بیمه موتورسیکلت پاسارگاد

درباره بیمه موتورسیکلت پاسارگاد

 

شرکت بیمه پاسارگاد در بهمن‌ماه سال 1385 تاسیس شده و درواقع یکی از اعضای اصلی هلدینگ پاسارگاد است. سهام‌داران اصلی این شرکت نیز گروه مالی پاسارگاد از جمله بانک پاسارگاد و شرکت لیزینگ پاسارگاد هستند. شرکت بیمه پاسارگاد به‌عنوان یکی از اولین بیمه‌های خصوصی کشور انواع محصولات در رشته‌های مختلف بيمه مثل بیمه اموال، اشخاص و مسئولیت از جمله بیمه موتورسیکلت را ارائه می‌کند.

بیمه موتورسیکلت پاسارگاد

بیمه موتورسیکلت پاسارگاد یک بیمه شخص ثالث برای انواع موتورسیکلت است. بیمه شخص ثالث برای مدل‌های مختلف موتورسیکلت دنده‌ای و گازی اجباری است. بیمه شخص ثالث موتورسیکلت اگر به‌دلیل تصادف و برخورد با موتور خسارت جانی و مالی به فردی غیر از راننده مقصر (شخص ثالث) وارد شود، دیه و هزینه‌های پزشکی یا خسارت وارد‌شده به ماشین و اموال فرد زیان‌دیده را پرداخت می‌‌کند.

البته اگر بخواهید می‌توانید بیمه بدنه هم برای موتورسیکلت خود بخرید. این بیمه نامه خسارت‌هایی که به ‌دلیل تصادف و حادثه یا واژوگونی و آتش‌سوزی به موتور بیمه‌شده وارد شده را پرداخت می‌‌کند. درضمن بیمه موتورسیکلت پاسارگاد برای بدنه پوشش‌های اضافی مثل بلایای طبیعی از جمله سیل و زلزله هم دارد.

استعلام بیمه موتورسیکلت پاسارگاد

استعلام بیمه موتورسیکلت پاسارگاد در سایت ازکی به دو روش انجام می‌شود:

  • با شماره پلاک موتورسیکلت و کد ملی صاحب پلاک
  • با مشخصات موتورسیکلت مثل مدل موتورسیکلت (برقی، تک ‌سیلندر، دو سیلندر به بالا، سه چرخ یا سایدکار) و سال ساخت آن

با استعلام بیمه موتورسیکلت قیمت بیمه نامه موتور برای یک دستگاه موتورسیکلت خاص در شرکت‌های بیمه مختلف به شما نشان داده می‌شود و می‌توانید بهترین گزینه را از نظر حق بیمه و پوشش‌ها و سقف تعهدات انتخاب کنید.

محاسبه بیمه موتورسیکلت پاسارگاد

قیمت بیمه موتورسیکلت‌ معمولا براساس تعداد سیلندر و قدرت آن‌ محاسبه می‌شود. هر سال با توجه به نرخ دیه انسان کامل یک نرخ پایه هم برای انواع موتورسیکلت‌های دنده‌ای تک سیلندر، دنده‌ای دو سیلندر و بیشتر، دنده‌ای سه چرخ و گازی اعلام می‌شود. البته قیمت نهایی بیمه شخص ثالث موتورسیکلت معمولا بعد از محاسبه موارد زیر تعیین می‌شود:

  • سال ساخت و کاربری موتورسیکلت
  • مدت بیمه نامه
  • میزان جریمه دیرکرد
  • میزان پوشش مالی انتخابی برای بیمه نامه
  • میزان تخفیف عدم خسارت بیمه نامه

خرید آنلاین بیمه موتورسیکلت پاسارگاد از ازکی

خرید آنلاین بیمه موتورسیکلت پاسارگاد از ازکی مزایای مختلفی دارد. اول اینکه آنلاین است و نیازی به مراجعه حضوری به نمایندگی شرکت بیمه ندارد. درضمن قبل از خرید می‌توانید شرایط و قیمت بیمه موتورسیکلت پاسارگاد را با دیگر شرکت‌های بیمه مقایسه کنید و هر بیمه‌ای که قیمت و پوشش‌های بهتری دارد را بخرید. مهم‌تر از همه اینکه درصد تخفیف عدم خسارت‌تان هم محفوظ می‌ماند و برایتان محاسبه می‌شود. پرداخت حق بیمه هم اینترنتی است و بیمه نامه شما تا ساعت 21 همان‌ روز صادر می‌شود.

خرید بیمه موتورسیکلت پاسارگاد اقساطی

متاسفانه با وجود اینکه بیمه موتورسیکلت برای رانندگی با هر نوع موتورسیکلتی واجب است و حتی موتورسیکلت‌های بدون بیمه نامه موتور جریمه و توقیف می‌شوند، باز هم خیلی از موتورسوارها توجهی به بیمه موتورسیکلت خود ندارند. 

اگر بخواهید می‌توانید در سایت ازکی بیمه موتورسیکلت پاسارگاد را قسطی بخرید. البته باید 50 درصد قیمت حق بیمه را نقدی پرداخت کنید و بقیه مبلغ را با چک و در سه تا شش ماه تسویه کنید. همچنین می‌توانید از ازکی‌وام وام بگیرید و تا حداکثر 9 تا ۱۱ ماه بازپرداخت آن را انجام بدهید.

تمدید بیمه موتورسیکلت پاسارگاد

برای تمدید بیمه موتورسیکلت پاسارگاد هم می‌توانید از سایت ازکی استفاده کنید. بهتر است همیشه یک هفته مانده به تاریخ اعتبار بیمه نامه وارد سایت شوید و فرم مربوط به خرید و تمدید آنلاین بیمه موتورسیکلت را پر کنید. اگر تمدید بیمه موتورسیکلت پاسارگاد را به‌موقع انجام ندهید برای هر روز که موتورتان بیمه ندارد، یک مبلغی جریمه دیرکرد محاسبه می‌شود.

تخفیف های بیمه موتورسیکلت پاسارگاد

شرکت بیمه پاسارگاد معمولا تخفیف‌های مختلفی برای موتورسوارانی که موتورسیکلت خود را بیمه می‌کنند در نظر می‌گیرد. یکی از مهمترین تخفیف‌ها برای بیمه موتورسیکلت، تخفیف عدم خسارت است. یعنی اگر در مدت یک‌سالی که بیمه موتور دارید تصادف نکنید و از شرکت بیمه خسارت نگیرید، زمان تمدید بیمه‌نامه یک درصد تخفیف به شما تعلق می‌گیرد.

میزان درصد تخفیف عدم خسارت هم براساس تعداد سال‌های بدون خسارت بیمه‌نامه محاسبه می‌شود. معمولا هرسال که خسارت نگرفته‌ باشید 5 درصد به میزان تخفیف عدم خسارت شما اضافه می‌شود تا در سال چهاردهم که به 70 درصد هم می‌رسد. 

دیگر تخفیف‌های بیمه موتورسیکلت پاسارگاد هم عبارتند از:

  • تخفیف خرید نقدی
  • تخفیف مناسبتی در اعیاد ملی و مذهبی