بیمه مسافرتی بیمه نوین

درباره بیمه مسافرتی بیمه نوین

شرکت بیمه نوین درواقع یکی از زیر مجموعه‌های سری موسسات بانک اقتصاد نوین است که از سال 1384 در زمینه ارائه خدمات بیمه‌ای فعالیت می‌کند.

خدمات متنوع بیمه‌ای این شرکت شامل انواع بیمه‌نامه بدنه ماشین و شخص ثالث، آتش‌سوزی و حوادث اشخاص و همین‌طور بیمه عمر و باربری، مسئولیت، هواپیما، نفت و انرژی می‌شود.  شرکت بیمه نوین امروز بیش از ۳۵ شعبه و ۱۵۰۰ نمایندگی در سراسر کشور دارد و  ۱.۳٪ از سهم کل بازار بیمه را کسب کرده است. یکی از محصولات بیمه‌ای نوین در زیرشاخه بیمه حوادث اشخاص انواع بیمه مسافرتی داخلی و خارجی است.

بیمه مسافرتی نوین چیست؟

بیمه مسافرتی نوین یکی از انواع بیمه‌نامه اشخاص است که مسافران خارج از کشور تحت پوشش قرار می‌دهد. در این بیمه‌نامه، فرد بیمه‌شده در برابر حوادث مختلف در سفر بیمه می‌شود و خسارت‌های پزشکی و غیرپزشکی مثل گم شدن بار یا تاخیر در حرکت در طول مسافرت را پرداخت می‌کند.

درضمن بیمه مسافرتی نوین برای تورهای گردشگری خارجی و داخلی به‌صورت گروهی هم صادر می‌شود.

نحوه خرید بیمه مسافرتی

خرید بیمه مسافرتی نوین از وب ‌سایت ازکی بسیار سریع و راحت است. در سایت ازکی حتی می‌توانید شرایط و قیمت بیمه مسافرتی نوین را با دیگر شرکت‌های بیمه مقایسه کنید و بهترین بیمه‌نامه را بخرید و درب منزل تحویل بگیرید.

برای خرید آنلاین بیمه مسافرتی نوین از ازکی باید بعد از ورود به سایت در صفحه مربوط به استعلام و خرید بیمه مسافرتی اطلاعاتی مثل کشور یا کشورهای مقصد، مدت سفر و همچنین تعداد و سن مسافر‌های تحت پوشش بیمه‌نامه و حتی حداکثر مبلغی را که می‌خواهید شرکت بیمه در هر حادثه به شما پرداخت ‌کند را وارد کنید. با این کار لیستی از قیمت بیمه مسافرتی شرکت‌های مختلف بیمه به شما نشان داده می‌شود تا بتوانید بهترین گزینه را با پوشش‌های و سقف تعهدات بیشتر و قیمت مناسب‌تر بخرید.

 

مدارک مورد نیاز خرید بیمه مسافرتی نوین

برای خرید بیمه مسافرتی نوین باید مدارک زیر را تحویل بدهیم:

·  کپی پاسپورت، ویزا و سایر مدارک سفر

·  مدارکی که نشان‌دهنده مدت سفر و محل اقامت شما هستند

·  کپی مدارک شناسایی (کارت ملی و شناسنامه)

·  فرم‌های پر شده خرید بیمه‌نامه

 

پوشش های بیمه مسافرتی نوین

خسارت‌هایی که توسط بیمه مسافرتی نوین پوشش داده می‌شوند عبارتند از:

·  هزینه‌های درمانی بیماری‌ها یا حوادث و صدمات مختلفی که نیازمند مراقبت پزشکی و معاینه یا بستری شدن در بیمارستان و مراکز درمانی و حتی جراحی داشته باشد. در این پوشش گرمازدگی یا سرمازدگی، تصادف و... تحت پوشش بیمه مسافرتی قرار می‌گیرند.

·  هزینه‌های دندانپزشکی فقط برای معالجه‌‌های ضروری مثل درمان عفونت شدید، دندان درد، کشیدن دندان و...

·  اگر داروهای ضروری مسافر در سفر گم شود، شرکت بیمه هزینه ارسال مجدد داروهای مورد نیاز بیمه‌شده را پرداخت می‌کند.

·  هزینه برگشت و انتقال بیمه‌شده در صورت ابطال به بیماری یا وقوع حادثه‌ای که بیش از 10 روز نیاز به بستری شدن در بیمارستان داشته باشد

·  اگر بیمه‌شده نیاز به بستری شدن بیش از 10 روز داشته باشد، هزینه رفت‌و‌آمد و اقامت یکی از بستگان درجه 1 او، توسط شرکت بیمه پرداخت می‌شود تا به عنوان همراه در کنارش باشد.

·  هزینه مسائل حقوقی و مشاوره و پیگیری پرونده و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوط به حق‌الوکاله و دادگاه

·  هزینه‌های مربوط به گم شدن بار یا مدارک مسافر (پاسپورت، ویزا، اسناد و نامه‌های کنسولی) و تاخیر پرواز

مزایای بیمه مسافرتی نوین

مزیت‌های اصلی خرید بیمه مسافرتی نوین شامل موارد زیر می‌شود:

·  بیمه مسافرتی نوین هم برای مسافران داخلی و هم برای گردشگران خارجی که وارد کشور می‌شوند، صادر می‌شود.

·  سقف تعهدات بیمه نوین نسبت به دیگر شرکت‌های بیمه بیشتر است.

نحوه دریافت خسارت بیمه مسافرتی نوین

برای دریافت خسارت بیمه مسافرتی نوین لازم است که بعد از حادثه شرکت‌های کمک‌رسان را در جریان قرار بدهید. درواقع بعد از حادثه باید با این شرکت‌ها که به‌نوعی نماینده بیمه نوین در کشورهای خارجی هستند تماس بگیرید.  چرا که اپراتورهای فارسی‌زبان این شرکت‌ها به شما برای گرفتن خدمات بهتر درمانی و ... کمک می‌کنند و هزینه‌های مربوط را نیز پرداخت خواهند کرد.

اگر به هر دلیلی نتوانستید بعد از حادثه یا بیماری با شرکت‌های کمک‌رسان تماس بگیرید، می‌توانید بعد از عادی شدن شرایط هم با در دست داشتن مدارک لازم، خسارت بیمه مسافرتی‌تان را از بیمه نوین بگیرید. هزینه‌های جبران خسارت هم به‌صورت ارزی به بیمه‌شده پرداخت می‌شود.

مدارک لازم جهت دریافت خسارت بیمه مسافرتی نوین

برای گرفتن خسارت بیمه مسافرتی نوین مدارک زیر را لازم داریم:

·  کپی یا اصل بیمه‌نامه

·  مدارک هویتی مثل کارت ملی و پاسپورت

·  مدارکی برای اثبات خسارت و مقدار آن مثل فاکتورهای خدمات درمانی انجام شده برای بیمار

نکته مهم اینکه در صورت هرگونه حادثه یا بیماری قبل از مراجعه به بیمارستان و ... حتما با شرکت‌های کمک‌رسان بیمه مسافرتی نوین تماس بگیرید و موضوع را اطلاع بدهید

 

شرکت های کمک رسان بیمه مسافرتی نوین

شرکت بیمه نوین برای ارائه خدمات بیمه‌نامه‌های مسافرتی خود با شرکت‌های بیمه کمک‌رسان در خارج از کشور همکاری می‌کند. البته هر شرکت کمک رسان در محدوده جغرافیایی خاصی پوشش‌دهی دارد و بیمه‌نامه مسافرتی باید شامل آن محدوده باشد.