ازکی
 ازکی

بیمه موتورسیکلت بیمه تعاون

درباره بیمه موتورسیکلت بیمه تعاون

بیمه تعاون از سال ۱۳۸۶ در صنعت بیمه کشور فعالیت می‌کند. بانک توسعه تعاون یکی از سهام‌داران اصلی این شرکت است. در حال حاضر ۴۴ شعبه فعال  و ۱۷۳۴ نماینده فعال جنرال و عمر بیمه تعاون در سراسر کشور وجود دارد. این نمایندگی‌ها انواع بیمه نامه حوادث اشخاص، تکمیلی درمان،  آتش سوزی و زلزله، بیمه بدنه اتومبیل و بیمه شخص ثالث و بیمه های مسئولیت برای همه مشاغل و حرفه‌ها را صادر می‌‌کنند. بیمه موتورسیکلت هم یکی از محصولات اصلی و کاربردی این شرکت محسوب می‌شود.

بیمه موتورسیکلت تعاون

بیمه موتورسیکلت تعاون تمامی حوادث‌ زیان‌بار ناشی‌ از تصادفات‌ رانندگی‌ را برای شخص ثالث و موتورسوار پوشش می‌دهد. بیمه موتورسیکلت می‌تواند شامل دو نوع بیمه نامه شخص ثالث و بدنه باشد. بیمه شخص ثالث موتور سیکلت برای همه موتورسیکلت‌ها اجباری است و برای جبران خسارات مالی و جانی به اشخاص ثالث و خسارات جانی وارد شده به راننده مقصر استفاده می‌شود. خسارت جانی می‌تواند فوت، ازکارافتادگی موقت یا دائم، شکستگی و نقص عضو باشد. منظور از خسارت مالی هم خسارت‌های وارد شده به ماشین فرد ثالث یا اجسام ثابت مثل گاردریل و درخت است.

بیمه بدنه موتور هم خسارت‌هایی که به‌دلیل تصادم، تصادف یا برخورد با هر جسم متحرک یا ثابتی به موتورسیکلت وارد می‌شود را برای خود بیمه‌شده جبران می‌کند. همچنین اگر موتورسیکلت در آتش‌سوزی، صاعقه، انفجار آسیب ببیند هم می‌توانید خسارت مربوطه را از بیمه بدنه بگیرید.

استعلام بیمه موتورسیکلت تعاون                                       

همان‌طور که هر سال نرخ دیه کامل انسان بیشتر می‌شود، به مبلغ حق بیمه موتورسیکلت هم اضافه می‌شود. معمولا بسته به اینکه موتورسیکلت مورد بیمه برقی، تک ‌سیلندر، دو سیلندر به بالا، سه چرخ یا سایدکار است قیمت بیمه نامه فرق می‌کند.

می‌توانید در سایت ازکی حق بیمه برای یک موتور خاص را محاسبه و قیمت بیمه موتور شرکت‌های بیمه مختلف را با هم مقایسه کنید. روش‌های استعلام بیمه موتورسیکلت تعاون در سایت ازکی عبارتند از:

  • با شماره پلاک موتورسیکلت و کد ملی صاحب پلاک
  • با مشخصات موتورسیکلت مثل مدل موتورسیکلت (برقی، تک ‌سیلندر، دو سیلندر به بالا، سه چرخ یا سایدکار) و سال ساخت آن

محاسبه بیمه موتورسیکلت تعاون

قیمت بیمه موتورسیکلت براساس تعداد سیلندر و نوع و ساختار موتور تعیین می‌شود. موتورهایی با سیلندر بیشتر باید حق بیمه بیشتری هم پرداخت کنند. برای همین هم اساسا قیمت بیمه ثالث برای موتور برقی و دنده‌ای یا گازی فرق می‌کند. 

البته محاسبه قیمت نهایی بیمه شخص ثالث برای انواع موتورسیکلت‌ به عوامل زیر بستگی دارد:

  • سال تولید و کاربری موتورسیکلت
  • مدت بیمه نامه
  • میزان جریمه دیرکرد
  • میزان پوشش مالی بیمه نامه
  • درصد تخفیف عدم خسارت 

خرید آنلاین بیمه موتورسیکلت تعاون از ازکی

خرید آنلاین بیمه موتورسیکلت تعاون از سایت ازکی سریع و راحت است. در تمام 24 ساعت شبانه‌روز و حتی روزهای تعطیل و بعد از وقت اداری می‌توانید تبلت و گوشی موبایل خود را بردارید و اینترنتی و بدون مراجعه حضوری به نمایندگی بیمه موتورتان را بیمه کنید.

قبل از خرید هم شرایط و قیمت بیمه موتورسیکلت تعاون و دیگر شرکت‌های بیمه برایتان لیست می‌شود و می‌توانید بهترین بیمه نامه با قیمت کمتر و پوشش‌های بیشتر را بخرید. تخفیف‌ عدم خسارت‌تان هم از قیمت نهایی کسر می‌شود.        

خرید بیمه موتورسیکلت تعاون اقساطی

قانون داشتن بیمه شخص ثالث را برای موتورسیکلت هم اجباری کرده است. بدون داشتن بیمه نامه معتبر هم جریمه می‌شویم و هم موتورمان توقیف می‌شود. اما خیلی از موتورسوارها به بهانه هزینه بیمه نامه خرید بیمه موتورسیکلت را انجام نمی‌دهند. در سایت ازکی می‌توانید بدون نیاز به پرداخت یک‌جای حق بیمه یک ‌بیمه موتورسیکلت قسطی بخرید. البته پرداخت 50 درصد حق بیمه به‌صورت نقدی ضروری است و بقیه مبلغ هم با چک و در سه تا شش ماه تسویه می‌شود. حتی می‌توانید از ازکی‌وام وام با بازپرداخت حداکثر 9 تا ۱۱ ماهه بگیرید.

تمدید بیمه موتورسیکلت تعاون

اگر می‌خواهیم بیمه موتورسیکلت را با قیمت کمتر بخریم باید جتما به‌موقع آن را تمدید کنیم. چون  برای هر روز که بیمه نداریم، یک مبلغی جریمه دیرکرد به قیمت بیمه نامه اضافه می‌شود. بهتر است یک هفته مانده به پایان اعتبار بیمه نامه کارهای تمدید موتورسیکلت تعاون را انجام بدهیم. در سایت ازکی می‌توانید به‌صورت شبانه‌روزی و در 7 روز هفته اینترنتی بیمه موتورتان را تمدید کنید.

تخفیف های بیمه موتورسیکلت تعاون

شرکت بیمه تعاون تخفیف‌های مختلفی برای موتورسواران درنظر می‌گیرد. مهمترین تخفیف بیمه موتورسیکلت تخفیف عدم خسارت است. این تخفیف شامل حال موتورسوارانی می‌شود که در مدت اعتبار بیمه نامه تصادف نکرده‌اند و خسارتی به آن‌ها پرداخت نشده است. درصد تخفیف عدم خسارت به تعداد سال‌هایی که بدون خسارت بیمه‌نامه را تمدید می‌کنید بستگی دارد. هر سال 5 درصد به تخفیف عدم خسارت شما اضافه می‌شود تا در سال چهاردهم به 70 درصد برسد. 

با پرداخت نقدی حق بیمه هم تخفیف خرید نقدی به شما تعلق می‌گیرد. معمولا هم در اعیاد ملی و مذهبی هم بیمه تعاون تخفیف‌های ویژه برای بیمه موتورسیکلت اعلام می‌کند.