بیمه عمر پاسارگاد

درباره بیمه عمر پاسارگاد

بیمه پاسارگاد یکی از معتبرترین و پرفروش‌ترین شرکت‌های بیمه در زمینه بیمه عمر است که از سال 1385 فعالیت خود را در این حوزه آغاز نموده است. این شرکت بیشترین تعداد نماینده بیمه عمر را در کشور دارد و برای چند سال متوالی در سطح یک از نظر توانگری مالی قرار گرفته است؛ به این معنی که این شرکت توانایی مطلوبی در زمینه جبران خسارات مورد تعهد دارد. بیمه عمر پاسارگاد معمولا به‌صورت بیمه نامه به‌شرط فوت یا بیمه نامه به‌شرط حیات صادر می‌شود. با خرید بیمه عمر به‌شرط فوت اگر خدای نکرده بیمه‌شده فوت کند، غرامت فوت به بازماندگان پرداخت می‌شود. در بیمه‌ نامه عمر به‌شرط حیات هم علاوه بر امکان پرداخت غرامت به بازماندگان، حق بیمه‌های دریافتی به‌عنوان سرمایه بیمه‌نامه برای بیمه‌شده ذخیره می‌شود.

شرایط بیمه عمر پاسارگاد

متقاضیان بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد تا سن 65 سالگی می‌توانند این بیمه را تهیه کنند. بااین‌حال مجموع سن بیمه‌شده و مدت بیمه‌نامه نباید بیشتر از ۷۰ سال شود. مدت بیمه‌نامه هم باید از 5 تا 30 سال انتخاب شود؛ یعنی شما می‌توانید براساس نیاز خود بیمه عمر پاسارگاد 5 ساله یا بیمه عمر پاسارگاد 10 ساله و حتی 30 ساله بخرید. اگر می‌خواهید بیمه عمر پاسارگاد را تهیه کنید، می‌توانید به جز پرداخت حق بیمه، سرمایه مورد نظر خود را به شکل سپرده در بیمه عمر پس‌انداز کنید. در این صورت می‌توانید از مزایای بیشتری بهره‌مند شوید و اندوخته خود را افزایش دهید. در بیمه عمر پاسارگاد حداقل سپرده برای افرادی که حق بیمه هم پرداخت می‌کنند، 200 هزار تومان است.

 بیمه عمر پاسارگاد 10 ساله

بیمه عمر 10 ساله شرکت بیمه پاسارگاد برای افرادی مناسب است که سن بالای 45 سال دارند، بازنشسته شده‌اند و یا تا چند ساله دیگر بازنشسته می‌شوند. خرید این بیمه‌نامه به آنها کمک می‌کند که با پرداخت تنها 10 قسط به‌صورت سالانه از همه خدمات بیمه عمر بهره بگیرند.

 بیمه عمر پاسارگاد 5 ساله

شرکت پاسارگاد برای افرادی که سن‌ بیشتری دارند و به هر دلیلی به فکر خرید بیمه عمر برای خود هستند، این امکان را ایجاد کرده است که بتوانند بیمه عمر 5 ساله خریداری کنند. این بیمه هم ماند دیگر بیمه‌نامه‌ها فرد را در مدت زمان دوره بیمه‌نامه از همه خدمات بهره‌مند می‌کند و باتوجه‌به مبلغ پرداختی او در انتهای دوره، تسهیلاتی را به او پرداخت می‌کند.

انواع بیمه‌نامه بیمه عمر پاسارگاد

به طور کلی بیمه عمر به شرط فوت پاسارگاد، در قالب ۲ بیمه‌نامه ارائه می‌شود:

بیمه عمر زمانی (با مدت محدود) با سرمایه ثابت 

در بیمه عمر زمانی با سرمایه ثابت، سرمایه بیمه در طول مدت بیمه تغییر نمی‌کند و شرکت بیمه در صورت فوت بیمه‌گذار، سرمایه فوت مشخصی به خانواده یا هر فردی که به عنوان ذی‌نفع در بیمه‌نامه مشخص شده، پرداخت می‌کند. این نوع از بیمه عمر پاسارگاد به ۲ صورت انفرادی و گروهی صادر می‌شود.

بیمه عمر زمانی (با مدت محدود) با سرمایه نزولی

بیمه عمر زمانی با سرمایه نزولی به‌صورت مستقل و یا مکمل بیمه عمر صادر می‌شود. این بیمه با هدف حمایت شخص بیمه‌شده در مقابل بدهی‌های او طراحی شده است. در این نوع بیمه عمر پاسارگاد، مبلغ بیمه سال‌به‌سال نسبت به مبلغ اولیه بیمه‌نامه کاهش پیدا می‌کند و سرانجام در تاریخ انقضای بیمه‌‌نامه به صفر می‌رسد. این نوع بیمه‌نامه که به بیمه عمر مانده بدهکار معروف است، در بیمه پاسارگاد به‌صورت انفرادی و گروهی عرضه می‌شود.

