بیمه موتورسیکلت بیمه سینا

درباره بیمه موتورسیکلت بیمه سینا

بیمه سینا از 20 سال پیش (آبان‌ماه 1382) در صنعت بیمه کشور فعالیت می‌کند. این شرکت با سرمایه‌گذاری شرکت مادرتخصصی مالی و سرمایه‌گذاری سینا و شرکت لیزینگ جامع سینا تاسیس شده است. امروز بیش از 62 شعبه و 1014 نمایندگی بیمه سینا در سرتاسر کشور وجود دارد. این مراکز انواع بیمه نامه عمر و زندگی و همچنین بیمه نامه ماشین (بدنه و ثالث) و مسافرتی و تکمیلی و ... را صادر می‌کنند. بیمه موتورسیکلت یکی از محصولات اصلی بیمه سینا است که برای تمام انواع مدل موتورسیکلت ارائه می‌شود.

بیمه موتورسیکلت سینا

درست مثل ماشین برای موتورها هم دو نوع بیمه نامه شخص ثالث و بدنه صادر می‌شود. داشتن بیمه شخص ثالث برای موتورها اجباری است. این بیمه نامه خسارت‌های جانی و مالی به شخص ثالث و خسارت جانی خود موتورسوار را جبران می‌‌کند. خسارت‌های جانی یعنی آسیب و صدمه فیزیکی و بدنی مثل شکستگی یا خدای نکرده نقص عضو و حتی دیه فوت. 

به‌طور کلی خسارت‌هایی که بیمه شخص ثالث موتورسیکلت پرداخت می‌کند عبارتند از:

 • خسارت جانی وارد شده به شخص ثالث برابر با مبلغ دیه کامل انسان در ماه‌های حرام
 • خسارت مالی وارد شده به شخص ثالث از 20 میلیون تومان تا 400 میلیون تومان در سال 1401
 • خسارت جانی وارد شده به موتورسوار برابر با مبلغ دیه کامل انسان در ماه‌های غیر حرام

بیمه بدنه هم خسارت‌های مالی وارد شده به موتور بیمه‌شده را پرداخت می‌کند. خسارت‌های پایه تحت پوشش بیمه بدنه موتورسیکلت شامل خسارت‌های ناشی از تصادف یا حادثه‌ای مثل آتش‌سوزی و انفجار می‌شود.

استعلام بیمه موتورسیکلت سینا

در سایت ازکی می‌توانید قیمت بیمه موتورسیکلت سینا برای انواع موتورسیکلت‌ را استعلام بگیرید. نکته مهم اینکه با استعلام بیمه موتورسیکلت سینا، مبلغ حق بیمه برای موتوری که می‌خواهید بیمه کنید در شرکت‌های بیمه مختلف محاسبه و برایتان نمایش داده می‌شود. پس می‌توانید با مقایسه قیمت بیمه و پوشش‌ها و سقف تعهدات بهترین بیمه موتورسیکلت را انتخاب کنید.

برای دریافت استعلام بیمه موتورسیکلت سینا باید اطلاعات زیر را وارد کنید:

 1. شماره پلاک موتورسیکلت و کد ملی صاحب پلاک
 2. مشخصات موتورسیکلت مثل مدل موتورسیکلت (برقی، تک ‌سیلندر، دو سیلندر به بالا، سه چرخ یا سایدکار) و سال ساخت آن

محاسبه بیمه موتورسیکلت سینا

قیمت بیمه ثالث موتورسیکلت‌ به تعداد سیلندر و  نوع و ساختار موتور آن‌ بستگی دارد. مثلا هرچه تعداد سیلندرهای موتور بیشتر باشد قیمت بیمه ثالث بیشتری برایش محاسبه می‌شود. معمولا هر سال سازمان بیمه مرکزی یک نرخ ‍پایه برای بیمه ثالث انواع موتورسیکلت برقی، تک ‌سیلندر، دو سیلندر به بالا، سه چرخ یا سایدکار مشخص می‌کند. البته قیمت نهایی بیمه شخص ثالث برای هر موتورسیکلت‌ با توجه به موارد زیر تعیین می‌شود:

 • سال تولید و کاربری موتورسیکلت
 • مدت بیمه نامه
 • میزان جریمه دیرکرد
 • سقف تعهدات مالی بیمه نامه
 • درصد تخفیف عدم خسارت 

خرید آنلاین بیمه موتورسیکلت سینا از ازکی

خرید آنلاین بیمه موتورسیکلت از سایت ازکی را می‌توانید در هر ساعت از شبانه‌روز و حتی بعد از ساعت کاری انجام بدهید. نیازی هم نیست تا به‌صورت حضوری به نمایندگی شرکت بیمه بروید. قبل از خرید هم می‌توانید شرایط و قیمت بیمه موتورسیکلت سینا و دیگر شرکت‌های بیمه را با هم مقایسه کنید. یعنی یک بیمه نامه با قیمت و پوشش‌های بهتری را می‌خرید. 

همچنین در فرم سفارش می‌توانید نام شرکت بیمه قبلی و درصد تخفیف بیمه نامه قبلی را وارد کنید و از درصد تخفیف عدم خسارت‌تان استفاده کنید. پرداخت حق بیمه اینترنتی است و از درگاه‌های رسمی بانکی انجام می‌شود. نهایتا هم بیمه نامه شما تا ساعت 21 همان‌ روز صادر می‌شود.

خرید بیمه موتورسیکلت سینا اقساطی

اگر بدون بیمه نامه ثالث با موتور در خیابان‌ها تردد کنید پلیس می‌تواند موتورتان را توقیف کند. با این حال ممکن است هزینه بیمه ثالث موتورسیکلت برای خیلی‌ها زیاد باشد. اما بدون پرداخت یک‌جای حق بیمه هم می‌توانید موتورتان را بیمه کنید. راهش خرید اقساطی بیمه موتورسیکلت در سایت ازکی است. 

البته باید 50 درصد قیمت حق بیمه را نقدی پرداخت کنید و برای تسویه بقیه مبلغ در سه تا شش ماه هم باید چک بدهید. روش دیگر هم دریافت وام از ازکی‌وام وام و بازپرداخت آن  تا حداکثر 9 تا ۱۱ است.

تمدید بیمه موتورسیکلت سینا

همیشه باید حواستان به تاریخ اعتبار بیمه نامه موتورتان باشد. چون اگر بیمه موتورسیکلت خود را به‌موقع تمدید نکنید برای هر روز که موتورتان بیمه ندارد، یک مبلغی جریمه دیرکرد به حق بیمه شما اضافه می‌شود.

معمولا بهتر است یک هفته مانده به پایان مهلت اعتبار بیمه موتورسیکلت آن را تمدید کنید. تمدید بیمه موتورسیکلت سینا در سایت ازکی بسیار راحت و سریع انجام می‌شود. فقط باید وارد سایت شوید و فرم مربوط به خرید و تمدید آنلاین بیمه موتورسیکلت را پر کنید. 

تخفیف های بیمه موتورسیکلت سینا

بیمه سینا برای موتورسوارانی که موتورسیکلت خود را بیمه می‌کنند تخفیف‌های متنوعی دارد. مهمترین انواع تخفیف بیمه موتورسیکلت سینا عبارتند از:

 • تخفیف عدم خسارت: برای هر سالی که در مدت اعتبار بیمه نامه تصادف نکنید و از شرکت بیمه خسارت نگیرید، یک درصد تخفیف از حق بیمه شما کسر می‌شود. میزان این درصد تخفیف براساس تعداد سال‌های بدون خسارت بیمه‌نامه محاسبه می‌شود. معمولا کمترین درصد تخفیف عدم خسارت 5 درصد در سال اول و بیشترین تخفیف هم 70 درصد در سال چهاردهم است.
 • تخفیف خرید نقدی
 • تخفیف مناسبتی برای عیدهای ملی و مذهبی