جاوااسکریپت در مرورگر شما غیر فعال می باشد!

لطفا برای استفاده صحیح از وبسایت ازکی جاوااسکریپت را بر روی مرورگر خود فعال کنید.

آموزش فعال کردن جاوااسکریپت برای مرورگرهای مختلف

بیمه شخص ثالث ملت

بیمه شخص ثالث یکی از ‌بیمه‌های مربوط به اتومبیل است که بر اساس قانون، داشتن آن برای همه کسانی که ماشینی دارند، اجباری است. بیمه شخص ثالث ‌خسارت‌های مالی و جانی که در حادثه‌ها و تصادف‌ها به شخص ثالث ، یعنی فرد دیگر وارد می‌شود را جبران ‌می‌کند.

شرکت بیمه ملت یکی از شرکت‌های فعال در زمینه بیمه شخص ثالث است و علاوه بر طرح‌های رایج بیمه شخص ثالث در سایر شرکت‌های ببمه، خدمات و طرح‌های نوینی توسط بیمه شخص ثالث ملت به مشتریان ارائه می‌شود. در ادامه قصد داریم جزئیات، پوشش‌ها، تخفیف، قیمت و نحوه استعلام بیمه شخص ثالث ملت را بررسی کنیم تا شما بتوانید با شناخت و بررسی شرکت‌های بیمه، بهترین بیمه شخص ثالث را انتخاب و خریداری کنید.

لزوم خرید بیمه شخص ثالث ملت

همانطور که گفتیم بیمه شخص ثالث بیمه‌ای اجباری است؛ یعنی داشتن خودرویی بدون بیمه شخص ثالث، می‌تواند تبعات و مشکلات زیادی را برای افراد ایجاد کند. مثلا پلیس راهنمایی رانندگی ماشینی که بیمه شخص ثالث ندارد را جریمه و به پارکینگ منتقل می‌کند.

همچنین اگر بیمه شخص ثالث نداشته باشید و در یک حادثه رانندگی دچار خسارت‌های مالی و جانی شوید، بیمه هیچ حمایتی از شما نخواهد کرد و شما مجبور به پرداخت کلیه هزینه‌ها خواهید بود. 

ضمنا به ازای هر روزی که برای تمدید بیمه شخص ثالث خودروی خود تأخیر داشته باشید، به جز کل حق‌بیمه باید جریمه دیرکرد را هم پرداخت کنید.

پس با توجه به تمام این مشکلات، بهتر است همه دارندگان ماشین بیمه شخص ثالث خود را بلافاصله بعد از اتمام بیمه‌نامه قبلی تمدید کنند تا بتوانند بدون نگرانی و دغدغه از خودروی خود استفاده کنند.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث ملت

در بیمه شخص ثالث ملت هم مانند سایر شرکت‌های بیمه، پوشش‌های ثابت و مشخصی وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها، جبران خسارت مالی و جانی اشخاص ثالث است. یعنی اگر شما در یک حادثه رانندگی، مقصر حادثه باشید و باعث به وجود آمدن خسارت‌های مالی و جانی برای اشخاص ثالث شده باشید، بیمه طبق تعهدات خود خسارت را پرداخت می‌کند.

همچنین خسارت سرنشینان خودروی مقصر و خسارت جانی راننده مقصر حادثه هم در بیمه شخص ثالث پرداخت می‌شوید.

در بیمه شخص ثالث خسارت‌های جانی طبق مبلغ دیه معین در همان سال پرداخت می‌شود؛ یعنی در سال 99، سقف پوشش جانی برای اشخاص ثالث 440 میلیون تومان و برای راننده مقصر 330 میلیون تومان است.

حداقل پوشش مالی بیمه شخص ثالث که بیمه‌گذاران موظف به خرید آن هستند، درصد مشخصی از مبلغ دیه است که این میزان در سال 99، 11 میلیون تومان است. البته شما می‌توانید با افزایش پوشش مالی بیمه‌نامه خود و در صورت ایجاد خسارت‌های مالی بیشتر، تا سقف بیشتری از بیمه‌نامه استفاده کنید.

توجه داشته باشید که خسارت مالی ایجاد شده برای خودرو یا اموال راننده مقصر حادثه، جزو پوشش‌های بیمه شخص ثالث هیچ کدام از شرکت‌های بیمه از جمله بیمه شخص ثالث ملت نیست و این خسارت فقط توسط بیمه بدنه جبران می‌شود.

مزایای بیمه شخص ثالث ملت

بیمه ملت جزو شرکت‌های بیمه خصوصی است که سابقه خوبی در زمینه خدمات بیمه‌ای مختلف دارد. اما اگر به دنبال این هستید که شرکت‌های بیمه را برای خرید بیمه شخص ثالث مقایسه کنید، باید بدانید که پوشش‌ها، سقف تعهدات، تخفیف‌ها و حق‌بیمه پایه در تمامی شرکت‌های بیمه یکسان است. 