استعلام بیمه عمر پاسارگاد

شما می‌توانید برای دریافت مشاوره یا استعلام آنلاین بیمه عمر پاسارگاد در سایت ازکی اطلاعات خود را وارد و مبالغ دریافتی بیمه عمر را مشاهده کنید. به‌طورکلی نتایج جدول استعلام بیمه عمر پاسارگاد شامل سوابق بیمه عمر پاسارگاد و اطلاعات زیر برای هر بیمه‌نامه است:

 • مبلغ حق‌ بیمه‌ سالانه؛
 • مبلغ خسارت دریافتی برای هر کدام از پوشش‌های بیمه‌نامه مثل پوشش امراض خاص و هزینه‌های پزشکی؛
 • مبلغ سپرده اولیه؛
 • مدت بیمه‌نامه و مبلغ حق بیمه سالانه؛
 • سرمایه اولیه فوت؛
 • مبلغ حق بیمه اولیه در شروع قرارداد؛
 • نرخ تعدیل سرمایه در سال؛
 • سرمایه حادثه در صورت فوت؛
 • ارزش بازخریدی بیمه‌نامه در هر سال بیمه‌ای؛
 • سرمایه امراض خاص بیمه‌نامه؛
 • سرمایه نقص عضو؛
 • سرمایه ازکارافتادگی؛
 • اندوخته ریاضی هر ساله بیمه‌نامه.

به‌طورکلی عواملی مثل پوشش‌های انتخابی، سن متقاضی، مبلغ سپرده، مدت بیمه‌نامه و …  در محاسبه بیمه عمر پاسارگاد نقش موثری دارد. اگر بخواهید سقف پوشش‌های بیشتری داشته باشید، مبلغ حق بیمه شما هم بیشتر می‌شود. همچنین متناسب با افزایش سرمایه فوت، حق بیمه بین 3 تا 25 درصد به شکل سالانه افزایش پیدا می‌کند.

 جدول استعلام بیمه عمر پاسارگاد

نحوه محاسبه بیمه عمر و استعلام همه انواع بیمه‌نامه‌ها و پیدا کردن یک بیمه مناسب مطابق با شرایط درخواستی بیمه‌گذار و مبلغی که توان پرداخت آن را دارد، یکی از مهم‌ترین و البته حساس‌ترین مراحل خرید بیمه عمر پاسارگاد است. جدول محاسبه و استعلام بیمه عمر می‌تواند تا حد زیادی به بیمه‌گذاران کمک کند. جدول استعلام بیمه عمر با کمک نرم‌افزارها و وب‌سایت‌های استعلام بیمه باتوجه‌به مشخصات فردی شخص بیمه‌گذار مانند سن و وضعیت سلامتی و مشخصات بیمه‌نامه‌ای که مد نظر دارد، تهيه می‌شود. این جدول پیش از اقدام به خرید بیمه عمر در اختیار او قرار می‌گیرد.

محاسبه بیمه عمر پاسارگاد

چگونگی محاسبه حق بیمه عمر، نحوه تشکیل سرمایه‌ و میزان پوشش‌های بیمه‌نامه اطلاعاتی است که معمولا نماینده شرکت بیمه و یا سامانه‌های آنلاین خرید بیمه آنها را در اختیار مشتری قرار می‌دهد. این اطلاعات در قالب جدولی ارائه می‌شود که شاید خواندن و بررسی دقیق آن برای همه کار راحتی نباشد. برای همین، در ادامه به بررسی کلی برخی از این اطلاعات پرداخته شده است.

سال بیمه‌ای

در این قسمت مدت بیمه عمر یا همان سال‌هایی آورده شده است که شما می‌توانید از مزایای بیمه عمر پاسارگاد بهره ببرید. این نکته را به یاد داشته باشید که هر چه مدت زمان قرارداد بیمه عمر پاسارگاد بیشتر باشد، در نهایت هم سود بیشتری به همراه خواهد داشت.

سن فرد بیمه‌شده

این ستون سن فرد بیمه‌شده در طول مدت زمان بیمه را نشان می‌دهد.

مبلغ سپرده

مبلغ سپرده مقدار پولی است که فرد به صورت دلبخواهی از ابتدای قرارداد به عنوان سرمایه‌گذاری اولیه در حساب بیمه‌نامه خود قرار داده است. نکته‌ای که لازم است در رابطه با این موضوع بدانید، این است که این مبلغ جدا از حق بیمه پرداختی است.

حق بیمه 

حق بیمه پرداختی سالانه، سرمایه‌گذاری اصلی فرد بیمه‌شونده است که با سود سالانه و سود نهایی بیمه‌نامه رابطه مستقیم دارد. 

سرمایه‌‌های بیمه عمر و پوشش‌های اضافی

در قسمت زیرین ستون‌هایی که در بالا ذکر شد، میزان پوشش‌های بیمه‌ای نمایش داده می‌شود که انتخاب کرده‌اید. بیمه عمر پاسارگاد پوشش‌های ویژه‌ای دارد که هر فرد می‌تواند به‌صورت اختیاری آنها را اضافه و کم کند. سقف پوشش هر کدام از این موارد بر اساس میزان حق بیمه‌ای که پرداخت می‌کنید محاسبه می‌شود.

