بیمه بدنه سینا

سوالات متداول

بیمه بدنه سینا

بیمه سینا در سال 1382 تاسیس و شروع به فعالیت کرده است. این شرکت هم‌اکنون به عنوان یکی از شرکت‌های مطرح بیمه در تمامی رشته‌های بیمه‌های زندگی و غیر زندگی مشغول به فعالیت است. استراتژی این شرکت توسعه و سرعت بخشیدن خدمات و استقرار نظام مدیریت دانش برای ارائه خدماتی بهتر و حرفه‌ای‌تر به مشتریانش است.

بیمه بدنه تنها یکی از ده‌ها نوع بیمه‌ای است که خدماتش توسط بیمه سینا ارائه می‌شود. خدمات بیمه بدنه سینا علاوه بر تصادفات شامل حوادثی چون سرقت، آتش‌سوزی، انفجار و صاعقه نیز می‌شود و در صورت وقوع این حوادث خسارت‌های جزئی و کلی شامل هزینه تعمیرات، ارزش لوازم و دستمزد به قیمت روز محاسبه شده و پرداخت می‌شود.

پوشش‌های بیمه بدنه سینا

بیمه بدنه سینا به طور معمول شامل سه خطر حادثه، آتش‌سوزی و سرقت کلی است که البته خطرات دیگری نیز با پرداخت حق بیمه اضافی به این موارد اضافه می‌شود. شرح پوشش بیمه سینا به شکل زیر است:

 • حادثه: خسارت ناشی از برخورد جسم ثابت با خودرو، واژگونی و یا سقوط خودرو موضوع بیمه را در بر می‌گیرد.
 • آتش‌سوزی: شامل پوشش خسارت خودرو و یا لوازم اصلی آن ناشی از آتش‌سوزی، صاعقه و انفجار می‌شود.
 • سرقت کلی: شامل خسارت ناشی از  سرقت و یا آسیب رسیدن به خودرو در حین مبادرت به سرقت خودرو می‌شود.

پوشش‌های تکمیلی بیمه بدنه سینا

 • سرقت درجا: شامل سرقت لوازم خودرو از قبیل ضبط، لاستیک و آینه‌ها می‌شود.
 • پوشش هزینه ایاب و ذهاب جهت خودروهای شخصی: شامل زمانی می‌شود که خودرو به دلیل یکی از خطراتی که توسط بیمه پوشش داده می‌شود (به استثناء سرقت) از کار افتاده است و شخص برای رفت و آمد شخصی هزینه می‌پردازد.
 • پوشش بلایای طبیعی: توسط این بیمه خسارت ناشی از حوادثی مانند سیل و زلزله تحت پوشش قرار می‌گیرد.
 • پوشش ناشی از اسیدپاشی و مواد شیمیایی: خسارت ناشی از اسیدپاشی و وقایع این‌چنینی را پوشش می‌دهد.
 • پوشش شکست شیشه به تنهایی: شامل خسارت ناشی از شکستن شیشه به دلایلی غیر از خطرات بیمه‌شده می‌شود.
 • پوشش نوسانات قیمت خودور: با خرید این پوشش بیمه‌ای، خسارت ناشی از حوادث جزئی با توجه به قیمت روز خودرو محاسبه می‌شود نه قیمتی که در آن خودرو بیمه شده است.

محاسبه بیمه بدنه سینا

برای محاسبه بیمه بدنه عوامل مختلفی اعم از ویژگی‌های خودرو، نوع بیمه و نیز تخفیف‌های بیمه بدنه مورد توجه قرار می‌گیرد. ویژگی‌های خودرو می‌تواند شامل مدل، سال تولید، میزان کارکرد، نوع کاربری خودرو، ارزش روز خودرو باشد. علاوه بر ویژگی‌های خودرو، بیمه‌گزار این اختیار را دارد که هریک از پوشش‌های اضافی را که در بالا به آن‌ها اشاره شد نیز به بیمه خود اضافه کند که در این صورت برای هر یک باید حق بیمه اضافی بپردازد. نوع تخفیف‌های اعمالی نیز در محاسبه مورد توجه قرار می‌گیرد و از قیمت نهایی کسر می‌شود.

