بیمه میهن

سال تاسیس:
1387
درباره بیمه میهن
نظرات کاربران

بیمه میهن

شرکت بیمه میهن (سهامی عام) از شانزدهم بهمن‌ماه سال 1387 فعالیت بیمه‌گری خود را در عرضه انواع بیمه‌های بازرگانی اعم از بیمه‌های اموال، اشخاص و مسئولیت آغاز کرده است.شرکت بیمه مذکور با همکاری سازمان‌هایی مثل شرکت ایجاد محیط وابسته به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، شرکت تعاونی مصرف کارکنان بنیاد مسکن، مؤسسه سازمان اقتصادی رضوی، شرکت سرمایه‌گذاری صبا تأمین (وابسته به شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی) و شرکت لیزینگ امید وابسته به شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری امید (وابسته به بانک سپه) تأسیس شده‌ و برخی از شناخته‌شده‌ترین سهامداران اصلی آن عبارتند از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، شرکت سرمایه­گذاری سفیر اقتصاد، شرکت سامان محیط، شرکت سرمایه‌گذاری سپهر و شرکت سرمایه‌گذاری سیمان. 

در حال حاضر این شرکت سرمایه‌ای معادل 1500 میلیارد ریال دارد و بر اساس آخرین آمار بیمه مرکزی، با رشد 72.9 درصدی نسبت به سال‌های گذشته، جایگاه نوزدهم در صدور بیمه‌نامه‌های مختلف در کشور و 0.6 درصد از بازار صنعت بیمه را در دست دارد. شرکت بیمه میهن 40 شعبه و حدود 500 نمایندگی فعال بیمه در سراسر کشور دارد که به فعالیت بیمه‌گری و ارائه خدمات بیمه‌ای مشغول هستند. بر اساس آنچه در در اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیر تجاری تهران به ثبت رسیده است، این شرکت اجازه صدور انواع بیمه‌نامه آتش سوزی، بیمه‌نامه اسب، بیمه‌نامه کشتی، بیمه‌نامه هوایی و همچنین بیمه‌ درمان، بیمه حوادث، بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث را دارد.

علاوه‌ بر این‌ ها در راستای ارائه خدمات بیمه‌ای متمایز مطابق با نیازهای جامعه و بازار بیمه کشور و به‌منظور مشارکت مؤثر برای افزایش ضریب نفوذ بیمه در کشور، بیمه میهن انواع بیمه‌نامه مسئولیت اعم از قراردادی، عمومی، حرفه‌ای یا مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان را هم صادر می‌کند و بیمه‌های مهندسی متنوعی مثل بیمه سازه‌های تکمیل شده را هم در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. 

بیمه پول این شرکت نیز به‌عنوان قراردادی برای تضمین امنیت دارایی‌های ذخیره شده در صندوق و خزانه مؤسسات، شرکت‌ها و بانک‌ها، پول (اسکناس و یا وجوه رایج مملکتی)، سکه (به استثنای مسکوکات گرانبها)، چک‌های بانکی و تمبرهای مالیاتی را تحت پوشش قرار می‌دهد. قبول بیمه‌های اتکایی از موسسات بیمه مستقیم (دولتی، غیردولتی یا ثبت شده در مناطق آزاد) در حدود ظرفیت نگهداری شرکت و رعایت ضوابطی که بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعیین و ابلاغ می‌کند نیز از دیگر محصولات بیمه‌ای این شرکت بیمه‌ای خصوصی محسوب می‌شود.

در ضمن شرکت میهن برای ایفای هرچه بیشتر مسوولیت اجتماعی خود در هدف کاهش نگرانی‌های جامعه در مورد بیماری کرونا، حمایت حداکثری از بیمه‌گذاران را در بیمه‌نامه عمر و سرمایه‌گذاری خود (میهن حامی) لحاظ کرده است تا در کنار در کنار پوشش‌های تکمیلی بیماری‌های خاص در این بیمه‌نامه، با افزایش سقف سرمایه بیماری‌های خاص (حاد) و بدون دریافت حق بیمه اضافی، بیماری کرونا را هم تحت پوشش قرار داده و هزینه‌های بستری و درمان این بیماری را جبران ‌کند.