بیمه درمان تکمیلی نوین

درباره بیمه درمان تکمیلی نوین

بیمه نوین یکی از شرکت‌های بیمه جدید در صنعت بیمه است که توانسته در چند سال اخیر سطح توانگری مالی خود را در سطح یک حفظ کند. یکی از بیمه‌هایی که توسط بیمه نوین ارائه می‌شود، بیمه تکمیلی است.

در ادامه به معرفی بیمه تکمیلی نوین و شرایط آن، و همچنین نحوه خرید و استعلام بیمه تکمیلی از بیمه نوین و سایر شرکت‌های بیمه می‌پردازیم تا شما بتوانید با بررسی و مقایسه شرکت‌های مختلف، بهترین بیمه تکمیلی را انتخاب و خریداری کنید.

مزایای بیمه تکمیلی نوین

مهم‌ترین و اصلی‌ترین مزیت همه بیمه‌های تکمیلی از جمله بیمه تکمیلی نوین، حمایت مالی از بیماران و خانواده‌های آنها در زمان بیماری است. به خصوص با توجه به اینکه هزینه‌های درمانی به شدت افزایش پیدا کرده و از طرف دیگر بیمه‌های پایه مثل بیمه تأمین اجتماعی و بیمه سلامت، پاسخگوی این هزینه‌های فراوان نیستند.
به همین دلیل یک بیمه تکمیلی خوب می‌تواند بخش اعظم هزینه‌های درمانی را جبران کند.

شرایط بیمه تکمیلی نوین

به صورت کلی بیمه درمان تکمیلی به شکل گروهی، خانوادگی و انفرادی ارائه می‌شود. بیمه تکمیلی نوین هم فقط به صورت گروهی صادر می‌شود؛ یعنی بیمه نوین برای کسانی که می‌خواهند به صورت انفرادی یا خانوادگی بیمه درمان تکمیلی تهیه کنند، خدماتی را ارائه نمی‌دهد.

شرکت‌ها یا سازمان‌هایی که قصد خرید بیمه تکمیلی نوین را دارند، باید حداقل 50 نفر متقاضی بیمه تکمیلی داشته باشند.

طرح‌های بیمه تکمیلی نوین

همانطور که گفتیم بیمه تکمیلی نوین فقط به صورت گروهی است. در بیمه‌های تکمیلی گروهی، بر خلاف بیمه تکمیلی انفرادی، طرح‌های ثابت و مشخصی وجود ندارد و در این بیمه همه چیز به صورت توافقی تعیین می‌شود.

یعنی بیمه نوین بعد از درخواست شرکت متقاضی بیمه تکمیلی و پس از بررسی شرایط متقاضیان از جمله تعداد نفرات، شرایط سنی و توان پرداخت حق بیمه، طرح‌های بیمه تکمیلی خود را پیشنهاد می‌دهد. شرکت متقاضی هم می‌توانند یکی از طرح‌ها را انتخاب و خریداری کند.

پوشش‌های بیمه تکمیلی نوین

در بیمه نوین تکمیلی، پوشش‌های زیر ارائه می‌شود و متقاضی بیمه تکمیلی می‌توانند بر اساس نیازها و شرایط خود، هر کدام از این پوشش‌ها و سقف تعهدات آن را انتخاب کند.

 • جبران هزینه‌های بستری، جراحی، شیمی درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب، گامانایف، هزینــه عمل دیسک ستون فقرات و انواع سنگ شکن، بستری شـدن در بیمارستان و مراکــز جراحــی محدود Daycare
 • جبران هزینه‌های زایمان طبیعی و عمل سزارین
 • جبران هزینه اعمال جراحی مهم (اصلی): شامل سرطان، مغز و اعصاب مرکزی و نخاع (به استثناء دیسک ستون فقرات) گامانایف، قلب، پیوند ریه، پیوند کبد، پیوند کلیه و پیوند مغز استخوان
 • جبران هزینه‌های پاراکلینیکی (۱): شامل ســـونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن، انواع آندوسکوپی، ام آرآی، اکوکاردیوگرافی، استرس اکو، دانسیتومتری
 • جبران هزینه‌های پاراکلینیکی (۲): شامل تست ورزش، تست آلرژی، تست تنفسی، نوار عضله، نوار عصب، نوار مغز، نوار مثانه، شنوایی سنجی، بینایی سنجی، هولترمانیتورینگ قلب، آنژیوگرافی چشم.
 • جبران هزینه جراحی‌های مجاز سرپایی و بدون بستری: شامل شکستگی‌ها و در رفتگی، گچ گیری، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، اکسیزیون لیپــوم، بیوپسی، تخلیه کیست و لیزردرمانــی (به استثناء رفع عیوب دیـــد چشم)
 • هزینه رفع عیوب انکساری دید چشم، چنانچه نقص بینایی هر چشم به تشخیص پزشک معتمد بیمه‌گر، درجه نزدیک بینی، دوربینی، آستیگمات یا جمع قدرمطلق نقص بینایی هر چشم (درجه نزدیک بینی یا دوربینی به علاوه نصف آستیگمات) ” ۳ دیوپتر” یا بیشتر باشد.

طبیعی است که هر چه تعداد پوشش‌های یک بیمه‌نامه و سقف تعهدات هر پوشش بیشتر باشد، حق بیمه بیشتر خواهد شد.

