بیمه شخص ثالث دی

درباره بیمه شخص ثالث دی

شرکت بیمه دی از 17 سال قبل در صنعت بیمه کشور فعالیت می‌کند. این شرکت با مشارکت سهام‌دارانی مثل بانک دی و شرکت آتیه‌سازان دی و تعاون مسکن دی تاسیس شده است و توانگری مالی سطح دارد. بیمه دی انواع محصولات بیمه‌ای مثل بیمه بدنه ماشین، بیمه شخص ثالث، بیمه تکمیلی درمانی و بیمه مسافرتی را صادر می‌کند. یکی از مهم‌ترین خدمات بیمه‌نامه‌‌ای شرکت بیمه دی بیمه شخص ثالث است که برای همه ماشین‌ها با هر نوع کاربری ارائه می‌شود.

بیمه شخص ثالث دی

بیمه شخص ثالث یکی از انواع بیمه خودرو است که کاربرد آن جبران خسارت‌های جانی و مالی ناشی از تصادف به فردی غیر از راننده مقصر است. همچنین اگر راننده مقصر حادثه در یک تصادف خودش آسیب جسمی ببیند، می‌تواند برای جبران خسارت از بیمه شخص ثالث استفاده کند. برای هرکدام از خسارت‌های جانی و مالی بیمه نامه ثالث سقف مشخصی از طرف قانون‌گذار در نظر گرفته شده است که هر سال و باتوجه‌به نرخ دیه کامل انسان تعیین می‌شود.

استعلام قیمت بیمه شخص ثالث دی

راه میانبر برای گرفتن استعلام قیمت بیمه شخص ثالث دی، مراجعه به سایت ازکی است. سایت ازکی به شما این امکان را می‌دهد تا با پلاک یا حتی بدون پلاک قیمت بیمه شخص ثالث برای انواع ماشین را استعلام بگیرید. برای این کار باید وارد صفحه استعلام قیمت و خرید بیمه شخص ثالث در سایت بشوید و اطلاعاتی مثل نوع و کاربری ماشین‌تان را مشخص کنید. سپس فهرستی از بیمه نامه شخص ثالث شرکت‌های مختلف برای مدل و کاربری ماشین مورد نظر در اختیار شما قرار می‌گیرد. یعنی می‌توانید قیمت و پوشش‌های بیمه شخص ثالث دی را با دیگر شرکت‌های بیمه مقایسه کنید و کامل‌ترین بیمه‌نامه را با قیمت مناسب بخرید.

محاسبه بیمه شخص ثالث دی

قیمت بیمه شخص ثالث دی باتوجه‌به عوامل زیر محاسبه می‌شود:

·  نرخ پایه حق بیمه ثالث ماشین‌های مختلف که براساس مبلغ دیه هر سال تعیین می‌شود.

·  نوع کاربری خودرو (شخصی، مسافر کشی یا باری)

·  سقف تعهدات مالی که برای بیمه‌نامه انتخاب می‌شود.

·  مقدار جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

·  درصد تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث

·  مدت اعتبار بیمه شخص ثالث

نحوه دریافت خسارت بیمه شخص ثالث دی

برای دریافت خسارت بیمه شخص ثالث دی، باید بعد از حادثه و تصادف به یکی از مراکز پرداخت خسارت مراجعه و فرم اعلام خسارت را پر کنیم و مدارک مورد نیاز را تحویل دهیم. سپس بعد از بازخوانی مدارک و بررسی اصالت حادثه، مقدار خسارت مالی را کارشناس مشخص می‌کند. برای تعیین میزان غرامت و خسارت‌های جانی هم باید تاییدیه پزشک معتمد بیمه‌‌گر را داشته باشیم. سپس بر اساس مبلغ تعیین‌شده خسارت حواله برای زیان‌دیده صادر می‌شود.

