ازکی
 ازکی

بیمه شخص ثالث تعاون

شرکت بیمه تعاون فعالیت خود را به‌صورت رسمی از سال 1386 در ایران آغاز کرد. این شرکت بیمه از سال 1391 وارد بازار سرمایه شد و به‌صورت سهامی عام به‌کار خود ادامه داد. در سال‌های گذشته این شرکت خدمات متنوع بیمه را به مشتریان خود عرضه کرده است.

بیمه شخص ثالث تعاون به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین خدمات این شرکت شناخته می‌شود. بر اساس اطلاعات سایت بیمه مرکزی، این شرکت 44 شعبه فعال در سراسر کشور دارد. یکی از مزایای قابل توجه بیمه تعاون در مقایسه با سایر شرکت‌ها، برخورداری از 34 مرکز پرداخت خسارت است. آدرس و شماره تلفن هر یک از آن‌ها را می‌توانید در صفحه مراکز پرداخت خسارت بیمه تعاون مشاهده کنید. 

پوشش‌های بیمه شخص ثالث تعاون

بیمه شخص ثالث تعاون

همانند سایر شرکت های بیمه، شرکت بیمه تعاون هم پوشش های بیمه ثالث را در دو دسته مالی و جانی ارائه می‌دهد. خسارت‌های مالی وارد شده به اشخاص ثالث مانند آسیب به خودرو یا وسایل تا سقف معینی توسط این شرکت جبران می‌شوند. بسته به اینکه سقف تعهد مالی را هنگام خرید بیمه شخص ثالث تعاون چقدر در نظر می‌گیرید، بیمه نیز موظف است در صورت بروز حادثه خسارت پرداخت کند. 

به‌علاوه خسارت‌های جانی مانند شکستگی، نقص عضو، ازکارافتادگی دائمی یا موقتی و فوت هم تحت پوشش این بیمه‌نامه قرار دارند و تا سقف مقدار دیه در ماه‌های حرام پرداخت می‌شوند. اما برای دریافت خسارت بیمه شخص ثالث در مورد راننده مقصر حادثه، حداکثر مبلغ دیه در ماه‌های عادی پرداخت می‌شود.

 • در محاسبه بیمه ثالث تعاون چند عامل اصلی بسیار تاثیرگذار هستند. اولین مورد مربوط به پوشش‌های مالی بیمه ثالث است. برای بالاتر رفتن سقف این پوشش، حق بیمه شما هم بیشتر می‌شود. از سوی دیگر نوع خودرو، کاربری و تعداد سیلندرهای آن هم، در زمان محاسبه حق بیمه ثالث تعاون مورد توجه قرار می‌گیرد. 

  باید دقت کنید که اگر در تمدید بیمه شخص ثالث دقت نکنید، ممکن است که ناچار شوید جریمه دیرکرد بپردازید. البته امکان خرید قسطی بیمه شخص ثالث تعاون هم برای شما وجود دارد.

  شما می‌توانید با وارد کردن مشخصات خودرو و سوابق بیمه شخص ثالث آن در صفحه خرید بیمه شخص ثالث ازکی، قیمت بیمه تعاون را به‌صورت نقدی و قسطی مشاهده کنید. 

 • بر اساس ماده 6 آیین نامه اجرایی ماده 18 قانون بیمه ثالث خودرو، به ازای هر سال عدم پرداخت خسارت، شرکت بیمه تعاون 5 درصد تخفیف در حق بیمه شخص ثالث شما لحاظ می‌کند. سقف تخفیف بیمه شخص ثالث برابر با 70 درصد (14 سال) است. 

  دقت داشته باشید که حتی در صورت تغییر شرکت بیمه‌گر هم تخفیف شما پابرجا باقی می‌ماند. علاوه بر آن در صورت پرداخت نقدی حق بیمه هم از مقدار مشخصی تخفیف بهره‌مند خواهید شد. 

