بیمه شخص ثالث سامان

درباره بیمه شخص ثالث سامان

بیمه شخص ثالث سامان

 بیمه شخص ثالث سامان یکی از انواع بیمه‌های مسئولیت است که مسئولیت راننده را در مقابل اشخاص دیگر (ثالث) بیمه می‌کند. منظور از شخص ثالث، ‌کلیه اشخاص به جز راننده مسبب حادثه است ‌که در اثر حوادث ‌وسایل نقلیه موتوری زمینی دچار زیان‌های بدنی یا مالی می‌شوند؛ اعم از این‌که داخل و یا خارج از وسیله نقلیه بیمه شده باشند. بیمه سامان یکی از شرکت‌های جوان در صنعت بیمه ایران است که انواع مختلفی از خدمات شامل بیمه مسافرتی، شخص ثالث، بدنه و بیمه تکمیلی را به شما ارائه می‌دهد.

پوشش های بیمه ثالث سامان

·   تصادف، تصادم، سقوط، واژگونی، آتش‌سوزی و یا انفجار وسایل نقلیه

·   خسارت‌هایی ‌که از محمولات وسیله نقلیه به اشخاص ثالث وارد می‌شود.

·   پرداخت غرامت فوت و نقص عضو دائم و موقت اشخاص

·   جبران هزینه‌های درمانی ناشی از مصدومیت اشخاص ثالث در سوانح رانندگی؛ چنانچه مشمول قانون دیگری نباشد.

·   ‌جبران خسارت‌های مالی وارد به اشخاص ثالث

بیمه حوادث راننده سامان

پوشش های بیمه ثالث به طور طبیعی شامل جبران خسارت‌های مالی و جانی وارد شده به راننده مقصر در حادثه نمی‌شوند. به همین دلیل نیاز است که شما از پوشش بیمه حوادث راننده استفاده کنید که فقط خسارت‌های جانی (نقص عضو و فوت) وارد به راننده خودرو مسبب حادثه را تحت پوشش قرار می‌دهد.

به این ترتیب در صورت بروز حوادث تحت پوشش بیمه، راننده خودرو مسبب حادثه می‌تواند غرامت و هزینه‌های پزشکی خود را دریافت ‌کند.

خطرات مورد تعهد بیمه حوادث راننده سامان

چنانچه راننده وسیله نقلیه مسبب حادثه بیمه شده در اثر حادثه جان خود را از دست داده یا مصدوم و مجروح گردد، بیمه‌گر مبلغی به عنوان غرامت به بازماندگان بیمه شده (در صورت فوت‌) یا خود وی می‌پردازد. حداقل تعهد بیمه‌گر در این بیمه‌نامه معادل دیه ریالی یک مرد مسلمان می‌باشد‌.

نکته: بیمه‌گذار متعهد است هرگونه تغییر در مشخصات وسیله نقلیه مذکور در بیمه‌نامه یا انتقال آن را ظرف 5 روز به بیمه‌گر اطلاع دهد. پوشش‌های این قرارداد شامل حوادثی است که در محدوده جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران رخ دهد و تعمیم آن به حوادث خارج از کشور مشروط به توافق خاص بیمه‌گر است.

تخفیف های بیمه شخص ثالث سامان

قیمت بیمه شخص ثالث سامان بر اساس نرخ مصوب بیمه مرکزی مشخص شده و در ابتدای هر سال تعیین می‌شود؛ اما زمانی که شما برای خرید یا تمدید بیمه شخص ثالث سامان مراجعه می‌کنید، می‌توانید با استفاده از تخفیف های بیمه شخص ثالث این شرکت، هزینه را تا حد زیادی برای خود کاهش دهید. یکی از اصلی‌ترین تخفیفات، تخفیف عدم خسارت است که به کسانی تعلق می‌گیرد که در طی مدت اعتبار بیمه‌نامه خود به مدت یک سال یا بیشتر، از کوپن‌های آن استفاده نکرده‌اند.

دریافت خسارت بیمه شخص ثالث سامان

برای دریافت خسارت بیمه شخص ثالث بیمه‌گذار یا مقصر حادثه موظف است بلافاصله در اولین زمان ممکن و حداکثر ظرف مدت 5 روز از تاریخ وقوع حادثه بیمه‌گر را مطلع سازد و کلیه مدارک مربوط به علل و کیفیت وقوع حادثه را در اختیار بیمه‌گر قرار دهد. در غیر اینصورت بیمه‌گر مسئول نخواهد بود؛ مگر آنکه بیمه‌گذار ثابت کند به واسطه حوادثی که خارج از اختیار او بوده اطلاع به بیمه‌گر در مدت تعیین شده برای او مقدور نبوده است.

در صورت وقوع حادثه منجر به خسارت، قبل از جابجایی خودرو خسارت دیده، سریعا جهت تهیه گزارش توسط مقامات انتظامی اقدام کرده و سپس قبل از انجام تعمیرات، با خودرو خسارت دیده و مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه شخص ثالث از قبیل:

·   گزارش مهر شده مقامات انتظامی

·   اصل گواهی نامه

·   اصل بیمه‌نامه بدنه و شخص ثالث و اصل سند مالکیت

به شرکت های بیمه مراجعه

استعلام بیمه شخص ثالث سامان

برای اینکه بتوانید بهترین گزینه از بین شرکت های بیمه را با بیشترین پوشش‌ها برای خودتان انتخاب کنید؛ نیاز است که قبل از اقدام برای خرید بیمه شخص ثالث، استعلام بگیرید. برای این کار می‌توانید به صورت حضوری به شعب نمایندگی بیمه سامان مراجعه کرده و از این طریق از قیمت بیمه شخص ثالث این شرکت مطلع شوید. اما راه بسیار آسان‌تر برای انجام این کار، استفاده از مشاوره بی‌طرفانه ما در ازکی است که به شما برای انتخاب بهترین شرکت بیمه کمک می‌کند.

تخفيف های بیمه سامان

تخفیف های بیمه شخص ثالث سامان باعث می‌شوند که قیمت بیمه تا حد زیادی کاهش پیدا کند. یکی از اصلی‌ترین این تخفیف‌ها، تخفیف عدم خسارت است. به‌این‌ترتیب اگر شما یک سال را بدون هیچ حادثه‌ای پشت سر بگذارید، شرکت بیمه درصدی از مبلغ تمدید را برای شما کم خواهد کرد.
 

محاسبه بیمه شخص ثالث سامان

در محاسبه بیمه شخص ثالث علاوه بر نرخ اصلی و تخفیف‌ها، پوشش‌ها نیز در نظر گرفته می‌شود. برای مثال اگر شما پوشش حوادث راننده مقصر را هم انتخاب کنید، قیمت بیمه شخص ثالث سامان افزایش پیدا می‌کند. همچنین ممکن است در طول سال الحاقیه‌هایی به این نوع بیمه اضافه شود که باید در زمان تمدید بیمه نامه، هزینه افزوده شدن این الحاقیه را هم پرداخت کنید.

 خرید بیمه شخص ثالث سامان از ازکی

اگر می‌خواهید خرید بیمه شخص ثالث سامان را بدون مراجعه حضوری به این شرکت انجام دهید؛ تنها کافی است که وارد سایت ازکی شده و خرید خود را انجام دهید. به این ترتیب بیمه‌نامه در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای شما ارسال خواهد شد. به علاوه می‌توانید پوشش‌ها و تخفیف های بیمه شخص ثالث سامان را با دیگر شرکت‌ها مقایسه کرده و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.