یعنی شما می‌توانید برای انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث، سایر خدمات از جمله خدمات مربوط به دریافت خسارت را در شرکت‌های بیمه بررسی کنید. در بیمه شخص ثالث ملت هم می‌توان موارد زیر را به عنوان مزایای این بیمه مطرح کرد:

 • طبق اعلام بیمه مرکزی، بیمه ملت در چند سال گذشته، نسبت توانگری مالی بسیار خوبی داشته است و در حال حاضر هم توانگری مالی این شرکت در سطح یک قرار دارد. این موضوع به این معنی است که افراد می‌توانند برای دریافت خسارت از بیمه شخص ثالث ملت، به توانگری مالی این شرکت اعتماد کنند.
 • بیمه ملت در بین سایر شرکت‌های بیمه، بالاترین تعداد شعب پرداخت خسارت را در کشور دارد. به این صورت که بیمه ملت خدمات پرداخت خسارت خود را از طریق بیش از 250 شعبه پرداخت خسارت خودرو در سراسر کشور ارائه می‌دهد. همچنین بیمه ملت خدمات پرداخت خسارت سیار را هم از طریق شرکت ایرانیان پوشش در اختیار بیمه‌گذاران خود قرار می‌دهد.
 • بیمه‌گذاران بیمه شخص ثالث ملت می‌توانند سقف پوشش مالی خود را به جای 11 میلیون تومان، 15، 20، 22، 30، 34، 40 و 50 میلیون تومان انتخاب کنند.
 • از طریق سایت ازکی امکان خرید بیمه شخص ثالث را به صورت کوتاه مدت (6ماهه) وجود دارد.
 • بیمه ملت خدمات نوینی را در زمینه بیمه شخص ثالث ارائه می‌کند و طرح‌های ویژه‌ای در زمینه خدمات بیمه شخص ثالث دارد که در ادامه آن را توضیح می‌دهیم.

طرح‌های بیمه شخص ثالث ملت

پوشش کمک‌رسان (sos)

در این طرح که یکی از طرح‌های نوین بیمه شخص ثالث ملت است، بیمه‌گذار می‌تواند در صورت بروز مشکلات زیر، با بیمه ملت تماس بگیرد و برای دریافت خدمات شرکت امدادرسان، درخواست دهد.

مشکلات تحت پوشش در این طرح شامل این موارد است: سوخت‌رسانی، راه‌اندازی خودرو، خدمات اتصال باطری، تعویض زاپاس، بیرون کشیدن خودرو از گاردریل، شانه خاکی، موانع و واژگونی، حمل خودروهای متوقف مشتریان بنا به تشخیص کارفرما تا اولین شـهر در مسیر مقصد.

بیمه‌نامه جامع اتومبیل

در این طرح بیمه‌گذار می‌تواند 4 پوشش بیمه‌ای را به صورت همزمان و با خرید یک بیمه‌نامه از بیمه ملت دریافت کند. پوشش‌های تجمیع شده در این بیمه‌نامه شامل موارد زیر است: پوشش بیمه شخص ثالث، پوشش حوادث راننده، بیمه بدنه (خطرات اصلی و خطرات اضافی) و پوشش امدادرسان خودرو (sos).

این طرح به صورت یک ساله، شش ماهه و سه ماهه قابل خریداری است.

قیمت بیمه شخص ثالث ملت

گفتیم که در بیمه‌های شخص ثالث شرکت‌های مختلف، چند معیار از جمله حق‌بیمه پایه یکسان است. به این معنی که بیمه مرکزی هر ساله حق‌بیمه پایه خودروهای مختلف را (بر اساس تعداد سیلندر) اعلام می‌کند و شرکت‌های بیمه هم موظف به اعمال آن هستند. مثلا در سال 99 حق‌بیمه پایه برای خودروهای 4 سیلندر، 1.967.700 تومان است.

البته موارد دیگری مثل جریمه دیرکرد، تخفیف عدم خسارت، کاربری خودرو و مدت بیمه‌نامه می‌تواند قیمت نهایی بیمه شخص ثالث را نسبت به حق‌بیمه پایه آن، کاهش یا افزایش دهد.

تخفیف بیمه شخص ثالث ملت

تنها تخفیفی که در حال حاضر در بیمه‌های شخص ثالث قابل ارائه است و می‌تواند باعث کاهش قیمت نهایی بیمه شخص ثالث ملت یا سایر شرکت‌ها شود، تخفیف عدم خسارت است. این تخفیف به این معنی است که به ازای سال‌هایی که از بیمه ثالث خود استفاده نکنید، درصد مشخصی تخفیف به بیمه‌نامه شما اضافه خواهد شد. 

