بیمه آتش سوزی و زلزله دی

درباره بیمه آتش سوزی و زلزله دی

شرکت بیمه دی بیش از 17 سال است که در صنعت بیمه کشور فعالیت می‌کند. این شرکت امروز چهارمین شرکت بیمه با توانگری مالی سطح یک در بین 33 شرکت فعال در این صنعت است. شرکت بیمه دی نزدیک به 3 میلیون نفر بیمه‌شده دارد و انواع محصولات بیمه‌ای مثل بیمه بدنه ماشین و بیمه شخص ثالث یا بیمه تکمیلی درمانی و بیمه مسافرتی را صادر می‌کند. یکی از مهمترین خدمات بیمه‌نامه‌‌ای این شرکت بیمه آتش سوزی است که در طرح‌های مختلف و متنوعی  ارائه می‌شود.

بیمه آتش سوزی دی

بیمه آتش‌سوزی دی یکی از انواع بیمه‌نامه‌های اموال است که  خسارت‌های وارد شده به اموال و دارایی های منقول و غیر منقول، لوازم و اثاثیه منزل ساختمان‌ها و تأسیسات واحدهای مسکونی و حتی وسایل نقلیه در پارکینگ را جبران می‌کند.

 شرکت بیمه دی طرح‌ها و بیمه‌نامه‌های مختلفی برای پوشش خسارت‌های آتش‌سوزی و زلزله دارد و انواع بیمه‌نامه قطعی با ‌سرمایه ثابت، بیمه‌نامه اظهارنامه‌ای با سرمایه شناور، بیمه‌نامه با شرایط جایگزینی و بازسازی را صادر می‌کند.

به‌طور کلی طرح‌های بیمه‌نامه‌های آش‌سوزی دی عبارتند از:

·  بیمه آتش‌سوزی منازل مسکونی

·  بیمه ‌نامه طرح جامع منازل مسکونی

·  بیمه آتش‌ سوزی صنعتی برای کارگاه‌ها، واحدهای صنعتی و تولیدی

·  بیمه آتش ‌سوزی غیرصنعتی برای مراکز تجاری، اداری، فرهنگی، آموزشی و ...

·  بیمه آتش‌ سوزی انبار

·  بیمه آتش‌ سوزی اصناف (طرح سانا) برای فروشگاه‌ها و واحدهای تجاری غیرتولیدی

پوشش های بیمه آتش سوزی دی

پوشش‌های اصلی بیمه‌نامه آتش‌سوزی و زلزله دی شامل خسارت‌های زیر می‌شود:

·  خسارت‌های مستقيم ناشی از آتش، صاعقه و انفجار

·  خسارت و هزينه‌هايی كه برای جلوگيری از توسعه خسارت از طرف بیمه‌شده انجام می‌شود

·  هزينه‌های ناشی از نقل مكان ضروری مورد بيمه و يا خسارات ناشی از اين گونه عمليات كه برای نجات کالای مورد بيمه انجام شده باشد

علاوه بر این‌ها به درخواست بیمه‌شده خسارت‌های زیر نیز می‌تواند به‌عنوان پوشش‌های اضافی بیمه آتش سوزی دی به بیمه‌نامه اضافه شود:

·  سیل، زلزله، طوفان، سقوط بهمن

·  سقوط هواپیما، هلیکوپتر و قطعات آن

·  برخورد اجسام خارجی

·  ترکیدگی لوله آب

·  مسئوليت مدنی مالی ناشی از آتش‌سوزی و ترکیدگی لوله آب در قبال همسايگان

·  ضایعات ناشی از آب باران و ذوب برف

·  شکست شیشه

·  سرقت با شکست حرز

·  نشست، ریزش و رانش

·  انفجار ظروف تحت فشار

·  شورش، بلوا، اغتشاش و آشوب

·  هزینه پاکسازی و جمع‌آوری ضایعات ناشی

نحوه دریافت خسارت بیمه آتش سوزی دی

برای دریافت خسارت باید حداکثر ظرف مدت 5 روز بعد از حادثه موضوع بصورت نامه کتبی و یا تکمیل فرم اعلام خسارت ( پیوست) به شعبه محل صدور بیمه‌نامه تحویل داده شود. سپس ارزیاب خسارت از ساختمان‌ خسارت‌دیده می‌کند تا شرایط حادثه، میزان و مبلغ خسارت را بررسی کند. وقتی میزان خسارت و شمول یا عدم شمول بیمه‌ای خسارت مشخص شد، مبلغ خسارت پرداختی به بیمه‌شده اعلام می‌شود. اگر بیمه‌شده به دریافت وجه خسارت رضایت داشت با تحویل رضایت‌نامه مورد تایید شعبه حواله و چک خسارت به او پرداخت می‌شود.

