ازکی
 ازکی

بیمه موتورسیکلت سینا

بیمه سینا از 20 سال پیش (آبان‌ماه 1382) در صنعت بیمه کشور فعالیت می‌کند. این شرکت با سرمایه‌گذاری شرکت مادرتخصصی مالی و سرمایه‌گذاری سینا و شرکت لیزینگ جامع سینا تاسیس شده است. بیمه سینا انواع بیمه نامه عمر و زندگی و همچنین بیمه نامه ماشین (بدنه و ثالث) و مسافرتی و تکمیلی و ... را صادر می‌کنند. بیمه موتورسیکلت یکی از محصولات اصلی بیمه سینا است که برای انواع مدل موتورسیکلت ارائه می‌شود. 

پوشش‌های بیمه موتورسیکلت سینا

بیمه موتورسیکلت سینا

پوشش‌های بیمه ثالث موتورسیکلت سینا 

بیمه شخص ثالث موتورسیکلت سینا دقیقا مانند بیمه ثالث خودرو اجباری است. بنابراین تردد با موتور بدون بیمه شخص ثالث، خلاف قانون است. خسارت‌های تحت پوشش بیمه شخص ثالث موتورسیکلت سینا به دو بخش مالی و جانی تقسیم می‌شوند. 
پوشش مالی این بیمه، هرگونه خسارت مالی که در اثر تصادف به اموال اشخاص ثالث وارد شود را در بر می‌گیرد. بسته به‌اینکه مبلغ تعهد شرکت بیمه‌گر در قرارداد چقدر باشد، خسارت‌های مالی در تصادفات موتورسواران با سایر وسایل نقلیه، عابران پیاده و اجسام ثابت و متحرک دیگر پرداخت می‌شود. 
پوشش جانی این بیمه، هرگونه خسارت جانی مانند نقص عضو، فوت و هزینه‌های درمانی افراد حادثه دیده در اثر تصادف را در بر می‌گیرد. اگر راننده موتورسیکلت مقصر در صحنه حادثه گواهینامه معتبر داشته باشد، در صورت آسیب دیدن در تصادف می‌تواند از پوشش حوادث راننده بیمه سینا هم بهره‌مند شود.

پوشش‌های بیمه بدنه موتورسیکلت سینا 
بیمه بدنه موتورسیکلت سینا، خسارت‌های وارد شده به موتورسیکلت خریدار بیمه را تحت پوشش قرار می‌دهد. پوشش بیمه محدود به خسارت‌های تصادف موتورسیکلت با اجسام ثابت و متحرک نمی‌شود. بلکه حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله را نیز در بر می‌گیرد. 
همان‌طور که می‌دانید بیمه بدنه موتورسیکلت اختیاری است. شرکت بیمه سینا مجموعه پوشش‌هایی را به‌صورت اختیاری برای موتورسیکلت در نظر گرفته است. شما می‌توانید با پرداخت حق بیمه بالاتر از پوشش‌های اختیاری نیز بهره‌مند شوید. به‌عنوان مثال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 
خسارت ناشی از برخورد مواد شیمیایی به موتورسیکلت 
پوشش نوسانات قیمت موتورسیکلت در مدت زمان معتبر بودن قرارداد بیمه بدنه 
پوشش خسارت سرقت کلی موتورسیکلت 
 

 • قیمت بیمه ثالث موتورسیکلت‌ به تعداد سیلندر و  نوع و ساختار موتور آن‌ بستگی دارد. مثلا هرچه تعداد سیلندرهای موتور بیشتر باشد قیمت بیمه ثالث بیشتری برایش محاسبه می‌شود. معمولا هر سال سازمان بیمه مرکزی یک نرخ ‍پایه برای بیمه ثالث انواع موتورسیکلت برقی، تک ‌سیلندر، دو سیلندر به بالا، سه چرخ یا سایدکار مشخص می‌کند. البته قیمت نهایی بیمه شخص ثالث برای هر موتورسیکلت‌ با توجه به موارد زیر تعیین می‌شود: 