 • بر اساس قانون، پرداخت خسارت مالی تا سقف 30 میلیون تومان به‌شرط توافق حاضران در صحنه تصادف بدون نیاز به کروکی پلیس راهنمایی و رانندگی صورت می‌گیرد. برای این منظور کافیست که افراد حاضر در صحنه تصادف به‌همراه وسایل نقلیه خود در محل مرکز پرداخت خسارت بیمه تعاون حاضر شوند. 

  پس از تکمیل فرم مربوط به خسارت بدنی، کارشناس حاضر در مرکز، وسایل نقلیه آسیب دیده را ارزیابی کرده و تعیین خسارت می‌کند. مبلغ تعیین شده نیز مطابق قانون ظرف مدت زمان 15 روز به حساب بانکی افراد آسیب دیده واریز می‌گردد. دقت داشته باشید که برای خسارت‌های مالی بیش از 30 میلیون تومان نیاز به گزارش کتبی و همچنین کروکی پلیس وجود دارد. 

  پرداخت خسارت جانی در تصادفات رانندگی از سوی شرکت بیمه تعاون شرایط متفاوتی دارد. مدارک لازم برای دریافت خسارت جانی بیمه شخص ثالث تعاون عبارت‌اند از: 

  • گزارش کارشناسی راهنمایی و رانندگی یا مقامات انتظامی 
  • گزارش کارشناس منتخب مراجع قضایی (در صورت نیاز) 
  • مدرک شناسایی معتبر 
  • جواز دفن، گواهی فوت یا شناسنامه باطل شده متوفی 
  • نظر کارشناسی پزشکی قانونی (در صورت نیاز) 
  • گواهی انحصار وراثت در صورت فوت زیان دیده 
  • اوراق بالینی بیمارستانی زیان دیده 
 • برای اینکه از پوشش‌ها، تخفیف‌ها و شرایط بیمه شخص ثالث تعاون مطلع شوید، پیشنهاد ما به شما گرفتن استعلام بیمه شخص ثالث است. حتی برای اطلاع از مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه شخص ثالث هم این کار می‌تواند کمک زیادی به شما کند. گرفتن استعلام به دو صورت حضوری و آنلاین امکان‌پذیر است. در روش حضوری شما ناچار هستید که زمان زیادی را صرف مراجعه به نمایندگی‌های بیمه کنید. 

  اما روش آسان‌تر، استفاده از خدمات ما در ازکی است. به‌این‌ترتیب شما می‌توانید به‌صورت آنلاین و در هر ساعت از شبانه‌روز، استعلام بگیرید و تمدید بیمه شخص ثالث تعاون را انجام دهید. به‌این‌ترتیب فرصت خوبی برای مقایسه این بیمه‌نامه با سایر شرکت‌های بیمه هم در اختیار شما قرار خواهد گرفت که کمک می‌کند تا بهترین گزینه‌ها را برای خودتان انتخاب کنید. 

  به یاد داشته باشید که با خرید بیمه ثالث تعاون امکان دریافت خسارت آنلاین خودرو هم برای شما وجود دارد. اگر خسارت تصادف مالی باشد، می‌توانید بدون مراجعه حضوری خسارتتان را دریافت کنید.

 • خرید بیمه شخص ثالث تعاون از ازکی یک فرصت بسیار عالی برای همه افرادی است که فرصت کافی برای مراجعه به شرکت های بیمه و خرید این بیمه‌نامه را ندارند. شما می‌توانید  سری به وب‌سایت ازکی بزنید و شرایط و تعرفه‌های شرکت تعاون را با سایر شرکت‌های فعال در این زمینه مقایسه کنید. 

