بیمه عمر پاسارگاد

بیمه پاسارگاد یکی از معتبرترین و پرفروش‌ترین شرکت‌های بیمه در زمینه بیمه عمر است. این شرکت بیشترین تعداد نماینده بیمه عمر را دارد و توانگری مالی بیمه پاسارگاد برای چند سال متوالی در سطح یک قرار داشته است. به این معنی که این شرکت توانایی مطلوبی در زمینه جبران خسارات مورد تعهد دارد.

در ادامه این متن به بررسی شرایط، طرح‌ها، حق بیمه و استعلام بیمه عمر در بیمه پاسارگاد می‌پردازیم.

بیمه عمر چیست

در بیمه عمر، شرکت بیمه متعهد می‌شود در برابر دریافت حق‌بیمه‌ مشخص، بعد از فوت بیمه‌گذار مبلغی به‌عنوان سرمایه یا مستمری به خانواده‌ او پرداخت کند. 

البته حمایت‌های بیمه عمر فقط به بعد از فوت محدود نمی‌شود. مزایایی مثل اخذ وام بدون ضامن، امکان سرمایه‌گذاری، مستمری نقص عضو و ازکارافتادگی و پوشش امراض خاص از مواردی است که بیمه‌گذار در زمان حیات هم می‌تواند از آن استفاده کند.

طرح‌های بیمه عمر پاسارگاد

بیمه عمر پاسارگاد در قالب دو طرح کلی ارائه می‌شود: بیمه عمر به شرط فوت و بیمه عمر و تامین آتیه.

بیمه عمر به شرط فوت

در بیمه عمر به شرط فوت، تنها در صورت فوت بیمه‌گذار، سرمایه بیمه به خانواده یا هر فردی که در بیمه‌نامه به عنوان ذی‌نفع مشخص شده پرداخت می‌شود. در نتیجه قبل از فوت بیمه‌گذار، شرکت بیمه هیچ سرمایه و پولی پرداخت نمی‌کند. 

نکته مهم این است که در بیمه عمر به شرط فوت، تنها تا 70 سالگی سرمایه فوت پرداخت می‌شود. در واقع مدت زمان بیمه‌نامه حداکثر تا 70 سالگی بیمه‌گذار را تحت پوشش قرار می‌دهد.

بیمه عمر به شرط فوت پاسارگاد در قالب دو بیمه‌نامه ارائه می‌شود:

1) بیمه عمر زمانی (بامدت محدود) با سرمایه ثابت

در این بیمه‌نامه، سرمایه بیمه در طول مدت بیمه تغییر نمی‌کند و شرکت بیمه در صورت فوت بیمه‌گذار، سرمایه فوت مشخصی به خانواده (یا هر فردی که به عنوان ذینفع در بیمه‌نامه مشخص شده) پرداخت می‌کند.

این نوع بیمه‌نامه به دو صورت انفرادی و گروهی صادر می‌شود.

2) بیمه عمر زمانی (بامدت محدود) با سرمایه نزولی

این نوع بیمه‌نامه، به صورت مستقل و یا مکمل بیمه عمر صادر می‌شود. این بیمه با هدف حمایت شخص بیمه‌شده در مقابل بدهی‌های او طراحی شده است.

در بیمه عمر زمانی با سرمایه نزولی، مبلغ بیمه سال به سال نسبت به مبلغ اولیه بیمه‌نامه کاهش پیدا می‌کند و سرانجام در تاریخ انقضاء بیمه‌نامه به صفر می‌رسد.

این نوع بیمه‌نامه که به بیمه عمر مانده بدهکار نیز معروف است در بیمه پاسارگاد به صورت انفرادی و گروهی عرضه می‌شود.

بیمه عمر و تأمین آتیه پاسارگاد

در بیمه عمر و تامین آتیه علاوه بر این که در صورت فوت بیمه‌گذار سرمایه فوت به خانواده او پرداخت می‌شود، در صورت حیات و با انقضای مدت بیمه‌نامه، اندوخته مشخصی به شخص بیمه‌گذار پرداخت خواهد شد.

همچنین بیمه‌گذار می‌تواند هر زمان که خواست بیمه را بازخرید کند و به ازای سرمایه‌ای که در قالب حق‌بیمه و سپرده جمع شده، از بیمه مبلغی را دریافت کند.

بیمه عمر و تأمین آتیه یا همان بیمه عمر و سرمایه‌گذاری، در حال حاضر رایج‌ترین و کاربردی‌ترین نوع بیمه عمر است که در ادامه شرایط، مزایا، سود و پوشش‌های بیمه عمر و تأمین آتیه پاسارگاد را به صورت کامل توضیح می‌دهیم.

