بیمه آتش سوزی و زلزله بیمه آسماری

درباره بیمه آتش سوزی و زلزله بیمه آسماری

 

شرکت بیمه آسماری از سال 1391 در صنعت بیمه کشور فعالیت می‌کند. این شرکت بعد از ده سال دارای 86 نمایندگی فعال و 8 شعبه اصلی در تمامی نقاط کشور است. انواع خدمات بیمه‌های بازرگانی در رشته‌های اموال و اشخاص توسط این نمایندگی‌ها ارائه می‌شود. درضمن بیمه آسماری به‌صورت ویژه برای مناطق آزاد هم بیمه نامه صادر می‌کند.

محصولات اصلی بیمه‌ای آسماری عبارتند از: بیمه شخص ثالث و بدنه برای ماشین‌های مختلف، بیمه تکمیلی، بیمه آتش‌سوزی، بیمه مسافرتی و .... بیمه آتش سوزی آسماری با پوشش‌ها و شرایط متنوعی برای انواع ساختمان‌ها با کاربری مختلف عرضه می‌شود.

بیمه آتش سوزی آسماری

بیمه آتش سوزی بهترین راه برای جبران خسارات مالی حوادث ناشی از آتش سوزی است. بیمه آتش سوزی آسماری ساختمان منزل، محل کار، کارخانه و … را به همراه تاسیسات و اثاثیه در برابر خسارات ناشی از آتش سوزی و زلزله تحت پوشش بیمه قرار می‌دهد.

بیمه نامه آتش سوزی شامل پرداخت خسارت جانی نمی‌شود اما پوشش‌های کاملی برای جبران خسارت‌های مالی مختلف که به دلیل آتش سوزی و انفجار یا صاعقه به یک ساختمان و اثاثیه آن وارد می‌شود دارد. درضمن بیمه آتش سوزی شرکت بیمه آسماری خطرات اضافی زیر را هم برای انواع ساختمان‌ها پوشش می‌دهد:

 • سیل و طغیان آب دریاها و رودخانه‌ها
 • زلزله
 • طوفان، تندباد و گردباد
 • سقوط بهمن
 • سقوط هواپیما، هلیکوپتر یا قطعات آنها
 • ترکیدگی لوله‌های آب
 • ضایعات ناشی از برف و باران
 • سرقت با شکست حرز
 • شکست شیشه
 • نشست، ریزش و رانش
 • برخورد اجسام خارجی
 • هزینه‌های پاکسازی و جمع آوری ضایعات ناشی از خطرهای مشمول بیمه
 • مسئولیت مدنی در قبال همسایگان

استعلام بیمه آتش سوزی آسماری

با استعلام بیمه آتش سوزی آسماری شرایط و قیمت بیمه نامه آتش‌سوزی برای یک ساختمان و مقدار اثاثیه یا موجودی و ماشین‌آلات مشخص به‌صورت آنلاین برایتان محاسبه می‌شود. البته باید اطلاعات زیر را در فرم مربوط به استعلام وارد کنید:

 • شهر محل ساختمان و نوع کاربری آن (مسکونی یا صنعتی)
 • شرایط بیمه‌ نامه (سرمایه ثابت یا سرمایه شناور)
 • متراژ ساختمان 
 • ارزش اثاثیه و کالاهایی که می‌خواهید در بیمه نامه ثبت شوند

سپس لیستی از قیمت بیمه آتش‌ سوزی شرکت‌های مختلف بیمه برای این ساختمان و اثاثیه‌ها دراختیارتان می‌گیرد و می‌توانید قیمت بیمه آتش سوزی آسماری را با دیگر شرکت‌های بیمه مقایسه کنید.

