ازکی
 ازکی

بیمه بدنه البرز

یکی از شرکت‌های خصوصی و معتبر ارائه‌دهنده انواع بیمه از جمله بیمه بدنه، بیمه البرز است. بیمه البرز از سال 1338 در بخش خصوصی فعالیت می‌کند و سابقه درخشانی دارد، به همین دلیل با خرید بیمه بدنه البرز نگرانی هزینه‌های مالی تصادف را نخواهید داشت.

خرید بیمه بدنه البرز اختیاری است. این بیمه خسارت‌های مالی مربوط به ماشین راننده مقصر را پرداخت می‌کند. پرداخت خسارت بیمه بدنه البرز باتوجه‌به پوشش‌های تعیین‌شده در بیمه‌نامه بدنه که می‌تواند شامل پوشش‌هایی مثل سرقت کلی، آتش‌سوزی، انفجار، تصادف و … باشد،‌ انجام می‌شود.

مزایای بیمه بدنه البرز

بیمه بدنه یکی از محبوب‌ترین رشته بیمه‌ای‌های شرکت البرز است و مزایای زیر را دارد:

حمایت از بیمه‌گذار مقصر؛

حمایت از بیمه‌گذار با پرداخت خسارت مازاد؛

دریافت خسارت در سرقت‌های جزئی و کلی خودرو؛

دریافت خسارت‌های ایجادشده بر اثر حوادث طبیعی؛

دریافت خسارت برای حوادث تحت پوشش؛

تعدد مراکز پرداخت خسارت.

پوشش‌های بیمه بدنه البرز

بیمه بدنه البرز

 پوشش‌های اصلی بیمه بدنه البرز شامل تصادف، سقوط و سرقت کلی خودرو است. علاوه بر پوشش‌های اصلی، پوشش‌های اضافه‌ای هم وجود دارد که می‌توانید در صورت تمایل، آنها را به ‌بیمه‌ بدنه البرز اضافه کنید. پوشش‌های اضافی بیمه بدنه البرز به شرح زیر است:

 • خسارت‌های ناشی از سیل، زلزله و آتش‌فشان؛
 • خسارت‌های ناشی از شکست شیشه خودرو؛
 • خسارت‌های ناشی از سرقت وسایل و قطعات خودرو (سرقت درجا)؛
 • پوشش نوسان قیمت؛
 • پوشش حذف فرانشیز؛
 • پوشش ترانزیت؛
 • خسارت‌های وارد شده در اثر پاشیده‌شدن رنگ، اسید و سایر مواد شیمیایی روی بدنه خودرو.

بیمه بدنه البرز همه پوشش‌های اصلی و اضافی موجود را متناسب با خواست و نیاز شما در اختیارتان قرار می‌دهد.

استثنائات بیمه بدنه البرز

همه خطرات تحت پوشش بیمه بدنه قرار ندارد، بنابراین اگر خسارتی از این خطرات ایجاد شود بیمه‌گر هیچ تعهدی در قبال پرداخت خسارت ندارد. موارد خارج از تعهد بیمه بدنه در شرکت‌های مختلف ممکن است متفاوت باشد. استثناهای بیمه بدنه البرز شامل موارد زیر است:

 • خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، بلوا ...؛
 • زیان‌های مستقیم و غیرمستقیم ناشی از انفجارهای هسته‌ای؛
 • خسارت‌هایی که به صورت عمدی توسط بیمه‌گذار یا راننده به خودرو وارد می‌شود؛
 • خسارت‌هایی که هنگام فرار راننده از تعقیب مقامات انتظامی ایجاد می‌شود؛
 • اگر زیان توسط راننده‌ای که گواهینامه ندارد یا گواهینامه رانندگی وی باطل شده است به وجود آمده باشد؛
 • خسارت‌های ناشی از حوادثی که به علت مصرف مشروبات الکلی و استعمال مواد مخدر توسط راننده به وجود می‌آید؛
 • اگر زیان وارد شده به خودرو در اثر بکسل‌کردن وسیله‌نقلیه دیگر ایجاد شود؛
 • خسارت وارده به وسایل الکتریکی و الکترونیکی خودرو که ناشی از خرابی در کارکرد آنها است؛
 • خسارت‌هایی که به علت حمل بیش از اندازه بار ایجاد می‌شود.
 • اگر می‌خواهید قیمت بیمه بدنه البرز را خودتان برای ماشین‌تان محاسبه کنید، بهتر است بدانید که فرمول محاسبه انواع بیمه بدنه از جمله بیمه بدنه البرز پیچیده است. این پیچیدگی به این دلیل است که محاسبه قیمت بیمه بدنه در شرکت بیمه البرز به عوامل مختلفی مثل نوع خودرو، سال ساخت خودرو، پوشش‌های اضافی بیمه بدنه و تخفیف‌های این بیمه بستگی دارد و مبلغ معینی برای همه خودروها وجود ندارد.

 • به‌صورت‌کلی تخفیف‌های بیمه بدنه البرز نقش بسیار موثری در کاهش قیمت بیمه بدنه دارد. یکی از مهم‌ترین تخفیف‌های بیمه بدنه در تمام شرکت‌های بیمه، تخفیف عدم خسارت است که به ازای هر سال محاسبه می‌شود. به ازای هر سالی که شما خسارتی از بیمه البرز دریافت نکنید، درصدی از هزینه کلی بیمه کم خواهد شد..

  در بیمه بدنه البرز تخفیف‌هایی مثل تخفیف خودروی صفر کیلومتر، تخفیف خرید گروهی بیمه بدنه برای سازمان‌ها، تخفیف برای دارندگان بیمه شخص ثالث البرز، تخفیف برای خودروهای وارداتی، تخفیف بر اساس سال تولید خودرو و تخفیف پرداخت نقدی حق بیمه هم ارائه می‌شود.

   

  تعداد سال‌های عدم خسارت بیمه بدنه

  میزان تخفیف بیمه بدنه (درصد)

  ۱ سال

  ۳۰٪

  ۲ سال

  ۴۰٪

  ۳ سال

  ۵۰٪

  ۴ سال

  ۶۰٪

  ۵ سال و بیشتر

  ۷۰٪

 • برای دریافت خسارت بیمه بدنه البرز، دو راه دارید. می‌توانید با در دست داشتن مدارک زیر به شعبه‌های شرکت بیمه البرز مراجعه کنید.

  • اصل بیمه بدنه البرز؛
  • کد یکتا بیمه شخص ثالث؛
  • گواهی‌نامه متناسب با نوع خودرو؛
  • کارت خودرو و کارت ملی بیمه‌گذار.

   در روش دوم می‌توانید با خرید بیمه بدنه البرز ازکی از خدمات پرداخت خسارت آنلاین استفاده کنید. در این گزینه بدون نیاز به مراجعه حضوری و دردسرهای آن می‌توانید آسان و سریع خسارت ماشین‌تان را آنلاین دریافت کنید.

 • پیش از اقدام به خرید بیمه بدنه، برای اینکه بهترین انتخاب را داشته باشید، باید از قیمت و شرایط آن در شرکت‌های مختلف اطلاعات کافی داشته باشید. شما می‌توانید برای استعلام بیمه بدنه البرز با صرف وقت و هزینه زیاد به‌صورت حضوری به شعب بیمه البرز مراجعه کنید و یا از روش دوم یعنی روش آنلاین استفاده کنید.

  در حال حاضر امکان استعلام آنلاین از طریق سایت ازکی فراهم شده است. در این روش می‌توانید با وارد کردن مشخصات خودروی خود، قیمت بیمه بدنه آن را در همه شرکت‌های بیمه از جمله بیمه بدنه البرز مشاهده و بررسی کنید.

