ازکی
 ازکی

بیمه موتورسیکلت بیمه دانا

درباره بیمه موتورسیکلت بیمه دانا

 

شرکت بیمه دانا بیش از 20 سال است که به‌صورت رسمی در صنعت بیمه کشور فعالیت می‌کند. البته سابقه تاسیس این شرکت به سال 1353 برمی‌گردد که با مشارکت بیمه Commercial Union انگلیس تأسیس شد. این شرکت دارای 77 شعبه، 2442نمایندگی، 51 شرکت نمایندگی،276 نمایندگی فروش ویژه بیمه عمر، 1095 کارگزاری در سرتاسر کشور است. بیمه دانا امروز 9 درصد از سهم باراز بیمه کشور را در اختیار دارد به‌عنوان یکی از سه شرکت بزرگ بیمه کشور انواع محصولات بیمه‌ای از جمله بیمه موتورسیکلت را صادر می‌کند.

بیمه موتورسیکلت دانا

بیمه موتورسیکلت دانا دراصل یک بیمه نامه با پوشش‌های بیمه شخص ثالث است. یعنی خسارت‌های جانی و مالی که به‌دلیل تصادف و برخورد با موتور به فردی غیر از موتورسوار وارد می‌شود را جبران می‌کند. خسارت‌های جانی شامل هرگونه دیه و ارش یا هزینه‌های پزشکی می‌شود. منظور از خسارت مالی هم خسارت وارد‌شده به ماشین و اموال شخص ثالث است. تمام موتورسیکلت‌های دنده‌ای یا گازی باید حتما برای تردد در خیابان بیمه شخص ثالث موتورسیکلت داشته باشند.

البته بیمه بدنه هم برای موتورسیکلت‌ها صادر می‌شود. بیمه بدنه موتورسیکلت تقریبا تمامی خسارت‌های ناشی از تصادف و حادثه یا واژوگونی و آتش‌سوزی را برای موتور بیمه‌شده پوشش می‌دهد. درضمن می‌توانید پوشش‌های اضافی مثل بلایای طبیعی از جمله سیل و زلزله را هم به بیمه بدنه موتورسیکلت اضافه کنید.

استعلام بیمه موتورسیکلت دانا

استعلام بیمه موتورسیکلت در سایت ازکی به شما کمک می‌کند تا قیمت بیمه نامه برای موتورسیکلت‌تان را در شرکت‌های بیمه مختلف ببنید و باهم مقایسه کنید. البته برای استعلام بیمه موتورسیکلت دانا باید اطلاعات زیر را داشته باشید:

 • شماره پلاک موتورسیکلت و کد ملی صاحب پلاک
 • مشخصات موتورسیکلت مثل مدل موتورسیکلت (برقی، تک ‌سیلندر، دو سیلندر به بالا، سه چرخ یا سایدکار) و سال ساخت آن

درواقع قیمت بیمه موتورسیکلتی که اطلاعاتش را وارد کرده‌اید در شرکت‌های بیمه مختلف محاسبه و به شما نشان داده می‌شود تا یک بیمه نامه با حق بیمه مناسب و پوشش‌ها و سقف تعهدات کافی بخرید.

محاسبه بیمه موتورسیکلت دانا

مهمترین عامل برای تعیین قیمت بیمه موتورسیکلت تعداد سیلندر و قدرت آن‌ است. هرسال نرخ پایه بیمه موتور برای انواع موتورسیکلت‌های دنده‌ای تک سیلندر، دنده‌ای دو سیلندر و بیشتر، دنده‌ای سه چرخ و گازی جداگانه اعلام می‌شود.

البته قیمت نهایی بیمه شخص ثالث موتورسیکلت معمولا به عوامل زیر بستگی دارد:

 • سال ساخت و کاربری موتورسیکلت
 • مدت بیمه نامه
 • میزان جریمه دیرکرد
 • مبلغ پوشش مالی انتخابی برای بیمه نامه
 • درصد تخفیف عدم خسارت بیمه نامه

خرید آنلاین بیمه موتورسیکلت دانا از ازکی

خرید آنلاین بیمه موتورسیکلت دانا از سایت ازکی را می‌توانید از خانه و محل کار انجام بدهید. نیازی هم نیست تا حتما در ساعات اداری وارد سایت شوید. حتی بعد از شام یا ظهر روز تعطیل هم می‌توانید بدون نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی شرکت بیمه راحت موتورتان را بیمه کنید.

قبل از خرید هم شرایط و قیمت بیمه موتورسیکلت دانا و دیگر شرکت‌های بیمه یک‌جا برایتان لیست می‌شود و می‌توانید بیمه ‌نامه با قیمت و پوشش‌های بهتر را بخرید. درصد تخفیف عدم خسارت‌تان هم روی قیمت نهایی حق بیمه محاسبه می‌شود. حق بیمه را هم اینترنتی پرداخت می‌کنید و بیمه نامه شما تا ساعت 21 همان‌ روز صادر می‌شود.

خرید بیمه موتورسیکلت دانا اقساطی

یکی از علت‌های توقیف موتورسیکلت‌ها نداشتن بیمه نامه است. خیلی وقت‌ها حتی موتورسیکلت‌ها ماه‌ها و سال‌ها در پارکینگ پلیس می‌ماند فقط چون خرید بیمه موتورسیکلت برای موتورسوارها گران تمام می‌شود. اما سایت ازکی به شما امکان می‌دهد تا با یکی از دو روش زیر بیمه موتورسیکلت دانا را قسطی بخرید:

 1. 50 درصد قیمت حق بیمه را نقدی بپردازید و برای بقیه مبلغ چک سه تا شش ماه بدهید.
 2. از ازکی‌وام وام بگیرید و تا حداکثر 9 تا ۱۱ ماه بازپرداخت آن را انجام بدهید.

تمدید بیمه موتورسیکلت دانا

اگر موتورسیکلت‌ ما بیمه نامه معتبر نداشته باشد هم جریمه می‌شویم و هم ممکن است موتورمان توقیف شود. خیلی‌ها این روزها با موتور به‌عنوان پیک یا دلیوری کار می‌کنند و یک روز خوابیدن موتورشان ضرر چندبرابری برایشان دارد. پس همیشه باید حواستان به تمدید بیمه نامه موتورسیکلت‌تان باشد. بهتر است همیشه یک هفته قبل از سر رسیدن تاریخ اعتبار بیمه نامه آن را تمدید کنید. مثلا می‌توانید بیمه موتورسیکلت دانا را در سایت ازکی آنلاین تمدید کنید.

تخفیف های بیمه موتورسیکلت دانا

اگر از شرکت بیمه دانا بیمه موتورسیکلت می‌خرید می‌توانید برای کمتر شدن حق بیمه خود روی یکی از تخفیف‌های زیر برای بیمه موتورسیکلت دانا حساب کنید:

 • تخفیف عدم خسارت: اگر در مدت قرارداد بیمه نامه تصادف نکنید و خسارتی به شما پرداخت نشود، زمان تمدید بیمه‌نامه یک درصد مشخصی تخفیف به شما تعلق می‌گیرد.  میزان درصد تخفیف عدم خسارت به تعداد سال‌های بدون خسارت بیمه‌نامه بستگی دارد. یعنی هرسال که خسارت نگرفته‌ باشید 5 درصد به میزان تخفیف عدم خسارت برایتان محاسبه می‌شود و در سال چهاردهم حتی تا 70 درصد هم تخفیف شامل حالتان می‌شود. 
 • تخفیف خرید نقدی
 • تخفیف‌های مناسبتی در اعیاد ملی و مذهبی