بیمه موتورسیکلت بیمه نوین

درباره بیمه موتورسیکلت بیمه نوین

بیمه نوین درواقع یکی از زیر مجموعه‌های سری موسسات بانک اقتصاد نوین محسوب می‌شود. این شرکت از سال 1384 در صنعت بیمه کشور فعالیت می‌کند و 17 سال است که خدمات متنوع بیمه‌ای را ارائه می‌دهد. بیمه نوین امروز بیش از ۳۵ شعبه و ۱۵۰۰ نمایندگی در سراسر کشور دارد و سهمش از کل بازار بیمه کشور حدود  ۱.۳٪ است. محصولات بیمه‌ای نوین شامل انواع بیمه‌نامه بدنه ماشین و شخص ثالث، آتش‌سوزی و حوادث اشخاص و همین‌طور بیمه عمر و باربری، مسئولیت، هواپیما، نفت و انرژی می‌شود. یکی از خدمات بیمه‌ای نوین بیمه صدور انواع بیمه موتورسیکلت است.

بیمه موتورسیکلت نوین

بیمه موتورسیکلت نوین شامل دو نوع بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه می‌شود. قانون بیمه شخص ثالث را برای همه مدل‌های مختلف موتورسیکلت اجباری کرده است.

خسارت‌های تحت پوشش بیمه شخص ثالث موتورسیکلت نوین عبارتند از:

 • خسارت جانی وارد شده به شخص ثالث: هر نوع دیه یا ارش ناشی از آسیب جسمی مانند شکستگی، نقص و از کار افتادگی عضو اعم از جزئی یا کلی - موقت یا دائم و حتی دیه فوت
 • خسارت مالی وارد شده به شخص ثالث: هرنوع خسارت به ماشین یا دیگر اموال منقول و غیرمنقول
 • خسارت جانی وارد شده به خود موتورسوار

بیمه بدنه هم هرگونه خسارت ناشی از تصادم، تصادف، سقوط، واژگونی، آتش سوزی و یا انفجار را برای موتور بیمه‌شده پوشش می‌دهد. 

استعلام بیمه موتورسیکلت نوین                                        

معمولا موتورها به انواع برقی، تک ‌سیلندر، دو سیلندر به بالا، سه چرخ یا سایدکار دسته‌بندی می‌شوند و بیمه مرکزی نرخ پایه حق بیمه برای هرکدام از این موتورسیکلت‌ها را هر سال بعد از مشخص شدن نرخ دیه کامل انسان از سوی قوه قضاییه اعلام می‌کند.

سایت ازکی به شما این امکان را می‌دهد تا قبل از خرید شرایط و قیمت بیمه موتورسیکلت نوین را برای یک موتور مشخص استعلام بگیرید. یعنی باید مشخصات مربوط به موتور مورد بیمه را وارد کنید تا  قیمت بیمه موتورتان در شرکت‌های بیمه مختلف یک‌جا به شما نشان داده شود. 

برای استعلام بیمه موتورسیکلت نوین در سایت ازکی می‌توانید از یکی از روش‌های زیر استفاده کنید:

 • وارد کردن شماره پلاک موتورسیکلت و کد ملی صاحب پلاک
 • وارد کردن مشخصات موتورسیکلت مثل مدل موتورسیکلت (برقی، تک ‌سیلندر، دو سیلندر به بالا، سه چرخ یا سایدکار) و سال ساخت آن

محاسبه بیمه موتورسیکلت نوین

قیمت بیمه موتورسیکلت با توجه به تعداد سیلندر و نوع و ساختار موتور آن‌ تعیین می‌شود. معمولا برای موتورهایی بزرگ‌تر و با تعداد سیلندر بیشتر باید حق بیمه بیشتری پرداخت کنیم. البته قیمت نهایی بیمه شخص ثالث برای موتور شما به عوامل زیر بستگی دارد:

