بیمه شخص ثالث پاسارگاد

درباره بیمه شخص ثالث پاسارگاد

شرکت بیمه پاسارگاد در بهمن‌ماه سال 1385 تاسیس شده و 16 سال سابقه فعالیت دارد. این شرکت یکی از اعضای اصلی هلدینگ پاسارگاد است و سهام‌داران اصلی آن گروه مالی پاسارگاد (شامل بانک پاسارگاد و شرکت لیزینگ پاسارگاد) هستند.

بیمه شخص ثالث پاسارگاد چیست؟

بیمه شخص ثالث پاسارگاد درواقع یکی از انواع بیمه نامه خودرو است که برای جبران خسارت‌های مالی و جانی شخص ثالث (فردی غیر از راننده مقصر) صادر می‌شود. از بیمه شخص ثالث می‌توان برای پرداخت خسارت تصادف با اجسام ثابت مثل گاردریل و چراغ راهنمایی یا درخت و ... استفاده کرد. همچنین خسارت‌های مربوط به تصادف با حیوانات هم توسط بیمه نامه شخص ثالث قابل جبران خواهد بود.

استعلام قیمت بیمه شخص ثالث پاسارگاد

با مراجعه به سایت ازکی می‌توانید تنها با چند کلیک و به‌صورت آنلاین استعلام قیمت شخص ثالث پاسارگاد را برای ماشین خود بگیرید. برای این کار حتما نیازی نیست تا شماره پلاک ماشین را داشته باشید و حتی  بدون پلاک و با اطلاعاتی مثل نوع و کاربری ماشین‌ هم می‌توانید از قیمت بیمه شخص ثالث مطلع شوید. درضمن این امکان را خواهید داشت تا ازبین فهرست بیمه نامه شخص ثالث شرکت‌های مختلف بیمه برای مدل و کاربری ماشین مورد نظر، قیمت و پوشش‌های بیمه شخص ثالث پاسارگاد را با دیگر شرکت‌های بیمه مقایسه کنید و کامل‌ترین بیمه نامه را با قیمت مناسب بخرید.

نحوه دریافت خسارت بیمه شخص ثالث پاسارگاد

برای استفاده از بیمه شخص ثالث پاسارگاد باید حتما حداکثر 5 روز بعد از تصادف موضوع را به شرکت بیمه اطلاع داده و پرونده دریافت خسارت تشکیل بدهید. البته شرکت بیمه پاسارگاد سرویس ارزیابی خسارت سیار هم دارد. یعنی می‌تواند بلافاصله بعد از تصادف با مراکز خسارت تماس بگیرید تا یک کارشناس به محل حادثه اعزام کنند. معمولا هم برای دریافت خسارت بیمه شخص ثالث به کروکی نیاز خواهید داشت. مگر اینکه مبلغ خسارت مالی در سال 1401 کمتر از 20 میلیون تومان باشد یا دو طرف بر سر مقصر حادثه توافق داشته باشند.

 

 

مدارک موزد نیاز دریافت خسارت بیمه شخص ثالث پاسارگاد

برای دریافت خسارت مالی از بیمه شخص ثالث پاسارگاد به مدارک زیر نیاز داریم:

·  اصل بیمه ‌نامه شخص ثالث راننده مقصر حادثه و راننده زیان‌دیده

·  اصل و کپی گواهی‌نامه رانندگی راننده مقصر و راننده زیان‌دیده

·  کارت ماشین راننده مقصر حادثه

·  اصل سند مالکیت ماشین زیان‌دیده

·  اصل کروکی

·  گزارش مقامات انتظامی و گزارش کارشناس رسمی دادگستری در صورت وجود اختلاف دوطرف

·  برگه‌های بازجویی راننده مقصر و زیان‌دیده در صورت وجود اختلاف دوطرف

در مورد خسارت جانی علاوه بر موارد بالا مدارک زیر هم لازم است:

·  نظرات پزشکی قانونی در مورد نوع آسیب

·  مدارک بالینی و اصل صورت ‌حساب بیمارستان

·  رأی نهایی دادگاه

·  ارایه کپی شناسنامه و مشخصات کامل افراد آسیب‌دیده

·  کپی شناسنامه باطل‌شده متوفی (برای پرداخت غرامت فوت)

·  مشخصات کامل متوفی، برگه معاینه جسد، خلاصه رونوشت فوت و جواز دفن (برای پرداخت غرامت فوت)

