ازکی
 ازکی

بیمه درمان تکمیلی پاسارگاد

شرکت‌های بیمه، بیمه درمانی تکمیلی را برای جبران هزینه‌های درمانی و پزشکی ارائه می‌کنند و تا سقف مشخصی از هزینه‌ها را جبران می‌کند. پاسارگاد به عنوان یکی از شرکت‌های خصوصی در حوزه فروش انواع محصولات بیمه‌ای فعالیت می‌کند. شرکت پاسارگاد در زمینه فروش بیمه‌های اشخاص رشد خوبی داشته و در سال 97 توانسته 25 درصد از فروش کل بیمه‌های اشخاص را به خود اختصاص دهد. امور پزشکی، درمانی و تشخیصی می‌تواند هزینه‌های غیرقابل پیش‌بینی را به افراد تحمیل کند. از طرفی هزینه‌های درمان در کشور سال به سال افزایش پیدا می‌کند و بیمه‌های پایه سهم قابل توجهی برای پرداخت این هزینه‌ها ندارند، به همین علت خرید بیمه درمان تکمیلی پاسارگاد برای جبران دغدغه‌های مالی اهمیت پیدا می‌کند.

چرا بیمه درمان تکمیلی پاسارگاد را انتخاب کنیم؟

از مهم‌ترین مزایای بیمه درمان تکمیلی پاسارگاد این است که متقاضیان می‌توانند اعضای خانواده خود را نیز تحت‌پوشش این بیمه‌نامه قرار دهند. قابلیت انتخاب و تعیین سقف تعهدات، فرانشیز و حق‌بیمه پرداختی نیز از دیگر ویژگی‌های مهم این شرکت بیمه به شمار می‌رود.

به علاوه، تعدد مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه پاسارگاد در سراسر کشور، خیال شما را از دسترسی راحتی و گستردگی پوشش‌های آن در مناطق مختلف راحت می‌کند. برای انتخاب بهترین بیمه درمان تکمیلی لازم است شرایط و مزایای بیمه‌نامه‌های مختلف را به‌صورت دقیق، بررسی و مقایسه کنید.

پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی پاسارگاد

بیمه درمان تکمیلی پاسارگاد

همان‌ طور که در مطالب قبل گفته شد، بیمه تکمیلی پاسارگاد به شکل گروهی ارائه می‌شود. در بیمه‌های گروهی بر خلاف بیمه‌های انفرادی، طرح و پوشش بیمه‌ای مشخص نیست. در واقع تنوع پوشش‌ها و سقف تعهدات بیمه به نوع قرارداد با شرکت متقاضی بستگی دارد. در نتیجه برای مشاهده طرح بیمه تکمیلی پاسارگاد باید به قرارداد درمان این شرکت با شرکت متقاضی مراجعه شود. بااین‌حال به طور کلی موارد زیر می‌تواند تحت پوشش بیمه تکمیلی پاسارگاد قرار بگیرد که بسته به قرارداد متفاوت است:

 • هزینه‌های بیمارستانی، اعمال جراحی خاص مانند عمل قلب باز که بسیار با یک عمل جراحی متداول مانند آپاندیس متفاوت است و به همین دلیل پوشش این موارد، با پرداخت حق بیمه بیشتر امکان‌پذیر است؛
 • زایمان، پوشش بسیار معروفی است که هزینه‌های بستری و زایمان بانوان را تحت پوشش قرار‌ می‌دهد؛
 • پوشش پاراکلینیکی شامل هزینه‌های تشخیصی و کمک تشخیصی بیماری مانند آزمایشات، سونوگرافی، سی‌تی‌اسکن ،MRI  و تست ورزش؛
 • اعمال جراحی سرپایی شامل مواردی نظیر شکستگی‌ها، بخیه، ختنه، رادیوتراپی؛
 • هزینه درمان عیوب انکساری چشم با این شرط که نمره چشم از 3 بیشتر باشد، تا سقف معین؛
 • هزینه آمبولانس و فوریت‌های پزشکی به شرط بستری‌شدن فرد؛
 • هزینه درمان‌های طبی به شکل بستری نظیر شیمی‌درمانی، رادیوتراپی، سنگ‌شکن و بستری؛
 • هزینه ویزیت و دارو؛
 • هزینه‌های دندانپزشکی؛
 • و … .