نحوه محاسبه این تخفیف در بیمه شخص ثالث ملت مطابق با جدول زیر است:

سال1234567891011121314
تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث ملت5%10%15%20%25%30%35%40%45%50%55%60%65%70%

توجه داشته باشید که در قانون جدید بیمه شخص ثالث، بر خلاف گذشته با یک بار تصادف یا دریافت خسارت، تخفیف‌های بیمه‌نامه به یکباره صفر نمی‌شود، بلکه به صورت پلکانی با هر بار دریافت خسارت، درصد مشخصی از تخفیف عدم خسارت شما کسر خواهد شد.

همچنین در بیمه شخص ثالث ملت، برای دارندگان خودروهای صفر کیلومتر 5 درصد تخفیف اعمال می‌شود. این تخفیف تا 3 ماه بعد از تحویل خودرو قابل استفاده است.

استعلام بیمه شخص ثالث ملت

همانطور که گفتیم حق‌بیمه پایه بیمه شخص ثالث در شرکت‌های مختلف بیمه یکسان است، اما این یکسان بودن در صورتی است که حداقل تعهد مالی یعنی 11 میلیون تومان را انتخاب کرده باشید. اما اگر سقف تعهد مالی بیمه‌نامه خود را افزایش دهید، قیمت بیمه شخص ثالث در شرکت‌های مختلف، متفاوت می‌شود. 

به همین دلیل بهتر است قبل از خرید، برای استعلام بیمه شخص ثالث ملت یا سایر شرکت‌های بیمه اقدام کنید.

پرداخت خسارت بیمه شخص ثالث ملت

مدارک لازم برای دریافت خسارت مالی بیمه شخص ثالث ملت در شرایط مختلف:

1) چنانچه خسارت کمتر از حداقل پوشش قانونی و بدون کروکی حادثه باشد:

 • اصل و کپی گواهی‌نامه مقصر و زیان دیده
 • اصل و کپی بیمه‌نامه معتبر مقصر و زیان دیده
 • اصل و کپی کارت ماشین مقصر و زیان دیده
 • حضور هر دو طرف حادثه الزامی است.

2) چنانچه خسارت کمتر از حداقل پوشش قانونی و با کروکی حادثه باشد:

 • اصل گواهی‌نامه زیان دیده و کپی گواهی‌نامه مقصر
 • اصل بیمه‌نامه زیان دیده و کپی بیمه‌نامه مقصر
 • اصل کارت ماشین زیان دیده و کپی کارت ماشین مقصر
 • یک برگ کوپن بیمه‌نامه مقصر
 • اصل یا کپی برابر اصل گزارش پلیس(کروکی نیروی انتظامی)

3) چنانچه خسارت بیش از حداقل پوشش قانونی (پوشش حداقلی بیمه شخص ثالث) باشد:

 • اصل و کپی گواهی‌نامه مقصر و زیان دیده
 • اصل و کپی بیمه‌نامه معتبر مقصر و زیان دیده
 • اصل و کپی کارت ماشین مقصر و زیان دیده
 • اصل یا کپی برابر اصل گزارش پلیس(کروکی نیروی انتظامی)
 • حضور هر دو طرف حادثه الزامی است.

4) مدارک لازم برای دریافت خسارت جانی بیمه شخص ثالث ملت:

 • تکمیل فرم اعلام خسارت جانی(پشت و روی فرم)
 • در صورت فوت، اصل شناسنامه، کارت ملی، نشانی و تلفن ثابت فرد به همراه کپی
 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی راننده مقصر حادثه
 • اصل و کپی بیمه‌نامه راننده مقصر
 • اصل و کپی گواهی‌نامه راننده مقصر
 • اصل و کپی کارت یا سند مالکیت خودرو

خرید آنلاین بیمه شخص ثالث ملت

مقایسه، خرید و استعلام بیمه شخص ثالث ملت و سایر شرکت‌های بیمه می‌تواند به دو صورت حضوری و آنلاین انجام شود. اما روش آنلاین خرید بیمه شخص ثالث از سایت ازکی، مزایای فراوانی دارد، مثلا استعلام سریع و راحت قیمت بیمه شخص ثالث در تمام شرکت‌های معتبر بیمه، امکان دریافت مشاوره تخصصی و رایگان و برای خرید بهترین بیمه شخص ثالث و صدور فوری بیمه‌نامه بدون نیاز به مراجعه حضوری.

در نتیجه شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات خودرو و بیمه‌نامه قبلی خود در سایت ازکی، قیمت بیمه ثالث را استعلام بگیرید و خرید خود را به راحتی و در عرض چند دقیقه انجام دهید.

دریافت آنلاین بیمه
بیمه شخص ثالث ملت
یا
نیاز به مشاوره دارید؟
021-54864
;