 • سال تولید و کاربری موتورسیکلت
 • مدت بیمه نامه
 • میزان جریمه دیرکرد
 • سقف تعهدات مالی بیمه نامه
 • درصد تخفیف عدم خسارت 

خرید آنلاین بیمه موتورسیکلت نوین از ازکی

خرید آنلاین بیمه موتورسیکلت نوین از سایت ازکی با یک گوشی موبایل معمولی و ساده هم ممکن است. نیازی هم به مراجعه به نمایندگی بیمه نیست. حتی لازم نیست حتما در ساعات اداری یا روزهای کاری فرم‌های مربوط به خرید بیمه نامه را پر کنید. در روزهای تعطیل و بعد از ساعت اداری هم می‌توانید وارد سایت شوید و بعد از ثبت سفارش هزینه را هم اینترنتی پرداخت کنید. 

درضمن قبل از خرید هم شرایط و قیمت بیمه موتورسیکلت نوین و دیگر شرکت‌های بیمه را یک‌جا می‌بینید و با هم مقایسه می‌کنید. تخفیف‌ عدم خسارت‌تان هم برایتان محاسبه می‌شود و بهترین بیمه نامه با قیمت کمتر و پوشش‌های بیشتر را می‌خرید. 

خرید بیمه موتورسیکلت نوین اقساطی

متاسفانه بیشتر موتورسوار‌ها خرید بیمه موتورسیکلت را به بهانه قیمت بیمه نامه پشت گوش می‌اندازند.  اگر نمی‌خواهید یا نمی‌توانید حق بیمه را یک‌جا پرداخت کنید می‌توانید در سایت ازکی یک ‌بیمه موتورسیکلت قسطی بخرید. برای خرید بیمه موتورسیکلت اقساطی می‌توانید یکی از روش‌های زیر را انتخاب کنید:

 • پرداخت نقدی 50 درصد حق بیمه و تسویه مابقی مبلغ با چک و در سه تا شش ماه 
 • دریافت وام از ازکی‌وام وام و بازپرداخت آن در 9 تا ۱۱ ماه

تمدید بیمه موتورسیکلت نوین

بیمه موتورسیکلت برای همه موتورها اجباری است و اگر تاریخ بیمه نامه ما تمام شده باشد و آن را تمدید نکنیم برای هر روز که بیمه نداریم، یک مبلغی جریمه دیرکرد روی قیمت بیمه نامه اضافه می‌شود. همچنین پلیس هم می‌تواند موتورمان را توقیف کند. برای اینکه بیمه نامه را با قیمت کمتر بخریم و درگیر ترخیص موتورسیکلت از پارکینگ هم نشویم بهتر است یه هفته قبل از پایان مهلت اعتبار بیمه موتورسیکلت آن را تمدید کنیم.

در سایت ازکی می‌توانید تمدید بیمه موتورسیکلت نوین را آنلاین انجام بدهید و نیازی به رفتن به نمایندگی بیمه نیست.

تخفیف های بیمه موتورسیکلت نوین

تخفیف‌‌های بیمه نوین برای بیمه موتورسیکلت شامل تخفیف عدم خسارت و تخفیف خرید می‌شود. تخفیف عدم خسارت یکی از تخفیف‌های اصلی در بیمه نامه ثالث است که می‌تواند حتی تا 70 درصد از حق بیمه شما کم کند. معمولا برای هر سالی که در مدت اعتبار بیمه نامه تصادف نکنید و از شرکت بیمه خسارت نگیرید، 5 درصد تخفیف برایتان محاسبه می‌شود. میزان این درصد تخفیف در سال چهاردهم به 70 درصد می‌رسد.

با پرداخت نقدی حق بیمه هم تخفیف خرید نقدی برایتان محاسبه می‌شود. البته در اعیاد ملی و مذهبی هم بیمه نوین تخفیف‌های ویژه‌ای برای بیمه موتورسیکلت درنظر می‌گیرد.