استثنائات بیمه تکمیلی پاسارگاد

به طور کلی در قرارداد درمان تکمیلی دو نوع استثنا وجود دارد:

 1. استثنائات عمومی ‌و کلی که در سایر بیمه‌ها هم اعمال می‌شود.
 2. برخی از هزینه‌ها به طور کلی از بیمه تکمیلی سامان مستثنی می‌شود و این شرکت هیچ تعهدی در قبال پوشش آنها نخواهد داشت. این موارد عبارتند از:
 • سیل، زلزله، رانش زمین؛
 • جنگ، شورش، بلوا؛
 • فعل و انفعالات هسته‌ای و…؛
 • هزینه‌های چک‌آپ؛
 • هزینه‌های عیوب مادرزادی؛
 • هزینه‌های عقیم‌سازی؛
 • اعمال جراحی زیبایی و… .

نکته مهم اینکه هزینه جراحی‌های زیبایی، اگر جنبه درمانی داشته باشند، قابل پرداخت است؛ مثلا جراحی‌های لاغری، اسلیو معده و بای‌پس چنانچه پزشک معالج برای درمان تجویز کند، بیمه آن را پرداخت می‌کند.

 

 • پیش از اقدام به خرید هر نوع بیمه به‌خصوص بیمه‌های زیر مجموعه بیمه اشخاص بهتر است که شرایط و مبلغ آن را با‌توجه‌به نیازها و اطلاعات خود بررسی کنید. شما می‌توانید با مراجعه به صفحه بیمه درمان تکمیلی وب‌سایت ازکی، وارد کردن اطلاعات خواسته شده و کلیک بر روی دکمه استعلام، بیمه‌نامه‌های تکمیلی ارائه شده از سوی شرکت‌های بیمه‌ مختلف را مشاهده کنید. بعد از آن می‌توانید شرایط بیمه درمان تکمیلی پاسارگاد را با دیگر بیمه‌نامه‌ها مقایسه و بهترین را انتخاب کنیم. 

 • برای محاسبه بیمه درمان تکمیلی پاسارگاد موارد مختلفی در نظر گرفته می‌شود. پوشش‌ها، میزان فرانشیز، سقف تعهدات و شرایط جسمانی و سلامتی فرد بیمه‌گذار از مهم‌ترین عوامل در این زمینه است؛ به این معنی که هر چه پوشش‌ها و سقف تعهدات بیمه بیشتر باشد، هزینه آن‌ هم بیشتر است.

 • به سهم بیمار از هزینه درمان فرانشیز گفته می‌شود. میزان فرانشیز به توافق شرکت بیمه با بیمه‌گذار بستگی دارد. این مبلغ به صورت معمول چیزی بین ۱۰ تا ۳۰ درصد هزینه‌ها است. البته بیمه‌گذار می‌تواند در ازای پرداخت هزینه بیشتر، درخواست حذف‌کردن یا کم‌کردن مبلغ فرانشیز را بدهد.

 • بعضی از پوشش‌های بیمه تکمیلی شامل جراحی و زایمان دوره انتظار دارند؛ به طور مثال دوره انتظار در زایمان 9 ماه و در جراحی 3 ماه است، به این معنی که از زمان خرید بیمه تکمیلی تا زمان استفاده از پوشش جراحی و زایمان باید به ترتیب 3 و 9 ماه فاصله وجود داشته باشد.
  در بیمه‌های گروهی از جمله بیمه تکمیلی پاسارگاد، با افزایش تعداد بیمه‌شدگان، دوره انتظار زایمان هم کاهش پیدا می‌کند؛ به طور مثال دوره انتظار گروه‌های 500 تا 1000 نفر، 6 ماه است و برای گروه‌های بیشتر از 1000 نفر حذف می‌شود.