ذخیره ریاضی

ذخیره ریاضی همان اندوخته بیمه‌گذار در مدت بیمه عمر است. مبلغ نهایی این ستون در واقعا اندوخته نهایی فرد بیمه شده است.

ارزش بازخریدی

اگر زودتر از پایان مدت زمان بیمه بخواهید که از بیمه عمر انصراف دهید و قرارداد خود را فسخ کنید، مبلغی که بیمه پاسارگاد به فرد بیمه شده پرداخت می‌کند، در این ستون آورده شده است.

 مبلغ بیمه عمر پاسارگاد

هزینه و قیمتی که باید برای بیمه عمر پرداخت شود، همیشه یکی از مسائل دردساز و سردرگم کننده بوده است. بیمه عمر پاسارگاد قیمت مشخصی ندارد و هر فردی با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی، شرایط سنی و میزان سلامتی جسمی که از آن برخوردار است، می‌تواند هزینه و مبلغ بیمه‌نامه خود را مشخص کند. حداقل بیمه عمر شرکت بیمه پاسارگاد 50 هزار تومان در ماه و حداقل پرداخت سالانه 600 هزار تومان با امکان داشتن ضریب 3 تا 25 درصدی است برای طول مدت اعتبار بیمه‌نامه است.

 نحوه ثبت‌نام بیمه عمر پاسارگاد

پس از آشنایی با شرایط بیمه عمر شرکت بیمه پاسارگاد و انتخاب مبلغ حق بیمه و روش پرداخت، نوبت به ثبت‌نام و خرید بیمه عمر پاسارگاد می‌رسد. این کار تنها با طی کردن چند مرحله ساده و وارد کردن مشخصات فردی بیمه‌گذار، بیمه‌نامه مورد درخواست و روش پرداخت آن انجام می‌شود.

  خرید آنلاین بیمه عمر پاسارگاد از ازکی

در ازکی به جز ارائه مشاوره تخصصی و بی‌طرفانه، امکان خرید آنلاین بیمه عمر پاسارگاد هم وجود دارد؛ یعنی بدون نیاز به مراجعه حضوری و به‌صورت آنلاین می‌توانید بهترین بیمه عمر را انتخاب و خریداری کنید.  فقط کافی‌ است با مراجعه به صفحه استعلام قیمت و خرید بیمه عمر در سایت ازکی مراحل زیر را انجام دهید:

 1. اطلاعاتی مثل مثل سن و مدت قرارداد درخواستی بیمه‌نامه‌ را در فرم مربوطه وارد کنید؛
 2. روش پرداخت حق بیمه و اینکه هر ماه چه مقدار توان پرداخت حق بیمه را دارید، مشخص کنید؛
 3. قیمت و شرایط بیمه‌نامه‌های عمر شرکت‌های مختلف را در لیست پیشنهادی مقایسه و بیمه عمر با پوشش‌ها و تعهدات کافی را انتخاب کنید؛
 4. حق بیمه را به‌صورت اینترنتی پرداخت کنید.

بیمه‌نامه شما در زمان بسیار کوتاهی صادر می‌شود و به آدرسی که اعلام کرده‌اید، فرستاده خواهد شد. پرداخت بیمه عمر پاسارگاد می‌تواند به شکل ماهانه، ۳ ماهه، ۶ ماهه و سالانه انجام شود. البته بعد از دریافت دفترچه اقساط بیمه عمر پاسارگاد، حتما حواستان باشد که هر قسط با شناسه مخصوص به خودش پرداخت شود. یعنی قبل از واریز قسط بیمه عمر شناسه قبض را با سررسید قسط پرداختی نوشته‌شده در برگه‌های دفترچه اقساط چک کنید. در ضمن برای پرداخت حق بیمه عمر پاسارگاد علاوه بر دستگاه POS پاسارگاد و کشاورزی یا خودپرداز بانک پاسارگاد و بانک توسعه تعاون و بانک صادرات، می‌توانید از یکی از روش‌های اینترنتی زیر هم استفاده کنید:

 • سایت بانک پاسارگاد یا بانک صادرات؛
 • نرم‌افزار پرداخت بیمه عمر پاسارگاد؛
 • پرداخت بیمه عمر پاسارگاد با نرم‌افزار آپ.

 تخفیف‌های بیمه عمر پاسارگاد 

دارندگان بیمه‌نامه عمر و تأمین آتیه پاسارگاد در زمان خرید بیمه‌نامه‌های دیگر می‌توانند از 10 تا 40 درصد تخفیف ویژه بهره‌مند شوند:

 • بیمه بدنه اتومبیل 10 تا 30 درصد؛
 • بیمه آتش‌سوزی منزل مسکونی 20 تا 40 درصد؛
 • بیمه حوادث انفرادی 20 تا 40 درصد؛
 • بیمه درمان مسافرتی 10 تا 30 درصد.