بیمه تعاون

سال تاسیس:
1386
درباره بیمه تعاون
نظرات کاربران

بیمه تعاون (تعاونی سهامی عام) اولین شرکت بیمه‌ای در بخش تعاونی کشور است. این شرکت برای تحقق سیاست‌های کلی اصل 44 و ورود بخش تعاونی به عرصه فعالیت بانک، بیمه و بازارهای پولی و مالی کشور در سال 1386 تاسیس شد. بیمه تعاون با عضویت تعداد پنجاه شرکت و اتحادیه‌های تعاونی و شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی و .... آغاز به کار کرده و امروز حدود 9 درصد بازار بیمه کشور را در اختیار دارد.

بیمه تعاون در یک نگاه

بیمه تعاون در حال حاضر و بعد از 15 سال سابقه فعالیت بیمه‌ای بیش از 32 شعبه و 32 مرکز پرداخت خسارت و همین‌طور 420 نمایندگی در سراسر کشور دارد. درضمن این شرکت با برپایی طرح «ب مثل بیمه» در شهرهای مختلف همیشه سعی دارد تا در راستای انجام مسئولیت اجتماعی، فرهنگ بیمه‌ای را در جامعه نهادینه کند. 

بیمه تعاون افتخارات زیر را هم در کارنامه دارد:

  • گواهینامه سیستم مدیریت در پایش و اندازه‌گیری رضایت مشتری مبتنی بر ISO 10004: 2018
  • گواهینامه سیستم مدیریت شکایت مشتری مبتنی بر ISO 10002: 2018
  • گواهینامه سیستم مدیریت مبتنی بر ISO 9001: 2015   

خدمات و پوشش‌های بیمه‌ای در بیمه تعاون

خدمات بیمه ای شرکت بیمه تعاون شامل انواع بیمه‌های اشخاص، مثل بیمه عمر و سرمایه گذاری، بیمه حوادث، بیمه درمان، بیمه آتش سوزی و همین‌طور بیمه‌های اتومبیل شامل بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث برای تمامی وسایل نقلیه سواری، اتوبوس، مینی بوس، کامیون، تریلر، آمبولانس، تراکتور و ... می‌شود.

درضمن شرکت بیمه تعاون انواع بیمه‌های مسئولیت مثل بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان و اشخاص ثالث، بیمه مسئولیت عمومی، بیمه مسئولیت حرفه‌ای، بیمه مسئولیت حمل و نقل، بیمه مسئولیت کالا را هم برای کارفرمایان و پیمانکارن یا پزشکان و مدیران مراکز درمانی و حتی مالکان ساختمان‌ها صادر می‌کند.

یکی از خدمات ویژه و انحصاری بیمه تعاون بعد از شروع همه‌گیری کرونا در کشور، رونمایی از محصول جدید بیمه‌نامه برای جبران خسارت‌های توقف کسب و کار ناشی از اپیدمی کرونا بود. بیمه‌نامه‌ای که پرداخت خسارت به بیش از 2000 واحد صنفی آسیب دیده از کرونا را ممکن کرد.

بیمه شخص ثالث تعاون

بیمه شخص ثالث تعاون برای جبران خسارت‌های جانی و مالی اشخاص ثالث و سرنشینان اتومبیل است؛ یعنی اگر در تصادف باعث صدمه و آسیب جانی به کسی شویم، بیمه اجباری شخص ثالث تعاون هزینه‌های پزشکی یا هرگونه دیه و ارش نقص عضو و فوت را پرداخت می‌‌کند. اگر هم ماشین یا اموال شخص ثالث در تصادف آسیب ببیند، باز هم بیمه‌نامه شخص ثالث این خسارت را پوشش می‌دهد. درضمن پوشش حوادث راننده بیمه شخص ثالث خسارت‌های جانی راننده مقصر حادثه یعنی خود بیمه‌شده را هم پرداخت می‌کند.

بیمه بدنه تعاون

بیمه بدنه تعاون خسارت‌هایی را جبران می‌کند که به دلیل حوادثی مثل تصادف دو اتومبیل‌، برخورد وسیله‌ نقلیه‌ با اجسام‌ ثابت‌ و یا متحرک‌، برگشتن‌ و یا سقوط اتومبیل برای ماشین بیمه‌شده اتفاق بیفتد. البته آتش‌سوزی‌، صاعقه‌ و انفجار وسیله‌ نقلیه و سرقت‌ کلی‌ ماشین هم شامل خسارت‌های تحت پوشش بیمه بدنه هستند.

حتی هزینه‌هایی که برای نجات‌ ماشین مورد بیمه‌ و حمل‌ و نقل‌ آن‌ به ‌تعمیرگاه‌ و یا محل‌ امن‌ انجام شود یا خساراتی‌ که‌ در جریان‌ حمل‌ و نقل‌ توسط جرثقیل‌، خط آهن‌ و یا سایر وسایل‌ نقلیه‌ به ماشین وارد شود هم با این بیمه نامه قابل جبران خواهد بود.

