بیمه درمان تکمیلی ایران

درباره بیمه درمان تکمیلی ایران

باتوجه‌به افزایش هزینه‌های درمانی و تشخیصی و محدود بودن تعهدات بیمه‌های پایه برای پرداخت خسارت، بهتر است افراد حتما از بیمه تکمیلی استفاده کنند. بیمه ایران که تنها شرکت دولتی بیمه در ایران است، بیشترین بازار فروش بیمه تکمیلی را دارد. در حال حاضر بزرگ‌ترین شرکت‌ها در کشور از خدمات بیمه تکمیلی گروهی ایران استفاده می‌کنند؛ چراکه با بسیاری از مراکز درمانی قرارداد دارد و سقف و تنوع پوشش‌های آن بسیار زیاد است. در ادامه به معرفی بیمه تکمیلی ایران، شرایط استفاده از آن و همچنین نحوه استعلام بیمه تکمیلی ایران می‌پردازیم. 

استعلام بیمه درمان تکمیلی ایران

برای استعلام و خرید بیمه درمان ایران باید تعداد و مشخصات افرادی را که می‌خواهید تحت پوشش بیمه قرار بگیرند، وارد کنید. متناسب با پوشش‌های مورد نیازتان، استعلام بیمه درمان تکمیلی ایران نمایش داده می‌شود. می‌توان قیمت‌ها و پوشش‌های مورد نظر را برای هر شرکت جداگانه شخصی‌سازی کرد. ما برای راهنمایی دقیق و کامل، با شما تماس بگیریم تا بهترین انتخاب و خرید را انجام دهید.

محاسبه بیمه درمان تکمیلی ایران

نرخ بیمه تکمیلی ایران بر اساس معیارهایی از جمله تعداد پوشش‌ها، سقف تعهدات هر پوشش، تعداد نفرات بیمه‌شده، سن نفرات بیمه‌شده و به صورت توافقی بین متقاضی و شرکت بیمه تعیین می‌شود. می‌توانید با وارد کردن اطلاعات شرکت‌تان، محاسبه قیمت بیمه درمان ایران را مشاهده کنید. البته این قیمت‌ها باتوجه‌به شرایط و خواسته‌های شما قابل مذاکره است و می‌توان برای قیمت نهایی بیمه درمان ایران به توافق رسید.

پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی ایران

همان طور که گفته شد، نوع پوشش و سقف تعهد در نهایت به نوع قرارداد شما بستگی دارد. موارد زیر هزینه‌های درمانی‌ای است که در بیمه‌های تکمیلی بیمه ایران تا سقف مشخص‌شده در بیمه‌نامه جبران می‌شود:

 • هزینه‌های بستری و جراحی در بیمارستان و مراکز جراحی محدود (Day Care) (با بیش از 6 ساعت بستری)، آنژیوگرافی قلب و انواع سنگ‌شکن
 • هزینه‌های اعمال جراحی مغز و اعصاب (به‌استثنای دیسک ستون فقرات)، قلب، پیوند کبد، ریه و پیوند کلیه، مغز استخوان
 • هزینه‌های زایمان اعم از طبیعی و سزارین
 • هزینه‌های پاراکلینیکی شامل سونوگرافی، ماموگرافی، رادیوتراپی، انواع اسکن، انواع سی‌تی‌اسکن، انواع آندوسکوپی، MRI، اکوکاردیوگرافی
 • هزینه‌های مربوط به تست ورزش، نوار عضله، نوار عصب، نوار مغز، آنژیوگرافی چشم
 • هزینه‌های جراحی‌های مجاز سرپایی شامل شکستگی‌ها، گچ‌گیری، ختنه، کرایوتراپی، اکسیزیون لیپوم، تخلیه کیست و لیزر درمانی
 • هزینه‌های رفع عیوب انکساری چشم (با نقص بینایی هر چشم 4 دیوپتر یا بیشتر) برای دو چشم
 • هزینه آمبولانس (حداکثر تعهدات سالانه برای جبران هزینه های آمبولانس و سایر فوریت های پزشکی که نهایتاً منجر به بستری شدن بیمه شده در بیمارستان گردد در داخل شهر 300.000 ریال و بین شهری 600.000 ریال است که از محل تعهدات بند جراحی های عمومی قابل پرداخت می باشد.)

استثنائات بیمه تکمیلی ایران

به طور کلی قرارداد درمان تکمیلی دو نوع استثنا دارد:

۱)استثنائات عمومی ‌و کلی که در سایر بیمه‌ها هم اعمال می‌شود:

 • سیل، زلزله، رانش زمین
 • جنگ، شورش، بلوا
 • فعل و انفعالات هسته‌ای و …

 ۲) برخی از هزینه‌ها که به طور کلی از بیمه تکمیلی مستثنی می‌شود و شرکت‌ها هیچ تعهدی در قبال پوشش آنها نخواهد داشت:

 • هزینه‌های چک‌آپ
 • هزینه‌های عیوب مادرزادی
 • هزینه‌های عقیم‌سازی
 • اعمال جراحی زیبایی و ...

شرایط بیمه تکمیلی ایران

برای خرید این بیمه‌نامه شرایطی مانند فرانشیز، حداقل تعداد نفرات، دوره انتظار و … را باید مدنظر داشته باشید و باتوجه‌به این شرایط بهترین بیمه‌نامه را متناسب با شرایط خود خریداری کنید.

