بیمه درمان تکمیلی پاسارگاد

درباره بیمه درمان تکمیلی پاسارگاد

بیمه تکمیلی برای جبران هزینه‌های درمانی و پزشکی توسط شرکت‌های بیمه ارائه می‌شود و تا سقف مشخصی از هزینه‌ها را جبران می‌کند. پاسارگاد بعنوان یکی از شرکت‌های خصوصی در زمینه فروش انواع محصولات بیمه‌ای فعالیت می‌کند. 

شرکت پاسارگاد در زمینه فروش بیمه‌های اشخاص رشد خوبی داشته و در سال 97 توانسته 25 درصد از فروش کل بیمه‌های اشخاص را به خود اختصاص دهد. 

در ادامه به معرفی بیمه تکمیلی پاسارگاد، مزایا و شرایط خرید آن می‌پردازیم.

چرا بیمه پاسارگاد؟

امور پزشکی، درمانی و تشخیصی می‌تواند هزینه‌های غیرقابل پیش‌بینی را به افراد تحمیل کند. از طرفی هزینه‌های درمان در کشور سال به سال افزایش پیدا می‌کند و بیمه‌های پایه سهم قابل توجهی برای پرداخت این هزینه‌ها ندارند. به همین علت خرید بیمه تکمیلی برای جبران دغدغه‌های مالی اهمیت پیدا می‌کند.

بیمه تکمیلی پاسارگاد تنها به شکل گروهی ارائه می‌شود. هر شرکت بیمه برای فروش بیمه تکمیلی گروهی، حداقل اعضای مشخصی را تعیین می‌کند. حداقل تعداد کارکنان برای استفاده از خدمات بیمه تکمیلی گروهی پاسارگاد 50 نفر است. 

مراکز طرف قرارداد بیمه پاسارگاد

یکی از مواردی که در انتخاب بیمه تکمیلی تاثیر دارد، تعداد مراکز طرف قرارداد با شرکت است. هر چه تعداد مراکز و تراکم آن بیشتر باشد، استفاده از خدمات بیمه تکمیلی آسان‌تر خواهد بود. چراکه استفاده از خدمات درمان تکمیلی در مرکزی که با شرکت بیمه قرارداد دارد، به‌صرفه تر و آسان‌تر است.

بیمه پاسارگاد با حدود 120 بیمارستان، 114 آزمایشگاه، 86 مرکز دندان‌پزشکی و ... در سطح تهران قرارداد دارد. مراکز طرف قرارداد بیمه پاسارگاد در سایر شهرها از تنوع ویژه‌ای برخوردار است. 

دوره انتظار بیمه تکمیلی پاسارگاد

بعضی از پوشش‌های بیمه تکمیلی شامل جراحی و زایمان دوره انتظار دارند. به طور مثال دوره انتظار در زایمان 9 ماه و در جراحی 3 ماه است. به این معنی که از زمان خرید بیمه تکمیلی تا زمان استفاده از پوشش جراحی و زایمان باید به ترتیب 3 و 9 ماه فاصله وجود داشته باشد. 

در بیمه‌های گروهی از جمله بیمه تکمیلی پاسارگاد، با افزایش تعداد بیمه‌شدگان، دوره انتظار زایمان هم کاهش پیدا می‌کند. به طور مثال دوره انتظار گروه‌های 500 تا 1000 نفر، 6 ماه است. و یا دوره انتظار برای گروه‌های بالای 1000 نفر حذف می‌شود.

انجام چکاپ برای خرید بیمه تکمیلی پاسارگاد الزامی است یا نه؟

به طور کلی در بیمه‌های گروهی، افراد متقاضی شامل کارکنان و خانواده آن‌ها باید پرسشنامه پزشکی را تکمیل کنند. در واقع به‌منظور صدور بیمه گروهی برای کارکنان یک شرکت، ابتدا باید شرایط جسمانی آن‌ها را به طور کامل در پرسشنامه قید شود.