بیمه موتورسیکلت تعاون

بیمه موتورسیکلت تعاون هم شامل بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه می‌شود. بیمه شخص ثالث برای موتورسیکلت‌ها هم اجباری است و پوشش‌های آن دقیقا مشابه بیمه‌نامه شخص ثالث ماشین‌ها است؛ یعنی خسارت‌های جانی و مالی وارد‌شده به فرد آسیب‌دیده غیر از موتورسوار را پوشش می‌دهد. بیمه بدنه موتورسیکلت هم خسارت‌های ناشی از تصادف، آتش‌سوزی و واژگونی را برای خود موتورسیکلت جبران می‌کند.

بیمه آتش سوزی تعاون

بیمه آتش سوزی تعاون برای تمامی واحدهای مسکونی و واحد‌های غیرصنعتی یا واحد‌های صنعتی و کارگاهی صادر می‌شود. این بیمه‌نامه خود ساختمان، تأسیسات و اثاث منزل و همین‌طور لوازم کارگاهی و ... را در مقابل خسارت‌های ناشی از آتش سوزی یا انفجار و صاعقه بیمه می‌کند. البته بیمه‌شده می‌تواند خسارت‌هایی مثل سیل، زلزله یا ترکیدگی لوله و حتی شکست شیشه و سرقت را هم به بیمه‌نامه آتش سوزی اضافه کند.

بیمه مسافرتی تعاون

بیمه مسافرتی تعاون یکی از انواع بیمه حوادث اشخاص برای مسافران خارج از کشور است. پوشش‌های این بیمه‌نامه شامل جبران هزینه‌های درمانی و پزشکی در کشور مقصد یا خسارت‌هایی مثل گم شدن چمدان، پاسپورت و پول و همچنین تاخیر و لغو پرواز است. 

بیمه عمر تعاون

بیمه عمر تعاون هم به‌صورت گروهی صادر می‌شود و هم انفرادی. انواع خدمات بیمه عمر مثل بیمه عمر زمانی، بیمه عمر و سرمایه‌گذاری، بیمه عمر مانده بدهکار یا بیمه عمر و بازنشستگی در بیمه تعاون ارائه می‌شود.

این بیمه‌نامه‌ها یک راه پس‌انداز با سود تضمینی برای خانواده‌ها است. می‌توانید از حق بیمه‌های پرداختی به‌عنوان یک پس‌انداز برای تامین آتیه کودکان و تهیه هزینه تحصیل فرزندان یا حتی خرید جهیزیه و پوشش هزینه‌های ازدواج آنها استفاده کنید. اگر هم می‌خواهید خیالتان بایت مخارج دوران بازنشستگی راحت باشد، می‌توانید از بیمه‌نامه عمر برای دریافت مستمری ماهانه در کنار حقوق بازنشستگی استفاده کنید. حتی هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه، بیماری‌های صعب‌العلاج (انواع سکته) و پیوند اعضاء هم با این بیمه عمر تعاون جبران می‌شود.

بیمه درمان تکمیلی تعاون

با بیمه درمان تکمیلی، پرداخت هزینه‌های درمانی ناشی از بیماری و حوادث طبق پوشش‌ها و سقف تعهدات ثبت‌شده در بیمه‌نامه جبران می‌شود. بیمه تعاون یک طرح ویژه بیمه تکمیلی انفرادی برای خانواده‌ها دارد که فرد می‌تواند حتی بدون داشتن بیمه پایه مثل بیمه تامین اجتماعی و خدمات درمانی هم خودش و خانواده‌اش را بیمه تکمیلی کند. بیمه تکمیلی تعاون در بیش از هزار مرکز درمانی در ایران شامل بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها و مراکز تشخیصی پذیرش می‌شود. البته پوشش‌های این بیمه‌نامه برای جبران هزینه درمان بیماری‌هایی که منشا آن به قبل از صدور بیمه نامه برمی‌گردد، قابل استفاده نخواهد بود.

استعلام و خرید آنلاین بیمه تعاون

برای استعلام و خرید آنلاین بیمه تعاون هم می‌توانید به سایت خود شرکت بیمه تعاون مراجعه کنید و هم می‌توانید در سایت ازکی قیمت انواع بیمه تعاون را اینترنتی ببینید. البته در سایت ازکی قیمت و پوشش‌های انواع بیمه‌نامه تعاون همراه با دیگر شرکت‌های بیمه در اختیار شما قرار می‌گیرد. بنابراین می‌توانید قبل از خرید، نرخ حق بیمه و میزان تعهدات بیمه تعاون را با شرکت‌های بیمه مختلف مقایسه کنید.