بیمه موتورسیکلت بیمه ملت

درباره بیمه موتورسیکلت بیمه ملت

بیمه ملت یکی از شرکت‌های بیمه خصوصی کشور است که از سال 1382 در صنعت بیمه فعالیت می‌کند. شرکت سرمایه‌گذاری صبا تأمین (سهامی عام) وابسته به تأمین اجتماعی با در اختیار داشتن ۱۹٫۴ درصد از کل سهام این شرکت بزرگترین سهامدار بیمه ملت شناخته می‌شود. بیمه ملت با 20 سابقه و شبکه فروش گسترده شامل شعب و نمایندگی‌های فعال در سراسر کشور انواع رشته‌های بيمه زندگی و غير زندگی مثل بیمه بدنه و شخص ثالث یا بیمه مسافرتی و بیمه آتش‌سوزی را ارائه می‌کند. یکی از محصولات بیمه‌ای این شرکت بیمه موتورسیکلت ملت است که برای تمامی مدل‌های موتورسیکلت‌ صادر می‌شود.

بیمه موتورسیکلت ملت

برای اینکه با خیال راحت موتورسواری کنیم و با موتورسیکلت در خیابان‌ها شهر این طرف و آن طرف برویم باید حتما بیمه موتورسیکلت داشته باشیم. معمولا بیمه موتورسیکلت شامل 2 نوع بیمه نامه زیر می‌شود:

 1. بیمه شخص ثالث موتور سیکلت
 2. بیمه بدنه موتور سیکلت

بیمه ملت هم هر دونوع بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه را برای انواع موتورسیکلت صادر می‌کند. بیمه شخص ثالث موتورسیکلت دقیقا مشابه بیمه نامه ثالث ماشین است و خسارات مالی و جانی به اشخاص ثالث و خسارات جانی وارد شده به راننده مقصر را پوشش می‌دهد. 

از بیمه بدنه موتور هم برای جبران خسارات ناشی از تصادم، تصادف یا برخورد با هر جسم متحرک یا ثابت برای موتور بیمه شده استفاده می‌شود. همچنین خسارت‌هایی که به‌دلیل آتش‌سوزی، صاعقه، انفجار به موتورسیکلت وارد می‌شود هم با بیمه بدنه قابل جبران است.

استعلام بیمه موتورسیکلت ملت                                         

مبلغ حق بیمه موتورسیکلت هر سال با اضافه شده به نرخ دیه کامل انسان، بیشتر می‌شود. درواقع بیمه مرکزی با توجه به نرخ دیه یک حق بیمه پایه برای هرکدام از انواع موتورسیکلت‌های برقی، تک ‌سیلندر، دو سیلندر به بالا، سه چرخ یا سایدکار مشخص می‌کند.

سایت ازکی به شما کمک می‌کند تا حق بیمه برای یک موتور خاص را محاسبه کنید. با استعلام بیمه موتورسیکلت ملت همچنین می‌توانید قیمت بیمه نامه موتور مورد بیمه را در شرکت‌های بیمه مختلف یک‌جا ببینید و با هم مقایسه کنید.

اگر می‌خواهید استعلام بیمه موتورسیکلت ملت را در سایت ازکی بگیرید باید یکی از اطلاعات زیر را در فرم مربوطه وارد کنید:

 • شماره پلاک موتورسیکلت و کد ملی صاحب پلاک
 • مشخصات موتورسیکلت مثل مدل موتورسیکلت (برقی، تک ‌سیلندر، دو سیلندر به بالا، سه چرخ یا سایدکار) و سال ساخت آن

محاسبه بیمه موتورسیکلت ملت

قیمت بیمه موتورسیکلت درواقع با توجه به تعداد سیلندر و نوع و ساختار موتور آن‌ تعیین می‌شود. به‌طور کلی هر موتوری که تعداد سیلندر بیشتری باشد هزینه بیمه ثالث آن هم بیشتر می‌شود. برای همین  هم حق بیمه موتورسیکلت برقی و دنده‌ای یا گازی متفاوت است. 