 • یکی از مواردی که در انتخاب بیمه تکمیلی تاثیر دارد، تعداد مراکز طرف قرارداد با شرکت است. هرچه تعداد مراکز و تراکم آن بیشتر باشد، استفاده از خدمات بیمه تکمیلی آسان‌تر خواهد بود؛ چراکه استفاده از خدمات درمان تکمیلی در مرکزی که با شرکت بیمه قرارداد دارد، به‌صرفه‌تر و آسان‌تر است. بیمه پاسارگاد با حدود 120 بیمارستان، 114 آزمایشگاه، 86 مرکز دندان‌پزشکی و ... در سطح تهران قرارداد دارد. مراکز طرف قرارداد بیمه پاسارگاد در سایر شهرها از تنوع ویژه‌ای برخوردار است

 • به طور کلی برای دریافت خسارت بیمه تکمیلی پاسارگاد دو روش وجود دارد:
  ۱. مراجعه به مراکز طرف قرارداد: در این حالت لازم است قبل از مراجعه به مرکز درمانی، حتما معرفی‌نامه از شرکت بیمه دریافت شود. اگر مرکز درمانی طرف قرارداد با بیمه پایه باشد، هزینه‌های درمانی بدون فرانشیز تا سقف تعهدات بیمه قابل پرداخت است. اگر مرکز پزشکی طرف قرارداد با بیمه پایه نباشد، بیمه شده ملزم به پرداخت فرانشیز است.
  اگر قبل از مراجعه به مرکز درمانی، معرفی‌نامه دریافت نشود، فرد باید خودش هزینه‌ها را بپردازد. سپس بعد از تحویل مدارک و فاکتور مهر شده، خسارت را بر اساس تعرفه مرکز دریافت کند.
  ۲. مراجعه به مراکز غیر طرف قرارداد: اگر مرکز پزشکی با شرکت بیمه قرارداد نداشته باشد، لازم است فرد تمام هزینه‌ را بپردازد. سپس با در دست داشتن مدارک مربوطه و فاکتور پرداختی شرکت بیمه مراجعه و خسارت را بر اساس تعرفه وزارت بهداشت دریافت کند.
  مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه تکمیلی پاسارگاد
  به‌طور کلی مدارک موردنیاز برای دریافت خسارت بیمه تکمیلی، بسته به خدمات دریافتی بیمه‌شده، متغیر خواهد بود. برخی از این این مدارک، عبارت‌اند از:
  دستور پزشک (مبنی بر تاریخ مراجعه، نام بیمار و نوع درمان)؛
  گزارش یا جواب آزمایشگاه، سونوگرافی و… (کپی)؛
  فاکتور و صورت‌حساب (اصل)؛
  مدارک و پرونده بیمار، همراه با صورت‌حساب رسمی (در موارد بیمارستانی)؛
  گواهی مبلغ پرداختی، توسط بیمار.
   

 • ازکی در زمینه فروش انواع محصولات بیمه‌ای فعالیت می‌کند. ارائه مشاوره رایگان و امکان مقایسه شرکت‌ها و طرح‌های مختلف با یکدیگر از مهم‌ترین خدمات ازکی هستند. خدمات  بیمه تکمیلی در ازکی هم به شکل انفرادی و هم به شکل گروهی ارائه می‌شود.

  افرادی که تمایل دارند برای خانواده و یا به شکل انفرادی بیمه تکمیلی را خریداری کنند، کافی است بعد از مراجعه به سایت ازکی، با انتخاب تعداد نفرات و طرح مورد نظر، بیمه درمان خود را تهیه کنند. همچنین شرکت‌های بزرگ و یا شرکت‌های کوچک ( حتی کمتر از ۵۰ نفر) می‌توانند از خدمات بیمه تکمیلی گروهی ازکی بهره‌مند شوند و درخواست خود را در سایت ثبت کنند.

