ازکی
 ازکی

بیمه موتورسیکلت بیمه معلم

درباره بیمه موتورسیکلت بیمه معلم

بیمه معلم 27 سال سابقه فعالیت بیمه‌ای در کشور دارد. این شرکت در سال 1373 تاسیس شده و یکی از اولین شرکت‌های بیمه خصوصی ایرانی محسوب می‌شود. در حال حاضر بیش از 60 مرکز ارائه خدمات و 1400 نماینده بیمه معلم در سراسر کشور وجود دارد. این نمایندگی‌ها سالانه بیش از 16 میلیون بیمه‌نامه صادر می‌کنند. محصولات بیمه‌ای شرکت بیمه معلم بیمه نامه ماشین (شخص ثالث و بدنه)، مسافرتی، تکمیلی درمان، آتش سوزی و زلزله، عمر و سرمایه‌گذاری را شامل می‌شود. یکی از انواع خدمات این شرکت هم بیمه موتورسیکلت است.

بیمه موتورسیکلت معلم

بیمه موتورسیکلت معلم دراصل یک بیمه نامه شخص ثالث ویژه انواع موتورسیکلت است. براساس قانون تمام وسايل نقلیه موتوری زمينی از جمله موتورسیکلت‌های دنده‌ای یا گازی باید بیمه شخص ثالث داشته باشند. این بیمه نامه مسئول جبران خسارات جانی و مالی ناشی از حـوادث رانندگی است که به اشخاص ثالث وارد می‌شود. خسارت‌های جانی یعنی هرگونه دیه و ارش یا هزینه‌های پزشکی و خسارت مالی هم خسارت وارد‌شده به ماشین و اموال شخص ثالث است. همچنین خسارت‌های جانی وارد‌شده به خود موتورسوار هم با بیمه ثالث موتور جبران می‌شود.

البته می‌توانید برای موتورتان بیمه بدنه هم بخرید. با بیمه بدنه خسارت‌های ناشی از تصادف و حادثه یا واژوگونی و آتش‌سوزی برای موتور بیمه‌شده تحت پوشش قرار می‌گیرد. بیمه بدنه معمولا پوشش‌های اضافی مثل بلایای طبیعی از جمله سیل و زلزله هم دارد که باید جداگانه آن‌ها را بخرید.

استعلام بیمه موتورسیکلت معلم

با استعلام بیمه موتورسیکلت در سایت ازکی می‌توانید قیمت بیمه نامه برای یک موتورسیکلت‌ خاص را در شرکت‌های بیمه مختلف یک‌جا ببنید و باهم مقایسه کنید. از روش‌های زیر می‌توانید استعلام بیمه موتورسیکلت معلم را بگیرید:

  • وارد کردن شماره پلاک موتورسیکلت و کد ملی صاحب پلاک
  • وارد کردن مشخصات موتورسیکلت مثل مدل موتورسیکلت (برقی، تک ‌سیلندر، دو سیلندر به بالا، سه چرخ یا سایدکار) و سال ساخت آن

با این استعلام براساس اطلاعاتی که وارد کرده‌اید قیمت بیمه موتورسیکلت در تمام شرکت‌های بیمه محاسبه و در اختیارتان قرار می‌‌گیرد. یعنی می‌توانید بیمه نامه با حق بیمه مناسب و پوشش‌ها و سقف تعهدات کافی را انتخاب کنید.

محاسبه بیمه موتورسیکلت معلم

تعیین قیمت بیمه موتورسیکلت براساس تعداد سیلندر و قدرت آن‌ انجام می‌شود. یعنی نرخ پایه بیمه موتور برای انواع موتورسیکلت‌های دنده‌ای تک سیلندر، دنده‌ای دو سیلندر و بیشتر، دنده‌ای سه چرخ و گازی متفاوت است. قیمت نهایی بیمه شخص ثالث موتورسیکلت هم معمولا با توجه به عوامل زیر محاسبه می‌شود:

  • سال ساخت و کاربری موتورسیکلت
  • مدت بیمه نامه
  • میزان جریمه دیرکرد
  • میزان تعهدات پوشش مالی بیمه نامه
  • درصد تخفیف عدم خسارت 

