بیمه بدنه ملت

درباره بیمه بدنه ملت

به دلیل افزایش قیمت خودرو و بالا رفتن میزان خسارت در هر حادثه، راننده‌ و صاحبان ماشین به دنبال خرید بهترین بیمه بدنه برای ماشین خود هستند. خرید بیمه بدنه ملت یکی از بهترین گزینه‌های پیش رو است. شرکت بیمه ملت از آبان ماه سال ۱۳۸۲ فعالیت خود را شروع کرده است و طبق آخرین گزارش رسمی بیمه مرکزی بالاترین رتبه در توانایی انجام تعهدات را دارد. از مزایای بیمه بدنه ملت باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • صدور بیشتر از ۷۴٬۰۰۰ بیمه بدنه در سال گذشته و دارای ۲ درصد از سهام بازار بیمه بدنه کشور
 • داری ۶۰ شعبه پرداخت خسارت در سراسر کشور
 • دارای بالاترین رتبه در توانایی انجام تعهدات برای ۹ سال پیاپی
 • ارائه پوشش افت قیمت مخصوص ماشین‌هایی با کمتر از ۵ سال سن

استعلام بیمه بدنه ملت

بهترین راه برای استعلام بیمه بدنه ملت و مقایسه سریع آن با بیمه بدنه دیگر شرکت‌های بیمه، استعلام قیمت بیمه بدنه ملت ازکی است. برای این کار کافیست که شماره پلاک و کد ملی صاحب آن را به همراه دیگر مشخصاتی که از شما خواسته می‌شود، وارد کنید تا همه بیمه‌نامه‌های پیشنهادی باتوجه‌به اطلاعاتی که وارد کرده‌اید، به ما نمایش داده شود. شما می‌توانید بیمه بدنه ملت را با بیمه‌های دیگر شرکت‌ها از لحاظ پوشش‌های ارائه شده، سقف تعهدات، قیمت و غیره مقایسه کنید.

پوشش‌های بیمه بدنه ملت

پوشش‌های بیمه بدنه ملت به ۲ دسته پوشش‌های اصلی و پوشش‌های اضافی تقسیم می‌شود. پوشش‌های اصلی بیمه بدنه ملت به شرح زیر است:

 • حادثه
 • آتش‌سوزی، صاعقه و انفجار
 • سرقت کلی خودرو

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه ملت

برای خرید پوشش‌های اضافی بیمه بدنه ملت باید حق بیمه بیشتری پرداخت کنید. به ازای خرید هرکدام از این پوشش‌ها مبلغی به حق بیمه بدنه ملت اضافه می‌شود.

 • شکست شیشه بدون حادثه
 • سرقت درجای وسایل و تجهیزات (سرقت وسایل ماشین در حالت پارک و بدون جابه‌جایی)
 • بلایای طبیعی (سیل، زلزله و آتشفشان)
 • مواد شیمیایی
 • روزهای تعمیرات
 • نوسانات قیمت بیمه ملت (بین ۲۵ تا ۱۰۰ درصد ارزش روز خودرو)
 • پوشش افت قیمت بیمه ملت هم که مخصوص شرکت بیمه ملت است، به افرادی ارائه می‌شود که ماشین‌شان کمتر از 5 سال سن دارد. در بازار فعلی، حوادث رانندگی باعث کاهش ارزش خودرو و ‌ازدست‌رفتن سرمایه بیمه‌گذار می‌شود. این پوشش تا حد زیادی این ضرر و زیان را به ویژه برای دارندگان خودروهای خارجی که افت قیمت آن‌ها شدیدتر است، جبران می‌کند. مبنای محاسبه مبلغ پرداختی افت قیمت بر اساس میزان خسارت و مدل خودرو است.

محاسبه بیمه بدنه ملت

در محاسبه بیمه بدنه ملت عوامل متعددی شامل نوع ماشین، مدل، سال ساخت، ارزش ماشین (باتوجه‌به مقدار خط‌و‌خش)،‌ پوشش‌های اضافی انتخاب‌شده توسط بیمه‌گذار، تخفیف‌های بیمه بدنه ملت و نوع کاربری ماشین تاثیر می‌گذارد.

طرح‌های بیمه بدنه ملت

۱) بیمه‌ بدنه راننده محور:

این بیمـه‌نامه مشابه بیمـه‌بـدنه است و خسارت وارد شده به خودرو از طریق این بیمه نامه جبران می‌شود؛ با این تفاوت که در این طرح بیمه‌گذاران از تخفیف اختصاصی در حق بیمه بهره‌مند می‌شوند. افرادی که نام آنها در بیمه‌نامه درج شده است (حداکثر دو نفر) می‌توانند از حداکثر مزایای پوشش بیمه‌بدنه استفاده کنند و در صورتی‌که فرد دیگری در زمان حادثه راننده اتومبیل باشد، مشمول فرانشیز بیشتری خواهد شد.

