بیمه شخص ثالث دی

درباره بیمه شخص ثالث دی

شرکت بیمه دی از 17 سال قبل در صنعت بیمه کشور فعالیت می‌کند. این شرکت با مشارکت سهام‌دارانی مثل بانک دی و شرکت آتیه‌سازان دی و تعاون مسکن دی تاسیس شده است و توانگری مالی سطح دارد. بیمه دی انواع محصولات بیمه‌ای مثل بیمه بدنه ماشین و بیمه شخص ثالث یا بیمه تکمیلی درمانی و بیمه مسافرتی را صادر می‌کند. یکی از مهمترین خدمات بیمه‌نامه‌‌ای شرکت بیمه دی بیمه شخص ثالث است که برای همه ماشین‌ها با هر نوع کاربری ارائه می‌شود.

بیمه شخص ثالث دی چیست؟

بیمه شخص ثالث یکی از انواع بیمه خودرو است که کاربرد آن جبران خسارت‌های جانی و مالی ناشی از تصادف به فردی غیر از راننده مقصر است. همچنین اگر راننده مقصر حادثه در یک تصادف خودش آسیب جسمی ببیند، می‌تواند برای جبران خسارت از بیمه شخص ثالث استفاده کند. برای هرکدام از خسارت‌های جانی و مالی بیمه نامه ثالث سقف مشخصی از طرف قانون‌گذار در نظر گرفته شده که هر سال و با توجه به نرخ دیه کامل انسان تعیین می‌شود.

استعلام قیمت بیمه شخص ثالث دی

راه میانبر برای گرفتن استعلام قیمت شخص ثالث دی مراجعه به سایت ازکی است. سایت ازکی به شما این امکان را می‌دهد تا با پلاک یا حتی بدون پلاک قیمت بیمه شخص ثالث برای انواع ماشین را استعلام بگیرید. برای این کار باید وارد صفحه استعلام قیمت و خرید بیمه شخص ثالث در سایت بشوید و اطلاعاتی مثل نوع و کاربری ماشین‌تان را مشخص کنید. سپس فهرستی از بیمه نامه شخص ثالث شرکت‌های مختلف برای مدل و کاربری ماشین مورد نظر در اختیار شما قرار می‌گیرد. یعنی می‌توانید قیمت و پوشش‌های بیمه شخص ثالث دی را با دیگر شرکت‌های بیمه مقایسه کنید و کامل‌ترین بیمه نامه را با قیمت مناسب بخرید.

نحوه دریافت خسارت بیمه شخص ثالث دی

برای دریافت خسارت بیمه شخص ثالث دی، باید بعد از حادثه و تصادف با یکی از مراکز پرداخت خسارت مراجعه کنیم و  فرم اعلام خسارت را پر کنیم و مدارک مورد نیاز را تحویل بدهیم. سپس بعد از  بازخوانی مدارک و بررسی اصالت حادثه در مورد خسارت‌های مالی مقدار خسارت توسط کارشناس مشخص می‌شود.  برای تعیین میزان غرامت  و خسارت‌های جانی هم باید تاییدیه پزشک معتمد بیمه‌‌گر را داشته باشیم. سپس بر اساس مبلغ تعیین‌شده خسارت حواله برای زیان‌دیده صادر می‌شود.

مدارک مورد نیاز دریافت خسارت بیمه شخص ثالث دی

مدارک لازم برای گرفتن خسارت جانی یا مالی از بیمه شخص ثالث دی شامل موارد زیر می‌شوند:

·  اصل بیمه نامه مقصر حادثه

·  اصل گواهینامه یا رونوشت تأیید شده آن

·  بیمه نامه و رونوشت آن

·  کارت و سند اتومبیل

·  کروکی افسر راهنمایی و یا گزارش کارشناس رسمی تصادفات

·  گزارشات کلانتری به دادگاه

·  گواهینامه رانندگی مقصر و زیان دیده

·  گزارش بازجویی از مقصر و زیان‌دیده و اولیاء دم

·  نظریه پزشک قانونی

·  رأی دادگاه (در صورت اعتراض هر یک از طرفین، رأی تجدید نظر دادگاه)