·  گواهی انحصار وراثت (برای پرداخت غرامت فوت)

·  کپی شناسنامه ورثه (برای پرداخت غرامت فوت)

·  قیم‌نامه برای مواردی که فرد فوت شده فرزند کوچک دارد (برای پرداخت غرامت فوت)

 

 

 

پوشش های بیمه شخص ثالث پاسارگاد

به‌طور پوشش های بیمه شخص ثالث پاسارگاد عبارتند از:

·  پوشش جانی شامل جبران خسارت غرامت صدمات بدنی ناشی از تصادف اعم از فوت، نقص عضو، از کار افتادگی و هزینه‌های پزشکی شخص ثالث تا مبلغ تعیین شده.

·  پوشش مالی شامل خسارت‌های مالی واردشده به ماشین یا اموال شخص دیگر غیر از راننده مقصر.

·  پوشش حوادث راننده و سرنشین برای جبران آسیب‌های بدنی و جسمی راننده مقصر است و شامل دیه جرح، دیه فوت، دیه تقص عضو و هزینه‌های مربوط به درمان می‌شود.

محاسبه بیمه شخص ثالث پاسارگاد

محاسبه بیمه شخص ثالث پاسارگاد با توجه به موارد زیر انجام می‌شود:

·  نرخ پایه حق بیمه ثالث ماشین‌های مختلف که براساس مبلغ دیه هر سال تعیین می‌شود

·  نوع کاربری خودرو (شخصی، مسافر کشی یا باری)

·  سقف تعهدات مالی که برای بیمه نامه انتخاب می‌شود

·  مقدار جریمه دیرکرد بیمه ثالث

·  درصد تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث

·  مدت اعتبار بیمه شخص ثالث

تخفیف های بیمه شخص ثالث پاسارگاد

شرکت بیمه پاسارگاد تخفیف‌های مختلفی برای بیمه شخص ثالث دارد:

·  تخفیف عدم خسارت: این تخفیف به بیمه‌شده‌هایی تعلق می‌گیرد که در مدت اعتبار بیمه نامه دچار سوانح رانندگی نشوند و از بیمه شخص ثالث خود استفاده نکنند. مقدار این تخفیف به‌صورت درصدی برای هر سال محاسبه می‌شود و با بالا رفتن تعداد سال‌هایی که از بیمه خسارتی گرفته نشده بیشتر می‌شود. به‌طور کلی  درصد تخفیف عدم خسارت برای سال اول 5 درصد است و پس از آن نیز هر سال 5 درصد به تخفیف عدم خسارت بیمه ‌نامه اضافه می‌شود. حداکثر تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث هم 70 درصد خواهد بود که از سال چهاردهم به بعد برای بیمه‌شده محاسبه می‌شود.

·  تخفیف خودرو صفر کیلومتر: اگر ماشین بیمه‌شده صفر کیلومتر باشد یعنی حداکثر 3 ماه از ترخیص و شماره‌گذاری آن گذشته باشد موقع خرید بیمه شخص ثالث 5 درصد تخفیف در قیمت نهایی اعمال می‌شود.

·  تخفیف خرید نقدی

·  تخفیف برای دارندگان حساب در بانک پاسارگاد

خرید بیمه شخص ثالث

برای خرید بیمه شخص ثالث آنلاین باید باید وارد صفحه استعلام قیمت و خرید بیمه ثالث در سایت ازکی بشوید. سپس باید اطلاعات مربوط به ماشین و مالک مثل شماره پلاک و همین‌طور کد ملی مالک را وارد کنید. البته می‌توانید بدون پلاک و با اطلاعاتی مثل نوع وسیله نقلیه، مدل و سال ساخت آن هم کارهای خرید بیمه نامه ثالث را انجام بدهید. بعد از اطلاعات مربوط به مالک و ماشین نام شرکت بیمه‌گر و تاریخ شروع و انقضای بیمه ‌نامه قبلی از شما پرسیده می‌شود. همچنین باید درصد تخفیفات بیمه نامه قبلی و تعداد خسارات دریافت‌شده را هم مشخص کنید. با این کار درصد تخفیف شما موقع محاسبه قیمت روی مبلغ نهایی اعمال می‌شود. انتخاب سقف تعهدات مالی بیمه نامه ثالث هم با خودتان است و می‌توانید براساس نیاز خود یک مبلغ را انتخاب کنید.