فرانشیز بیمه تکمیلی ایران

فرانشیز مقداری از هزینه‌های درمانی است که پرداخت آن بر عهده بیمه‌گذار است. همان طور که گفتیم، فرانشیز یکی دیگر از شرایط بیمه تکمیلی گروهی است که به صورت توافقی و بر اساس عواملی از جمله نوع طرح انتخابی توسط بیمه‌گذار، تعداد بیمه‌شدگان و … تعیین می‌شود. به طور کلی فرانشیز از 10 تا 30 درصد متغیر است و مقدار دقیقی ندارد.

شرایط سنی بیمه‌شدگان

در بیمه ایران محدودیتی برای حداقل سن بیمه‌شده وجود ندارد، یعنی اینکه نوزاد تازه متولد شده هم می‌تواند تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار بگیرد. اما حداکثر سن بیمه‌شده برای گروه‌های کمتر از 1000 نفر 60 سال است و اگر شخصی بیشتر از 60 سال داشته باشد، می‌تواند با پرداخت حق‌بیمه بیشتر تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار بگیرد. همچنین در صورتی که سن بیمه‌شده در شروع قرارداد کمتر از 60 سال باشد پوشش بیمه‌ای تا پایان مدت قرارداد ادامه خواهد داشت. همان طور که گفته شد، بیمه ایران به صورت گروهی عرضه می‌شود و تعداد افراد یک گروه برای استفاده از بیمه تکمیلی ایران باید حداقل 50 نفر باشد.

دوره انتظار بیمه تکمیلی ایران

دوره انتظار هم یکی دیگر از شرایط بیمه تکمیلی ایران است که به صورت توافقی و بر اساس تعداد بیمه‌شدگان تعیین می‌شود. به طور معمول پوشش زایمان دارای دوره انتظار 9 ماهه و پوشش بستری و جراحی دارای دوره انتظار 3 ماهه است؛ یعنی اینکه بیمه شده 9 ماه بعد از خرید بیمه‌نامه می‌تواند از پوشش زایمان و 3 ماه بعد از پوشش بستری و جراحی استفاده کند.

مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه تکمیلی ایران

بیمه ایران بیش از ۱۰۰۰ مرکز درمانی طرف قرارداد در تمام زمینه‌های درمانی از جمله آزمایشگاه، درمانگاه، پزشک، دندان‌پزشکی، چشم‌پزشکی، فیزیوتراپی و … دارد که بیمه‌شده‌های این شرکت می‌توانند در سراسر کشور به راحتی از این مراکز استفاده کنند.

دریافت خسارت بیمه درمان ایران

برای دریافت خسارت بیمه تکمیلی ایران ۲ روش مستقیم و غیر مستقیم وجود دارد:

روش مستقیم:

بیمه ایران برای اولین بار در صنعت بیمه کشور، با راه اندازی سیستم آنلاین «سدا» و فراهم کردن امکان دسترسی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی طرف قرارداد به اطلاعات بیمه‌شدگان و شرایط قراردادها، این امکان را برای بیمه شدگان خود فراهم کرده است که می‌توانند با مراجعه به مراکز درمانی و بیمارستان‌های طرف قرارداد به صورت شبانه‌روزی و ارائه کارت ملی و بدون نیاز به ارائه معرفی‌نامه و بدون پرداخت هزینه، به طور مستقیم از خدمات درمانی بیمه ایران استفاده کنند .

روش غیر مستقیم:

در این روش در صورتی که بیمارستان یا مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه ایران نباشند، شما باید هزینه‌ها را خودتان پرداخت کنید و با ارائه مدارک به شرکت بیمه خسارت خود را دریافت کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت در شرایط گفته شده به شرح زیر است:

 • خلاصه‌ای از پرونده بیمارستانی
 • شرح عمل و نظریه پزشک معالج در مورد علت بیماری و شرح معالجات انجام شده
 • اصل صورت‌حساب بیمارستانی بیمه‌گذار
 • اصل قبض‌های پرداختی
 • کپی صفحه اول دفترچه بیمه
 • کپی صفحه اول و دوم شناسنامه بیمه‌شده
 • فاکتور خرید تأیید شده در صورت استفاده از پروتز یا هرگونه جسم خارجی در عمل

مدارک بیمارستانی جهت پرداخت خسارت بیمه درمان ایران، باید حداکثر ظرف مدت ۱ ماه از تاریخ صدور برای شرکت بیمه ارسال شود.

خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی ایران از ازکی

ازکی به عنوان مرکز مشاوره و مقایسه، در حوزه فروش آنلاین انواع محصولات بیمه‌ای فعالیت می‌کند. این شرکت به تازگی بیمه گروهی را به خدمات خود اضافه کرده است. خرید بیمه گروهی با قیمت مناسب، مقایسه طرح‌ها و امکان دریافت سریع خسارت، از خدمات بیمه تکمیلی گروهی ازکی است. باتوجه‌به اینکه بیمه ایران به طور کلی به شکل گروهی خدمات درمانی خود را ارائه می‌دهد، می‌توانید برای خرید آن به سایت ازکی مراجعه کنید و یا با مشاوران ما تماس بگیرید. ازکی از مرحله انتخاب بیمه تکمیلی تا مشاوره برای دریافت خسارت همراه شماست.