ازکی
 ازکی

بیمه آتش سوزی و زلزله بیمه سینا

درباره بیمه آتش سوزی و زلزله بیمه سینا

شرکت بیمه سینا از آبان‌ماه 1382 در صنعت بیمه کشور فعالیت می‌کند و و امروز 62 شعبه و 1014 نمایندگی در سرتاسر کشور دارد.

مهمترین سرمایه‌گذاران این شرکت بیمه شرکت مادرتخصصی مالی و سرمایه‌گذاری سینا و شرکت لیزینگ جامع سینا هستند. محصولات بیمه‌ای این شرکت عبارتند از: تمامی بیمه ‌نامه‌ های عمر و زندگی و همچنین انواع بیمه‌ نامه ماشین (بدنه و شخص ثالث) و مسافرتی و تکمیلی و ... یکی از محصولات اصلی بیمه سینا بیمه آتش سوزی است که در طرح‌ها و شرایط بیمه‌ نامه‌ای متنوع برای بیمه‌شده‌ها صادر می‌شود.

بیمه آتش سوزی سینا

بیمه آتش ‌سوزی سینا یکی از رشته‌های بیمه اموال است. انواع ساختمان‌ها از واحدهای مسکونی گرفته تا واحد‌های مختلف صنعتی و غیرصنعتی و لوازم داخل آن‌ها می‌توانند تحت پوشش بیمه‌ نامه آتش ‌سوزی سینا قرار بگیرند. نکته مهم اینکه در بیمه‌ نامه آتش‌‌ سوزی سینا، علاوه بر خطرات مستقیم ناشی از آتش‌ سوزی، خسارات غیرمستقیم ناشی از نشت حرارت، دود، خاكستر، آب، مواد شیمیایی آتشنشانی و خراب شدن ساختمان بیمه هم بیمه می‌شود.

انواع بیمه‌ نامه اتش‌ سوزی سینا عبارتند از:

·  بیمه ‌نامه آتش ‌سوزی با سرمایه ثابت

·  بیمه ‌نامه آتش‌ سوزی اظهارنامه‌ای (سرمایه‌های تحت پوشش این نوع بیمه آتش ‌سوزی به ارزش روز محاسبه می‌شوند. البته یک سقف حداکثر تعهدات پرداخت خسارت هم در بیمه‌نامه ثبت می‌شود).

·  بیمه ‌نامه آتش ‌سوزی با شرایط جایگزینی و بازسازی (در این نوع بیمه‌نامه‌ها معمولا تعمیر و بازسازی ساختمان آسیب‌دیده و حتی ماشین‌آلات واحدهای صنعتی بیمه‌شده هم تحت پوشش قرار می‌گیرند).

پوشش های بیمه آتش سوزی سینا

خسارت‌های اصلی تحت پوشش بیمه‌نامه آتش‌سوزی سینا شامل موارد زیر می‌شود:

·  خسارت‌های مستقیم ناشی از آتش، صاعقه و انفجار

·  هزینه‌هایی كه بیمه‌شده برای جلوگیری از توسعه خسارت انجام می‌دهد

·  هزینه‌های ناشی از نقل مكان ضروری بیمه‌شده و یا خسارات ناشی از عملیات لازم برای نجات کالاهای مورد بیمه

البته بیمه آتش سوزی سینا تعدادی هم پوشش‌های اضافی دارد که در صورت موافقت بیمه‌شده و پرداخت حق بیمه اضافی به بیمه‌نامه اضافه می‌شوند.

موارد زیر پوشش‌ های اضافی بیمه آتش ‌سوزی سینا هستند:

·  زلزله، طوفان و سیل و رانش زمین (رانش ناشی از جاده‌سازی جزو استثنائات بیمه آتش‌سوزی است).

·  سقوط هواپیما، هلی‌کوپتر یا قطعات هواپیما (برای مناطق دور از فرودگاه (بیش از 5 کیلومتر) و مناطق نزدیک به فرودگاه (کمتر از 5 کیلومتر)).