محاسبه بیمه آتش سوزی آسماری

قیمت بیمه آتش سوزی آسماری برای ساختمان‌های مسکونی، واحدهای تولیدی و مراکز صنعتی یا مراکز غیر صنعتی و تجاری مثل فروشگاه‌ها، کارگاه‌ها، تعمیرگاه‌‌ها، مراکز تفریحی و انبارها متفاوت است. همچنین ساختمان‌های با متٰراژ بزرگ‌تر و تاسیسات و مشاعات بیشتر باید حق بیمه بیشتری برای خرید بیمه آتش سوزی پرداخت کنند. نوع سازه و عمر بنا هم روی مبلغ حق بیمه اثر دارد. تعداد پوشش های اضافی بیمه نامه و سقف تعهدات انتخابی آن هم می‌تواند قیمت بیمه آتش سوزی و زلزله آسماری را برای ساختمان شما بالا و پایین کند.     

خرید آنلاین بیمه آتش سوزی آسماری از ازکی

مزیت مهم خرید آنلاین بیمه آتش سوزی آسماری از سایت ازکی این است که در هر ساعتی از روز و بدون نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی شرکت بیمه انجام می‌شود. مهمتر از همه اینکه می‌توانید در ساعات غیراداری و حتی روزهای تعطیل هم وارد سایت شوید و فرم خرید بیمه آتش سوزی را پر کنید. 

قبل از خرید هم می‌توانید قیمت بیمه نامه با پوشش ها و تعهدات درخواستی در شرکت‌های بیمه مختلف را با هم مقایسه کنید. حق بیمه‌تان را هم اینترنتی و از درگاه‌های امن بانکی پرداخت می‌کنید و بیمه نامه شما تا ساعت 21 همان‌ روز صادر می‌شود.

خرید بیمه آتش سوزی آسماری اقساطی

طبق ماده ۱۴ قانون تملک آپارتمان‌ها مدیران مجتمع‌های مسکونی باید تمام بنا را به‌عنوان یک واحد در مقابل آتش‌سوزی بیمه کنند. وگرنه اگر ساختمان و اموال ساکنان به‌دلیل آتش‌سوزی آسیب ببیند مدیر یا مدیران ساختمان باید خسارت ساکنان را جبران کنند. می‌توانید در سایت ازکی به روش‌های زیر حق بیمه بیمه آتش سوزی آسماری را به‌صورت قسطی پرداخت کنید:

 1. پرداخت نقدی 50 درصد حق بیمه و تسویه باقیمانده مبلغ با چک و در سه تا شش ماه
 2. دریافت وام با بازپرداخت حداکثر 9 تا ۱۱ ماهه از ازکی‌وام

تمدید بیمه آتش سوزی آسماری

به‌طور کلی بیمه نامه‌های آتش سوزی معمولا یک ساله صادر می‌شوند. یعنی بعد از اتمام مدت بیمه نامه باید حتما آن را تمدید کنیم. چون همان‌طور که گفتیم بیمه آتش سوزی برای ساختمان‌های مسکونی اجباری است و کارخانه‌ها و کارگاه‌ها هم باید حتما بیمه نامه آتش سوزی معتبر داشته باشند. حواستان باشد بعد از اتمام اعتبار بیمه نامه شرکت بیمه هیچ وظیفه‌ای برای پرداخت خسارت ندارد. پس هیچوقت تمدید بیمه نامه را فراموش نکنید.

تخفیف های بیمه آتش سوزی آسماری

خیلی وقت‌ها شرکت‌های بیمه برای بیمه‌شدگان آتش سوزی خود تخفیف‌های ویژه‌ای درنظر می‌گیرند.  مثلا طرح‌های جداگانه شامل سقف تعهدات و پوشش‌های متنوع برای هرنوع ساختمانی چه مسکونی و چه کارخانه و کارگاه یا فروشگاه و انبار دارند. اگر هم ساختمان مورد بیمه ایمنی قابل قبول‌تری از نظر برق‌کشی و ساخت‌ساز و ... داشته باشد حتی تا 50 درصد هم از نرخ حق بیمه آتش سوزی آن کم می‌شود.

کاربران ازکی هم معمولا به‌صورت دوره‌ای یا با رسیدن به میزان امتیاز مشخص کد تخفیف می‌گیرند که می‌توانند زمان خرید کد تخفیف را وارد و از آن استفاده کنند.