جاوااسکریپت در مرورگر شما غیر فعال می باشد!

لطفا برای استفاده صحیح از وبسایت ازکی جاوااسکریپت را بر روی مرورگر خود فعال کنید.

آموزش فعال کردن جاوااسکریپت برای مرورگرهای مختلف

بیمه عمر ملت

بیمه ملت یکی از شرکت‌های بیمه خصوصی معتبر است که مدت‌هاست انواع بیمه‌ها از جمله بیمه عمر را در قالب طرح‌های مختلف به مشتریان خود ارائه می‌کند. 

در ادامه این متن به بررسی کامل شرایط بیمه عمر ملت، پوشش‌ها، حق‌بیمه و نحوه استعلام بیمه عمر می‌پردازیم.

پوشش‌های بیمه عمر ملت

بیمه‌های عمر دو دسته پوشش دارند: پوشش اصلی و پوشش اضافی.

پوشش‌های اصلی بیمه عمر که در همه بیمه‌نامه‌ها وجود دارد، موارد زیر است:

 • فوت به صورت طبیعی: در بیمه عمر ملت در صورت فوت بیمه شده، 5 تا 25 برابر حق‌بیمه سالانه (در کنار سرمایه اصلی بیمه عمر) به ذی‌نفعان او پرداخت می‌شود. میزان سرمایه فوت را می‌توان در زمان خرید بیمه عمر تعیین کرد.
 • فوت در اثر حادثه: در صورت فوت بیمه شده به علت حادثه (در کنار سرمایه اصلی بیمه عمر) سرمایه فوت در اثر حادثه هم به میزان 5 تا 125 برابر حق‌بیمه سالانه (تا سقف 400 میلیون تومان) به ذی‌نفعان پرداخت می‌شود.

پوشش‌های اضافی که متقاضیان بیمه عمر می‌توانند آن را به بیمه‌نامه خود اضافه کنند:

 • پرداخت سرمایه نقص عضو، از کار افتادگی جزئی و کلی ناشی از حادثه: اگر بیمه شده در مدت بیمه‌نامه به علت وقوع یک حادثه دچار نقص عضو یا ازکارافتادگی شود، حداکثر تا 200 درصد سرمایه فوت و تا سقف 100 میلیون تومان به او پرداخت می‌شود.
 • معافیت از پرداخت حق‌بیمه در صورت از کار افتادگی: در بیمه عمر ملت اگر بیمه شده به علت وقوع یک حادثه یا در اثر بیماری دچار ازکارافتادگی دائم و کامل شود، تا پایان مدت بیمه‌نامه از پرداخت حق‌بیمه معاف می‌شود و در عین حال می‌تواند از تمام پوشش‌ها و مزایای بیمه عمر استفاده کند.
 • پرداخت هزینه پزشکی ناشی از حادثه: این پوشش در بیمه عمر ملت تا 20 درصد سرمایه فوت بر اثر حادثه و تا سقف 20 میلیون تومان ارائه می‌شود.
 • پرداخت هزینه درمان بیماری‌های خاص: اگر بیمه شده بیمه عمر ملت دچار یکی از بیماری‌های خاص شامل سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی عروق (کرونر)، سرطان و پیوند اعضای اصلی بدن شود، حداکثر تا 50 میلیون تومان برای درمان این بیماری‌ها به او پرداخت می‌شود.
 • پرداخت غرامت بستری شدن در بیمارستان: در صورتی که بیمه شده به علت وقوع حادثه در بیمارستان بستری شود، از روز چهارم تا 90 روز، غرامت روزانه تا سقف 100 هزار تومان به ازای هر روز به او پرداخت می‌شود.

طرح‌های بیمه عمر ملت

بیمه عمر ملت در قالب 5 طرح زیر ارائه می‌شود:

1) بیمه زندگی و سرمایه‌گذاری

بیمه زندگی و سرمایه‌گذاری یا همان بیمه عمر و سرمایه‌گذاری، در حال حاضر کاربردی‌ترین و پرفروش‌ترین نوع بیمه عمر است که در بیشتر شرکت‌های بیمه ارائه می‌شود. در بیمه زندگی و سرمایه‌گذاری بیمه عمر ملت امکان پس‌انداز و سرمایه‌گذاری بلند مدت به همراه استفاده از پوشش‌های بیمه‌ای برای بیمه شده‌ها وجود دارد.

در ادامه شرایط، نحوه محاسبه، مزایا و معایب بیمه عمر و سرمایه‌گذاری ملت را به صورت کامل بررسی شده است.