دوره انتظار بیمه تکمیلی نوین

در بیمه تکمیلی گروهی نوین، دوره انتظار هم مانند پوشش‌ها و سقف تعهدات، به نحوه توافق صورت گرفته و تعداد متقاضیان بیمه تکمیلی بستگی دارد.

حداکثر دوره انتظار بیمه تکمیلی نوین برای پوشش زایمان 9 ماه و برای پوشش جراحی 3 ماه است. البته این مدت می‌تواند برای بیمه‌های تکمیلی با تعداد بالای 1000 نفر صفر شود.

فرانشیز بیمه تکمیلی نوین

فرانشیز یعنی بخشی از هزینه‌های درمانی که بیمه گذار باید آن را پرداخت کند. فرانشیز بیمه تکمیلی نوین هم مانند سایر شرکت‌های بیمه بین 10 تا 30 درصد است و میزان دقیق آن به طرح انتخابی بیمه تکمیلی و مبلغ حق بیمه بستگی دارد. یعنی هر چه فرانشیز یک طرح کمتر باشد، حق بیمه آن بیشتر خواهد بود و بالعکس.

بیمه درمان گروهی نوین

دریافت خسارت بیمه تکمیلی نوین

بیمه‌شده‌های بیمه تکمیلی نوین برای استفاده از بیمه تکمیلی خود و یا دریافت خسارت می‌توانند از دو روش زیر استفاده کنند.

روش اول:

در این روش بیمه‌شده‌ها می‌توانند به همراه معرفی‌نامه به مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه نوین مراجعه کنند تا بدون نیاز به پرداخت هزینه، از خدمات درمانی تحت پوشش بیمه‌نامه استفاده کنند. البته پرداخت فرانشیز به عهده بیمه‌شده است.

مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه تکمیلی نوین

بیمه نوین با حدود 1200 مرکز درمانی مثل بیمارستان، درمانگاه، آزمایشگاه، فیزیوتراپی، رادیولوژی و .... در سراسر کشور طرف قرارداد است. 

بیمه‌شده‌ها باید قبل از مراجعه به مرکز درمانی مورد نظر خود، به همراه مدارک پزشکی و گواهی پزشک به شعب بیمه نوین مراجعه کرده و معرفی نامه دریافت کنند.

روش دوم:

در این روش بیمه‌شده‌ها می‌توانند به تمام مراکز درمانی فعال در کشور مراجعه کنند، حتی مراکزی که طرف قرارداد بیمه نوین نیستند. در این حالت بیمه‌شده باید تمام هزینه‌های درمانی را شخصا بپردازد و پس از آن به همراه مدارک لازم، به شعب بیمه نوین مراجعه کند تا هزینه‌ها طبق تعرفه و سقف تعهدات بیمه‌نامه به او پرداخت شود.

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه تکمیلی نوین

برای دریافت خسارت بیمه تکمیلی نوین مدارک زیر مورد نیاز است:

 • کپی کارت ملی بیمار
 • خلاصه پرونده پزشکی بیمار
 • در صورت بستری اصل صورت حساب بیمارستان (مهر شده به مهر بیمارستان)
 • اصل نسخه داروها (مهر شده به مهر داروخانه و پزشک معالج)
 • اصل قبض‌های پرداختی بابت هزینه‌هایی مثل رادیوگرافی، آزمایشگاه، M.R.I و …
 • در صورت عمل جراحی: برگه شرح عمل جراحی، اصل گواهی جراح و گواهی بیهوشی
 • در صورت خرید عینک: اصل نسخه تجویز شده توسط چشم پزشک، برگه تعیین نمره چشم، اصل فاکتور خرید عینک
 • برای دریافت هزینه ویزیت: اصل قبض رسید (مبلغ پرداختی توسط بیمار) مهر شده به مهر پزشک معالج و قید تاریخ
 • برای دریافت هزینه‌های دندان‌پزشکی: اصل گواهی دندانپزشک مبنی بر نوع اقدامات درمانی انجام شده بادرج مبلغ دریافتی و تاریخ.

خرید بیمه تکمیلی نوین

اگر شما به عنوان نماینده یک شرکت یا سازمان، قصد خرید بیمه تکمیلی گروهی را دارید، باید برای استعلام قیمت و مقایسه بیمه‌های تکمیلی چند روز زمان صرف کرده و به صورت حضوری به شرکت‌های بیمه مراجعه کنید.

اما در روش خرید اینترنتی بیمه، شما کافی است درخواست بیمه‌نامه خود را در سایت ازکی ثبت کنید یا با شماره ازکی تماس بگیرید. در این روش تمام مراحل لازم از جمله استعلام بیمه تکمیلی نوین و سایر شرکت‌های معتبر بیمه، انتخاب بهترین بیمه تکمیلی و خرید بیمه‌نامه، توسط کارشناسان ازکی انجام خواهد شد.

همچنین پس از خرید بیمه تکمیلی، مشاوره دریافت خسارت، آنالیز پرونده‌های خسارت و پیگیری پرداخت آن را هم متخصصان خسارت ازکی انجام می‌دهند.

به جز بیمه تکمیلی گروهی، استعلام و خرید بیمه تکمیلی انفرادی و خانوادگی را هم می‌توانید از طریق سایت ازکی انجام دهید.