ازکی
 ازکی

بیمه بدنه پارسیان

 بیمه بدنه پارسیان برای جبران خسارات مالی خودرو ایجاد شده است. اگر در تصادف رانندگی مقصر باشید و خودروی شما هم آسیب ببیند، بیمه بدنه این خسارت را جبران می‌کند. بیمه بدنه ماشین خسارات مالی ناشی از انواع تصادف، آسیب به بدنه، سرقت و … را جبران خواهد کرد. این بیمه برخلاف بیمه شخص ثالث غیر اجباری است و حتی در زمانی که مقصر حادثه نباشید، می‌توانید بخشی از خساراتی که توسط بیمه شخص ثالث قابل جبران نیست را جبران نمایید. شرکت بیمه پارسیان یکی از کامل‌ترین بیمه‌های بدنه را دارد. بیمه بدنه پارسیان پوشش‌های مختلفی دارد و با داشتن توانگری مالی بالا یکی از شرکت‌های برتر در پرداخت خسارت خودرو است.
مزایای بیمه بدنه پارسیان
همانطور که می‌دانید در سال‌های گذشته باتوجه‌به افزایش چشمگیر قیمت خودرو و قطعات آن اغلب افراد توجه ویژه‌ای به بیمه بدنه پیدا کرده‌اند؛ زیرا با بیمه بدنه خودرو خسارت‌های وارد شده به اتومبیل‌شان را در هنگام تصادف و در زمانی که خود مقصر تصادف هستند، تا حد زیادی جبران خواهد شد. جالب است بدانید که مزایای این بیمه به همینجا ختم نمی‌شود و این بیمه خودروی شما را تا حد زیادی در برابر خطرات احتمالی دیگر به جز تصادف تحت پوشش خود قرار می‌‌دهد.

پوشش‌های بیمه بدنه پارسیان

بیمه بدنه پارسیان

بیمه بدنه پارسیان یکی از پرفروش‌ترین بیمه‌های بدنه در ایران است. بیمه بدنه پارسیان مانند سایر شرکت‌ها، دو نوع پوشش اصلی و فرعی را ارائه می‌دهد. پوشش‌های اصلی بیمه بدنه پارسیان عبارت است از:
پوشش سرقت کلی خودرو به‌همراه تمامی وسایل؛
پوشش حادثه، تصادف و برخورد با اجسام ثابت یا متحرک؛
پوشش آتش‌سوزی، صاعقه و انفجار؛
پوشش سقوط و واژگونی.
پوشش‌های اضافی بیمه بدنه پارسیان
پوشش‌های اضافی به مواردی اشاره دارد که به درخواست شما به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و خسارت‌های بیشتری را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. این پوشش‌ها در بیمه پاسارگاد عبارت است از:
پوشش سرقت درجا (سرقت لوازم و قطعات فابریک و قطعات اضافی تا سقف مشخص)؛
پوشش ایاب و ذهاب؛
پوشش سیل، آتشفشان و بلایای طبیعی؛
پوشش شکست شیشه (شکست خودبه‌خودی)؛
پوشش نوسان قیمت بازار؛
پوشش رنگ، مواد شیمیایی و اسیدی؛
پوشش ترانزیت (پوشش بیمه خارج از کشور).

 • قیمت بیمه بدنه به موارد مختلفی بستگی دارد. پوشش‌های اضافی، تخفیف‌ها، توانگری مالی شرکت بیمه و ... از جمله مواردی است که قیمت بیمه بدنه را تعیین می‌کند. با استفاده از سایت ازکی می‌توانید قیمت بیمه بدنه را محاسبه و استعلام کنید و پس از آن بهترین بیمه را انتخاب کنید.
  تخفیفات بیمه بدنه پارسیان
  بیمه بدنه پارسیان خسارات مختلفی را پوشش می‌دهد که در ادامه هرکدام را به صورت خلاصه آورده‌ایم:

  تخفيف عدم خسارت بیمه بدنه

  سنوات عدم خسارت 
  تخفیف
  سال اول
  ۲۵٪
  سال دوم
  ۳۵٪
  سال سوم
  ۴۵٪
  سال چهارم و بالاتر
  ۶۰٪

  تخفیف ویژه شخص ثالث
  درصورتی‌که خودرو بیمه‌نامه شخص ثالث جاری داشته باشد، تعداد سال‌های تخفیف درج شده بر روی بیمه شخص ثالث، مشروط به عدم تغییر مالکیت قابل انتقال به بیمه‌نامه بدنه است.
  تخفیفات گروهی بیمه بدنه پارسیان 
  تخفیف برای خودروهای صفر کیلومتر؛
  تخفیف برای اعضای هیئت علمی دانشگاه؛
  تخفیف برای سهامداران و دارندگان حساب در بانک پارسیان؛
  تخفیف برای سهامداران بیمه پارسیان؛
  ارائه گروهی خودروهای سازمان‌ها، شرکت‌ها، نهادها و پرسنل آنها؛
  تخفیف دارندگان بیمه شخص ثالث بیمه پارسیان.
   

