ازکی
 ازکی

بیمه درمان تکمیلی تعاون

هزینه‌های غیرقابل پیش‌بینی بیماری و در پس آن دغدغه‌های مالی ایجاد شده برای بیماران، اهمیت خرید بیمه تکمیلی را دوچندان می‌کند. باتوجه‌به توسعه و افزایش تعداد استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های کوچک در ایران، امکان استفاده از خدمات بیمه تکمیلی گروهی برای تمام افراد وجود ندارد؛ چرا که شرکت متقاضی برای استفاده از خدمات بیمه تکمیلی باید حداقل تعداد اعضای مشخصی داشته باشد.

یکی از مزایای شرکت بیمه تعاون این است که طرح‌های جداگانه‌ای برای متقاضیان بیمه تکمیلی خانواده دارد که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

چرا بیمه درمان تکمیلی تعاون را انتخاب کنیم؟

شرکت بیمه تعاون، بیمه‌نامه درمان تکمیلی خود را به‌صورت انفرادی و گروهی و برای افرادی که دارای بیمه پایه هستند، ارائه می‌کند. پوشش‌های متنوع و انعطاف‌پذیر، تعدد نمایندگی‌ها و دفاتر فروش در سراسر کشور، ارائه خدمات توسط شرکت کمک‌رسان و برخورداری از سقف تعهدات بالا، از مهم‌ترین مزایای بیمه تکمیلی تعاون محسوب نمی‌شود.

پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی تعاون

بیمه درمان تکمیلی تعاون

بیمه تکمیلی تعاون، در دو دسته اصلی و اضافی ارائه می‌شوند. پوشش‌های اصلی این بیمه‌نامه، به شرح زیر است:

 • بستری و جراحی‌های عمومی؛
 • جراحی تخصصی (شیمی‌درمانی رادیوتراپی، پیوند ریه، کلیه و مغز استخوان و…)؛
 • زایمان طبیعی و سزارین؛
 • هزینه‌های پاراکلینیکی و درمان‌های تشخیصی (رادیوگرافی، آندوسکوپی، آنژیوگرافی و…)؛
 • جراحی‌های سرپایی؛
 • تشخیص‌های آزمایشگاهی؛
 • فیزیوتراپی، گفتاردرمانی و کاردرمانی؛
 • رفع عیوب انکساری دو چشم (اگر نقص بینایی بیشتر از 3 دیوپتر باشد)؛
 • هزینه‌های آمبولانس درون‌شهری و برون‌شهری.

استثنائات بیمه تکمیلی تعاون

در صورتی که خسارت وارده ناشی از موارد زیر باشد، بیمه‌گر تعهدی در قبال پرداخت آن‌ها ندارد:

 • حوادث طبیعی؛
 • جنگ؛
 • عیوب مادرزادی؛
 • چک‌آپ؛
 • جراحی زیبایی (مگر به تجویز پزشک)؛
 • بیماری‌هایی که پیش از صدور بیمه‌نامه رخ داده‌اند؛
 • حوادث مربوط به انرژی هسته‌ای؛
 • عقیم‌سازی.
 • یکی از تسهیلات ویژه‌ای که هر شرکت یا سازمان می‌تواند برای کارکنان خود در نظر بگیرد، خدمات بیمه تکمیلی گروهی است. شرکت بیمه تعاون در حوزه خدمات گروهی بیمه تکمیلی هم فعالیت می‌کند. هر شرکت بیمه برای ارائه خدمات بیمه تکمیلی گروهی تعداد حداقلی را مشخص می‌کند. بیمه تعاون هم برای شرکت‌هایی با تعداد بیشتر از ۵۰ نفر بیمه تکمیلی گروهی در نظر گرفته است؛ همچنین تمام افراد متقاضی باید تحت پوشش بیمه پایه قرار داشته باشند. 

 • برای افرادی که از طرف شرکت محل کارشان بیمه نمی‌شوند، امکان خرید بیمه تکمیلی انفرادی وجود دارد. بیمه تکمیلی انفرادی و خانوادگی تعاون طرح‌های متفاوتی (۴ طرح) را ارئه می‌دهد. هر یک از این طرح‌ها موارد مختلفی را تحت پوشش قرار می‌دهد. موارد تحت پوشش برای هر بیمه‌گذار بستگی به طرحی دارد که انتخاب می‌کند. این موارد پس از خرید در اختیار بیمه‌گذار قرار می‌گیرد. خدمات بیمه تکمیلی انفرادی تعاون در قالب چند طرح به شرح زیر ارائه می‌شود:

 • برای پیدا کردن بهترین بیمه تکمیلی، چه انفرادی و چه گروهی لازم است که تحقیقات وسیعی انجام شود. یکی از راه‌های آگاه شدن از پوشش‌ها، طرح‌ها و قیمت‌های انواع بیمه‌نامه‌های ارائه شده از سوی شرکت‌های مختلف، مراجعه حضوری به نمایندگان این شرکت‌ها است. اما راه آسان‌تر استعلام آنلاین بیمه‌ درمان تکمیلی است که به شما این امکان را می‌دهد که بیمه‌نامه‌های ارائه شده از سوی شرکت‌های بیمه مختلف را همزمان با هم بررسی کنید. شما می‌توانید با مراجعه به وبسایت ازکی در صفحه بیمه تکمیلی، نوع بیمه تکمیلی مد نظرتان را انتخاب و پس از آن اطلاعات خواسته شده را وارد کنید. حالا با کلیک بر روی گزینه استعلام، بیمه‌‌نامه‌های درمان تکمیلی تعاون در کنار بیمه‌نامه‌های دیگر شرکت‌ها به شما نمایش داده می‌شود. 

