌ترین زمان ممکن بیمه‌نامه شخص ثالث را تمدید کنید. همچنین با استفاده از خدمات ازکی، مقایسه پوشش‌ها، تخفیف‌ها و شرایط شرکت‌های بیمه در سرتاسر ایران برایتان بسیار ساده‌تر می‌شود و می‌توانید در هر ساعت از شبانه‌روز، از   راهنمایی‌ بی‌طرفانه مشاوران ما درازکیهم استفاده کنید. علاوه بر محاسبه‌گر آنلاین که برای حساب کردن قیمت بیمه‌نامه شخص ثالث استفاده می‌شود؛ می‌توانید از یادآور تمدید بیمه شخص ثالث هم برای فراموش نکردن زمان تمدید این بیمه‌نامه مهم استفاده کنید. ازکی همچنین برای سهولت کاربران در پرداخت هزینه بیمه نامه امکان خرید اقساطی بیمه شخص ثالث را فراهم کرده است. با استفاده از خدمات پرداخت اقساطی بیمه شخص ثالث می توانید با پرداخت بخشی از مبلغ، بیمه نامه خود را دریافت و مابقی هزینه را بصورت اقساط ماهانه پرداخت نمایید. همچنین کارشناسان ازکی بصورت 24 ساعته در فرایند خرید، تمدید و پشتیبانی در پاسخگوی سوالات شما هستند.