شرایط بیمه عمر پاسارگاد

متقاضیان بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد تا سن 65 سالگی می‌توانند این بیمه را تهیه کنند و مدت بیمه‌نامه از 5 تا 30 سال متغیر است. 

اگر می‌خواهید بیمه عمر پاسارگاد را تهیه کنید، می‌توانید به جز پرداخت حق بیمه، سرمایه مورد نظر خود را به شکل سپرده در بیمه عمر پس انداز کنید. در این صورت می‌توانید از مزایای بیشتری بهره‌مند شوید و اندوخته خود را افزایش دهید. در بیمه عمر پاسارگاد حداقل سپرده برای افرادی که حق‌بیمه هم پرداخت می‌کنند 200 هزار تومان است.

پوشش‌های بیمه عمر پاسارگاد

به صورت کلی بیمه‌های عمر دو دسته پوشش دارند: پوشش اصلی و پوشش اضافی. 

در بیشتر شرکت‌های بیمه پوشش فوت (به صورت طبیعی و در صورت حادثه) پوشش اصلی محسوب می‌شود و پوشش‌های اضافی شامل مواردی مثل امراض خاص، هزینه پزشکی، ازکارافتادگی و .... است.

در بیمه عمر پاسارگاد پوشش‌های زیر ارائه می‌شود:

فوت به صورت طبیعی: در صورت فوت بیمه‌شده در مدت بیمه‌نامه، سرمایه‌ای با عنوان سرمایه فوت به ذی‌نفعان فرد پرداخت می‌شود. سرمایه فوت بیمه عمر پاسارگاد می‌تواند حداکثر تا 250 میلیون تومان باشد.

فوت در اثر حادثه: اگر بیمه‌شده در مدت بیمه بیمه‌نامه به دلیل وقوع یک حادثه فوت کند، به جز سرمایه فوت عادی، سرمایه فوت در اثر حادثه هم به ذی‌نفعان پرداخت می‌شود. سقف این سرمایه می‌تواند 500 میلیون تومان باشد.

نقص عضو دائم ناشی از حادثه: این پوشش جزو پوشش‌های اضافی و اختیاری بیمه عمر است و برای زمانی کاربرد دارد که بیمه‌شده به دلیل وقوع یک حادثه دچار نقص عضو دائم شود. سقف این پوشش 250 میلیون تومان است.

هزینه پزشکی ناشی از حادثه: اگر بیمه‌شده به دلیل وقوع حادثه آسیب ببیند، هزینه پزشکی برای درمان فرد توسط بیمه پرداخت می‌شود. سقف این پوشش در بیمه عمر پاسارگاد 25 میلیون تومان است.

امراض خاص: این پوشش با اینکه یک پوشش اضافی محسوب می‌شود ولی به علت هزینه‌های بالای درمان بیماری‌های خاص، پوششی بسیار مهم و ضروری است. در پوشش امراض خاص بیمه عمر پاسارگاد هزینه درمان 5 بیماری سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی باز قلب، پیوند اعضای اصلی بدن و انواع سرطان 200 میلیون تومان (40 میلیون برای هر بیماری) پرداخت می‌شود. البته بیمه‌شده‌های 12 تا 60 سال می‌توانند از این پوشش استفاده کنند.

ازکارافتادگی (ناشی از حادثه و بیماری): اگر بیمه‌شده در مدت بیمه‌نامه به هر علت دچار ازکارافتادگی شود، می‌تواند تا سقف 60 میلیون تومان از بیمه عمر پاسارگاد خود غرامت دریافت کند. البته این پوشش هم پوششی اضافی است و بیمه‌گذار می‌تواند در زمان خرید این بیمه در صورت تمایل آن را به بیمه‌نامه خود اضافه کند.

معافیت از پرداخت حق‌بیمه در اثر ازکارافتادگی: در صورتی که بیمه‌شده این پوشش را انتخاب کرده باشد و از کارافتاده شود، باقی‌مانده حق‌بیمه‌های بیمه عمر را شرکت بیمه به جای او پرداخت می‌کند و او تا انتهای بیمه‌نامه از پرداخت حق بیمه معاف می‌شود. این پوشش برای افراد شاغل بالای 12 سال ارائه می‌شود.

