ازکی
 ازکی

بیمه بدنه بیمه میهن

درباره بیمه بدنه بیمه میهن

 

شرکت بیمه میهن در شهریور سال 1380 تاسیس شده و بیش از دو دهه سابقه فعالیت بیمه‌ای دارد. بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شرکت سرمایه‌گذاری سفیر اقتصاد از سهامداران اصلی این شرکت هستند. بیمه میهن امروز 40 شعبه و بیش از 400 نمایندگی بیمه در سراسر کشور دارد که مشغول ارائه انواع خدمات بیمه‌ای هستند. تقریبا تمامی بیمه نامه‌های ماشین (ثالث و بدنه)، تکمیلی درمان، آتش‌سوزی، مسافرتی و ... توسط نمایندگی‌های بیمه میهن صادر می‌شود.

بیمه بدنه میهن چیست؟

بیمه بدنه مهین یک نوع بیمه نامه خودرو برای جبران خسارت‌های ناشی از حوادثی مثل حادثه، آتش‌سوزی و سرقت کلی است. همچنین خسارتی که در جریان نجات یا انتقال ماشین آسیب‌دیده به آن وارد شود هم با بیمه بدنه قابل جبران خواهد بود. درضمن بیمه بدنه میهن خسارت باطری و لاستیک‌های چرخ ماشین بیمه‌شده در اثر هر یک از خطرات تحت پوشش بیمه نامه را تا پنجاه درصد قیمت نو پرداخت می‌کند.

نکته مهم در مورد بیمه نامه بدنه میهن این است که می‌توان پوشش محدود به یک یا چند خطر مثلا پوشش آتش سوزی (خسارت جزئی و کلی)، پوشش سرقت (جزئی و کلی) ، حادثه (جزئی و کلی) یا فقط خسارت جزئی برای تمام خطرهای تحت پوشش (حادثه، آتش سوزی، سرقت) را خریداری کنیم.

پرداخت خسارت بیمه بدنه میهن 

بیمه‌شده برای گرفتن خسارت از بیمه بدنه میهین باید حداکثر ظرف پنج روز کاری از تاریخ وقوع حادثه به یکی از مراکز پرداخت خسارت شرکت بیمه مراجعه و فرم اعلام خسارت را تکمیل کند. سپس کارشناس بخش ارزیابی خسارت شرکت به همراه پرونده مربوطه جهت برآورد خسارت از ماشین آسیب‌دیده بازدید می‌کند. نهایتا با تعیین مبلغ خسارت و بعد از تعمیرات ماشین و بازدید مجدد از آن مبلغ خسارت برای بیمه‌شده واریز می‌شود.

البته اگر موضوع خسارت سرقت کلی است درصورتیکه  ظرف مهلت 60 روز خودروی مسروقه کشف نشود، بیمه‌شده پس از انتقال سند به شرکت بیمه میهن خسارت خود را دریافت می‌کند.

استعلام قیمت بیمه بدنه میهن 

بیمه بدنه مثل بیمه شخص ثالث اجباری نیست. برای همین احتمالا خیلی‌ها به‌خاطر قیمت بیمه بدنه از خریدن آن منصرف می‌شوند. اما با گرفتن استعلام قیمت بیمه بدنه در سایت ازکی می‌توانید ببنید که کدام شرکت بیمه حق بیمه کمتری بابت بیمه کردن ماشین شما با سال ساخت و نوع کاربری مشخص می‌گیرد. درضمن هنگام استعلام سقف تعهدات درخواستی هم از شما پرسیده می‌شود تا قیمت دقیق‌تری براساس پوشش‌های انتخابی به شما اعلام شود.

مراحل و مدارک پرداخت خسارت بیمه بدنه میهن 

تحویل مدارک زیر برای اعلام خسارت بیمه بدنه مهین ضروری است:

 • اصل و تصویر بیمه نامه بدنه وسیله نقلیه به همراه الحاقیه های صادره احتمالی
 • اصل و تصویر بیمه نامه شخص ثالث وسیله نقلیه
 • اصل و تصویر گواهینامه راننده
 • اصل و تصویر کارت ملی بیمه گذار و راننده
 • اصل و تصویر شناسنامه مالکیت خودرو و بنچاق
 • اصل فاکتور هزینه های حمل و نجات وسیله نقلیه در صورت غیر قابل حرکت بودن
 • اصل فاکتور رسمی لوازم – داغی قطعات تعویضی با نظر کارشناس ارزیاب و رویت سلامت وسیله نقلیه

