بیمه بدنه ایران

درباره بیمه بدنه ایران

بیمه بدنه یکی از انواع بیمه ماشین است که خسارت‌های وارد شده به ماشین خود بیمه‌شده را جبران می‌‌کند. بیمه بدنه ایران هم هرگونه خسارتی را که به‌دلیل تصادف یا حادثه‌هایی مثل واژگونی یا سقوط درخت به بدنه ماشین وارد شود، به بیمه‌شده ‍پرداخت می‌کند؛ فرقی هم نمی‌کند که بیمه‌شده مقصر حادثه باشد یا نه. در واقع بیمه بدنه ماشین ایران فقط خسارت‌های مالی را پوشش می‌دهد و هزینه‌های مربوط به آسیب‌های جسمی شامل تعهدات این بیمه‌نامه نیست.

برای دریافت خسارت بیمه بدنه شرکت بیمه ایران نیاز است فرد بیمه‌گذار و مالک وسیله نقلیه، با مراجعه به بخش پذیرش و ارزیابی خسارت برای انجام تعمیرات خودرو اقدام کند و در نهایت بعد از تایید مبلغ نهایی خسارت، به بخش صدور چک مراجعه و خسارت خود را دریافت کند.

استعلام بیمه بدنه ایران

اگر می‌خواهید از آخرین تغییرات پوشش‌های بیمه بدنه خودرو بیمه ایران، قیمت‌ها و تخفیف‌های آن مطلع شوید، می‌توانید در سایت ازکی استعلام قیمت بیمه بدنه ایران را بگیرید. با این کار می‌توانید قبل از خرید بیمه بدنه ایران مقایسه خوبی بین همه شرکت‌های بیمه داشته باشید و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

برای این کار لازم نیست به صورت حضوری به نمایندگی‌های مختلف بیمه بروید و خودتان را خسته کنید؛ تنها کافی است مشخصات خودرو، سال ساخت و قیمت فعلی را در سایت ازکی وارد کنید و استعلام قیمت بیمه بدنه ایران را بر اساس آخرین تغییرات بگیرید.

پوشش‌های بیمه بدنه ایران

پوشش‌های بیمه بدنه این شرکت در ۲ بخش «اصلی» و «اضافی» دسته‌بندی می‌شود. با خرید بیمه‌نامه پایه ایران موارد زیر تحت پوشش قرار می‌گیرد که با سایر شرکت‌های بیمه هم مشترک هستند:

حادثه:

خسارات ناشی از برخورد با اجسام مختلف، واژگونی و سقوط خودرو در این بخش قرار می‌گیرند.

آتش سوزی

کلیه خسارات جزئی و کلی ناشی از آتش‌سوزی، انفجار و صاعقه به خودرو یا لوازم یدکی اصلی آن در این قسمت جبران می‌شود.

سرقت

در صورت دزدیده شدن وسیله نقلیه یا وارد شدن هرگونه خسارت به خودرو یا وسایل اضافه داخل آن در زمان اقدام به سرقت، می‌توانید از این پوشش استفاده کنید.

در هریک از موارد بالا، شرکت بیمه ایران تعهد کرده است که در صورت وارد شدن آسیب به باتری و لاستیک‌های وسیله نقلیه تا 50 درصد قیمت قطعات نو را پرداخت خواهد کرد.

همچنین می‌توانید هر کدام از پوشش های اضافی بیمه ایران را هم به بیمه نامه اضافه کند:

 • بلایای طبیعی
 • اسیدپاشی یا رنگ پاشی به بدنه
 • افت قیمت خودروهایی که حداکثر 7 سال از زمان تولیدشان می‌گذرد
 • هزینه ایاب و ذهاب در زمان تعمیر خودرو برای مدت 30 روز
 • هزینه‌های مربوط به سرقت وسایل داخلی خودرو
 • خسارت ناشی از کشیدن میخ و خط و خش
 • شکستن شیشه به تنهایی در اثر مواردی غیر از سرقت
 • نوسانات قیمت (تغییر نرخ خسارت‌ها در صورت تغییر ارزش خودرو در طول مدت بیمه ‌نامه)
 • پوشش ترانزیت (پوشش بیمه خودرو خارج از مرزهای کشور)

محاسبه بیمه بدنه ایران

محاسبه بیمه بدنه ایران فرمول دقیق و مشخصی ندارد، چون معمولا قیمت این بیمه‌نامه به عوامل زیادی مثل ارزش روز ماشین و ... بستگی دارد. البته سازمان بیمه مرکزی هر سال نرخ پایه‌ای را به عنوان «حق بیمه» تعیین می‌کند و شرکت‌های مختلف بر اساس آن، نرخ اصلی را محاسبه می‌کنند. منتهی به‌طورکلی عوامل تاثیرگذار بر قیمت بیمه بدنه عبارتند از:

 • مدل خودرو
 • سال ساخت
 • قیمت فعلی در بازار
 • در تخفیف بیمه‌نامه بدنه
 • تعداد و سقف تعهدات پوشش‌‌های اصلی و اضافی

باتوجه‌به موارد گفته شده، هر چقدر ماشین گران‌قیمت‌تر باشد، قیمت حق بیمه بدنه آن هم بیشتر می‌شود. هرچقدر هم تعداد پوشش‌های اضافی بیشتری برای بیمه‌نامه انتخاب کنیم، باید هزینه بیشتری برای بیمه بدنه پرداخت کنیم.

