بیمه شخص ثالث رازی

درباره بیمه شخص ثالث رازی

بیمه شخص ثالث یکی از ‌بیمه‌های مربوط به اتومبیل است که بر اساس قانون، داشتن آن برای همه مالکان خودرو اجباری است. بیمه شخص ثالث ‌خسارت‌های مالی و جانی‌ای را جبران می‌کند که در حادثه‌ها و تصادف‌ها به شخص ثالث، یعنی فرد دیگری غیر از راننده مقصر، وارد‌ می‌شود. بیمه رازی یکی از موسسات غیردولتی است که از سال 1380 تاسیس شد و هم اکنون بیش از 41 شعبه و 1000 نمایندگی در ایران دارد.

استعلام بیمه شخص ثالث رازی

بهتر است قبل از خرید یا تمدید بیمه شخص ثالث رازی استعلام بگیرید و از جزئیات کامل پوشش‌ها و شرایط آن مطلع شوید. سپس آگاهانه آن را با سایر شرکت‌ها مقایسه و بهترین را انتخاب کنید. شما می‌توانید با مراجعه به وبسایت ازکی و وارد کردن اطلاعات ماشین‌تان، بیمه شخص ثالث رازی را با بیمه‌نامه‌های ارائه‌شده از سوی دیگر شرکت‌ها مقایسه کنید. 

محاسبه بیمه شخص ثالث رازی

بیمه مرکزی قیمت بیمه شخص ثالث رازی را بر اساس نوع خودرو، تعداد سیلندرها، نرخ دیه و مواردی از این دست تعیین می‌کند. بااین‌حال شما می‌توانید برای کاهش هزینه‌های خود، از تخفیف‌های بیمه شخص ثالث رازی هم استفاده کنید.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث رازی

پوشش‌های بیمه شخص ثالث بیمه رازی برای جبران خساراتی است که از طریق سانحه‌هایی مثل تصادم، تصادف،‌ سقوط، واژگونی، آتش‌سوزی، انفجار وسایل نقلیه و یا محمولات آن به اشخاص ثالث وارد می‌شود. این خسارت‌ها به ۲ دسته خسارت‌های بدنی و مالی تقسیم می‌شوند.

خسارت بدنی بیمه رازی

هر نوع آسیب بدنی مانند صدمه، شکستگی، نقص عضو، از کار افتادگی (جزئی یا کلی، موقت یا دائم) یا فوت است که در اثر حادثه به شخص ثالث وارد شود. هزینه خسارت‌های بدنی تا سقف مبلغ دیه کامل مسلمان در ماه حرام پرداخت خواهد شد.

خسارت مالی بیمه رازی

هرگونه خسارتی است که بر اثر حادثه به اموال شخص ثالث وارد شود. خسارت‌های مالی حداقل ۱۶ و حداکثر ۳۲۰ میلیون تومان (بر اساس انتخاب شما در زمان خرید) پرداخت می‌شود.

پوشش حوادث راننده بیمه رازی

بیمه حوادث راننده رازی شامل هر گونه حادثه‌ای می‌شود که منجر به فوت، نقص عضو و از کار افتادگی دائم (کلی و جزئی) راننده مسبب حادثه شود. شرکت بیمه رازی این خسارت‌ها را برای راننده جبران خواهد کرد.

خرید آنلاین بیمه شخص ثالث رازی از ازکی

اگر قصد خرید بیمه شخص ثالث رازی یا هرکدام از شرکت های بیمه را دارید، می توانید با مراجعه به ازکی به سادگی و در کوتاه‌ترین زمان استعلام قیمت و پوشش‌های بیمه شخص ثالث در شرکت های مختلف را بگیرید و با مقایسه آنها بهترین گزینه را انتخاب نمایید. با خرید بیمه شخص ثالث از ازکی همچنین می توانید سقف تعهدات و پوشش های بیمه خود را تعیین کنید. در کنار همه این موارد، ازکی برای پرداخت راحت هزینه‌ها امکان خرید اقساطی بیمه شخص ثالث را برای کاربران فراهم کرده است. کافی است تا بخشی از هزینه بیمه‌نامه را پرداخت کنید و پس از صدور مابقی مبلغ را به صورت اقساط در طی ماه های آینده پرداخت نمایید.

تخفیف‌های بیمه شخص ثالث رازی

 در محاسبه بیمه شخص ثالث رازی، اگر به مدت یک سال یا بیشتر از بیمه‌نامه خود استفاده نکرده باشید یا به عبارتی خسارتی از شرکت بیمه دریافت نکرده باشید، می‌توانید از ۵ تا ۷۰ درصد تخفیف بهره‌مند شوید.

پرداخت خسارت مالی بیمه شخص ثالث رازی

مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت بیمه شخص ثالث رازی:

  • اصل یا کپی برابر اصل گزارش پلیس راهنمائی و رانندگی.
  • اصل یا کپی برابر اصل دادخواست شاکی.
  • اصل یا کپی برابر اصل ‌برگه‌های بازجوئی دو طرف حادثه یا رأی دادگاه یا شورای حل اختلاف.
  • اصل یا کپی برابر اصل نامه مرجع قضایی به شرکت بیمه رازی.
  • اصل مدارک دو طرف حادثه (گواهی‌نامه،کارت خودرو،کارت ملی)
  • کد یکتای بیمه‌نامه مقصر حادثه.
  • اگر بیمه شخص ثالث رازی را از ازکی بخرید می‌توانید از خدمات پرداخت خسارت آنلاین خودرو ازکی استفاده کنید. بدون مراجعه حضوری و اختصاص زمان زیاد خسارتتان را اینترنتی دریافت کنید.

پرداخت خسارت جانی بیمه شخص ثالث رازی

برای دریافت ‌خسارت‌های جانی علاوه بر مدارک گفته شده در مورد خسارت مالی، مدارک دیگری هم مثل ‌برگه‌های پذیرش بیمارستانی مصدوم و مدارک پزشکی قانونی(مصدوم) لازم است. همچنین در صورت فوت باید مدارک دیگری را هم مانند برگ معاینه جسد، جواز دفن، کپی شناسنامه باطل شده، برگه انحصار وراثت و … به همراه داشته باشید. بعد از تکمیل مدارک، کارشناس اداره خسارت مدارک را بررسی ‌می‌کند و بر اساس حادثه رخ داده و با تأیید پزشک معتمد بیمه، مبلغ خسارت محاسبه و پرداخت می‌شود. 

مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت بیمه سرنشین رازی

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه سرنشین در بیمه رازی همان مدارک مربوط به خسارت جانی بیمه شخص ثالث است؛ با این تفاوت که به ارائه رای دادگاه نیازی نیست و فقط صورت‌حساب هزینه‌های بیمارستانی مجروحین و مصدومین به آن اضافه می‌شود.