·  ضایعات آب و برف

·  شكست شیشه و دزدی

نحوه دریافت خسارت بیمه آتش سوزی سینا

بیمه‌شده باید در صورت وقوع حادثه حداکثر تا پنج روز بعد از زمان حادثه موضوع را به شرکت بیمه اطلاع بدهد. درضمن باید ظرف ۱۰ روز از زمان اطلاع از وقوع حادثه، فهرست اشیاء نجات‌داده‌شده، محل جدید آن‌ها و مبلغ تقریبی خسارت را هم برای شرکت بیمه ارسال کند. سپس کارشناس بیمه با حضور در محل حادثه شرایط و میزان خسارت را ارزیابی می‌کند. نهایتا هم بعد از تایید حادثه و تعیین مقدار خسارت حداکثر ظرف چهار هفته پرداخت خسارت برای بیمه‌شده انجام می‌شود.

 

مدارک مورد نیاز دریافت خسارت بیمه آتش سوزی سینا

برای دریافت خسارت بیمه اتش سوزی سینا مدارک زیر لازم است:

·  گزارش آتش‌نشانی

·  گزارش نیروی انتظامی

·  اصل بیمه‌نامه به همراه ضمیمه‌های آن

·  مدارک شناسایی بیمه‌گزار شامل کارت ملی و شناسنامه

·  گزارش کارشناس بیمه از محل بیمه‌شده و اموال خسارت‌دیده

·  گزارش نزدیک‌ترین هواشناسی (برای خسارت‌های طوفان یا سیل)

مزایای بیمه آتش سوزی سینا

در طرح بیمه فراگیر بیمه‌ نامه آتش‌ سوزی سینا  بیمه‌شده می‌تواند ساختمان را از 50 میلیون ریال تا 300 میلیون ریال و اثاثیه ساختمان را از 20 میلیون ریال تا 100 میلیون ریال بیمه کند. در این طرح همچنین اثاثیه برای سرقت از 10 میلیون ریال تا 50 میلیون ریال تحت پوشش قرار می‌گیرند.

در طرح بیمه مناطق زلزله خیز خفیف و شدید هم بیمه‌شده می‌تواند از 1.000.000 ریال تا 400.000.000 ریال ساختمان و اثاثیه خود را تحت پوشش حریق، انفجار، صاعقه و زلزله قرار بدهد. حق بیمه این طرح بسته به اینکه منطقه ساختمان بیمه‌شده زلزله خیز خفیف باشد یا زلزله خیز شدید متفاوت خواهد بود.

محاسبه و استعلام قیمت بیمه آتش سوزی سینا

قیمت بیمه آتش سوزی سینا به شرایط زیر بستگی دارد:

·  ارزش ساختمان و متراژ

·  ارزش اثاثیه و اموال موجود در ساختمان (طلا، جواهرات و پول نقد یا نسخه‌های خطی و قدیمی شامل پرداخت خسارت نمی‌شوند).

·  تعداد و سقف تعهدات درخواستی برای خطرات اضافی

برای محاسبه و استعلام قیمت بیمه آتش سوزی سینا می‌توانید به سایت ازکی مراجعه کنید.

خرید بیمه آتش سوزی با ازکی

خرید بیمه آتش‌سوزی از سایت ازکی به‌صورت آنلاین انجام می‌شود. برای خرید بیمه آتش‌سوزی از ازکی باید در صفحه استعلام قیمت و خرید بیمه آتش‌سوزی سایت اطلاعاتی مثل نوع کاربری، متراژ، نوع سازه، عمر بنا و ارزش اثاثیه و لوازم ساختمانی که می‌خواهید بیمه کنید را وارد کنید. در مرحله بعد قیمت بیمه آتش‌سوزی شرکت‌های مختلف با توجه به شرایط درخواستی برای شما نشان داده می‌شود. در این لیست می‌توانید قیمت بیمه آتش سوزی سینا را در بین بسته‌های پیشنهادی بیمه آتش‌سوزی سایر شرکت‌های بیمه مقایسه کنید و بهترین گزینه را به‌صورت آنلاین برای ساختمان خود بخرید.