البته قیمت نهایی بیمه شخص ثالث برای انواع موتورسیکلت‌ براساس هرکدام از موارد زیر هم بالا و پایین می‌شود:

 • سال تولید و کاربری موتورسیکلت
 • مدت بیمه نامه
 • میزان جریمه دیرکرد
 • سقف تعهدات مالی بیمه نامه
 • درصد تخفیف عدم خسارت 

خرید آنلاین بیمه موتورسیکلت ملت از ازکی

خرید آنلاین بیمه موتورسیکلت ملت از سایت ازکی راحت و سریع انجام می‌شود. 24 ساعته و در تمام روزهای هفته حتی روزهای تعطیل و بعد از ساعات کاری هم می‌توانید بدون نیاز به حضور در نمایندگی بیمه یک بیمه نامه برای موتورتان بخرید. 

قبل از خرید هم شرایط و قیمت بیمه موتورسیکلت ملت و دیگر شرکت‌های بیمه یک‌جا برایتان لیست می‌شود و می‌توانید یک بیمه نامه با قیمت کمتر و پوشش‌های بیشتر بخرید. تخفیف‌ عدم خسارت‌تان هم از قیمت نهایی کسر می‌شود.  

خرید بیمه موتورسیکلت ملت اقساطی

این روزها موتورسیکلت یک وسیله کسب درآمد هم هست. اما اگر بدون بیمه نامه معتبر با موتور در خیابان‌ها تردد کنید احتمالا هم جریمه می‌شوید و هم موتورتان به پارکینگ پلیس منتقل می‌شود. برای همین ازکی به موتورسوارها این امکان را می‌دهد تا بدون نیاز به پرداخت یک‌جای حق بیمه و با شرایط زیر ‌بیمه موتورسیکلت قسطی بخرند تا نگران جریمه و توقیف موتورتان نباشند:

 • پرداخت 50 درصد حق بیمه به‌صورت نقدی به اضافه چک تسویه مابقی مبلغ در سه تا شش ماه 
 • دریافت وام از ازکی‌وام وام و بازپرداخت آن  تا حداکثر 9 تا ۱۱ ماه

تمدید بیمه موتورسیکلت ملت

اگر تمدید بیمه موتورسیکلت را به‌موقع انجام ندهیم جدا از جریمه پلیس یک مبلغ جریمه دیرکرد هم برای هر روز که بیمه نداریم، برایمان محاسبه می‌شود. یکی از راه‌های خرید بیمه موتور با قیمت کمتر این است که بیمه نامه را قبل از تمام شدن تاریخش تمدید کنیم تا جریمه دیرکرد باعث بالا رفتن قیمت بیمه نامه ما نشود. زمان مناسب برای تمدید موتورسیکلت ملت هم یه هفته مانده به پایان مهلت اعتبار بیمه نامه است. با این کار دیگر نگران توقیف موتور و دردسر ترخیص و افزایش قیمت حق بیمه نخواهید بود.

تخفیف های بیمه موتورسیکلت ملت

یکی از تخفیف‌های شرکت بیمه ملت برای بیمه موتورسیکلت تخفیف عدم خسارت است. این تخفیف شامل موتورسوارانی می‌شود که در مدت اعتبار بیمه نامه تصادف نکرده‌اند و شرکت بیمه خسارتی به آن‌ها پرداخت نکرده است. برای هر سال که بیمه‌نامه را بدون دریافت خسارت تمدید می‌کنید 5 درصد به تخفیف عدم خسارت‌تان اضافه می‌شود و در سال چهاردهم 70 درصد از قیمت بیمه نامه را کم می‌کند.

با پرداخت یک‌جا و کامل حق بیمه هم تخفیف خرید نقدی به شما تعلق می‌گیرد. همچنین معمولا در عیدهای ملی و مذهبی هم بیمه ملت تخفیف‌های ویژه برای بیمه موتورسیکلت دارد.