  • سال تولید و کاربری موتورسیکلت
  • مدت بیمه نامه
  • میزان جریمه دیرکرد
  • سقف تعهدات مالی بیمه نامه
  • درصد تخفیف عدم خسارت

  شما می‌توانید در صفحه خرید بیمه موتورسیکلت سینا، با وارد کردن اطلاعات مربوط به موتورسیکلت خود و همچنین سوابق بیمه‌ای آن، قیمت نهایی خرید بیمه ثالث یا بدنه موتورسیکلت از شرکت سینا را مشاهده کنید. 

 • بیمه سینا برای موتورسوارانی که موتورسیکلت خود را بیمه می‌کنند، تخفیف عدم خسارت دارد.  

  تخفیف عدم پرداخت خسارت برای بیمه شخص ثالث و بدنه متفاوت است. برای بیمه بدنه به‌ازای هر سال عدم دریافت خسارت، بیمه سینا، 5 درصد تخفیف برای محاسبه حق بیمه شما اعمال می‌کند. سقف تخفیف عدم پرداخت خسارت برابر با 14 سال یا 70 درصد است. 

  بیمه سینا برای بیمه بدنه موتورسیکلت نیز تخفیف عدم پرداخت خسارت در نظر می‌گیرد. معمولا مقدار تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه نسبت به بیمه ثالث بیشتر است. مقدار تخفیف بیمه بدنه موتورسیکلت سینا برای عدم استفاده از خسارت به‌صورت زیر است: 

  • یک سال عدم پرداخت خسارت: 25 درصد تخفیف 
  • دو سال عدم پرداخت خسارت: 35 درصد تخفیف 
  • سه سال عدم پرداخت خسارت: 45 درصد تخفیف 
  • چهار سال عدم پرداخت خسارت و بیشتر: 60 درصد تخفیف 
 • نکته مهمی که باید در خصوص بیمه موتورسیکلت سینا مد نظر قرار دهید، استثنائات بیمه‌ای است. دقت داشته باشید که موارد زیر تحت پوشش بیمه شخص ثالث موتورسیکلت سینا قرار نمی‌گیرند: 

  • خسارت‌های وارد شده به موتورسیکلت مقصر در حادثه 
  • خسارت‌های وارد شده به محموله موتورسیکلت مقصر در حادثه 
  • خسارت‌های ناشی از محکومیت قضایی و جزایی 

   علاوه بر آن، بیمه بدنه موتورسیکلت سینا هم استثنائات خاصی دارد که به‌هیچ عنوان تحت پوشش خسارت‌های پرداختی قرار نمی‌گیرد.. از جمله مهم‌ترین استثنائات بیمه بدنه موتورسیکلت سینا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 

  • خسارت ناشی از جنگ، شورش و اعتصاب
  • خسارت ناشی از انفجارهای هسته‌ای 
  • خسارت‌ عمدی وارده شده به موتورسیکلت 
  • خسارت ناشی از تعقیب و گریز پلیس 
  • تشخیص مصرف الکل، مواد مخدر و روان‌گردان از سوی راننده موتورسیکلت 
  • خسارت ناشی از حمل بار غیرمجاز با موتورسیکلت 
  • عدم داشتن گواهینامه راننده موتور (اتمام تاریخ اعتبار گواهینامه شامل این بند نمی‌شود) 
 • بر اساس قانون بیمه شخص ثالث، شرکت بیمه‌گر باید تمام خسارت‌های جانی وارد شده در صحنه تصادف را پرداخت کند. در واقع حتی اگر در اثر تصادف با موتورسیکلت، میزان خسارت جانی وارد شده به افراد حادثه دیده بیش از مبلغ دیه تعیین شده برای ماه حرام در سال باشد هم شرکت بیمه سینا موظف به پرداخت خسارت است. اما در خصوص خسارت مالی بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه موتورسیکلت، سقف تعهد شرکت بیمه سینا بر اساس حق بیمه پرداختی از سوی شما، مشخص است. 

