بیمه شخص ثالث سامان

درباره بیمه شخص ثالث سامان

بیمه شخص ثالث سامان یکی از انواع بیمه‌های مسئولیت است که مسئولیت راننده را در مقابل اشخاص دیگر (ثالث) بیمه می‌کند. منظور از شخص ثالث ‌کلیه اشخاص به جز راننده مسبب حادثه است ‌که در اثر حوادث ‌وسایل نقلیه موتوری زمینی دچار زیان‌های بدنی یا مالی می‌شوند؛ اعم از اینکه داخل و یا خارج از وسیله نقلیه بیمه شده باشند. بیمه سامان یکی از شرکت‌های جوان در صنعت بیمه ایران است که انواع مختلفی از خدمات شامل بیمه مسافرتی، شخص ثالث، بدنه و بیمه تکمیلی را به شما ارائه می‌دهد.

استعلام بیمه شخص ثالث سامان

برای اینکه بتوانید بهترین گزینه از بین شرکت‌های بیمه را با بیشترین پوشش‌ها برای خودتان انتخاب کنید، نیاز است که قبل از اقدام برای خرید بیمه شخص ثالث استعلام بگیرید. برای این کار می‌توانید به صورت حضوری به شعب نمایندگی بیمه سامان مراجعه کنید و از این طریق از قیمت بیمه شخص ثالث این شرکت مطلع شوید. اما راه بسیار آسان‌تر برای انجام این کار، استفاده از مشاوره بی‌طرفانه ما در ازکی است که به شما برای انتخاب بهترین شرکت بیمه کمک می‌کند.

محاسبه بیمه شخص ثالث سامان

در محاسبه بیمه شخص ثالث علاوه بر نرخ اصلی و تخفیف‌ها، پوشش‌ها هم در نظر گرفته می‌شود؛ برای مثال اگر شما پوشش حوادث راننده مقصر را هم انتخاب کنید، قیمت بیمه شخص ثالث سامان افزایش پیدا می‌کند. همچنین ممکن است در طول سال الحاقیه‌هایی به این نوع بیمه اضافه شود که باید در زمان تمدید بیمه نامه، هزینه افزوده شدن این الحاقیه را هم پرداخت کنید.

خطرات تحت پوشش بیمه شخص ثالث سامان

  • تصادف، تصادم، سقوط، واژگونی، آتش‌سوزی و یا انفجار وسایل نقلیه
  • خسارت‌هایی ‌که از محمولات وسیله نقلیه به اشخاص ثالث وارد می‌شود.
  • پرداخت غرامت فوت و نقص عضو دائم و موقت اشخاص ثالث شامل دیه و ارش (دیه نقص عضو موقت ‌که توسط قاضی تعیین می‌شود)
  • جبران هزینه‌های درمانی ناشی از مصدومیت اشخاص ثالث در سوانح رانندگی؛ چنانچه مشمول قانون دیگری نباشد.
  • ‌جبران خسارت‌های مالی وارد به اشخاص ثالث

خطرات خارج از تعهد بیمه شخص ثالث سامان

  • خسارت‌های وارد شده به وسایل نقلیه مسبب حادثه
  • خسارت‌های وارد شده به محمولات ‌وسایل نقلیه مورد بیمه
  • خسارت‌های مستقیم یا غیر مستقیم ناشی از تشعشعات اتمی و رادیوا‌کتیو
  • خسارت‌های ناشی از محکومیت جزایی و پرداخت جرایم
  • خسارت‌های ناشی از حوادثی ‌که در خارج از ‌کشور اتفاق می‌افتد؛ مگر این‌که توافقی بین بیمه‌گر و بیمه‌گذار در این موضوع شده باشد.

بیمه حوادث راننده سامان

پوشش های بیمه ثالث به طور طبیعی شامل جبران خسارت‌های مالی و جانی وارد شده به راننده مقصر در حادثه نمی‌شوند. به همین دلیل نیاز است که شما از پوشش بیمه حوادث راننده استفاده کنید که فقط خسارت‌های جانی (نقص عضو و فوت) وارد به راننده خودرو مسبب حادثه را تحت پوشش قرار می‌دهد. به این ترتیب در صورت بروز حوادث تحت پوشش بیمه، راننده خودرو مسبب حادثه می‌تواند غرامت و هزینه‌های پزشکی خود را دریافت ‌کند.

