ازکی
 ازکی

بیمه موتورسیکلت بیمه سامان

درباره بیمه موتورسیکلت بیمه سامان

 

شركت بيمه سامان از اسفندماه سال 1383 در صنعت بیمه کشور فعالیت می‌کند. این شرکت با همکاری بانك سامان، شركت سرمايه‌گذاری بانك سامان، شرکت هلدینگ سرآمد، شرکت گروه توسعه مالی و اقتصادی سامان تأسیس شده‌ است. بیمه سامان انواع بیمه‌های عمر و تشکیل سرمایه، درمان و حوادث، بیمه مسافرتی، باربری، آتش‌سوزی، مسئولیت مدنی، مهندسی و خاص، مسافرتی، اتومبیل (شخص ثالث، بدنه) را صادر می‌کند. بیمه موتورسیکلت سامان هم یکی از مهمترین محصولات بیمه‌ای این شرکت است که با پوشش‌های مالی مناسب عرضه می‌شود.

بیمه موتورسیکلت سامان

بیمه سامان انواع بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه را برای مدل‌های مختلف موتورسیکلت صادر می‌کند. بیمه شخص ثالث برای همه موتورسیکلت‌ها اجباری است اما داشتن بیمه بدنه اختیاری است. بیمه شخص ثالث موتورسیکلت سامان خسارت‌های زیر را پوشش می‌دهد:

 • خسارت جانی وارد شده به شخص ثالث: هر نوع دیه و ارش بابت آسیب، نقص عضو، شکستگی ، آسیب یا فوت
 • خسارت مالی وارد شده به شخص ثالث: شامل ماشین یا دیگر اموال منقول و غیرمنقول
 • خسارت جانی وارد شده به موتورسوار

بیمه بدنه هم خسارت‌ها ناشی از تصادف یا حادثه‌ای مثل آتش‌سوزی و انفجار را برای موتور بیمه‌شده پوشش می‌دهد.

  استعلام بیمه موتورسیکلت سامان

هر سال با بالا رفتن نرخ دیه کامل انسان مبلغ حق بیمه موتورسیکلت هم تغییر می‌کند. قیمت بیمه نامه هرکدام از انواع موتورسیکلت‌های برقی، تک ‌سیلندر، دو سیلندر به بالا، سه چرخ یا سایدکار هم متفاوت است.

در سایت ازکی می‌توانید قبل از خرید شرایط و قیمت بیمه موتورسیکلت سامان را استعلام بگیرید. یعنی حق بیمه برای یک موتور مشخص را محاسبه و حتی با قیمت بیمه موتور شرکت‌های بیمه دیگر مقایسه کنید. 

روش‌های مختلف استعلام بیمه موتورسیکلت سامان در سایت ازکی عبارتند از:

 • وارد کردن شماره پلاک موتورسیکلت و کد ملی صاحب پلاک
 • وارد کردن مشخصات موتورسیکلت مثل مدل موتورسیکلت (برقی، تک ‌سیلندر، دو سیلندر به بالا، سه چرخ یا سایدکار) و سال ساخت آن

محاسبه بیمه موتورسیکلت سامان

قیمت بیمه موتورسیکلت براساس‌ تعداد سیلندر و  نوع و ساختار موتور آن‌ محاسبه می‌شود. یعنی حق بیمه موتورسیکلت برقی و دنده‌ای یا گازی متفاوت است. درضمن هرچه تعداد سیلندر موتور بیشتر باشد نرخ بیمه ثالث آن هم بالاتر می‌رود.

البته قیمت نهایی بیمه شخص ثالث برای انواع موتورسیکلت‌ بستگی به عوامل زیر دارد:

 • سال تولید و کاربری موتورسیکلت
 • مدت بیمه نامه
 • میزان جریمه دیرکرد
 • سقف تعهدات مالی بیمه نامه
 • درصد تخفیف عدم خسارت 

خرید آنلاین بیمه موتورسیکلت سامان از ازکی

برای خرید آنلاین بیمه موتورسیکلت سامان از سایت ازکی فقط به اینترنت و یک گوشی موبایل نیاز دارید. تخفیف‌ عدم خسارت‌تان هم کاملا محفوظ خواهد بود. در هر ساعتی از روی که زمان خالی داشتید می‌توانید فرم‌های مربوط به خرید بیمه نامه را پر کنید و هزینه را هم اینترنتی پرداخت کنید. لازم نیست حتما در ساعات اداری یا روزهای کاری باشد. صبح روز تعطیل یا شب قبل از خواب هم می‌توانید شرایط و قیمت بیمه موتورسیکلت سامان و دیگر شرکت‌های بیمه را در ازکی ببنید و با هم مقایسه کنید. سپس بهترین بیمه نامه با قیمت کمتر و پوشش‌های بیشتر را بخرید. 

خرید بیمه موتورسیکلت سامان اقساطی

متاسفانه اکثریت موتورسوار‌ها توجهی به خرید بیمه موتورسیکلت ندارند. تقریبا بهانه بیشترشان هم قیمت بیمه موتورسیکلت است. اگر پرداخت یک‌جای حق بیمه برایتان مشکل است می‌توانید در سایت ازکی ‌بیمه موتورسیکلت را قسطی بخرید. شرایط خرید بیمه موتورسیکلت اقساطی هم عبارتند از:

 • پرداخت 50 درصد حق بیمه به‌صورت نقدی به اضافه چک تسویه مابقی مبلغ در سه تا شش ماه 
 • دریافت وام از ازکی‌وام وام و بازپرداخت آن  تا حداکثر 9 تا ۱۱ ماه

تمدید بیمه موتورسیکلت سامان

اگر بیمه موتورسیکلت را به‌موقع تمدید نکنیم برای هر روز که بیمه نداریم، یک مبلغی جریمه دیرکرد برایمان محاسبه می‌شود. همچنین ممکن است پلیس موتورمان را توقیف کند. اگر می‌خواهیم هم جریمه دیرکرد نخوریم و قیمت بیمه نامه‌مان کمتر شود و هم و دردسر ترخیص موتورسیکلت از پارکینگ نکشیم بهتر است همیشه یه هفته مانده به پایان مهلت اعتبار بیمه موتورسیکلت آن را تمدید کنیم.

تمدید بیمه موتورسیکلت سامان در سایت ازکی آنلاین انجام می‌شود و نیازی به رفتن به نمایندگی بیمه هم نخواهید داشت.

تخفیف های بیمه موتورسیکلت سامان

تخفیف‌‌های شرکت بیمه سامان برای بیمه موتورسیکلت مختلف است. یکی از تخفیف‌های اصلی که می‌تواند حتی تا 70 درصد از حق بیمه شما کم کند تخفیف عدم خسارت است. درواقع هر سالی که در مدت اعتبار بیمه نامه تصادف نکنید و از شرکت بیمه خسارت نگیرید، یک درصد تخفیف برایتان محاسبه می‌شود. میزان این درصد تخفیف هر سال که بدون خسارت بیمه‌نامه را تمدید می‌کنید 5 درصد بیشتر می‌شود و در سال چهاردهم به 70 درصد می‌رسد.

با پرداخت نقدی حق بیمه هم می‌توانید تخفیف خرید نقدی بگیرید. خیلی وقت‌ها هم در اعیاد ملی و مذهبی بیمه سامان تخفیف‌های ویژه برای بیمه موتورسیکلت اعلام می‌کند.