  در خصوصی بیمه بدنه موتورسیکلت، اگر موتور سرقت شود یا مجموع خسارت‌های وارد شده به آن بیش از 75 درصد قیمت روز موتورسیکلت باشد، شرکت بیمه سینا باید کل مبلغ خسارت متعهد شده را به خریدار بیمه پرداخت کند. 

  قانون بیمه به‌صراحت تاکید کرده است که شرکت بیمه‌گر باید ظرف مدت زمان 15 روز کاری بعد از دریافت مدارک مورد نیاز و تعیین خسارت، مبلغ مشخص شده را به حساب بانکی خریدار بیمه واریز کند. البته در صورت سرقت موتورسیکلت، این زمان تا 60 روز افزایش پیدا می‌کند. 

 • نوع تصادف، میزان خسارت‌های مالی و جانی و همچنین توافق یا عدم توافق افراد دخیل در حادثه باعث می‌شوند که مدارک لازم برای دریافت خسارت تغییر کند. معمولا در خسارت‌های مالی محدود که افراد دخیل در تصادف با هم توافق دارند، حضور وسایل نقلیه به‌همراه مدارک هویتی و کارت موتور در شعبه پرداخت خسارت کافی است. 

  در ادامه با پر کردن فرم اختصاصی که در اختیار شما قرار می‌گیرد، کارشناسی انجام شده و پس از تعیین مبلغ خسارت، ظرف مدت زمان مشخص مبلغ به حساب بانکی‌تان واریز می‌گردد. 

  در خصوصی تصادف‌هایی که منجر به خسارت جانی می‌شوند، نیاز به مدارک پزشکی و مستندات پلیس راهنمایی و رانندگی نیز برای تکمیل گردش کار شرکت بیمه سینا مورد نیاز است. 

 • در سایت ازکی می‌توانید قیمت بیمه موتورسیکلت سینا برای انواع موتورسیکلت‌ را استعلام بگیرید. نکته مهم اینکه با استعلام بیمه موتورسیکلت سینا، مبلغ حق بیمه برای موتوری که می‌خواهید بیمه کنید در شرکت‌های بیمه مختلف محاسبه و برایتان نمایش داده می‌شود. پس می‌توانید با مقایسه قیمت بیمه و پوشش‌ها و سقف تعهدات بهترین بیمه موتورسیکلت را انتخاب کنید.

  برای دریافت استعلام بیمه موتورسیکلت سینا باید اطلاعات زیر را وارد کنید: 

  1. شماره پلاک موتورسیکلت و کد ملی صاحب پلاک
  2. مشخصات موتورسیکلت مثل مدل موتورسیکلت (برقی، تک ‌سیلندر، دو سیلندر به بالا، سه چرخ یا سایدکار) و سال ساخت آن
 • همیشه باید حواستان به تاریخ اعتبار بیمه نامه موتورتان باشد. چون اگر بیمه موتورسیکلت خود را به‌موقع تمدید نکنید برای هر روز که موتورتان بیمه ندارد، یک مبلغی جریمه دیرکرد به حق بیمه شما اضافه می‌شود.

  معمولا بهتر است یک هفته مانده به پایان مهلت اعتبار بیمه موتورسیکلت آن را تمدید کنید. تمدید بیمه موتورسیکلت سینا در سایت ازکی بسیار راحت و سریع انجام می‌شود. فقط باید وارد سایت شوید و فرم مربوط به خرید و تمدید آنلاین بیمه موتورسیکلت را پر کنید. 

