بیمه شخص ثالث رازی

درباره بیمه شخص ثالث رازی

بیمه شخص ثالث یکی از ‌بیمه‌های مربوط به اتومبیل است که بر اساس قانون، داشتن آن برای همه کسانی که ماشینی دارند، اجباری است. بیمه شخص ثالث ‌خسارت‌های مالی و جانی که در حادثه‌ها و تصادف‌ها به شخص ثالث، یعنی فرد دیگر وارد‌ می‌شود را جبران می‌کند. بیمه رازی یکی از موسسات غیردولتی است که از سال 1380 تاسیس شد و هم اکنون بیش از 41 شعبه و 1000 نمایندگی در ایران دارد.

استعلام بیمه شخص ثالث رازی

بهتر است قبل از خرید یا تمدید بیمه شخص ثالث رازی استعلام بگیرید و از جزییات کامل پوشش‌ها و شرایط آن مطلع شوید. سپس آگاهانه آن را با سایر شرکت‌ها مقایسه کرده و بهترین را انتخاب کنید. شما می‌توانید با مراجعه به وبسایت ازکی و وارد کردن اطلاعات خودروتان بیمه شخص ثالث رازی را با بیمه نامه‌های ارائه شده از سوی دیگر شرکت‌ها مقایسه کنید. 

محاسبه بیمه شخص ثالث رازی

قیمت بیمه شخص ثالث رازی بر اساس نوع خودرو، تعداد سیلندرها، نرخ دیه و مواردی از این دست، توسط بیمه مرکزی تعیین می‌شود. با این حال شما می‌توانید برای کاهش هزینه‌های خود، از تخفیف های بیمه شخص ثالث رازی هم استفاده کنید.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث رازی

خطرات تحت پوشش هرگونه خسارتی است که از طریق سانحه‌هایی مثل تصادم، تصادف،‌ سقوط، واژگونی، آتش‌سوزی، انفجار وسایل نقلیه و یا محمولات آن به اشخاص ثالث وارد شود. این خسارت‌ها به دو دسته خسارت‌های بدنی و مالی تقسیم می‌شوند.

خسارت بدنی بیمه رازی

هر نوع آسیب بدنی که در اثر حادثه به شخص ثالث وارد شود، مثل: صدمه، شکستگی، نقص عضو، از کار افتادگی (جزئی یا کلی، موقت یا دائم) یا فوت. هزینه خسارت‌های بدنی تا سقف مبلغ دیه کامل مسلمان در ماه حرام پرداخت خواهد شد.

خسارت مالی بیمه رازی

هرگونه خسارتی است که بر اثر حادثه به اموال شخص ثالث وارد شود. خسارت‌های مالی حداقل ۱۶ و حداکثر ۳۲۰ میلیون تومان (بر اساس انتخاب شما در زمان خرید) پرداخت می‌شود.

پوشش حوادث راننده بیمه رازی

بیمه حوادث راننده رازی شامل هر گونه حادثه‌ای می‌شود که منجر به فوت، نقص عضو و از کار افتادگی دائم (کلی و جزئی) راننده مسبب حادثه بشود. شرکت بیمه رازی این خسارت‌ها را در مورد راننده جبران خواهد کرد.

خرید آنلاین بیمه شخص ثالث رازی از ازکی

اگر هنوز نمی‌دانید که کدام برند بیمه برای شما بهترین گزینه است و درباره کیفیت خدمات و پوشش‌های این شرکت‌ها دچار تردید هستید، می‌توانید از مشاوره بی‌طرفانه ازکی استفاده کنید. به علاوه می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت ما، شرکت‌های مختلف بیمه را با هم مقایسه کرده و با توجه به شرایط خود، بهترین گزینه را انتخاب نمایید. در کنار این موارد امکان استعلام بیمه شخص ثالث و بررسی قیمت آن نیز در وب‌سایت ازکی فراهم شده است و نیازی به مراجعه حضوری شما به شعب نیست. پس از استعلام و ثبت سفارش، بیمه‌نامه صادر شده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای شما ارسال می‌شود.

تخفیف های بیمه شخص ثالث رازی

 در محاسبه بیمه شخص ثالث رلزی، اگر به مدت یک سال یا بیشتر، از بیمه‌نامه خود استفاده نکرده باشید یا به عبارتی خسارتی از شرکت بیمه دریافت نکرده باشید، می‌توانید از ۵ تا ۷۰ درصد تخفیف بهره‌مند شوید.

پرداخت خسارت مالی بیمه شخص ثالث رازی

مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت بیمه شخص ثالث رازی:

  • اصل یا کپی برابر اصل گزارش پلیس راهنمائی و رانندگی.
  • اصل یا کپی برابر اصل دادخواست شاکی.
  • اصل یا کپی برابر اصل ‌برگه‌های بازجوئی دو طرف حادثه یا رأی دادگاه یا شورای حل اختلاف.
  • اصل یا کپی برابر اصل نامه مرجع قضایی به شرکت بیمه رازی.
  • اصل مدارک دو طرف حادثه (گواهی‌نامه،کارت خودرو،کارت ملی)
  • کد یکتای بیمه‌نامه مقصر حادثه.
  • اگر بیمه شخص ثالث رازی را از ازکی بخرید می‌توانید از خدمات پرداخت خسارت آنلاین خودرو ازکی استفاده کنید. بدون مراجعه حضوری و اختصاص زمان زیاد خسارتتان را اینترنتی دریافت کنید.

پرداخت خسارت جانی بیمه شخص ثالث رازی

برای دریافت ‌خسارت‌های جانی علاوه بر مدارک گفته شده در مورد خسارت مالی، مدارک دیگری هم لازم است مثل ‌برگه‌های پذیرش بیمارستانی مصدوم و مدارک پزشکی قانونی(مصدوم). همچنین در صورت فوت : باید مدارک دیگری مانند برگ معاینه جسد، جواز دفن، کپی شناسنامه باطل شده، برگه انحصار وراثت و….. را هم به همراه داشته باشید. بعد از تکمیل مدارک، کارشناس اداره خسارت مدارک را بررسی ‌می‌کند و بر اساس حادثه رخ داده و با تأیید پزشک معتمد بیمه، مبلغ خسارت قابل پرداخت محاسبه و پرداخت می‌شود. 

مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت بیمه سرنشین رازی:

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه سرنشین در بیمه رازی همان مدارک مربوط به خسارت جانی بیمه شخص ثالث است با این تفاوت که به ارائه رای دادگاه نیازی نیست و صورت حساب هزینه‌های بیمارستانی مجروحین و مصدومین به آن اضافه می‌شود.