مدارک مورد نیاز دریافت خسارت بیمه شخص ثالث دی

مدارک لازم برای گرفتن خسارت جانی یا مالی از بیمه شخص ثالث دی شامل موارد زیر است:

·  اصل بیمه‌نامه مقصر حادثه

·  اصل گواهینامه یا رونوشت تایید شده آن

·  بیمه نامه و رونوشت آن

·  کارت و سند اتومبیل

·  کروکی افسر راهنمایی و یا گزارش کارشناس رسمی تصادفات

·  گزارشات کلانتری به دادگاه

·  گواهینامه رانندگی مقصر و زیان دیده

·  گزارش بازجویی از مقصر و زیان‌دیده و اولیاء دم

·  نظریه پزشک قانونی

·  رأی دادگاه (در صورت اعتراض هر یک از طرفین، رأی تجدید نظر دادگاه)

·  جواز دفن و خلاصه رونوشت وفات و برگ معاینه جسد

·  حصر وراثت نامحدود و قیم‌نامه

·  تمام صفحات شناسنامه باطل شده متوفی

·  شناسنامه وراثت متوفی

·  اصل صورت حساب بیمارستان در پرونده خسارت جانی

پوشش‌های بیمه شخص ثالث دی

پوشش‌ اصلی بیمه شخص ثالث شامل خسارت‌های زیر است:

·  خسارت‌های جانی وارد شده به شخص ثالث شامل هزینه‌های هر نوع دیه یا ارش ناشی از صدمه یا شکستگی، نقص‌عضو، از کار‌افتادگی (جزئی یا کلی - موقت یا دائم) تا سقف 800 میلیون تومان در سال 1401

·  خسارت‌های مالی وارد شده به ماشین یا اموال شخص ثالث تا سقف 400 میلیون تومان در سال 1401

·  خسارت‌های جانی وارد شده به راننده مقصر (بیمه‌شده) شامل هزینه‌های پزشکی یا دیه نقص عضو و فوت تا سقف 600 میلیون تومان در سال 1401

تخفیف‌های بیمه شخص ثالث دی

شرکت بیمه دی برای بیمه‌شده‌هایی که با رعایت قوانین و رانندگی مناسب در یک سال مدت قرارداد بیمه نامه شخص ثالث مرتکب خسارت نشوند، تخفیف‌‌هایی در نظر گرفته است. درصد تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث دی به‌صورت سالانه محاسبه می‌شود و هر سال 5 درصد به میزان این تخفیف اضافه می‌شود. حداقل تخفیف سالانه مربوط به سال اول و 5% و حداکثر آن هم برای سال چهارم به بعد و 70% است. این تخفیف در زمان تمدید بیمه‌‌نامه برای بیمه شده محاسبه می‌شود و او را از پرداخت بخشی از حق‌بیمه معاف می‌کند.

خرید بیمه شخص ثالث دی از ازکی

شما از طریق سایت ازکی می‌توانید بیمه شخص ثالث دی را به‌صورت آنلاین خریداری و یا تمدید کنید؛ کافی‌ است وارد صفحه استعلام قیمت و خرید بیمه شخص ثالث سایت ازکیشوید. در این صفحه اطلاعاتی مثل شماره پلاک و همین‌ طور کد ملی مالک از شما پرسیده می‌شود. اگر شماره پلاک ماشین را نداشتید هم می‌توانید با وارد کردن اطلاعاتی مثل نوع و کاربری وسیله نقلیه، مدل خودرو و سال ساخت کارهای خرید بیمه نامه را انجام دهید. در مرحله بعدی باید نام شرکت بیمه قبلی و تاریخ اعتبار بیمه نامه را وارد و درصد تخفیف عدم خسارت بیمه نامه ثالث قبلی را ثبت کنید. با این کار در زمان محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث، تخفیف بیمه نامه قبلی برایتان اعمال می‌شود. موقع خرید بیمه شخص ثالث از ازکی انتخاب سقف تعهدات مالی بیمه نامه هم دست خود شماست. 

ازکی همچنین امکان خرید اقساطی بیمه شخص ثالث را نیز برای کاربران خود فراهم کرده است. از مهمترین مزایای خرید بیمه شخص ثالث به صورت قسطی این است که می توانید با پرداخت تنها بخشی از هزینه، بیمه نامه خود را دریافت و مابقی مبلغ را در طی چند ماه پرداخت کنید. در صورت وجود هرگونه سوال در مورد فرایند خرید و تمدید بیمه شخص ثالث می توانید در هر زمان از شبانه روز با مشاوران ما تماس بپیرید و راهنمایی دریافت کنید.