اگر در پرسشنامه پزشکی مورد مشکوکی ملاحظه شد ممکن است شرکت بیمه درخواست انجام چکاپ و آزمایش پزشکی بدهد. اما به طور کلی قبل از خرید بیمه تکمیلی گروهی پاسارگاد الزامی برای انجام آزمایش وجود ندارد.

طرح‌های بیمه تکمیلی پاسارگاد

همان‌طور که در مطالب قبل گفته شد، بیمه تکمیلی پاسارگاد به شکل گروهی ارائه می‌شود. در بیمه‌های گروهی بر خلاف بیمه‌های انفرادی، طرح و پوشش بیمه‌ای مشخص نیست. در واقع تنوع پوشش‌ها و سقف تعهدات بیمه به نوع قرارداد با شرکت متقاضی بستگی دارد. در نتیجه برای مشاهده طرح بیمه تکمیلی پاسارگاد باید به قرارداد درمان این شرکت با شرکت متقاضی مراجعه شود.

اما به طور کلی موارد زیر می‌تواند تحت پوشش  بیمه تکمیلی پاسارگاد قرار بگیرد که بسته به قرارداد متفاوت است:

 • هزینه‌های بیمارستانی، اعمال جراحی خاص مانند عمل قلب باز که بسیار با یک عمل جراحی متداول مانند آپاندیست متفاوت است و به همین دلیل پوشش این موارد، با پرداخت حق بیمه بیشتر امکان پذیر است.
 • زایمان، پوشش بسیار معروفی است که هزینه‌های بستری و زایمان بانوان را تحت پوشش قرار‌ می‌دهد.
 • پوشش پاراکلینیکی شامل هزینه‌های تشخیصی و کمک تشخیصی بیماری مانند آزمایشات، سونوگرافی، سی‌تی‌اسکن ،MRI  و تست ورزش.
 • اعمال جراحی سرپابی شامل مواردی نظیر شکستگی‌ها، بخیه، ختنه، رادیوتراپی
 • هزینه درمان عیوب انکساری چشم با این شرط که نمره چشم از 3 بیشتر باشد، تا سقف معین
 • هزینه آمبولانس و فوریت‌های پزشکی به شرط بستری شدن فرد
 • هزینه درمان‌های طبی به شکل بستری نظیر شیمی درمانی، رادیوتراپی، سنگ شکن و بستری
 • هزینه ویزیت و دارو
 • هزینه‌های دندانپزشکی
 • و ...

استثنائات بیمه تکمیلی پاسارگاد

به طور کلی در قرارداد درمان تکمیلی دو نوع استثنا وجود دارد:

 1. استثنائات عمومی ‌و کلی که در سایر بیمه‌ها هم اعمال می‌شود:
 2. رخی از هزینه‌ها به طور کلی از بیمه تکمیلی سامان مستثنی می‌شود و این شرکت هیچ تعهدی در قبال پوشش آنها نخواهد داشت:
 • سیل، زلزله، رانش زمین
 • جنگ، شورش، بلوا
 • فعل و انفعالات هسته‌ای و…
 • هزینه‌های چک‌آپ
 • هزینه‌های عیوب مادرزادی
 • هزینه‌های عقیم‌سازی
 • اعمال جراحی زیبایی و…

نکته مهم این که هزینه جراحی‌های زیبایی، اگر جنبه درمانی داشته باشند، قابل پرداخت هستند. مثلا جراحی‌های لاغری، اسلیو معده و بای‌پس چنانچه برای درمان، توسط پزشک معالج تجویز شوند، توسط بیمه پرداخت می‌شوند.