۲) بیمه بدنه – خسارت کلی (TOTAL LOSS):

این بیمه‌نامه مخصوص بیمه‌گذارانی است که می‌خواهند خودروی خود را فقط در برابر خسارت‌های کلی بیمه کنند. خطرات تحت پوشش این بیمه‌نامه شامل خسارت کلی بدنه مانند حادثه و آتش‌سوزی کلی (در صورت تمایل پوشش سرقت کلی) است.

۳) بیمـه‌ جامع اتومبیل

در این طرح که یکی از طرح‌های جدید بیمه بدنه ملت است، 4 پوشش بیمه‌ای در یک بیمه‌نامه ارائه می‌شود. هدف از ارائه این طرح، تجمیع اطلاعات بیمه‌نامه‌های مختلف در یک بیمه‌نامه است.

 • بیمـه‌نامه جامع اتومبیل در واقع متشکل از چهار پوشش بیمه شخص ثالث، پوشش حوادث راننده، بیمه بدنه (خطرات اصلی و خطرات تبعی) و پوشش امدادرسان خودرو (sos) است. بیمـه‌نامه جـامع به صورت یک‌سـاله و کوتاه‌مـدت (سـه ماهه و شش ماهه) صادر می‌شود.

تخفیف‌های بیمه بدنه ملت

یکی از مهم‌ترین تخفیف‌ها بیمه بدنه ملت، تخفیف عدم خسارت است. اگر بیمه‌گذار در طول مدت بیمه نامه دچار حادثه نشود و از شرکت بیمه خسارت نگیرد، تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه ملت را دریافت می‌کند. مقدار این تخفیف در سال‌های اول، دوم، سوم و چهارم به ترتیب برابر ۲۵٪، ۳۵٪، ۴۵٪ و ۶۰٪ است.

تخفیف صفر کیلومتر بیمه ملت تا ۳ ماه بعد از تاریخ ترخیص خودرو است. برای استفاده از این تخفیف باید برگه شرکت سازنده (برگه گمرک برای خودروهای وارداتی) را به شرکت بیمه ارائه کنید.

به یاد داشته باشید که حداکثر تا ۱ سال بعد از تاریخ انقضا بیمه نامه ملت فرصت دارید تا از تخفیف‌‌های بیمه بدنه خود استفاده کنید.

روش‌های بازدید بیمه بدنه ملت در ازکی

می‌توانید به کمک یکی از سه روش زیر کارهای مربوط به بازدید بیمه بدنه ملت را انجام دهید.

 • اعزام کارشناس بیمه به محل برای بازدید بیمه بدنه ملت: اگر ساکن شهرهای تهران، شیراز، مشهد، اصفهان، کرج، ارومیه، تبریز، ایلام، قزوین، لاهیجان و رشت هستید، کارشناسان ما در محل مورد نظر شما از ماشینتان بازدید می‌کنند.
 • خودتان از ماشین عکس بگیرید.
 • به محل‌های تعیین شده برای بازدید بیمه بدنه ملت مراجعه کنید.

نحوه دریافت خسارت بیمه بدنه ملت

حداکثر تا ۵ روز بعد از حادثه، بیمه‌گزار باید به مراکز دریافت خسارت بیمه ملت مراجعه و خسارت خود را اعلام کند. بیمه‌گر برای بازدید از خودروی آسیب دیده اقدام می‌کند و در نهایت بر اساس نرخ‌های روز قطعات و لوازم خودرو، مبلغ خسارت را محاسبه و پرداخت می‌کند. بیمه‌گذار باید در زمان وقوع خسارت، تمام اقساط بیمه بدنه ملت را پرداخت کرده باشد.

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه بدنه ملت

ابتدا باید فرم اعلام خسارت تکمیل شود و اطلاعاتی مثل مشخصات بیمه‌نامه، مشخصات راننده، مشخصات طرف حادثه و چگونگی وقوع حادثه در آن درج شود. سایر مدارک دریافت خسارت بیمه بدنه ملت به شرح زیر است:

 • کارت ملی بیمه‌گذار
 • کارت خودرو
 • اصل بیمه‌ بدنه ملت
 • کروکی مقامات انتظامی (در صورت نیاز)
 • اسناد مالکیت خودروی زیان دیده

خرید آنلاین بیمه بدنه ملت از ازکی

برای استعلام و خرید بیمه بدنه ملت، بهترین گزینه ازکی است. کافی است اطلاعات ماشین خود را در سایت یا اپلیکیشن ازکی وارد کنید تا قیمت بیمه بدنه ملت به شما نمایش داده شود. می‌توانید پوشش‌های انتخابی خود را به دلخواه تغییر دهید و همزمان قیمت بیمه بدنه شرکت‌های دیگر را هم مشاهده کنید. سپس سریع و با خیال آسوده بهترین بیمه بدنه را تهیه کنید. نسخه کاغذی بیمه بدنه ملت رایگان به آدرس منتخب شما ارسال می‌شود.