 • بیمه بدنه خودرو یکی از بیمه‌های ضروری است که بسیاری از خسارات و هزینه‌های سنگین احتمالی را تحت پوشش قرار می‌دهد. برای ایجاد سهولت در خرید و تمدید بیمه بدنه ازکی امکان خرید اقساطی بیمه بدنه را برای کاربران خود ارائه کرده است. بیمه پارسیان یکی از شرکت‌هایی است که امکان خرید اقساطی بیمه بدنه و ثالث اقساطی آن در ازکی فراهم شده است. از مهم‌ترین مزایای خرید اقساطی بیمه بدنه این است که می‌توانید تنها با پرداخت بخشی از مبلغ بیمه‌نامه، بیمه بدنه خودروی‌تان را دریافت و مابقی مبلغ را به‌صورت قسطی پرداخت نمایید.

 • برای دریافت خسارت بیمه بدنه پارسیان، باید ابتدا تا حداکثر ۵ روز پس از حادثه خسارت را به شرکت بیمه اعلام کنید. پس از اعلام خسارت و ارائه مدارک لازم، پرونده شما تشکیل می‌شود و  پس از بررسی خودرو، میزان خسارت بررسی می‌شود. سپس می‌توانید به تعمیرگاه مراجعه کنید و پس از تعمیر و بررسی مجدد خودرو، فرایند تایید می‌شود و سپس مبلغ خسارت به حساب شما (یا حساب تعمیرگاه) واریز می‌شود.
  مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه بدنه پارسیان
  پس از طی‌کردن مراحل پرداخت خسارت، برای تشکیل پرونده خسارت بیمه بدنه پارسیان به مدارک زیر نیاز دارید:
  گواهینامه راننده خودرو؛
  اصل بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث؛
  کارت یا سند خودرو؛
  کارت ملی بیمه‌گذار؛
  اصل و کپی کروکی (گزارش پلیس).
  اگر خسارت شما سرقت کلی باشد، باید گزارش انتظامی مبنی بر تایید سرقت، اطلاعات هویتی مالک خودرو و مدارک خودرو را به‌همراه داشته باشید تا بتوانید مراحل دریافت خسارت را طی کنید. در سرقت کلی، باید ابتدا مدت انتظار طی شود و سپس اگر در این مدت خودرو سرقت شده پیدا نشد، بیمه خودرو را از شما می‌خرد و خسارت را با کسر فرانشیز پرداخت می‌کند.

 • یکی از راه‌های استعلام بیمه بدنه، مراجعه حضوری به شعب و نمایندگی‌های شرکت بیمه است، اما این روش نیاز به صرف زمان و انرژی زیادی دارد. بنابراین روش جایگزین، استعلام قیمت غیرحضوری است. در روش غیرحضوری می‌توانید از هر مکان و در هر زمانی قیمت بیمه بدنه پارسیان را مقایسه و استعلام کنید.

 • شما در ازکی می‌توانید انواع بیمه را از شرکت‌های مختلف خریداری کنید. برای خرید آنلاین بیمه بدنه پارسیان می‌توانید به صفحه بیمه بدنه در سایت ازکی مراجعه کنید و پس از وارد کردن اطلاعات لازم، بیمه بدنه پارسیان را خریداری کنید. همچنین می‌توانید در صورت داشتن تخفیف، آنها را اعمال کنید.

پارسیان از نگاه مشتریان

همیشه برای خواندن نظرات شما آماده‌ایم.

مهدی حمیدبیگی

مهدی حمیدبیگی

خریدار

پنج‌شنبه ظهر بود که رفتم بیمه بخرم. اما دفتر بیمه بسته بود. همونجا با موبایل سرچ کردم؛ دیدم میشه بیمه‌م رو آنلاین خرید. خیلی سریع کارم رو راه انداختن و نذاشتن جریمه بیمه‌م بیشتر شه.

ایران‌دخت امیدوار

ایران‌دخت امیدوار

خریدار

اینکه تو همون روزی که می‌خواستم بیمه‌م رو تمدید کنم تونستم پیشنهادهای شرکت‌های مختلفو با هم مقایسه کنمو همون روز هم بیمه‌م رو تحویل بگیرم خیلی برام جالب بود.

حمیدرضا عباسی

حمیدرضا عباسی

خریدار

وقتی پرداخت رو انجام دادم پسرام گفتن فک کردی بیمه رو می‌شه اینترنتی خرید؟!! اما وقتی پیکتون برام بیمه رو اورد بهشون گفتم ببینین اینم بیمه!

برای خواندن نظرات بیشتر اینجا کلیک کنید.

سوالات متداول

faq-img

بله. شما در صورت فروش خودرو قدیمی و خرید خودرو جدید، می‌تونید با پرداخت هزینه‌هایی جزئی بیمه بدنه قدیمی‌تون رو به خودرو جدید منتقل کنید.

بیمه بدنه شرکت پارسیان مواردی از قبیل خسارت‌های وارد شده به خودرو در هنگام جنگ، شورش و اعتصاب را پوشش نمی‌دهد. هم‌چنین در صورت زیان‌دیدگی خودرو از طریق انفجارهای هسته‌ای و یا زیان‌های عمدی وارد شده به خودرو نمی‌توانید از پوشش این بیمه برخوردار شوید.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه شرکت پارسیان شامل مواردی از قبیل: برخورد با یک جسم ثابت و یا متحرک، سقوط، آتش‌سوزی، انفجار، صاعقه، واژگونی خودرو و یا سرقت کلی است.