بیمه بدنه بیمه سرمد

درباره بیمه بدنه بیمه سرمد

بیمه بدنه سرمد

با بالا رفتن قیمت خودرو، خسارت در هر حادثه به طرز سرسام آوری بالا رفته است و به همین دلیل راننده‌ و صاحبان ماشین به دنبال خرید بهترین بیمه بدنه برای ماشین خود هستند. خرید بیمه بدنه سرمد یکی از بهترین گزینه‌های پیش رو است. شرکت بیمه سرمد از بهمن ماه سال ۱۳۹۲ فعالیت خود را شروع کرده است و طبق آخرین گزارش رسمی بیمه مرکزی بالاترین رتبه در توانایی انجام تعهدات را دارد.

از مزایای بیمه بدنه سرمد باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • صدور بیشتر از ۳۴٬۰۰۰ بیمه بدنه در سال ۹۹ و دارای سهم ۰.۹٪ از بازار بیمه بدنه کشور
 • پرداخت خسارت رینگ و لاستیک تا ۸٪ ارزش خودرو

پوشش‌ های بیمه بدنه سرمد

پوشش‌های بیمه بدنه سرمد به دو دسته پوشش‌های اصلی و پوشش‌های اضافی تقسیم می‌شود. پوشش‌های اصلی بیمه بدنه سرمد به شرح زیر هستند:

 • حادثه
 • آتش‌سوزی، صاعقه و انفجار
 • سرقت کلی خودرو

برای خرید پوشش‌های اضافی بیمه بدنه سرمد باید حق بیمه بیشتری پرداخت کنید. به ازای خرید هرکدام از این پوشش‌ها مبلغی به حق بیمه بدنه سرمد اضافه می‌شود.

 • شکست شیشه بدون حادثه
 • سرقت درجای وسایل و تجهیزات (سرقت وسایل ماشین در حالت پارک و بدون جابه‌جایی)
 • بلایای طبیعی (سیل، زلزله و آتشفشان)
 • مواد شیمیایی
 • روزهای تعمیرات
 • نوسانات قیمت بیمه سرمد (تا ۲۵٪ ارزش روز خودرو)

استعلام قیمت بیمه بدنه سرمد

در محاسبه بیمه بدنه سرمد عوامل متعددی شامل نوع ماشین، مدل، سال ساخت، ارزش ماشین (با توجه به مقدار خط‌و‌خش)،‌ پوشش‌های اضافی انتخاب شده توسط بیمه‌گزار، تخفیف‌های بیمه بدنه سرمد و نوع کاربری ماشین تاثیر می‌گذارند.

بهترین راه برای استعلام بیمه بدنه سرمد و مقایسه سریع آن با بیمه بدنه دیگر شرکت‌های بیمه، استفاده از استعلام قیمت بیمه بدنه سرمد ازکی است.

تخفیف های بیمه بدنه سرمد

یکی از مهم‌ترین تخفیف‌ها بیمه بدنه سرمد، تخفیف عدم خسارت است. اگر بیمه‌گزار در طول مدت بیمه نامه دچار حادثه نشود و از شرکت بیمه خسارت نگیرد، تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه سرمد را دریافت می‌کند. مقدار این تخفیف در سال‌های اول، دوم، سوم، چهارم و پنجم به ترتیب برابر ۲۵٪، ۴۰٪، ۵۰٪، ۶۰٪ و ۶۵٪ است.

تخفیف صفر کیلومتر بیمه سرمد تا ۶ ماه بعد از تاریخ ترخیص خودرو است. برای استفاده از این تخفیف باید برگه شرکت سازنده (برگه گمرک برای خودروهای وارداتی)، یا برگ سبز یا بیمه شخص ثالث ماشین را به شرکت بیمه ارائه کنید.

روش‌ های بازدید بیمه بدنه سرمد در ازکی

می‌توانید به کمک یکی از سه روش زیر کارهای مربوط به بازدید بیمه بدنه سرمد را انجام دهید.

اعزام کارشناس بیمه به محل برای بازدید بیمه بدنه سرمد: اگر ساکن شهرهای تهران، شیراز، مشهد، اصفهان، کرج، ارومیه، تبریز، ایلام، قزوین، لاهیجان و رشت هستید، کارشناسان ما در محل مورد نظر شما از ماشینتان بازدید می‌کنند.

خودتان از ماشین عکس بگیرید (البته اگر ماشین در سال ۱۴۰۰ حداکثر 400 میلیون تومان قیمت داشته باشد).

به محل‌های تعیین شده برای بازدید بیمه بدنه سرمد مراجعه کنید.

پرداخت خسارت بیمه بدنه سرمد

حداکثر تا ۵ روز بعد از حادثه بیمه‌گزار باید به مراکز دریافت خسارت بیمه سرمد مراجعه و خسارت خود را اعلام کند. بیمه‌گر برای بازدید از خودروی آسیب دیده اقدام می‌کند و در نهایت بر اساس نرخ‌های روز قطعات و لوازم خودرو، مبلغ خسارت را محاسبه و پرداخت می‌کند.

بیمه‌گذار باید در زمان وقوع خسارت، تمام اقساط بیمه بدنه سرمد را پرداخت کرده باشد.

پرداخت خسارت آنلاین بیمه سرمد

می‌توانید برای خسارت‌های کم‌تر از ۲۰ میلیون تومان بدون نیاز به مراجعه حضوری، خسارت بیمه شخص ثالث سرمد را آنلاین از ازکی دریافت کنید یا از خدمات پرداخت خسارت سیار بیمه سرمد در سراسر کشور استفاده کنید.

مراحل و مدارک پرداخت خسارت بیمه بدنه سرمد

باید فرم اعلام خسارت تکمیل شود و اطلاعاتی مثل مشخصات بیمه‌نامه، مشخصات راننده، مشخصات طرف حادثه و چگونگی وقوع حادثه در آن درج شود. سایر مدارک دریافت خسارت بیمه بدنه سرمد به شرح زیر است:

 • کارت ملی بیمه‌گزار
 • کارت خودرو
 • اصل بیمه‌ بدنه سرمد
 • کروکی مقامات انتظامی (در صورت نیاز)
 • اسناد مالکیت خودروی زیان دیده

خرید بیمه بدنه سرمد از ازکی

برای استعلام و خرید بیمه بدنه سرمد، بهترین گزینه ازکی است. کافی است اطلاعات ماشین خود را در سایت یا اپلیکیشن ازکی وارد کنید تا قیمت بیمه بدنه سرمد به شما نمایش داده شود. می‌توانید پوشش‌های انتخابی خود را به دلخواه تغییر دهید و هم زمان قیمت بیمه دیگر شرکت‌های بیمه را هم مشاهده کنید. سپس با خیال آسوده بهترین بیمه بدنه را تهیه کنید. نسخه کاغذی بیمه بدنه سرمد رایگان به آدرس منتخب شما ارسال می‌شود.