بیمه موتورسیکلت بیمه ایران

درباره بیمه موتورسیکلت بیمه ایران

از آنجایی تردد با موتور سیکلت در خیابان‌ها همیشه رانندگان آن و عابرین پیاده را در معرض حوادث متفاوتی قرار می‌دهد، صاحبان این وسیله نقلیه باید برای محافظت از خود، بدنه موتور و دیگران اقدام به خرید بیمه‌نامه‌ای معتبر کنند. شرکت بیمه ایران یکی از قدیمی‌ترین و ارزان‌ترین بیمه‌های موتور سیکلت را ارائه می‌دهد. بیمه‌های موتور سیکلت در دو نوع بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث ارائه می‌شود که هرکدام آن‌ها موارد مختلفی را تحت پوشش قرار می‌دهند تا در هنگام بروز حوادث و تصادف بخش زیاد از خسارات جبران شود

 استعلام بیمه موتور سیکلت بیمه ایران

دارندگان موتور سیکلت برای استعلام و آگاهی از اصالت بیمه‌نامه‌ای که دارند می‌توانند از روش‌های مختلف حضوری و غیر حضوری اقدام کنند. برای انجام این کار و استعلام بیمه موتور سیکلت بیمه ایران به صورت آنلاین کافی است به وب سایت ازکی مراجعه کنید و تنها با وارد کردن پلاک موتور و کد ملی صاحب موتورسیکلت از اطلاعات بیمه نامه فعال موتور سیکلت و سوابق بیمه‌ای آن آگاه شوید. اما اگر طرفدار انجام این کارها به صورت حضوری هستید می‌توانید با مراجعه به دفاتر نمایندگی بیمه ایران بیمه موتور سیکلت خود را استعلام کنید. 

 محاسبه بیمه موتور سیکلت بیمه ایران

برای محاسبه مبلغ بیمه نامه موتورسیکلت بیمه ایران، عوامل مختلفی مانند سال تولید موتور، نوع آن و قیمتی که دارد تاثیر گذار است. شما می‌توانید تنها با مراجع به وبسایت ازکی و وارد کردن اطلاعات موتور سیکلت خود مانند مدل و سال ساخت آن و انتخاب بیمه ایران به عنوان شرکت بیمه‌گر، از نرخ بیمه موتور سیکلت تان با خبر شوید.

خرید آنلاین بیمه موتور سیکلت بیمه ایران از ازکی

 از طریق سایت ازکی می‌توانید انواع بیمه نامه‌های ارائه شده توسط بیمه ایران را مشاهده کنید. پس از مقایسه و انتخاب یکی از آن‌ها می‌توانید تنها با انجام چند مرحله کوتاه به صورت کاملا آنلاین بیمه موتور خود را  خرید کند در مرحله اول باید مشخصات موتور سیکلت مثل نوع و مدل آن، تعداد سیلندرها و غیره را در فیلدهای مشخص شده وارد کنید. در گام بعدی لازم است که شرایط تخفیف عدم خسارت و تاریخ اتمام بیمه نامه پیشین را مشخص کنید. پس از آن با انتخاب بیمه‌ ارائه شده توسط بیمه ایران از میان بیمه‌های نشان داده شده و پرداخت هزینه آن، در کمترین زمان ممکن بیمه نامه شما صادر و به آدرس شما ارسال می‌شود. 

خرید اقساطی بیمه موتور سیکلت بیمه ایران

با توجه با افزایش قیمت‌ها و شرایط اقتصادی شاید افرادی از عهده پرداخت هزینه‌ بیمه موتور سیکلت به صورت یکجا و نقدی برنیایند و برای آن دسته از مشترکین در وب سایت ازکی امکان پرداخت قسطی وجود دارد. خرید قسطی بیمه موتور سیکلت به این صورت است که شما باید پنجاه درصد بیمه نامه را به صورت نقدی و باقی آن را در یک تا 3 فقره چک برای بازه زمانی 3 تا 6 ماهه تسویه کنید.

 تمدید بیمه موتور سیکلت بیمه ایران

شما به راحتی با مراجعه به سایت ازکی به صورت آنلاین در هر روز و ساعتی، حتی روزهای تعطیل و خارج از ساعات اداری می‌توانید بیمه موتور سیکلت خود را تمدید کنید. بهترین زمان برای انجام این کار یک یا دو هفته پیش از اتمام مدت زمان اعتبار بیمه‌نامه قبلیتان است. این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر تمدید بیمه موتور خود را فراموش کنید، مجبور به پرداخت جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت می‌شوید

 تخفیف های بیمه موتور سیکلت بیمه ایران

اگر موتور سواری با دقت و خوش شانس باشید احتمالا در طی سال بیمه‌ای تصادفی نخواهید داشت و شرکت بیمه مجبور به پرداخت خساراتی به شما نخواهد شد. شرکت بیمه ایران به این دسته از بیمه‌گذاران خود در هنگام تمدید قرارداد تخفیفی به عنوان تخفیف عدم خسارت در نظر می‌گیرد. این میزان تخفیف به صورت درصدی و به طور خودکار بر روی هزینه پرداختی شما اعمال می‌شود. تخفیف عدم خسارت برای چند سال متوالی به صورت پلکانی افزایش می‌یابد و معمولا سقف 70 درصدی دارد.