پوشش بیمه درمان تکمیلی: در بیمه عمر پاسارگاد هزینه جراحی و بستری به بیمه‌شده پرداخت می‌شود. البته این پوشش زمانی که مجموع ذخیره ریاضی بیمه‌نامه به بیش از 2 میلیون تومان برسد شروع خواهد شد. بیمه پاسارگاد این پوشش را با همکاری شرکت بیمه sos ارائه می‌کند.

پوشش بیمه آتش سوزی برای منازل مسکونی: در بیمه عمر پاسارگاد پوشش آتش سوزی و زلزله قابل اضافه شدن به بیمه‌نامه است و خسارت زلزله و آتش سوزی منزل بیمه‌شده تا سقف 500 میلیون تومان جبران می‌شود.

مزایای بیمه عمر پاسارگاد

همانطور که گفتیم بیمه پاسارگاد پرفروش‌ترین شرکت بیمه در زمینه بیمه عمر است که توانسته از طریق مزایای ویژه خود متقاضیان زیادی داشته باشد. 

یکی از مزایای بیمه عمر پاسارگاد این است که افراد می‌توانند با مبالغ پایین (حداقل ماهیانه 20 هزار تومان) بیمه عمر خریداری کند. 

یعنی اگر شما قصد پرداخت حق بیمه‌های کمتری را دارید، بیمه پاسارگاد می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای خرید بیمه عمر باشد. البته می‌توانید در مدت بیمه‌نامه حق بیمه خود را افزایش دهید تا در نهایت سرمایه بیمه عمر مناسبی در اختیار داشته باشید.

همچنین بیمه پاسارگاد یکی از معدود شرکت‌هایی است که در بیمه عمر خود پوشش بیمه آتش سوزی و پوشش درمان تکمیلی را ارائه می‌کند. البته همانطور که دیدید پوشش درمان تکمیلی بیمه عمر پاسارگاد فقط برای هزینه‌های جراحی و بستری است، آن هم تا سقف 10 میلیون تومان.

پس اگر به دنبال سقف بیشتری برای جبران هزینه‌های درمانی هستید یا به پوشش‌های دیگر مثل آزمایش، فیزیوتراپی، رادیولوژی، دارو، دندانپزشکی، زایمان و ... نیاز دارید، پوشش بیمه تکمیلی بیمه عمر پاسارگاد نمی‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد و باید در کنار بیمه عمر، برای خرید بیمه تکمیلی اقدام کنید.

داشتن بیمه عمر مزایای دیگری را هم برای بیمه‌شده به همراه دارد؛ مزایایی مثل امکان دریافت وام از اندوخته بیمه عمر و تعلق گرفتن سود به سرمایه بیمه عمر. البته این مزایا در همه شرکت‌های ارائه دهنده بیمه عمر یکسان است و مختص به بیمه پاسارگاد نیست.

معایب بیمه عمر پاسارگاد

در بیمه عمر پاسارگاد می‌توان در کنار مزایای مختلف آن، معایبی را هم عنوان کرد:

  • در بیمه عمر سامان و بیمه عمر کارآفرین، بیش از 20 بیماری در در پوشش امراض خاص پرداخت می‌شود، اما این پوشش در بیمه عمر پاسارگاد محدود به 5 بیماری است.
  • برخی از شرکت‌های بیمه، در صورت ازکارافتادگی ناشی از حادثه بیمه‌شده، به جز غرامت به او مستمری از کارافتادگی هم پرداخت می‌شود اما در بیمه عمر پاسارگاد چنین پوششی وجود ندارد.
  • برخی از شرکت‌های بیمه توانسته‌اند در سال‌های اخیر سود مشارکت در منافع بالاتری نسبت به بیمه پاسارگاد داشته باشند.
  • مدت بیمه‌نامه عمر پاسارگاد بین 5 تا 30 سال است. در حالی که بازه زمانی در شرکت‌های دیگر به 106 سال هم می‌رسد. بعضی شرکت‌ها هم تا 55 سال این مدت را افزایش داده اند.
  • سقف سنی مجاز برای خرید بیمه عمر از این شرکت، 65 سال است. در حالی که در شرکت‌های دیگر این سقف تا 101 سالگی هم قابل انعطاف است. البته متوسط سقف سنی مجاز در عموم شرکت‌ها تا 70 سال می‌باشد؛ که بیمه پاسارگاد از این متوسط پایین‌تر است.
  • سقف سرمایه‌ فوت طبیعی در این شرکت 250 میلیون تومان است. درحالی که متوسط سقف سرمایه در سایر شرکت‌ها 400 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

سود بیمه عمر پاسارگاد

همانطور که گفتیم یکی از مزایای مهم خرید بیمه عمر این است که علاوه بر پس انداز، می‌توان به عنوان یک سرمایه گذاری به آن نگاه کرد؛ چون به اندوخته بیمه عمر سود تعلق می‌گیرد.