پوشش های بیمه بدنه میهن 

خطرات اصلی تحت پوشش بیمه بدنه میهن عبارتند از:

 • خسارتی ناشی از برخورد ماشین مورد بیمه به یک جسم ثابت یا متحرک، برخورد اجسام دیگر با ماشین بیمه‌شده یا واژگونی و سقوط ماشین بیمه‌شده.
 • آتش‌سوزی، صاعقه و یا انفجار
 • سرقت کلی شامل دزیده‌شدن ماشین بیمه‌شده یا خسارت‌هایی که در اثر عمل دزدی یا شروع به دزدی به ماشین و یا وسایل اضافی آن وارد می‌شود.

پوشش های اضافی بیمه بدنه میهن

بیمه‌شده همچنین می‌تواند با پرداخت حق بیمه‌ اضافی، خطرهای دیگری که در بیمه نامه‌های معمولی پوشش ندارد را هم تحت پوشش قرار بدهد. پوشش های اضافی بیمه بدنه میهن شامل موارد زیر می‌شود:

 • خسارت‌های ناشی از سیل، زلزله و آ تشفشان
 • خسارت‌های ناشی از پاشیده شدن رنگ، اسید وسایر مواد شیمیایی روی بدنه ماشین بیمه‌شده
 • خسارت‌های مربوط به شکست شیشه به تنهایی
 • خسارت ناشی از سرقت درجا، سرقت لوازم خودرو از قبیل رادیو ضبط، لاستیک‌ها، آیینه‌ها خسارت ناشی از کشیدن میخ و سایر اشیاء مشابه روی بدنه ماشین مورد بیمه
 • کاهش ارزش ماشین مورد بیمه 
 • خسارت‌های ناشی از عدم امکان استفاده از ماشین بیمه‌شده در مدت تعمیرات و بازسازی بعد از حادثه تحت پوشش بیمه نامه

تخفیف بیمه بدنه میهن 

در صورت عدم دریافت خسارت از محل بیمه نامه بدنه در طی دوره اعتبار در زمان تمدید بیمه نامه طبق جدول زیر تخفیف عدم خسارت برای بیمه‌شده محاسبه شده و از حق بیمه بدنه او کسر می‌شودد:

 • سال دوم بیمه ای 25 درصد
 • سال سوم بیمه ای 35 درصد
 • سال چهارم بیمه ای 45 درصد
 • سال پنجم بیمه ای و به بالا 60 درصد

همچنین اگر بیمه‌شده حق بیمه بدنه را نقدی پرداخت کند، حق بیمه او مشمول ده درصد تخفیف خرید نقدی می‌شود.

در محاسبه حق بیمه بدنه برای ماشین‌های صفر کیلومتر هم تخفیف خودرو صفر کیلومتر درنظر گرفته می‌شود.

خرید بیمه بدنه میهن

می‌توانید کارهای مربوط به تمدید یا خرید بیمه بدنه مهین را در سایت ازکی تنها با چند کلیک و در چند دقیقه انجام بدهید. کافی‌ست تا به صفحه استعلام قیمت و خرید بیمه بدنه در سایت ازکی مراجعه و اطلاعات مربوط به ماشین‌‌ مورد بیمه مثل سال ساخت و نوع کاربری و ارزش روز ماشین و ... را وارد کنید. سپس از شما پرسیده می‌شود که آیا ماشین شما از قبل بیمه بدنه دارد یا خیر؟ اطلاعات مربوط به بیمه نامه قبلی و همین‌طور درصد تخفیف عدم خسارت‌تان هم از شما گرفته می‌شود تا در بیمه نامه جدید برایتان محاسبه شود.

فقط همان‌طور که می‌دانید قبل از خرید بیمه بدنه بازدید بیمه بدنه از همه ماشین‌ها ضروری است. موقع خرید بیمه بدنه به‌صورت آنلاین از ازکی، خودتان می‌توانید انتخاب کنید که می‌خواهید بازدید بیمه بدنه در محل برایتان انجام شود یا ماشین را به یکی از مراکز بازدید بیمه بدنه مشخص‌شده می‌برید.