  همچنین امکان محاسبه بیمه ثالث با استفاده از ماشین‌حساب آنلاین ازکی هم برای شما وجود دارد. نکته مهم اینجا است که ما در ازکی برای جلوگیری از جریمه شدن شما، یک یادآور تمدید بیمه شخص ثالث راه‌اندازی کرده‌ایم که در زمان مقرر، این موضوع را به یاد شما خواهد آورد. همچنین می‌توانید به‌طور مستقیم و بدون نیاز به مراجعه به نمایندگی‌های شرکت بیمه تعاون، خرید بیمه شخص ثالث را حتی در روزهای تعطیل انجام دهید و بیمه‌نامه را در کوتاه‌ترین زمان ممکن، در مکان موردنظر خود تحویل بگیرید. 

 • ازکی همچنین برای سهولت در پرداخت هزینه بیمه نامه ها امکان خرید اقساطی بیمه شخص ثالث را برای کاربران خود فراهم کرده است. با خرید اقساطی بیمه نامه می توانید تنها با پرداخت بخشی از هزینه بیمه شخص ثالث مدنظرتان را خریداری کنید و الباقی هزینه را بصورت قسطی پرداخت نمایید. 

تعاون از نگاه مشتریان

همیشه برای خواندن نظرات شما آماده‌ایم.

مهدی حمیدبیگی

مهدی حمیدبیگی

خریدار

پنج‌شنبه ظهر بود که رفتم بیمه بخرم. اما دفتر بیمه بسته بود. همونجا با موبایل سرچ کردم؛ دیدم میشه بیمه‌م رو آنلاین خرید. خیلی سریع کارم رو راه انداختن و نذاشتن جریمه بیمه‌م بیشتر شه.

ایران‌دخت امیدوار

ایران‌دخت امیدوار

خریدار

اینکه تو همون روزی که می‌خواستم بیمه‌م رو تمدید کنم تونستم پیشنهادهای شرکت‌های مختلفو با هم مقایسه کنمو همون روز هم بیمه‌م رو تحویل بگیرم خیلی برام جالب بود.

حمیدرضا عباسی

حمیدرضا عباسی

خریدار

وقتی پرداخت رو انجام دادم پسرام گفتن فک کردی بیمه رو می‌شه اینترنتی خرید؟!! اما وقتی پیکتون برام بیمه رو اورد بهشون گفتم ببینین اینم بیمه!

برای خواندن نظرات بیشتر اینجا کلیک کنید.

سوالات متداول

faq-img

بیمه شخص ثالث تعاون با پوشش‌های جامع، امکانات و تسهیلات گسترده، همراه با سابقه طولانی و معتبر در صنعت بیمه، اطمینان و رضایت بالایی را برای مشتریان خود فراهم می‌آورد. وجود شعب و مراکز پرداخت خسارت در سراسر کشور، امکان دسترسی آسان و سریع به خدمات را ممکن می‌سازد.

بیمه شخص ثالث تعاون پوشش‌های مالی و جانی را در بر می‌گیرد که شامل جبران خسارت‌های وارد شده به اشخاص ثالث و نیز خسارت‌های جانی مانند شکستگی، نقص عضو، ازکارافتادگی و فوت است. همچنین، در صورت داشتن پوشش‌های اضافی، می‌توانید سطح تعهدات خود را افزایش دهید.

برای استعلام و خرید بیمه شخص ثالث تعاون، می‌توانید به صورت آنلاین از طریق وب‌سایت‌های معتبر بیمه مانند ازکی اقدام کنید، که این فرایند را آسان، سریع و بدون نیاز به مراجعه حضوری امکان‌پذیر می‌سازد.

بیمه شخص ثالث تعاون پوشش گسترده‌ای دارد اما در مواردی نظیر تصادفات عمدی، رانندگی در حالت مستی یا استفاده از مواد مخدر، و تصادف با وسایل نقلیه سرقتی، مشمول پرداخت خسارت نخواهد بود.

برای دریافت خسارت، لازم است مدارک مربوط به حادثه و آسیب‌دیدگی‌ها به همراه فرم‌های خسارت تکمیل و به شرکت بیمه تعاون ارائه شود. شرکت پس از بررسی‌های لازم، خسارت را طبق قوانین و شرایط بیمه‌نامه پرداخت می‌کند.