 • همان‌طور که گفتیم یک روش جدید و پرکاربرد برای دریافت استعلام قیمت و اطلاعات بیمه بدنه البرز، روش اینترنتی است؛ یعنی در این روش شما می‌توانید پس از مشاهده و بررسی قیمت و شرایط بیمه بدنه خودروی خود، بهترین بیمه را انتخاب و به‌ آسانی خریداری کنید.

  ازکی به‌عنوان یک مرکز مشاوره و انتخاب بیمه، امکان مقایسه بیمه بدنه شرکت‌های مختلف از جمله بیمه بدنه البرز را در اختیارتان قرار می‌دهد. به‌علاوه مشاوران ما مشاوره‌ای بی‌طرفانه را برای انتخاب بهترین بیمه بدنه ارائه می‌کنند. با خرید اینترنتی بیمه بدنه البرز، بیمه‌نامه شما در اسرع وقت صادر و به‌صورت رایگان به آدرس مورد نظرتان ارسال خواهد شد.

   

  شرایط خرید قسطی بیمه بدنه البرز

  برای خرید بیمه بدنه دو راه وجود دارد: خرید نقدی و قسطی. با خرید نقدی امکان دریافت تخفیف در زمان خرید بیمه بدنه وجود دارد. بااین‌حال اگر به دلیل مشکلات مادی نتوانید به صورت نقدی خرید کنید، می‌توانید حق بیمه را در چند قسط بپردازید. در خرید اقساطی بیمه بدنه البرز، بیمه‌گذار باید ۳۰ درصد حق بیمه را به صورت نقدی و مابقی را به صورت ۲ چک ۱ ماهه پرداخت نمایید. اگر بیمه‌گذار در پرداخت هر کدام از اقساط بیمه بدنه البرز تاخیر داشته باشد و اگر خسارتی در زمان سررسید اقساط نداشته باشد، در زمان پرداخت خسارت به مشکل می‌خورد و شرکت بیمه البرز تعهدی در مقابل خسارت نخواهد داشت.

البرز از نگاه مشتریان

همیشه برای خواندن نظرات شما آماده‌ایم.

مهدی حمیدبیگی

مهدی حمیدبیگی

خریدار

پنج‌شنبه ظهر بود که رفتم بیمه بخرم. اما دفتر بیمه بسته بود. همونجا با موبایل سرچ کردم؛ دیدم میشه بیمه‌م رو آنلاین خرید. خیلی سریع کارم رو راه انداختن و نذاشتن جریمه بیمه‌م بیشتر شه.

ایران‌دخت امیدوار

ایران‌دخت امیدوار

خریدار

اینکه تو همون روزی که می‌خواستم بیمه‌م رو تمدید کنم تونستم پیشنهادهای شرکت‌های مختلفو با هم مقایسه کنمو همون روز هم بیمه‌م رو تحویل بگیرم خیلی برام جالب بود.

حمیدرضا عباسی

حمیدرضا عباسی

خریدار

وقتی پرداخت رو انجام دادم پسرام گفتن فک کردی بیمه رو می‌شه اینترنتی خرید؟!! اما وقتی پیکتون برام بیمه رو اورد بهشون گفتم ببینین اینم بیمه!

برای خواندن نظرات بیشتر اینجا کلیک کنید.

سوالات متداول

faq-img

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه البرز شامل تصادف، سقوط و سرقت کلی خودرو و … است.

درصورتی‌‌که راننده‌ خودرو گواهینامه نداشته باشد و یا گواهی‌نامه وی، باطل‌ شده باشد، در اثر مصرف مشروبات الکلی، واقعه تصادف اتفاق افتاده باشد، خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، بلوا، زیان‌های مستقیم و غیرمستقیم ناشی از انفجارهای هسته‌ای خسارت‌هایی است که بیمه البرز پوشش نمی‌دهد.

بله. شما در صورت فروش خودرو قدیمی و خرید خودرو جدید، می‌توانید با پرداخت هزینه‌هایی جزئی بیمه بدنه قدیمی خود را به خودرو جدید منتقل نمایید.