بیمه بدنه رازی

درباره بیمه بدنه رازی

شرکت بیمه رازی در شهریور ۱۳۸۰ به‌عنوان اولین شرکت بیمه خصوصی در ایران تاسیس شد. بعد از 20 سال فعالیت امروز این شرکت ۴۲ شعبه و 653 نمایندگی بیمه‌ عمر در سراسر کشور دارد. بیمه رازی تقریبا در همه رشته‌های بیمه‌ای اعم از بیمه‌های زندگی و غیر زندگی مثل بیمه ماشین، بیمه تکمیلی، بیمه مسافرتی و بیمه عمر بیمه نامه صادر می‌کند. بیمه بدنه رازی یکی از محصولات اصلی این شرکت بیمه است که با شرایط ویژه و تخفیف‌های مناسب برای انواع ماشین داخلی و خارجی ارائه می‌شود.

بیمه بدنه رازی چیست؟

بیمه بدنه رازی، ماشین بیمه‌شده را در مقابل خطراتی مثل سرقت کلی، آتش‌سوزی، انفجار و تصادف تحت پوشش قرار می‌دهد. با این بیمه ‌نامه خسارت‌های واردشده به ماشین شامل هزینه دستمزد و ارزش لوازم و قطعات استفاده شده به قیمت ارزش روز پرداخت می‌شود. نکته مهم اینکه بیمه نامه بدنه رازی برای ماشین‌های گران‌قیمت خسارت‌های واردشده به آینه‌ بغل، کامپیوتر و مانیتور و ... را هم جبران می‌کند.

پرداخت خسارت بیمه بدنه رازی

اگر ماشین‌ بیمه‌شده به‌دلیل یکی از حوادث تحت پوشش بیمه نامه بدنه رازی آسیب دید برای دریافت خسارت از شرکت بیمه باید ظرف مدت ۵ روز به یکی از دفاتر رسمی پرداخت خسارت شرکت بیمه مذکور مراجعه و فرم اعلام خسارت را تکمیل کنید. سپس کارشناس ارزیاب بیمه رازی با بررسی مدارک مربوط به حادثه و خود ماشین آسیب‌دیده میزان خسارت پرداختی را تعیین می‌کند. در نهایت مبلغ مشخص‌شده خسارت به شما پرداخت می‌شود. معمولا از زمان تکمیل مدارک تا پرداخت خسارت حدودا 20 روز کاری زمان می‌برد.

استعلام قیمت بیمه بدنه رازی

می‌توانید با مراجعه به سایت ازکی استعلام قیمت بیمه بدنه رازی را به‌صورت آنلاین بگیرید. فقط باید در سایت ازکی وارد صفحه استعلام قیمت بیمه بدنه بشوید و اطلاعاتی مثل سال ساخت و نوع کاربری ماشین‌تان و همین‌طور تعداد و سقف تعهدات درخواستی برای بیمه نامه را مشخص کنید. سپس قیمت بیمه بدنه رازی و البته شرکت‌های بیمه دیگر برای مدل و نوع ماشین شما نمایش داده می‌شود. علاوه بر قیمت بیمه بدنه، تعداد پوشش‌ها، سطح پرداخت خسارت در هریک از پوشش‌ها در شرکت‌های بیمه مختلف را هم می‌توانید در سایت ازکی با هم مقایسه کنید و بهترین بیمه ‌نامه را با پوشش‌های کافی برای ماشین‌تان بخرید.

مراحل و مدارک پرداخت خسارت بیمه بدنه رازی

برای دریافت خسارت بیمه بدنه رازی مدارک زیر لازم است:

·  اصل بیمه ‌نامه بدنه

·  مدارک هویتی بیمه‌شده (کارت ملی وشناسنامه یا گذرنامه و مدارک مورد تایید برای اتباع خارجی)

·  اصل قبض رسید حق بیمه

·  اصل بیمه ‌نامه شخص ثالث

·  اصل گواهینامه رانندگی راننده

·  اصل کارت خودرو

·  اصل سند مالکیت ماشین

·  کروکی تصادف

نباید قبل از بازدید کارشناس شرکت بیمه، برای ماشین آسیب‌دیده تعمیرات انجام بدهید. اما اگر به‌‌هردلیلی مجبور به این کار شدید حتما فاکتورهای مربوط به انجام تعمیرات و یا تعویض قطعات خسارت دیدیده را بگیرید.

