ازکی
 ازکی

بیمه شخص ثالث دی

بیمه شخص ثالث یکی از انواع بیمه خودرو است که کاربرد آن جبران خسارت‌های جانی و مالی ناشی از تصادف به فردی غیر از راننده مقصر است. همچنین اگر راننده مقصر حادثه در یک تصادف خودش آسیب جسمی ببیند، می‌تواند برای جبران خسارت از بیمه شخص ثالث استفاده کند. برای هرکدام از خسارت‌های جانی و مالی بیمه‌نامه ثالث، سقف مشخصی از طرف قانون‌گذار در نظر گرفته شده است که هر سال و با توجه‌ به نرخ دیه کامل انسان تعیین می‌شود.

چرا بیمه شخص ثالث دی را انتخاب کنیم؟

برخی از مزایا و برتری‌های بیمه شخص ثالث دی، عبارت‌اند از:

 • پوشش‌های متنوع؛
 • امکان خرید و تمدید آنلاین بیمه‌نامه‌ها؛
 • شبکه وسیع نمایندگی‌ها و دفتر‌های خدمات؛
 • سرویس‌های حمایتی (خدمات جاده‌ای، خودروی جایگزین و پوشش‌های کمکی برای برای رانندگان و سرنشینان)؛
 • پوشش حوادث طبیعی؛
 • سرعت بالا و رویه‌های کارآمد در پرداخت خسارت؛
 • تیم پشتیبانی حرفه‌ای و ارائه خدمات مشاوره‌ای توسط کارشناسان مجرب بیمه؛
 • تخفیفات مناسب و امتیازات دیگر.
پوشش‌های بیمه شخص ثالث دی

بیمه شخص ثالث دی

شرکت بیمه دی همه حوادث وسایل نقلیه، از قبیل تصادف، تصادم، سقوط، واژگونی، آتش‌سوزی یا انفجار و همه سوانح ناشی از حوادث غیرمترقبه را تحت‌پوشش قرار می‌دهد. به‌طور کلی، خسارت‌های مالی وارده به اموال شخص ثالث و هرگونه دیه ناشی از صدمه، شکستگی، نقص عضو، ازکارافتادگی یا فوت افراد نیز به عهده بیمه‌گر خواهد بود.

 • راه میان‌بر برای گرفتن استعلام قیمت بیمه شخص ثالث دی، مراجعه به سایت ازکی است. سایت ازکی به شما این امکان را می‌دهد تا با پلاک یا حتی بدون پلاک قیمت بیمه شخص ثالث برای انواع ماشین را استعلام بگیرید. برای این کار باید وارد صفحه استعلام قیمت و خرید بیمه شخص ثالث در سایت بشوید و اطلاعاتی مثل نوع و کاربری خودروی خود را مشخص کنید.

  سپس فهرستی از بیمه‌نامه شخص ثالث شرکت‌های مختلف برای مدل و کاربری ماشین مورد نظر در اختیار شما قرار می‌گیرد. یعنی می‌توانید قیمت و پوشش‌های بیمه شخص ثالث دی را با دیگر شرکت‌های بیمه مقایسه کنید و کامل‌ترین بیمه‌نامه را با قیمت مناسب بخرید.

 • قیمت بیمه شخص ثالث دی باتوجه‌به عوامل زیر محاسبه می‌شود:

  ·  نرخ پایه حق بیمه ثالث ماشین‌های مختلف که براساس مبلغ دیه هر سال تعیین می‌شود؛

  ·  نوع کاربری خودرو (شخصی، مسافرکشی یا باری)؛

  ·  سقف تعهدات مالی که برای بیمه‌نامه انتخاب می‌شود؛

  ·  مقدار جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث؛

  ·  درصد تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث؛

  ·  مدت اعتبار بیمه شخص ثالث.

 • شرکت بیمه دی برای بیمه‌شده‌هایی که با رعایت قوانین و رانندگی مناسب در یک سال مدت قرارداد بیمه‌نامه شخص ثالث مرتکب خسارت نشوند، تخفیف‌‌هایی در نظر گرفته است. درصد تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث دی به‌صورت سالانه محاسبه شده و هر سال 5 درصد به میزان این تخفیف اضافه می‌شود. حداقل تخفیف سالانه مربوط به سال اول (۵٪) و حداکثر آن هم برای سال چهارم به بعد (۷۰٪) است. این تخفیف در زمان تمدید بیمه‌‌نامه برای بیمه‌شده محاسبه می‌شود و او را از پرداخت بخشی از حق‌ بیمه معاف می‌کند.

 • برای دریافت خسارت بیمه شخص ثالث دی، باید بعد از حادثه و تصادف به یکی از مراکز پرداخت خسارت مراجعه و فرم اعلام خسارت را پر کنیم و مدارک مورد نیاز را تحویل دهیم. سپس بعد از بازخوانی مدارک و بررسی اصالت حادثه، مقدار خسارت مالی را کارشناس مشخص می‌کند. برای تعیین میزان غرامت و خسارت‌های جانی هم باید تاییدیه پزشک معتمد بیمه‌‌گر را داشته باشیم. سپس بر اساس مبلغ تعیین‌شده خسارت حواله برای زیان‌دیده صادر می‌شود.