 • خرید آنلاین بیمه موتورسیکلت از سایت ازکی را می‌توانید در هر ساعت از شبانه‌روز و حتی بعد از ساعت کاری انجام بدهید. نیازی هم نیست تا به‌صورت حضوری به نمایندگی شرکت بیمه بروید. قبل از خرید هم می‌توانید شرایط و قیمت بیمه موتورسیکلت سینا و دیگر شرکت‌های بیمه را با هم مقایسه کنید. یعنی یک بیمه نامه با قیمت و پوشش‌های بهتری را می‌خرید. 

  همچنین در فرم سفارش می‌توانید نام شرکت بیمه قبلی و درصد تخفیف بیمه نامه قبلی را وارد کنید و از درصد تخفیف عدم خسارت‌تان استفاده کنید. پرداخت حق بیمه اینترنتی است و از درگاه‌های رسمی بانکی انجام می‌شود. نهایتا هم بیمه نامه شما تا ساعت 21 همان‌ روز صادر می‌شود.

سینا از نگاه مشتریان

همیشه برای خواندن نظرات شما آماده‌ایم.

مهدی حمیدبیگی

مهدی حمیدبیگی

خریدار

پنج‌شنبه ظهر بود که رفتم بیمه بخرم. اما دفتر بیمه بسته بود. همونجا با موبایل سرچ کردم؛ دیدم میشه بیمه‌م رو آنلاین خرید. خیلی سریع کارم رو راه انداختن و نذاشتن جریمه بیمه‌م بیشتر شه.

ایران‌دخت امیدوار

ایران‌دخت امیدوار

خریدار

اینکه تو همون روزی که می‌خواستم بیمه‌م رو تمدید کنم تونستم پیشنهادهای شرکت‌های مختلفو با هم مقایسه کنمو همون روز هم بیمه‌م رو تحویل بگیرم خیلی برام جالب بود.

حمیدرضا عباسی

حمیدرضا عباسی

خریدار

وقتی پرداخت رو انجام دادم پسرام گفتن فک کردی بیمه رو می‌شه اینترنتی خرید؟!! اما وقتی پیکتون برام بیمه رو اورد بهشون گفتم ببینین اینم بیمه!

برای خواندن نظرات بیشتر اینجا کلیک کنید.

سوالات متداول

faq-img

بیمه سینا با داشتن بیش از 20 سال سابقه، سطح توانگری مالی بالا و شبکه گسترده‌ای از نمایندگی‌ها در سراسر کشور، به شما این اطمینان را می‌دهد که در هر نقطه‌ای از کشور می‌توانید به خدمات و پشتیبانی بیمه دسترسی داشته باشید. همچنین، سرعت بالا در پرداخت خسارت، یکی دیگر از مزیت‌های این شرکت است.

بیمه سینا دو نوع بیمه‌نامه ثالث و بدنه موتورسیکلت را ارائه می‌دهد. پوشش‌های بیمه ثالث شامل خسارت‌های جانی و مالی وارد به اشخاص ثالث است. بیمه بدنه نیز خسارت‌های وارد شده به خود موتورسیکلت را پوشش می‌دهد که شامل تصادف، سرقت و حوادث طبیعی است.

برای استعلام و خرید آنلاین بیمه موتورسیکلت از سینا، می‌توانید به وب‌سایت رسمی بیمه سینا یا سایر پلتفرم‌های ارائه دهنده خدمات بیمه آنلاین مانند ازکی مراجعه کنید. پس از وارد کردن اطلاعات مربوط به موتورسیکلت و سابقه بیمه‌ای آن، قیمت‌ها و پوشش‌ها را مقایسه کرده و بیمه‌نامه مورد نظر خود را خریداری کنید.

برای دریافت خسارت، مدارک لازم شامل کارت ملی و شناسنامه، گواهینامه موتور، بیمه‌نامه معتبر و متوالی راننده مقصر و زیان‌دیده، فاکتور رسمی لوازم و تایید کارشناس بیمه سینا می‌باشد. در صورت تصادف‌های جانی، مدارک پزشکی و گزارش پلیس راهنمایی و رانندگی نیز نیاز است.