پوشش های بیمه بدنه رازی

خسارت‌های اصلی تحت پوشش بیمه بدنه رازی عبارتند از:

·  حادثه: شامل هرگونه خسارتی که به‌دلیل برخورد ماشین بیمه‌شده با یک جسم ثابت و یا متحرک و یا برخورد اجسام دیگر به آن به ماشین وارد شود. همچنین اگر ماشین بیمه‌شده در حادثه واژگونی و سقوط آسیب ببیند هم تحت این پوشش قرار می‌گیرد.

·  آتش‌سوزی، صاعقه و انفجار: خسارت‌های ناشی از آتش‌سوزی، صاعقه یا انفجار برای خود ماشین یا لوازم یدکی اصلی آن با بیمه بدنه جبران می‌شود.            

·  سرقت کلی: اگر ماشین بیمه‌شده دزدیده شود تا ۶۰ روز بعد از تاریخ سرقت، پیدا نشود خسارت مربوطه تا سقف 80 تا 90 درصد به مالک پرداخت می‌شود.

علاوه بر این‌ها اگر بعد از حادثه‌ یا خرابی در جریان نجات و یا انتقال ماشین به آن  آسیب وارد شود نیز با بیمه نامه بدنه رازی جبران می‌شود.

پوشش های اضافی بیمه بدنه رازی

علاوه بر پوشش‌های اصلی بیمه‌شده می‌تواند براساس نیاز خود پوشش‌های اضافی را هم به بیمه نامه بدنه اضافه کند. انتخاب هرکدام از این پوشش‌ها به قیمت نهایی حق بیمه اضافه می‌کند. پوشش های اضافی بیمه بدنه رازی هم شامل موارد زیر می‌شوند:

·  شکست شیشه به تنهایی.

·  پوشش سرقت درجای قطعات درخواستی.

·  سیل زلزله و آتشفشان.

·  افت قیمت خودرو.

·  پاشیدن اسید، رنگ و سایر مواد شیمیایی.

·  ایاب و ذهاب دوره تعمیر.

·  افزایش ارزش ماشین بیمه‌شده به علت نوسان قیمت‌ها.

·  حذف فرانشیز.

تخفیف بیمه بدنه رازی

شرکت بیمه رازی تخفیف‌های مختلفی را برای خرید یا تمدید بیمه بدنه درنظر می‌گیرد. مثلا:

·  تخفیف عدم خسارت برای بیمه‌شده‌هایی که در طول مدت قرارداد بیمه نامه تصادف نداشته‌اند و از شرکت بیمه خسارت دریافت نکرده‌اند. درواقع برای هرسال حسن سابقه بیمه نامه بدنه درصد مشخصی تخفیف به بیمه‌شده تعلق می‌گیرد. (تخفیف سال اول عدم خسارت 30 درصد، تخفیف سال دوم عدم خسارت 40 درصد، تخفیف سال سوم عدم خسارت 50 درصد، تخفیف سال چهارم عدم خسارت 60 درصد و تخفیف سال پنجم به بعد عدم خسارت 70 درصد است.)

·  تخفیف خودرو صفر کیلومتر برای خرید نقدی (درصد تخفیف بیمه نامه ماشین‌های وارداتی ۷۰% و برای خرید نقدی بیمه نامه ماشین‌های داخلی ۶۰% است.)

خرید بیمه بدنه رازی

در سایت ازکی می‌توانید تنها با چند کلیک و در چند دقیقه کارهای مربوط به تمدید یا خرید بیمه بدنه رازی را انجام بدهید. برای این کار باید به صفحه استعلام قیمت و خرید بیمه بدنه در سایت ازکی مراجعه کنید. در این صفحه  اطلاعات مربوط به ماشین‌‌ مورد بیمه مثل سال ساخت و نوع کاربری و ارزش روز ماشین و ... از شما پرسیده می‌شود. نگران تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه قبلی‌تان هم نباشید. اگر ماشین شما از قبل بیمه بدنه دارد باید اطلاعات مربوط به بیمه نامه قبلی و همین‌طور درصد تخفیف عدم خسارت‌تان را هم وارد کنید تا در بیمه نامه جدید برایتان محاسبه شود.

فقط همان‌طور که می‌دانید قبل از خرید بیمه بدنه باید از ماشین شما بازدید بیمه بدنه انجام شود. اگر بیمه بدنه خود را به‌صورت آنلاین از ازکی می‌خرید، خودتان می‌توانید موقع خرید مشخص کنید که می‌خواهید بازدید بیمه بدنه در محل برایتان انجام شود یا ماشین را به یکی از مراکز بازدید بیمه بدنه مشخص‌شده می‌برید.