مدارک مورد نیاز دریافت خسارت بیمه آتش سوزی دی

برای تشکیل پرونده و دریافت خسارت بیمه آتش‌سوزی دی به مدارک زیر نیاز داریم:

·  اصل بیمه‌نامه و شرایط و ضمائم پیوست و رسید پرداخت حق‌بیمه و الحاقیه احتمالی

·  کارت ملی

·  سند مالکیت و یا اجاره‌نامه متعلق به بیمه‌شده (اگر مالکیت و یا اجاره‌نامه ساختمان مورد بیمه به‌نام وابستگان درجه یک بیمه‌شده باشد( همسر، فرزند، پدر یا مادر) مدارک شناسایی آن‌ها الزامی است.)

·  فهرست اموال آسیب‌دیده و مبلغ تقریبی خسارت

·  اصل گزارش آتش‌نشانی و نیروی انتظامی

·  اصل گزارش مراجع ذیصلاح برای حوادث غیرمترقبه

نکته مهم اینکه اگر در بیمه‌نامه اشخاص ثالث به ‌عنوان ذینفع شناخته شوند باید نام آن‌ها در بیمه‌نامه ثبت شده باشد.

مزایای بیمه آتش سوزی دی

هرکدام از طرح‌ها و انواع بیمه‌نامه‌های آتش‌سوزی دی مزایای خاص خودشان را دارند. درواقع بیمه‌نامه‌های اتش‌سوزی مختلف، پوشش‌های متنوع و تعهدات متناسب با درخواست بیمه‌‌شده دارند. مثلا بیمه‌نامه‌های آتش‌سوزی غیرصنعتی و اصناف مزایای زیر را برای بیمه‌شده فراهم می‌کنند:

·  امکان بیمه کردن اثاثه غیر از اثاثه مسکونی از قبیل دارقالی، علوفه، اتومبیل درپارکینگ، وسایل کشاورزی و یا هر وسیله‌ای که با آن کسب درآمد صورت می‌گیرد

·  پوشش از بین رفتن وجه نقد در اثر آتش‌سوزی (پول در صندوق)

·  تامین هزینه تامین محل کسب جدید تا زمان تعمیرات حداکثر سه ماه هر ماه تا سقف 10.000.000ریال جمعاً

·  جبران هزینه پزشکی ناشی از آتش‌سوزی ، صاعقه و انفجار  در محل مورد بیمه برای بیمه‌شده و کارکنان او به ازای هر نفر20.000.000ریال و حداکثر برای سه نفر جمعاً

·  جبران زیان مالی  ناشی از وقفه در فعالیت در صورت خسارت کلی بر اثر حادثه آتش ‌سوزی، صاعقه،انفجار و زلزله (به‌صورت روز شمار مازاد بر7 روز اول پس از وقوع حادثه حداکثر تا 30روز تا زمان پرداخت).

محاسبه و استعلام قیمت بیمه آتش سوزی دی

در تعیین قیمت بیمه آتش سوزی دی عوامل زیر درنظر گرفته می‌شوند:

1. ارزش ساختمان و متراژ

2. ارزش اثاثیه و اموال موجود در ساختمان (به‌جز طلا، جواهرات و پول نقد یا نسخه‌های خطی و قدیمی)

3. تعداد و سقف تعهدات درخواستی برای خطرات اضافی

با مراجعه به سایت ازکی می‌توانید پوشش‌ها و قیمت بیمه آتش سوزی دی را برای انواع ساختمان‌های مسکونی و تجاری با دیگر شرکت‌های بیمه مقایسه کنید.

 برای این کار باید نوع کاربری ساختمان و نوع بیمه‌نامه‌ای که نیاز دارید را مشخص کنید تا بر اساس استان و شهر محل ساختمان قیمت بیمه آتش‌سوزی شرکت‌های مختلف برای این ساختمان با متراژ یکسان به شما نمایش داده شود و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

خرید بیمه آتش سوزی دی با ازکی

خرید بیمه آتش‌سوزی دی از سایت ازکی بسیار سریع و راحت است. فقط کافی است تا وارد سایت ازکی شوید و در صفحه استعلام قیمت و خرید بیمه آتش‌سوزی اطلاعاتی مثل نوع کاربری، متراژ، نوع سازه، عمر بنا و ارزش اثاثیه و لوازم ساختمانی که می‌خواهید بیمه کنید را وارد کنید. با این کار لیستی از بیمه‌نامه‌های شرکت‌های مختلف با توجه به شرایط درخواستی شما نشان داده شود. شما می‌توانید قیمت بیمه آتش سوزی دی را در بین این بسته‌های پیشنهادی بیمه آتش‌سوزی در مقایسه با دیگر شرکت‌ها به دقت بررسی کنید و بهترین گزینه را به‌صورت آنلاین خریداری کنید.