  مدارک مورد نیاز دریافت خسارت بیمه شخص ثالث دی

  مدارک لازم برای گرفتن خسارت جانی یا مالی از بیمه شخص ثالث دی شامل موارد زیر است:

  ·  اصل بیمه‌نامه مقصر حادثه؛

  ·  اصل گواهی‌نامه یا رونوشت تایید‌شده آن؛

  ·  بیمه‌نامه و رونوشت آن؛

  ·  کارت و سند اتومبیل؛

  ·  کروکی افسر راهنمایی یا گزارش کارشناس رسمی تصادفات؛

  ·  گزارشات کلانتری به دادگاه؛

  ·  گواهی‌نامه راننده مقصر و زیان‌دیده؛

  ·  گزارش بازجویی از مقصر و زیان‌دیده و اولیاء دم؛

  ·  نظریه پزشک قانونی؛

  ·  رأی دادگاه (در صورت اعتراض هر یک از طرفین، رأی تجدید نظر دادگاه)؛

  ·  جواز دفن و خلاصه رونوشت وفات و برگ معاینه جسد؛

  ·  حصر وراثت نامحدود و قیم‌نامه؛

  ·  تمام صفحات شناسنامه باطل‌شده متوفی؛

  ·  شناسنامه وراثت متوفی؛

  ·  اصل صورت‌حساب بیمارستان در پرونده خسارت جانی.


   

 • شما از طریق سایت ازکی می‌توانید بیمه شخص ثالث دی را به‌صورت آنلاین خریداری و یا تمدید کنید؛ کافی‌ است وارد صفحه استعلام قیمت و خرید بیمه شخص ثالث سایت ازکی شوید. در این صفحه اطلاعاتی مثل شماره پلاک و همین‌‌طور کد ملی مالک از شما پرسیده می‌شود. اگر شماره پلاک ماشین را نداشتید هم می‌توانید با وارد کردن اطلاعاتی مثل نوع و کاربری وسیله نقلیه، مدل خودرو و سال ساخت، کارهای خرید بیمه‌نامه را انجام دهید.

  در مرحله بعدی باید نام شرکت بیمه قبلی و تاریخ اعتبار بیمه‌نامه را وارد و درصد تخفیف عدم خسارت بیمه‌نامه ثالث قبلی را ثبت کنید. با این کار در زمان محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث، تخفیف بیمه‌نامه قبلی برایتان اعمال می‌شود. موقع خرید بیمه شخص ثالث از ازکی، انتخاب سقف تعهدات مالی بیمه نامه نیز دست خود شماست. 

  ازکی همچنین امکان خرید اقساطی بیمه شخص ثالث را برای کاربران خود فراهم کرده است. از مهم‌ترین مزایای خرید بیمه شخص ثالث به صورت قسطی این است که می‌توانید با پرداخت تنها بخشی از هزینه، بیمه‌نامه خود را دریافت و مابقی مبلغ را در طی چند ماه پرداخت کنید. در صورت وجود هرگونه سوال در مورد فرایند خرید و تمدید بیمه شخص ثالث، می‌توانید در هر زمان از شبانه‌روز با مشاوران ما تماس بگیرید و راهنمایی دریافت کنید. 

دی از نگاه مشتریان

همیشه برای خواندن نظرات شما آماده‌ایم.

مهدی حمیدبیگی

مهدی حمیدبیگی

خریدار

پنج‌شنبه ظهر بود که رفتم بیمه بخرم. اما دفتر بیمه بسته بود. همونجا با موبایل سرچ کردم؛ دیدم میشه بیمه‌م رو آنلاین خرید. خیلی سریع کارم رو راه انداختن و نذاشتن جریمه بیمه‌م بیشتر شه.

ایران‌دخت امیدوار

ایران‌دخت امیدوار

خریدار

اینکه تو همون روزی که می‌خواستم بیمه‌م رو تمدید کنم تونستم پیشنهادهای شرکت‌های مختلفو با هم مقایسه کنمو همون روز هم بیمه‌م رو تحویل بگیرم خیلی برام جالب بود.

حمیدرضا عباسی

حمیدرضا عباسی

خریدار

وقتی پرداخت رو انجام دادم پسرام گفتن فک کردی بیمه رو می‌شه اینترنتی خرید؟!! اما وقتی پیکتون برام بیمه رو اورد بهشون گفتم ببینین اینم بیمه!

برای خواندن نظرات بیشتر اینجا کلیک کنید.

سوالات متداول

faq-img

بیمه شخص ثالث دی، خسارت‌های جانی و مالی ناشی از تصادفات را به فرد ثالث غیرمقصر پوشش می‌دهد. این شامل خسارت‌های وارده به اموال شخص ثالث و همچنین دیه ناشی از صدمه، شکستگی، نقص عضو، ازکارافتادگی یا فوت افراد است.

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث دی، می‌توانید به سایت ازکی مراجعه کنید و با وارد کردن اطلاعاتی مثل نوع و کاربری خودروی خود، قیمت بیمه‌نامه را استعلام بگیرید و با سایر شرکت‌ها مقایسه کنید.

بیمه دی برای بیمه‌شده‌هایی که در طول یک سال قرارداد بیمه‌نامه شخص ثالث بدون خسارت باقی می‌مانند، تخفیف‌هایی ارائه می‌دهد. تخفیف عدم خسارت به‌صورت سالانه محاسبه شده و هر سال ۵ درصد به میزان تخفیف اضافه می‌شود.

برای دریافت خسارت بیمه شخص ثالث دی، باید بعد از وقوع حادثه به یکی از مراکز پرداخت خسارت مراجعه کنید، فرم اعلام خسارت را پر کنید و مدارک مورد نیاز را تحویل دهید. سپس کارشناسان خسارت مالی را بر اساس بررسی‌ها و مدارک مشخص می‌کنند و برای تعیین میزان غرامت جانی، نیاز به تاییدیه پزشک معتمد بیمه‌گر دارید.