خطرات مورد تعهد بیمه حوادث راننده سامان

چنانچه راننده وسیله نقلیه مسبب حادثه در اثر حادثه جان خود را از دست بدهد یا مصدوم و مجروح شود، بیمه‌گر مبلغی به عنوان غرامت به بازماندگان بیمه شده (در صورت فوت‌) یا خود وی می‌پردازد. حداقل تعهد بیمه‌گر در این بیمه‌نامه معادل دیه ریالی یک مرد مسلمان می‌باشد‌.

نکته: بیمه‌گذار متعهد است هرگونه تغییر در مشخصات وسیله نقلیه مذکور در بیمه‌نامه یا انتقال آن را ظرف مدت 5 روز به بیمه‌گر اطلاع دهد. پوشش‌های این قرارداد شامل حوادثی است که در محدوده جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران رخ دهد و تعمیم آن به حوادث خارج از کشور مشروط به توافق خاص بیمه‌گر است.

 

تخفیف‌های بیمه شخص ثالث سامان

قیمت بیمه شخص ثالث سامان بر اساس نرخ مصوب بیمه مرکزی مشخص و در ابتدای هر سال تعیین می‌شود، اما زمانی که شما برای خرید یا تمدید بیمه شخص ثالث سامان مراجعه می‌کنید، می‌توانید با استفاده از تخفیف‌های بیمه شخص ثالث این شرکت، قیمت آن را تا حد زیادی برای خود کاهش دهید. یکی از اصلی‌ترین تخفیفات، تخفیف عدم خسارت است که به کسانی تعلق می‌گیرد که در طی مدت اعتبار بیمه‌نامه خود به مدت یک سال یا بیشتر، از کوپن‌های آن استفاده نکرده‌اند.

 خرید بیمه شخص ثالث سامان از ازکی

اگر می‌خواهید خرید بیمه شخص ثالث سامان را بدون مراجعه حضوری به این شرکت انجام دهید، فقط کافی است وارد سایت ازکی شوید و خرید خود را انجام دهید. به این ترتیب بیمه‌نامه در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای شما ارسال خواهد شد. به علاوه، می‌توانید پوشش‌ها و تخفیف‌های بیمه شخص ثالث سامان را با دیگر شرکت‌ها مقایسه و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. با خرید بیمه شخص ثالث از ازکی همچنین امکان انتخاب سقف تعهدات و پرداخت بیمه نامه ثالث خود را هم خواهید داشت. 

علاوه بر موارد بالا، ازکی برای سهولت خرید و تمدید بیمه‌نامه امکان خرید اقساطی بیمه شخص ثالث را برای کاربران خود فراهم کرده است. در این حالت با پرداخت بخشی از هزینه، بیمه‌نامه برای شما صادر می‌شود و بقیه مبلغ را می توانید طی اقساط ماهانه پرداخت نمایید.

دریافت خسارت بیمه شخص ثالث سامان

برای دریافت خسارت بیمه شخص ثالث بیمه‌گذار یا مقصر حادثه موظف است بلافاصله در اولین زمان ممکن و حداکثر ظرف مدت 5 روز از تاریخ وقوع حادثه بیمه‌گر را مطلع سازد و کلیه مدارک مربوط به علل و کیفیت وقوع حادثه را در اختیار بیمه‌گر قرار دهد. در غیر این صورت، بیمه‌گر مسئول نخواهد بود؛ مگر آنکه بیمه‌گذار ثابت کند به واسطه حوادثی که خارج از اختیار او بوده اطلاع دادن به بیمه‌گر در مدت تعیین‌شده برای او مقدور نبوده است.

در صورت وقوع حادثه منجر به خسارت، قبل از جابه‌جایی خودرو خسارت دیده، به سرعت برای تهیه گزارش توسط مقامات انتظامی اقدام کنید. سپس قبل از انجام تعمیرات، با خودرو خسارت‌دیده و مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه شخص ثالث به شرکت های بیمه مراجعه کنید. این مدارک شامل موارد زیر است:

·   گزارش مهر شده مقامات انتظامی

·   اصل گواهی نامه

·   اصل بیمه‌نامه بدنه و شخص ثالث و اصل سند مالکیت