خرید آنلاین بیمه موتورسیکلت معلم از ازکی

برای خرید آنلاین بیمه موتورسیکلت معلم از سایت ازکی نیازی نیست تا حتما در ساعات اداری فرم سفارش‌تان را پر کنید. می‌توانید در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته و روزهای تعطیل هم از خانه یک بیمه موتورسیکلت بخرید. درضمن علاوه بر اینکه نیازی به مراجعه حضوری به نمایندگی شرکت بیمه ندارید، می‌توانید قبل از خرید هم شرایط و قیمت بیمه موتورسیکلت معلم و دیگر شرکت‌های بیمه را با هم مقایسه کنید. یعنی یک بیمه ‌نامه با قیمت و پوشش‌های بهتر را می‌خرید. درصد تخفیف عدم خسارت‌تان هم محفوظ است. پرداخت حق بیمه را هم اینترنتی انجام می‌دهید و بیمه نامه شما تا ساعت 21 همان‌ روز صادر می‌شود.

خرید بیمه موتورسیکلت معلم اقساطی

متاسفانه با اینکه درصد و ضریب خطر تصادف برای موتورسیکلت‌ها بسیار بالاست، خیلی از موتورسوارها خرید بیمه نامه موتورسیکلت را جدی نمی‌گیرند. معمولا هم جریمه می‌شوند و حتی برای ماه‌ها موتورشان در پارکینگ پلیس توقیف می‌ماند. موتورسوارها می‌گویند پرداخت یک‌جای حق بیمه برایشان سخت است. برای همین هم ازکی امکانی فراهم کرده تا بتوانید بیمه موتورسیکلت معلم را قسطی هم بخرید. اگر 50 درصد حق بیمه را نقدی پرداخت کنید بقیه مبلغ را می‌توانید با چک و در سه تا شش ماه تسویه کنید. همچنین ازکی‌وام هم وام‌هایی با بازپرداخت حداکثر 9 تا ۱۱ ماهه دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید.

تمدید بیمه موتورسیکلت معلم

اگر موتورسیکلت‌ ما بیمه نامه معتبر نداشته باشد برای هر روز که تمدید بیمه نامه را عقب انداخته‌ایم یک مبلغ جریمه دیرکرد به هزینه‌ای که باید به‌عنوان حق بیمه پرداخت کنیم اضافه می‌شود. اگر می‌خواهیم بیمه موتور ارزان با قیمت کمتر بخریم باید همیشه بیمه نامه موتورسیکلت‌ را به‌موقع تمدید کنیم. مثلا یک هفته قبل از سر رسیدن تاریخ اعتبار بیمه نامه می‌توانید بیمه موتورسیکلت معلم را در سایت ازکی آنلاین تمدید کنید و جریمه دیرکرد هم نخورید.

تخفیف های بیمه موتورسیکلت معلم

شرکت بیمه معلم برای کمک به موتورسوارها و ترویج فرهنگ بیمه‌ای در بین مالکان موتورسیکلت تخفیف‌های مختلفی درنظر گرفته است. این تخفیف‌ها تا حد قابل توجهی حق بیمه موتورسیکلت را کم می‌‌کنند. انواع تخفیف بیمه موتورسیکلت معلم عبارتند از:

  • تخفیف عدم خسارت: برای موتورسوارانی که در یک‌سال قرارداد بیمه نامه تصادف نمی‌‌کنند و خسارت نگیرند، زمان تمدید بیمه‌نامه یک درصد مشخصی تخفیف محاسبه می‌شود. میزان درصد تخفیف عدم خسارت هرچه سال‌های بدون خسارت بیمه‌نامه بیشتر شود افزایش پیدا می‌کند. یعنی هرسال که خسارت نگرفته‌ باشید 5 درصد به میزان تخفیف عدم خسارت افزوده می‌شود و در سال چهاردهم حتی تا 70 درصد هم تخفیف شامل حالتان خواهد شد. 
  • تخفیف خرید نقدی ویژه افرادی که حق بیمه خود را نقد پرداخت می‌کنند.
  • تخفیف‌های مناسبتی در اعیاد ملی و مذهبی اعلام می‌شود.