بیمه شخص ثالث بیمه سرمد

درباره بیمه شخص ثالث بیمه سرمد

یکی از بیمه‌های اجباری در ایران، بیمه شخص ثالث است. بیمه شخص ثالث در زمان تصادفات رانندگی به کمک ما می‌آید. اگر در تصادف رانندگی مقصر باشید، در صورت نداشتن بیمه شخص ثالث باید تمامی خسارت‌های فرد زیان‌دیده را خودتان پرداخت کنید. اما با داشتن بیمه شخص ثالث خسارت‌های فرد مقابل چه جانی و چه مالی برعهده بیمه است و شرکت بیمه این خسارت را پرداخت می‌کند. بیمه شخص ثالث  سرمد یکی از بیمه‌های شناخته شده ایران است.

معرفی بیمه  سرمد

  • دارای دو سهام‌دار بزرگ (بانک صادرات ایران و بانک شهر)
  • حضور مستمر در فرابورس
  • دارای سهم ۰.۵٪ از بازار کل بیمه شخص ثالث در کشور

پوشش‌های بیمه شخص ثالث  سرمد

بیمه شخص ثالت دو نوع پوشش جانی و مالی دارد. سقف پوشش جانی بیمه شخص ثالث برابر با مبلغ دیه هر سال است. در سال ۱۴۰۱ پوشش جانی بیمه شخص ثالث برابر با ۸۰۰ میلیون تومان در ماه حرام و ۶۰۰ میلیون تومان در ماه غیرحرام است. علاوه بر این پوشش حوادث راننده نیز در سال ۱۴۰۱ برابر با دیه در ماه غیرحرام یعنی ۶۰۰ میلیون تومان است.

علاوه بر پوشش جانی، خسارات مالی فرد زیان‌دیده نیز با بیمه شخص ثالث جبران می‌شود. حداقل مبلغ پوشش مالی در سال ۱۴۰۱ برابر با ۲۰ میلیون تومان و حداکثر آن ۴۰۰ میلیون تومان است.

تخفیف‌های بیمه شخص ثالث  سرمد

مهم‌ترین تخفیف بیمه شخص ثالث، تخفیف عدم خسارت است. تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث به‌صورت سالیانه ۵ درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود. یعنی در سال اول صفر درصد، سال دوم ۵ درصد و به‌همین ترتیب تخفیف تا حداکثر ۷۰ درصد اضافه می‌شود.

محاسبه بیمه شخص ثالث  سرمد

قیمت بیمه شخص ثالث هرساله توسط بیمه مرکزی و با توجه به قیمت دیه اعلام می‌شود. البته این قیمت، قیمت پایه بیمه، با کمترین میزان پوشش مالی و بدون هیچ‌گونه تخفیفی است. در نتیجه افزایش سقف پوشش مالی و اعمال تخفیف عدم خسارت قیمت پایه را تغییر می‌دهند.

قیمت پایه بیمه شخص ثالث شرکت بیمه سرمد در سال ۱۴۰۱ برابر است با:

  • خودروهای زیر ۴ سیلندر = ۲میلیون و ۳۴۴ هزار تومان
  • خودروهای پراید، پیکان و سپند = ۲ میلیون و ۷۷۶ هزار تومان
  • خودروهای ۴ سیلندر = ۳ میلیون و ۲۶۳ هزار تومان
  • خودروهای بیشتر از ۴ سیلندر = ۳ میلیون و ۶۵۲ هزار تومان

استعلام بیمه شخص ثالث  سرمد

برای استعلام بیمه شخص ثالث، می‌توانید به سایت ازکی مراجعه کنید و به‌صورت آنلاین در کوتاه‌ترین زمان، اطلاعات خودرو را وارد و قیمت بیمه را استعلام کنید.

البته امکان استعلام حضوری یا تلفنی بیمه هم وجود دارد اما با توجه به زمان زیادی که در این فرایند صرف می‌شود، استعلام آنلاین قیمت بیمه راه‌حل جایگزین بهتری است.

پرداخت خسارت بیمه شخص ثالث  سرمد

برای استفاده از بیمه شخص ثالث و پرداخت خسارت آن، ابتدا باید ظرف ۵ روز پس از حادثه به شرکت بیمه مراجعه کنید و خسارت را اطلاع دهید. پس از ارزیابی و تعیین خسارت باید پرونده تشکیل شود و سپس برای تعمیر خودرو اقدام کنید.

پس از تعمیر خودرو مجددا باید برای ارزیابی پس از تعمیرات به بیمه مراجعه کنید و پس از تایید نهایی و ارائه داغی (قطعات تعویض شده) خسارت شما پرداخت می‌شود.

خرید آنلاین بیمه شخص ثالث  سرمد از ازکی

برای خرید بیمه شخص ثالث سرمد می توانید با مراجعه به ازکی در کوتاهترین زمان و به سادگی بیمه نامه خود را تهیه نمایید. از مزایای خرید بیمه شخص ثالث از ازکی می توان به امکان مقایسه کامل شرایط، پوشش ها و قیمت بیمه شخص ثالث از میان شرکت های بیمه مختلف اشاره کرد. همچنین با خرید از ازکی، همکاران ما در زمان سررسید بیمه شخص ثالث، تمدید آن را به شما یادآوری می‌کنند. علاوه بر این برای پرداخت راحت هزینه بیمه نامه ازکی امکان خرید اقساطی بیمه شخص ثالث را برای کاربران خود فراهم کرده است. در هر زمان با پرداخت بخشی از هزینه می توانید بیمه نامه خودر را دریافت و باقی هزینه را بصورت اقساط و ماهانه پرداخت کنید.