 • برای محاسبه هزینه‌ای که باید بابت خرید بیمه درمان تکمیلی تعاون پرداخت کنید، عوامل مختلفی بررسی می‌شود. طرح و پوشش‌های انتخابی از سوی فرد متقاضی بیمه، سقف تعهدات شرکت بیمه‌کننده و غیره بخشی از این موارد است که بر روی محاسبه این هزینه تاثیرگذار است.

 •  

  بیمه درمان تکمیلی تعاون برای مواردی از قبیل پرداخت نقدی، عدم دریافت خسارت در زمان تمدید، خانواده‌های بیش‌تر از ۳ نفر و داشتن بیمه عمر با اندوخته بیشتر از یک میلون تومان، تخفیف‌هایی تا سقف ۲۵٪ اعمال کرده است.

 • در بیمه‌های تکمیلی بخشی از هزینه درمانی را باید خود بیمه‌گذار پرداخت کند. به این مبلغ فرانشیز گفته می‌شود. فرانشیز بین 10 تا 30 درصد در شرکت‌های مختلف متفاوت است. در فرانشیز بیمه تکمیلی خانواده تعاون هم  30 درصد و هم 10 درصد اعمال می‌شود که بر اساس حق‌بیمه متفاوت است. البته در بیمه‌های گروهی فرانشیز بر اساس قرارداد متغیر و قابل کاهش است.

 • پس از خرید بیمه درمان تکمیلی، بیمه شده نمی‌تواند بلافاصله بعد از خرید بیمه تکمیلی، از برخی پوشش‌های بیمه خود استفاده کند. به این دوره زمانی، دوره انتظار گفته می‌شود. در طول این دوره شرکت بیمه تعاون هیچ تعهدی برای جبران هزینه‌های درمانی پوشش‌های دارای دوره انتظار ندارد. یکی از این پوشش‌ها، پوشش زایمان و نازایی است. دوره انتظار پوشش زایمان و نازایی ۹ ماه است. خدمات بستری (به غیر از موارد اورژانسی و ناشی از حادثه) و همچنین بیماری‌های مزمن هم از این دست پوشش‌ها هستند که ۳ ماه دوره انتظار دارد.

 • اگر به مرکز طرف قرارداد با بیمه تکمیلی مراجعه کنیم، بیمه تمام هزینه‌ها را تا سقف تعهدات بیمه‌نامه در همان مرکز درمانی پرداخت می‌کند. به همین علت یکی از مزیت‌های هر شرکت بیمه تعداد مراکز پزشکی طرف قرارداد با آن شرکت است. بیمه تعاون در حال حاضر با 46 بیمارستان 56 مرکز دندان‌پزشکی، 10 درمانگاه، 16 مرکز فیزیوتراپی و ... در سطح تهران قرارداد دارد. همچنین در سایر استان‌ها افراد می‌توانند به مراکز متنوعی برای انجام خدمات درمانی مراجعه کنند.

 • برای دریافت خسارت بیمه تکمیلی تعاون اگر شما بخواهید به مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه تعاون مراجعه کنید، از قبل باید به یکی از شعب بیمه تعاون بروید و با ارائه مدارک لازم معرفی‌نامه بگیرید. همچنین می‌توانید به مراکز درمانی مراجعه کنید که امکان صدور آنلاین معرفی‌نامه را داشته باشند. در این شرایط ابتدا بیمه‌گر پایه و سپس بیمه تعاون تعهدات خود را تا سقف تعیین‌شده پرداخت می‌کند و بیمه‌گذار فقط باید مبلغی را به عنوان فرانشیز بپردازد.

  اگر بیمه‌گذار به یکی از مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه تعاون مراجعه کند، ولی با بیمه‌گرهای پایه قرارداد نداشته باشد، علاوه بر پرداخت فرانشیز باید مقدار تعهدات بیمه‌گر پایه را هم خودش بپردازد. درصورتی که بیمه‌گذار به مراکز درمانی مراجعه کند که با بیمه تعاون قرارداد نداشته باشد، باید تمام هزینه‌ها را خودش بپردازد. سپس با ارائه مدارک مورد نیاز بعد از دریافت سهم بیمه‌گر پایه، به یکی از شعب پرداخت خسارت بیمه تعاون مراجعه کند و هزینه‌های درمانی خود را دریافت کند. این هزینه‌ها بر اساس تعرفه‌های مصوب و آیین‌نامه‌های بیمه مرکزی و مقررات مربوطه محاسبه می‌شود و به بیمه‌گذار پرداخت خواهد شد.

  مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه تکمیلی تعاون

  مهم‌ترین مدارکی که بیمه‌شده باید برای دریافت خسارت به بیمه‌گذار ارائه کند، به شرح زیر است:

  1. مدارک جراحی و بستری بیمارستانی: پرونده کامل بستری (دستورات پزشک، صورتحساب هزینه‌های مدت بستری، جواب آزمایشات و…)
  2. پاراکلینیکی: اصل دستور پزشک، فاکتور پرداختی و کپی گزارش مورد پاراکلینیکی مربوطه
  3. آزمایشگاهی: اصل دستور پزشک، جواب آزمایش (کپی)، قبض پرداختی (اصل)
  4. آزمایشگاهی: دستور پزشک (اصل)، جواب آزمایش (کپی)، قبض پرداختی (اصل)
  5. دارو: دستور پزشک (اصل) یا برگه دفترچه همراه فاکتور مهرشده
  6. دندانپزشکی: عکس‌های قبل و بعد از درمان، فاکتور (اصل، شامل ریزهزینه‌ها)
 • ازکی در زمینه ارائه مشاوره رایگان و فروش آنلاین انواع محصولات بیمه‌ای فعالت می‌کند. همچنین ازکی با همکاری شرکت‌های بیمه این امکان را فراهم کرده است تا افراد با مقایسه طرح‌ها و قیمت‌های مختلف، بهترین بیمه تکمیلی را به شکل گروهی یا انفرادی خریداری کنند.

  برای ثبت درخواست بیمه تکمیلی گروهی می‌توانید به سایت ازکی مراجعه کنید. همچنین مشاوران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه استعلام بیمه تکمیلی و خرید بیمه‌ای مناسب خواهند بود. ازکی از انتخاب تا مشاوره برای دریافت خسارت همراه شماست.

  خرید بیمه درمان تکمیل تعاون اقساطی

  شرکت بیمه تعاون این امکان را فراهم کره است تا افراد بتوانند به شکل اقساطی حق‌بیمه پرداخت کنند. در این حالت حداقل 35٪ حق‌بیمه به عنوان پیش‌پرداخت و مابقی هزینه در 5 قسط متوالی پرداخت می‌شود.

تعاون از نگاه مشتریان

همیشه برای خواندن نظرات شما آماده‌ایم.

مهدی حمیدبیگی

مهدی حمیدبیگی

خریدار

پنج‌شنبه ظهر بود که رفتم بیمه بخرم. اما دفتر بیمه بسته بود. همونجا با موبایل سرچ کردم؛ دیدم میشه بیمه‌م رو آنلاین خرید. خیلی سریع کارم رو راه انداختن و نذاشتن جریمه بیمه‌م بیشتر شه.

ایران‌دخت امیدوار

ایران‌دخت امیدوار

خریدار

اینکه تو همون روزی که می‌خواستم بیمه‌م رو تمدید کنم تونستم پیشنهادهای شرکت‌های مختلفو با هم مقایسه کنمو همون روز هم بیمه‌م رو تحویل بگیرم خیلی برام جالب بود.

حمیدرضا عباسی

حمیدرضا عباسی

خریدار

وقتی پرداخت رو انجام دادم پسرام گفتن فک کردی بیمه رو می‌شه اینترنتی خرید؟!! اما وقتی پیکتون برام بیمه رو اورد بهشون گفتم ببینین اینم بیمه!

برای خواندن نظرات بیشتر اینجا کلیک کنید.

سوالات متداول

faq-img

بیمه تکمیلی تعاون پوشش‌های متنوعی از جمله هزینه‌های بستری و جراحی، جراحی‌های تخصصی مثل پیوند اعضا، زایمان، هزینه‌های پاراکلینیکی مثل آزمایش‌ها و تصویربرداری‌ها، جراحی‌های سرپایی، و هزینه‌های دندان‌پزشکی را ارائه می‌دهد. اما دقت داشته باشید که پوشش‌های دقیق و سقف تعهدات بسته به طرح انتخابی شما متفاوت خواهد بود.

برای خرید بیمه تکمیلی انفرادی تعاون، می‌توانید به صورت آنلاین از طریق وب‌سایت‌های معتبر مثل ازکی اقدام کنید یا مستقیماً به یکی از دفاتر نمایندگی بیمه تعاون مراجعه کنید. کافیه اطلاعات لازم رو وارد کنید و بعد از استعلام قیمت و بررسی پوشش‌ها، طرح مورد نظرتون رو انتخاب و خریداری کنید.

بله، بیمه تعاون این امکان رو فراهم کرده که بتوانید بیمه تکمیلی رو به صورت اقساطی خریداری کنید. معمولاً با پرداخت یک پیش‌پرداخت و تقسیط مابقی هزینه در چند ماه، می‌توانید از پوشش‌های بیمه تکمیلی بهره‌مند شوید.