بیمه موتورسیکلت بیمه آسیا

درباره بیمه موتورسیکلت بیمه آسیا

بيمه ‌آسيا در تيرماه سال 1338 در قالب یک شرکت سهامی عام تاسیس و در سال 1388 بنابر اصل 44 قانون اساسی به بخش خصوصی واگذار شد. امروز این شرکت رتبه اول تولید و سهم بازار را در میان شرکت‌های بیمه خصوصی ایرانی دارد و بزرگ‌ترين شرکت بيمه خصوصی كشور محسوب می‌شود. درحال حاضر شرکت بیمه آسیا دارای بیش از 99 شعبه و اداره پرداخت خسارت و  10 سرپرستی و 3922 نماينده حقيقی و حقوقی جنرال و حدود 1700 نماینده  بیمه عمر فعال در شهرها و استان‌های مختلف است. بیمه آسیا با سرمايه‌ 24 هزار میلیارد ريالی انواع محصولات بيمه از جمله بیمه موتورسیکلت را صادر می‌کند.

بیمه موتورسیکلت آسیا           

موتورسیکلت‌ها یک وسیله عالی و سریع برای تردد در ترافیک شهرهای امروزی هستند. منتها به‌دلیل همین ویژگی‌ها هم بیشتر از ماشین‌ها همواره در معرض خطر تصادف هستند. یعنی احتمال بروز حادثه برای خود موتورسوار و حتی دیگران از جمله ماشین‌های دیگر یا عابران پیاده زیاد است. برای همین داشتن بیمه موتورسیکلت برای انواع موتور ضروری است. بیمه آسیا 2 نوع بیمه نامه زیر را برای موتورسیکلت‌ها صادر می‌‌کند:

 1. بیمه شخص ثالث موتور سیکلت
 2. بیمه بدنه موتور سیکلت

بیمه شخص ثالث موتورسیکلت هم درست مثل بیمه نامه ثالث ماشین خسارات مالی و جانی به اشخاص ثالث و خسارات جانی وارد شده به راننده مقصر را جبران می‌کند.

با بیمه بدنه موتور هم می‌توانید خساراتی که به‌دلیل  تصادم، تصادف یا برخورد با هر جسم متحرک یا ثابتی به موتورسیکلت می‌شود را از بیمه نامه بگیرید. یا اگر موتورسیکلت در آتش‌سوزی، صاعقه، انفجار خسارت ببیند باز هم خسارت آن با بیمه بدنه پرداخت می‌شود.

استعلام بیمه موتورسیکلت آسیا                                         

مبلغ حق بیمه موتورسیکلت هر سال بعد از تعیین نرخ دیه کامل انسان، اعلام می‌شود. هرکدام از انواع موتورسیکلت‌های برقی، تک ‌سیلندر، دو سیلندر به بالا، سه چرخ یا سایدکار هم باید هزینه متفاوتی بایت خرید بیمه نامه بدهند.

در سایت ازکی می‌توانید حق بیمه برای موتور خود را محاسبه و حتی با قیمت بیمه موتور دیگر شرکت‌های بیمه مقایسه کنید. البته برای استعلام بیمه موتورسیکلت آسیا در سایت ازکی به یکی از اطلاعات زیر نیاز خواهید داشت:

 • شماره پلاک موتورسیکلت و کد ملی صاحب پلاک
 • مشخصات موتورسیکلت مثل مدل موتورسیکلت (برقی، تک ‌سیلندر، دو سیلندر به بالا، سه چرخ یا سایدکار) و سال ساخت آن

محاسبه بیمه موتورسیکلت آسیا

اصلی‌ترین عامل در قیمت بیمه موتورسیکلت تعداد سیلندر و نوع و ساختار موتور آن‌ است. یعنی اگر موتور شما تعداد سیلندر بیشتری داشته باشد باید هزینه بیشتری برای بیمه ثالث آن پرداخت کنید. به‌طور کلی هم حق بیمه موتورسیکلت برقی و دنده‌ای یا گازی فرق می‌کند.