به صورت کلی سود بیمه عمر دو نوع است: سود تضمینی و سود مشارکت در منافع.

سود تضمینی بیمه عمر در تمام شرکت‌های بیمه توسط بیمه مرکزی تعیین می‌شود و میزان ثابت و مشخصی دارد. این سود در دو سال اول بیمه‌نامه 16 درصد، دو سال دوم 13 درصد و سال‌های بعد 10 درصد است.

به جز سود تضمینی، سودی با عنوان سود مشارکت در منافع یا سود مرکب هم به اندوخته تعلق می‌گیرد. البته میزان این سود ثابت و قابل‌پیش‌بینی نیست و فقط می‌توان بر اساس بررسی سود سال‌های گذشته شرکت‌های بیمه، بهترین بیمه عمر را از نظر میزان سود انتخاب کرد. 

سود بیمه عمر پاسارگاد در سال‌های گذشته را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید. سود نوشته شده در این جدول سود قطعی است؛ یعنی مجموع سود تضمینی و سود مشارکت در منافع که بیمه پاسارگاد در سال‌های گذشته به بیمه‌گذاران بیمه عمر خود پرداخت کرده است.

سالسود قطعی بیمه عمر پاسارگاد
139120 درصد
139220 درصد
139322 درصد
139420 درصد
139519 درصد
139618 درصد
139718.7 درصد

پرداخت بیمه عمر پاسارگاد

عواملی مثل پوشش‌های انتخابی، سن متقاضی، مبلغ سپرده، مدت بیمه‌نامه و …  در تعیین حق‌بیمه عمر پاسارگاد نقش موثری دارند. بر اساس این موارد حق‌بیمه ماهانه بین 20 تا 668 هزارتومان متغیر است. البته اگر تمایل دارید سقف پوشش‌های بیشتری داشته باشید، این هزینه افزایش پیدا می‌کند.

همچنین متناسب با افزایش سرمایه فوت، حق‌بیمه بین 3 تا 25 درصد به شکل سالانه افزایش پیدا می‌کند. شما می‌توانید هزینه بیمه عمر پاسارگاد را به شکل ماهانه، سه ماهه، شش ماهه و سالانه پرداخت کنید. 

افرادی که حق‌بیمه خود را به شکل قسطی پرداخت می‌کنند، می‌توانند در موعد مشخص هزینه را به شکل آنلاین بپردازند.

تخفیف بیمه پاسارگاد

دارندگان بیمه‌نامه عمر و تأمین آتیه پاسارگاد می‌توانند از 10 تا 40 درصد تخفیف ویژه در زمان خرید بیمه‌نامه‌های مختلف بهره‌مند شوند:

  • بیمه بدنه اتومبیل 10 تا 30 درصد
  • بیمه آتش سوزی منزل مسکونی 20 تا 40 درصد
  • بیمه حوادث انفرادی 20 تا 40 درصد
  • بیمه درمان مسافرتی 10 تا 30 درصد

استعلام بیمه عمر پاسارگاد

برای انتخاب و خرید بهترین بیمه عمر، بهتر است این بیمه را در شرکت‌های معتبری مثل بیمه پاسارگاد، بیمه سامان، بیمه ایران، بیمه کارآفرین و... استعلام بگیرید و مقایسه کنید.

شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات و استعلام بیمه عمر در بیمه پاسارگاد و سایر شرکت‌های بیمه، به سایت ازکی مراجعه کنید یا با کارشناسان متخصص ازکی تماس بگیرید تا با آگاهی از تمام مزایای و شرایط بیمه عمر پاسارگاد، انتخابی آگاهانه داشته باشید.

چگونه بیمه عمر پاسارگاد را آنلاین بخریم؟

در ازکی به جز ارائه مشاوره تخصصی و بی طرفانه، امکان خرید آنلاین بیمه عمر پاسارگاد هم وجود دارد. یعنی بدون نیاز به مراجعه حضوری و فقط از طریق تماس تلفنی می‌توانید بهترین بیمه عمر را انتخاب و خریداری کنید.

همچنین شما می‌توانید برای دریافت مشاوره یا استعلام بیمه عمر در سایت ازکی اطلاعات خود را وارد کرده و مبالغ دریافتی بیمه عمر را مشاهده کنید.