·  جواز دفن و خلاصه رونوشت وفات و برگ معاینه جسد

·  حصر وراثت نامحدود و قیم‌نامه

·  تمام صفحات شناسنامه باطل شده متوفی

·  شناسنامه وراثت متوفی

·  اصل صورت حساب بیمارستان در پرونده خسارت جانی

پوشش های بیمه شخص ثالث دی

پوشش‌ اصلی بیمه شخص ثالث شامل خسارت‌های زیر می‌شود:

·  خسارت‌های جانی وارد شده به شخص ثالث شامل هزینه‌های هر نوع دیه یا ارش ناشی از صدمه یا شکستگی، نقص‌عضو، از کار‌افتادگی (جزئی یا کلی - موقت یا دائم) تا سقف 800 میلیون تومان در سال 1401

·  خسارت‌های مالی وارد شده به ماشین یا اموال شخص ثالث تا سقف 400 میلیون تومان در سال 1401

·  خسارت‌های جانی وارد شده به راننده مقصر (بیمه‌شده) شامل هزینه‌های پزشکی یا خدای نکرده دیه نقص عضو و فوت تا سقف 600 میلیون تومان در سال 1401

محاسبه بیمه شخص ثالث دی

قیمت بیمه شخص ثالث دی با توجه به عوامل زیر محاسبه می‌شود:

·  نرخ پایه حق بیمه ثالث ماشین‌های مختلف که براساس مبلغ دیه هر سال تعیین می‌شود.

·  نوع کاربری خودرو (شخصی، مسافر کشی یا باری)

·  سقف تعهدات مالی که برای بیمه نامه انتخاب می‌شود.

·  مقدار جریمه دیرکرد بیمه ثالث

·  درصد تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث

·  مدت اعتبار بیمه شخص ثالث

تخفیف های بیمه شخص ثالث دی

شرکت بیمه دی برای بیمه‌شده‌هایی که با رعایت قوانین و رانندگی مناسب در یک سال مدت قرارداد بیمه نامه ثالث مرتکب خسارت نشوند، تخفیف‌‌هایی در نظر گرفته است.

درصد تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث دی به‌صورت سالانه محاسبه می‌شود و هر سال 5 درصد به میزان این تخفیف اضافه می‌شود. حداقل تخفیف سالانه مربوط به سال اول و 5% و حداکثر آن هم برای سال چهارم به بعد و 70% است. این تخفیف در زمان تمدید بیمه‌ نامه برای بیمه شده محاسبه می‌شود و او را از پرداخت بخشی از حق‌بیمه معاف می‌کند.

خرید بیمه شخص ثالث دی

شما می‌توانید در سایت ازکی بیمه شخص ثالث دی را به‌صورت آنلاین بخرید یا تمدید کنید. کافی‌ست تا وارد صفحه استعلام قیمت و خرید بیمه شخص ثالث سایت ازکی بشوید. در این صفحه اطلاعاتی مثل شماره پلاک و همین‌طور کد ملی مالک از شما پرسیده می‌شود. اگر شماره پلاک ماشین را نداشتید هم می‌توانید با وارد کردن اطلاعاتی مثل نوع و کاربری وسیله نقلیه، مدل خودرو و سال ساخت کارهای خرید بیمه نامه را انجام بدهید. در مرحله بعدی باید نام شرکت بیمه قبلی و تاریخ اعتبار بیمه نامه را وارد و درصد تخفیف عدم خسارت بیمه نامه ثالث قبلی را ثبت کنید. با این کار در زمان محاسبه قیمت بیمه ثالث تخفیف بیمه نامه قبلی برایتان اعمال می‌شود. موقع خرید بیمه شخص ثالث از ازکی انتخاب سقف تعهدات مالی بیمه نامه هم دست خود شماست.