  مشاوران ما در این زمینه به شما کمک خواهند کرد. ازکی از انتخاب بهترین بیمه تکمیلی تا مشاوره برای دریافت خسارت همراه شماست. همچنین با فراهم‌آوردن امکان خرید قسطی، به شما اجازه می‌دهد که بخشی از حق‌بیمه را پیش‌پرداخت کرده و باقی آن را طی اقساط ماهانه، بپردازید.

پاسارگاد از نگاه مشتریان

همیشه برای خواندن نظرات شما آماده‌ایم.

مهدی حمیدبیگی

مهدی حمیدبیگی

خریدار

پنج‌شنبه ظهر بود که رفتم بیمه بخرم. اما دفتر بیمه بسته بود. همونجا با موبایل سرچ کردم؛ دیدم میشه بیمه‌م رو آنلاین خرید. خیلی سریع کارم رو راه انداختن و نذاشتن جریمه بیمه‌م بیشتر شه.

ایران‌دخت امیدوار

ایران‌دخت امیدوار

خریدار

اینکه تو همون روزی که می‌خواستم بیمه‌م رو تمدید کنم تونستم پیشنهادهای شرکت‌های مختلفو با هم مقایسه کنمو همون روز هم بیمه‌م رو تحویل بگیرم خیلی برام جالب بود.

حمیدرضا عباسی

حمیدرضا عباسی

خریدار

وقتی پرداخت رو انجام دادم پسرام گفتن فک کردی بیمه رو می‌شه اینترنتی خرید؟!! اما وقتی پیکتون برام بیمه رو اورد بهشون گفتم ببینین اینم بیمه!

برای خواندن نظرات بیشتر اینجا کلیک کنید.

سوالات متداول

faq-img

بله، بیمه درمان تکمیلی پاسارگاد می‌تواند هزینه‌های دندانپزشکی را تا سقف تعهدات مشخص شده در قرارداد پوشش دهد. پوشش‌های دندانپزشکی معمولاً شامل درمان‌های اصلی مانند پرکردگی، کشیدن دندان و در برخی موارد ترمیم‌های اساسی هستند، اما جزئیات پوشش بر اساس قرارداد بیمه‌گذار با شرکت بیمه متفاوت است.

بله، بیمه درمان تکمیلی پاسارگاد به صورت گروهی ارائه می‌شود و برای استفاده از خدمات بیمه تکمیلی گروهی، حداقل تعداد کارکنان مورد نیاز 50 نفر است. این شرایط برای شرکت‌ها و سازمان‌هایی که مایل به ارائه پوشش بیمه‌ای تکمیلی به کارمندان خود هستند، در نظر گرفته شده است.

بله، بیمه درمان تکمیلی پاسارگاد دارای فرانشیز است که به سهم بیمار از هزینه درمان اشاره دارد. میزان فرانشیز به توافق شرکت بیمه با بیمه‌گذار بستگی دارد و معمولاً بین ۱۰ تا ۳۰ درصد هزینه‌ها است. بیمه‌گذار می‌تواند در ازای پرداخت حق بیمه بیشتر، درخواست کم‌کردن یا حذف‌کردن فرانشیز را بدهد.

برای دریافت خسارت بیمه درمان تکمیلی پاسارگاد، دو روش وجود دارد: مراجعه به مراکز طرف قرارداد و دریافت خسارت بدون نیاز به پرداخت فرانشیز (در صورت ارائه معرفی‌نامه)، یا مراجعه به مراکز غیر طرف قرارداد و پرداخت کامل هزینه درمان توسط فرد و سپس درخواست بازپرداخت خسارت با ارائه مدارک لازم به شرکت بیمه.