درضمن هرکدام از موارد زیر هم می‌توانند قیمت نهایی بیمه شخص ثالث برای انواع موتورسیکلت‌ را بالا و پایین کنند:

 • سال تولید و کاربری موتورسیکلت
 • مدت بیمه نامه
 • میزان جریمه دیرکرد
 • سقف تعهدات مالی بیمه نامه
 • درصد تخفیف عدم خسارت 

خرید آنلاین بیمه موتورسیکلت آسیا از ازکی

خرید آنلاین بیمه موتورسیکلت آسیا از سایت ازکی را می‌توانید با تبلت و گوشی موبایل هم انجام بدهید.  در تمام ساعات روز و حتی روزهای تعطیل و بعد از وقت اداری هم می‌توانید اینترنتی و بدون نیاز به حضور در نمایندگی بیمه موتورتان را بیمه کنید. مهمتر از همه اینکه قبل از خرید شرایط و قیمت بیمه موتورسیکلت آسیا و دیگر شرکت‌های بیمه را یک‌جا می‌بینید و بهترین بیمه نامه با قیمت کمتر و پوشش‌های بیشتر را می‌خرید. تخفیف‌ عدم خسارت‌تان هم در قیمت نهایی برایتان محاسبه می‌شود.         

خرید بیمه موتورسیکلت آسیا اقساطی

اگر بدون بیمه نامه معتبر با موتور در خیابان‌ها تردد کنیم ممکن است جریمه شویم و حتی موتورمان توقیف شود. این روزها خیلی‌ها با موتورشان کار هم می‌کنند. برای همین ازکی امکانی فراهم کرده تا بدون نیاز به پرداخت یک‌جای حق بیمه خیلی راحت با شرایط زیر ‌بیمه موتورسیکلت قسطی بخرید:

 • پرداخت 50 درصد حق بیمه به‌صورت نقدی به اضافه چک تسویه مابقی مبلغ در سه تا شش ماه 
 • دریافت وام از ازکی‌وام وام و بازپرداخت آن  تا حداکثر 9 تا ۱۱ ماه

تمدید بیمه موتورسیکلت آسیا

اگر بیمه موتورسیکلت را به‌موقع تمدید نکنیم علاوه بر جریمه پلیس برای هر روز که بیمه نداریم، یک مبلغی جریمه دیرکرد هم باید پرداخت کنیم. برای اینکه هزینه کمتری بابت بیمه موتور بپردازیم باید بیمه نامه را قبل از تمام شدن تاریخش تمدید کنیم تا جریمه دیرکرد به قیمت بیمه نامه اضافه نشود. بهترین زمان برای تمدید موتورسیکلت آسیا هم یه هفته مانده به پایان مهلت اعتبار بیمه نامه است. با این کار خیالتان بابت دردسر ترخیص موتور و افزایش قیمت حق بیمه راحت خواهد بود.

تخفیف های بیمه موتورسیکلت آسیا

شرکت بیمه آسیا  تخفیف‌های مختلفی برای بیمه موتورسیکلت دارد. مهمترین تخفیف بیمه موتورسیکلت تخفیف عدم خسارت است. این تخفیف به موتورسوارانی تعلق می‌گیرد که در مدت اعتبار بیمه نامه تصادف نکرده‌اند و از شرکت بیمه خسارت نگرفته‌اند. درصد تخفیف عدم خسارت برای هر سال که بدون خسارت بیمه‌نامه را تمدید می‌کنید 5 درصد افزایش پیدا می‌کند و در سال چهاردهم تا 70 درصد از قیمت بیمه نامه شما کم می‌کند.

اگر هم حق بیمه را نقدی پرداخت کنید شامل تخفیف خرید نقدی می‌شوید. البته در اعیاد ملی و مذهبی هم بیمه آسیا تخفیف‌های ویژه برای بیمه موتورسیکلت درنظر می‌گیرد.