2) بیمه سپرده زندگی

بیمه سپرده زندگی طرح ویژه بیمه عمر ملت است که طرفداران خاص خود را دارد. در بیمه سپرده زندگی هم مانند بیمه عمر و سرمایه‌گذاری، پوشش‌های بیمه‌ای و امکان سرمایه‌گذاری وجود دارد؛ با این تفاوت که در این طرح، مبلغ حق‌بیمه و زمان پرداخت آن متغیر است. به این صورت که بیمه شده می‌تواند بر اساس شرایط مالی خود، مبالغ مختلفی را در بازه‌های زمانی مختلف پرداخت کند. البته حق‌بیمه پرداختی در بیمه سپرده زندگی ملت، می‌تواند حداکثر تا 10 برابر سرمایه فوت بیمه‌نامه باشد.

این بیمه‌نامه می‌تواند برای افرادی که مشاغل آزاد دارند و درآمد ثابت و ماهیانه ندارند، مناسب باشد. 

3) بیمه مستمری زنان خانه دار

یکی از انواع بیمه عمر که با هدف تأمین نیازها و آسایش خاطر زنان خانه‌دار در برخی از شرکت‌های بیمه ارائه می‌شود، بیمه مستمری زنان خانه‌دار است.

در این بیمه‌نامه دختران و بانوان می‌توانند از سن 18 سال تا 60 سال تحت پوشش بیمه عمر قرار بگیرند. در بیمه مستمری زنان خانه‌دار، مدت بیمه‌نامه می‌تواند با توجه به سن بیمه شده از 13 تا 30 سال متفاوت باشد. به عنوان مثال یک خانم 32 ساله باید 25 سال حق‌بیمه پرداخت کند.

در این بیمه‌نامه هم مانند بیمه عمر و سرمایه‌گذاری، پوشش فوت طبیعی، فوت در اثر حادثه، امراض خاص و ازکارافتادگی ارائه می‌شود و با تعلق گرفتن سود تضمینی و سود مشارکت در منافع به اندوخته بیمه، امکان سرمایه‌گذاری وجود دارد.

مزیت اصلی این بیمه‌نامه این است که بیمه شده می‌تواند پس از پرداخت حق‌بیمه در مدت تعیین شده، از بیمه عمر ملت مستمری مادام العمر دریافت کند.

4) بیمه تحصیل فرزندان

بیمه تحصیل فرزندان برای جبران هزینه‌های تحصیلی فرزند به سرپرست خانواده ارائه می‌شود. در این بیمه هم پوشش‌های فوت طبیعی، فوت در اثر حادثه، ازکارافتادگی و امراض خاص وجود دارد. یعنی اگر سرپرست خانواده در طول مدت بیمه‌نامه فوت کند یا دچار ازکارافتادگی شود، به جز سرمایه تحصیل، سرمایه فوت هم به ذی‌نفع (فرزند) پرداخت می‌شود؛ آن هم بدون نیاز به پرداخت مابقی حق‌بیمه‌ها. 

همچنین در این بیمه به اندوخته بیمه‌نامه (یعنی حق‌بیمه‌های پرداختی) سود تضمینی و سود مشارکت در منافع تعلق می‌گیرد.

5) بیمه زندگی و بازخرید سنوات

بیمه بازخرید سنوات نوعی از بیمه عمر است که در آن کارمندان سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف می‌توانند سنوات سالیانه محل کار خود را به عنوان حق‌بیمه عمر پرداخت کنند تا پس از پایان سال‌های کاری خود، علاوه بر حقوق بازنشستگی، سرمایه یا اندوخته بیمه عمر دریافت کنند.

این بیمه معمولا به صورت گروهی و از طریق کارفرمایان و مدیران شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف برای کارمندان خریداری می‌شود. 

در بیمه بازخرید سنوات پوشش فوت و امراض خاص هم ارائه می‌شود.

مزایای بیمه عمر ملت

مزایای بیمه عمر ملت که مشابه با سایر بیمه‌های عمر است:

 • پرداخت سود تضمینی و سود مشارکت در منافع به اندوخته بیمه‌نامه
 • امکان سپرده‌گذاری اولیه و واریز سپرده‌های متعدد خارج از قسط در مدت بیمه‌نامه با هدف بهبود سرمایه‌گذاری
 • امکان دریافت وام از اندوخته بیمه‌نامه پس از پایان سال دوم قرارداد، بدون نیاز به ضامن و یا وثیقه
 • امکان انتخاب زمان پرداخت حق‌بیمه به صورت سالیانه، 6 ماهه، 3 ماهه، 2 ماهه و ماهیانه
 • امکان افزایش حق‌بیمه به صورت سالانه با هدف مقابله با تورم
 • امکان دریافت سرمایه بیمه عمر به صورت یکجا یا مستمری بازنشستگی در پایان مدت بیمه‌نامه
 • معافیت سرمایه بیمه عمر از مالیات و ارث

مزایای بیمه عمر ملت نسبت به سایر شرکت‌های بیمه:

 • با خرید بیمه عمر ملت، برای بیمه شده کارت اعتباری بیمه ملت برای خرید اقساطی صادر می‌شود. (تا سقف 90 درصد مبلغ بازخریدی بیمه‌نامه)
 • در بیمه عمر ملت از زمان ثبت درخواست خرید بیمه عمر تا زمان صدور بیمه‌نامه، پوشش فوت موقت به صورت رایگان به متقاضی بیمه ارائه می‌شود.
 • یکی از مزایای مهم بیمه عمر ملت، امکان استفاده از پوشش‌های بیمه تکمیلی است. پوشش‌های بیمه تکمیلی در قالب 5 طرح مختلف ارائه می‌شود و حداقل اندوخته بیمه عمر برای شروع پوشش‌های بیمه تکمیلی، 1.5 میلیون تومان است. البته در این بیمه هزینه‌های زایمان، دندانپزشکی، ویزیت و دارو پرداخت نمی‌شود.
 • در بیمه عمر ملت یک سامانه اینترنتی بیمه عمر وجود دارد که بیمه شده می‌تواند برای پیگیری وضعیت بیمه‌نامه، پرداخت حق‌بیمه و مشاهده صورتحساب از آن استفاده کند.

معایب بیمه عمر ملت

بیمه عمر ملت در مقایسه با سایر شرکت‌های بیمه، نقطه ضعف قابل توجهی ندارد و مشکل اصلی آن را می‌توان محدودیت سنی بیمه شده دانست. چون در بیمه عمر ملت پوشش‌های بیمه تا 70 سالگی قابل ارائه است؛ در حالی که در برخی از شرکت‌های بیمه مثل بیمه عمر ایران، محدودیت سنی کمتری وجود دارد.

سود بیمه عمر ملت

همانطور که گفتیم یکی از مزایای اصلی بیمه‌های عمر این است که بیمه شده با پرداخت منظم حق‌بیمه برای چند سال متوالی، علاوه بر ایجاد یک پس‌انداز مناسب، می‌تواند یک سرمایه‌گذاری سودآور هم داشته باشد. چون در بیمه‌های عمر به اندوخته بیمه‌نامه دو نوع سود تعلق می‌گیرد: سود تضمینی و سود مشارکت در منافع.

سود تضمینی همان سودی است که بیمه مرکزی میزان آن را تعیین می‌کند و همه شرکت‌های بیمه موظف شده‌اند که آن را به بیمه‌گذاران عمر پرداخت کنند. سود تضمینی برای دو سال اول 16 درصد، دو سال دوم 13 درصد و سال‌های بعد 10 درصد است.

البته این تنها سودی نیست که به بیمه عمر تعلق می‌گیرد؛ سود مشارکت در منافع هم سود متغیری است که میزان آن در شرکت‌های بیمه مختلف متفاوت است و نمی‌توان آن را برای سال‌های آینده پیش‌بینی کرد؛ اما می‌توان بر اساس سود سال‌های گذشته شرکت‌های بیمه، بهترین بیمه عمر را از نظر میزان سود انتخاب کرد.

بیمه عمر ملت یکی از شرکت‌هایی است که در سال‌های گذشته سود مناسبی را به بیمه‌گذاران خود پرداخت کرده است. 

در جدول زیر می‌توانید سود بیمه عمر ملت (مجموع سود تضمینی و سود مشارکت در منافع) را در 5 سال قبل مشاهده کنید.

سالسود قطعی بیمه عمر ملت
139322 درصد
139426 درصد
139524 درصد
139622 درصد
139724 درصد

خرید اینترنتی بهترین بیمه عمر

گفتیم که بیشتر شرکت‌های بیمه در زمینه ارائه بیمه عمر فعالیت می‌کنند؛ اما انتخاب و خرید بهترین بیمه عمر موضوع ساده‌ای نیست و به دلیل اهمیت ویژه آن، به بررسی‌های زیادی نیاز دارد. 

از طرف دیگر هم انتخاب یک بیمه عمر از میان تمامی شرکت‌های بیمه، به نیازها و شرایط افراد هم بستگی دارد. پس بهتر است برای انتخاب بهترین بیمه عمر از یک مشاور متخصص و باتجربه راهنمایی بگیرید.

در حال حاضر ازکی این امکان را برای شما فراهم کرده است تا به سادگی از طریق ثبت سفارش در سایت یا تماس مستقیم با کارشناسان ازکی، مشاوره تخصصی و بی‌طرفانه دریافت کنید، استعلام بیمه عمر بگیرید و بعد از انتخاب بیمه مورد نظر خود، تمام مراحل خرید بیمه عمر ملت یا بیمه عمر سایر شرکت‌های بیمه را به صورت غیر حضوری انجام دهید.

دریافت آنلاین بیمه
بیمه عمر ملت
یا
نیاز به مشاوره دارید؟
021-54864
;