در ضمن صدور بیمه بدنه ایران برای ماشین‌های مختلف شرایط متفاوتی دارد. یکی از شرایط بیمه بدنه ایران این است که نباید حداکثر بیش از 10 سال از تولید و مونتاژ ماشین بیمه‌شده در زمان معرفی و صدور بیمه‌‌نامه گذشته باشد. اگر عمر ماشین شما بیشتر از 10 سال باشد، برای هر سال اضافه بر 10 سال 5 درصد به حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای صدور بیمه بدنه ماشین‌هایی با عمر بیش از 20 سال، باید مجوز مخصوص از مدیریت بیمه‌های اتومبیل داشته باشد.

خرید آنلاین بیمه بدنه ایران از ازکی 

برای خرید بیمه بدنه ایران دیگر نیازی به مراجعه به نمایندگی‌های مختلف ندارید. با خرید اینترنتی بیمه بدنه ایران از سایت ازکی، می‌توانید در عرض چند دقیقه مقایسه کاملی بین شرکت‌های مختلف داشته باشید و بهترین گزینه را انتخاب کنید. سپس با پر کردن یک فرم و ارائه مدارک لازم، پس از چند روز بیمه‌نامه را درب منزل خود تحویل می‌گیرید. فراموش نکنید که کارشناسان ما در تمام ساعات روز آماده پاسخگویی به سوالات شما در خصوص انواع بیمه‌نامه‌ها هستند.

خرید بیمه بدنه ایران اقساطی

با خرید بیمه بدنه ایران از ازکی دیگر نیازی نیست نگران پرداخت هزینه بیمه نامه خود باشید. ازکی برای سهولت کاربران امکان خرید اقساطی بیمه بدنه را فراهم کرده است. از مزایای خرید بیمه بدنه قسطی از ازکی این است که می توانید تنها با پرداختی بخشی از مبلغ، بیمه نامه بدنه خودرویتان را در کوتاه‌ترین زمان دریافت و مابقی هزینه را به‌صورت اقساط طی چند ماه پرداخت نمایید.

تمدید بیمه بدنه ایران 

علاوه بر خرید آنلاین بیمه بدنه ایران می‌توانید خیلی راحت و اینترنتی بیمه‌نامه خود را تمدید بکنید. بیمه نامه بدنه معمولا یک ساله صادر می‌شود و بعد از این مدت باید بیمه‌نامه را تمدید کنیم. اگر تمدید بیمه بدنه را انجام ندهیم و تاریخ اعتبار بیمه نامه بگذرد، دیگر خسارتی به ما پرداخت نخواهد نشد. 

تخفیف‌های بیمه بدنه ایران

معمولا شرکت‌‌های بیمه تخفیف‌های مختلفی برای بیمه بدنه دارند. انواع تخفیف بیمه بدنه ایران کمک می‌کند تا قیمت بیمه‌نامه را کمتر کنید. یکی از مهم‌ترین تخفیف‌ها، عدم خسارت است. اگر در طول یک سال از بیمه استفاده نکنید، تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه ایران به شما تعلق می‌گیرد. نحوه محاسبه درصد این تخفیف هم بر اساس فرمول زیر و با توجه به سال‌هایی که از شرکت بیمه خسارت نگرفته‌اید، محاسبه می‌شود:

درصد تخفیفتخفیف عدم خسارت
25٪یک سال عدم استفاده
35٪دو سال عدم استفاده
45٪سه سال عدم استفاده
60٪چهار سال عدم استفاده

 

بیمه ایران برای ماشین‌های صفر و نو (کمتر از یک ماه از ترخیص از کارخانه گذشته باشد) هم تخفیف بیمه بدنه خودروی صفر در نظر می‌گیرد. تخفیف خودروهای صفر کیلومتر بیمه بدنه ایران 20 درصد است. با خرید نقدی بیمه بدنه هم می‌توانید از 10 درصد تخفیف پرداخت نقدی استفاده کنید. اگر هم به‌صورت گروهی بیمه بدنه بخریم و مثلا بیش از ۱۰۰ ماشین را بیمه کنیم، ۲۰ درصد از مبلغ حق بیمه به عنوان تخفیف بیمه بدنه گروهی ایران از قیمت بیمه‌نامه کسر می‌شود.

نحوه دریافت خسارت بیمه بدنه ایران

برای دریافت خسارت بیمه بدنه نیاز است فرد بیمه‌گذار و مالک وسیله نقلیه، با مراجعه به بخش پذیرش و ارزیابی خسارت برای انجام تعمیرات خودرو اقدام کند. در نهایت بعد از تایید مبلغ نهایی خسارت، به بخش صدور چک مراجعه و خسارت خود را دریافت نماید

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه بدنه ایران

 • اصل و کپی بیمه‌نامه بدنه وسیله نقلیه
 • اصل و کپی بیمه‌ شخص ثالث وسیله نقلیه
 • ارائه گزارش مقامات انتظامی (کروکی)
 • اصل و کپی گواهینامه راننده
 • اصل و کپی کارت ملی بیمه‌گذار و راننده
 • اصل و کپی شناسنامه مالکیت خودرو
 • اصل فاکتور هزینه‌های حمل و نقل وسیله نقلیه در صورت غیر قابل حرکت بودن
 • اصل فاکتور رسمی لوازم و قطعات تعویضی با نظر کارشناس بیمه و تایید سلامت وسیله نقلیه