بیمه تکمیلی انفرادی پاسارگاد 

بیمه پاسارگاد طرح‌های بیمه درمان تکمیلی خود را تنها به شکل گروهی و برای گروه‌های بالای 50 نفر طراحی کرده است. در نتیجه این شرکت طرحی برای بیمه تکمیلی انفرادی ندارد. اما این شرکت به کمک بیمه SOS، این امکان را فراهم کرده است تا دارندگان بیمه عمر و تامین آتیه در شرایط خاص، با پوشش و سقف محدود، از خدمات درمانی بهره‌مند شوند. 

اندوخته ریاضی دارندگان بیمه عمر و تامین باید حداقل 2 میلیون تومان باشد. همچنین باید حداقل 6 ماه از خرید بیمه عمر گذشته باشد. حتی اگر فرد از ابتدا، 2 میلیون تومان در بیمه عمر سپرده‌گذاری کرده، باید 6 ماه دوره انتظار را سپری کرده باشد.

البته باید توجه داشت که هزینه‌هایی مثل زایمان، رفع عیوب انکساری چشم، هزینه‌های سرپایی، کلینیکی، پاراکلینیکی و دندانپزشکی تحت پوشش این بیمه نیست. 

در نتیجه آنچه به‌همراه بیمه عمر و تامین آتیه ارائه می‌شود، بیمه تکمیلی نیست. بلکه هزینه بعضی از خدمات درمانی به شکل بسیار محدود، پرداخت می‌شود.

پرداخت خسارت بیمه تکمیلی پاسارگاد

به طور کلی برای دریافت خسارت بیمه تکمیلی پاسارگاد دو روش وجود دارد:

 1. مراجعه به مراکز طرف قرارداد:

در این حالت لازم است قبل از مراجعه به مرکز درمانی، حتما معرفی‌نامه از شرکت بیمه دریافت شود. اگر مرکز درمانی طرف قرارداد با بیمه پایه باشد، هزینه‌های درمانی بدون فرانشیز تا سقف تعهدات بیمه، قابل پرداخت است. اگر مرکز پزشکی طرف قرارداد با بیمه پایه نباشد، بیمه شده ملزم به پرداخت فرانشیز می‌باشد.

اگر قبل از مراجعه به مرکز درمانی، معرفی‌نامه دریافت نشود، فرد باید خود، هزینه‌ها را بپردازد. سپس بعد از تحویل مدارک و فاکتور مهرشده، خسارت را بر اساس تعرفه مرکز دریافت کند.

 1. مراجعه به مراکز غیر طرف قرارداد

اگر مرکز پزشکی، با شرکت بیمه قرارداد نداشته باشد، لازم است فرد تمام هزینه‌را بپردازد. سپس با در دست داشتن مدارک مربوطه و فاکتور پرداخت، ه شرکت بیمه مراجعه و خسارت را بر اساس تعرفه وزارت بهداشت دریافت کند.

خرید بهترین بیمه تکمیلی از ازکی

ازکی در زمینه فروش انواع محصولات بیمه‌ای فعالیت می‌کند. ارائه مشاوره رایگان و امکان مقایسه شرکت‌ها و طرح‌های مختلف با یکدیگر از مهم‌ترین خدمات ازکی هستند. خدمات بیمه تکمیلی در ازکی هم به شکل انفرادی و هم به شکل گروهی ارائه می‌شود. افرادی که تمایل دارند برای خانواده و یا به شکل انفرادی بیمه تکمیلی را خریداری کنند کافی است بعد از مراجعه به سایت ازکی، با انتخاب تعداد نفرات و طرح مورد نظر، بیمه درمان خود را تهیه کنند. 

همچنین شرکت‌های بزرگ و یا شرکت‌های کوچک ( حتی زیر 50 نفر) می‌توانند از خدمات بیمه تکمیلی گروهی ازکی بهره‌مند شوند و درخواست خود را در سایت ثبت کنند. مشاوران ما در این زمنیه به شما کمک خواهند کرد.

ازکی از انتخاب بهترین بیمه تکمیلی تا مشاوره برای دریافت خسارت همراه شماست.