قیمت بیمه بدنه سینا

نمی‌توان مبلغ ثابتی را به عنوان قیمت بیمه بدنه تعیین کرد. قیمت بیمه بدنه با توجه به پوشش‌هایی که انتخاب می‌شود و نیز ویژگی‌های خودرویی که قصد بیمه کردن آن را دارید، تخمین زده می‌شود. همچنین قیمت پایه بیمه بدنه که بازهم با توجه به ویژگی‌های خودرو تعیین می‌شود، به صورت سالانه و با توجه به نرخ تورم و تمام عوامل تاثیرگزار بر قیمت‌ها، به‌روزرسانی می‌شود.

تخفیف بیمه بدنه سینا

تخفیفات بیمه بدنه سینا شامل موارد زیر می‌شود:

تخفیف صفر کیلومتر: تخفیف 20% شامل حال خودروهای صفرکیلومتر که حداکثر تا سه ماه بعد از تحویل برای بیمه مراجعه کنند.

تخفیف عدم خسارت: مختص بیمه‌گزارانی است که حداقل یک سال از بیمه استفاده نکرده باشد. هرچه تعداد سال‌های عدم استفاده از بیمه، بیش‌تر باشد، تخفیف بیش‌تری شامل حال بیمه‌گزار می‌شود. 

تخفیف نقدی: 10% تخفیف شامل حال آن دسته از بیمه‌گزارانی می‌شود که حق بیمه خود را به صورت نقدی پرداخت کنند.

تخفیف عمومی: خودروهای با ارزش کم‌تر از 300 میلیون ریال از 35% و بالای 300 میلیون ریال از 45% تخفیف عمومی نیز بهره‌مند می‌شوند.

جدول تخفیف بیمه بدنه سینا

تعداد سال‌های عدم دریافت بیمهمیزان تخفیف
1 سال25%
2 سال35%
3 سال45%
4 سال و بیش‌تر60%

استعلام بیمه بدنه سینا

یکی از راه‌های ساده برای استعلام بیمه بدنه و آگاهی از صحت بیمه‌نامه مراجعه به سامانه سهناب، زیر نظر بیمه مرکزی است. بیمه سینا نیز به این سامانه پیوسته است و این بدان معناست که با مراجعه به این سامانه و وارد کردن کد بیمه، نام شرکت صادرکننده و کد ملی، بیمه بدنه سینا قابل استعلام است. استعلام بیمه بدنه سینا از طریق سایت مربوط به این شرکت نیز امکان‌پذیر است. برای استعلام قیمت بیمه بدنه سینا نیز راه‌های متفاوتی از مراجعه حضوری گرفته تا خرید اینترنتی وجود دارد. 

پرداخت خسارت بیمه بدنه سینا

شرکت بیمه سینا این حق را دارد که به‌جای پرداخت خسارت بیمه، خودرو را تعمیر و تحویل دهد. همچنین اگر ارزشش خودرو در زمان حتدثه کم‌تر از ارزش روز خودرو باشد، طبق ارزش خودرو محاسبات انجام می‌شود. طبق قانون بیمه‌گزار باید در تاریخ حادثه، تمام حق بیمه‌های خود را پرداخت کرده باشد. در نهایت پرداخت خسارت تا 15 روز پس از توافق بیمه‌گر و بیمه‌گزار پرداخت خواهد شد.

مدارک لازم جهت اعلام و دریافت خسارت بیمه بدنه سینا

 1. اصل و تصویر بیمه‌نامه بدنه
 2. اصل و تصویر بیمه‌نامه شخص ثالث
 3. گزارشات مقامات انتظامی
 4. اصل و تصویر گواهی‌نامه راننده
 5. اصل و تصویر کارت ملی بیمه‌گزار و راننده
 6. اصل و تصویر شناسنامه مالکیت خودرو

فرایند دریافت خسارت بیمه بدنه سینا

در زمان بروز خسارت، بیمه‌گر موظف است تا 5 روز بعد از وقوع حادثه و خسارت به یکی از شعب بیمه سینا با در دست داشتن مدارک لازم مراجعه کند. پس از تشکیل پرونده، کارشناسی از سوی بیمه سینا برای بازدید از خودرو ارسال شده و نهایتا میزان خسارت با توجه به نرخ روز قطعات و لوازم خودرو محاسبه شده و در زمان مقرر پرداخت می‌شود.

عملیات بیمه سینا در صورت سرقت کلی و یا جزئی خودرو

 • سرقت قطعات و لوازم خودرو

در صورتی که خسارت وارده ناشی از سرقت قطعات و لوازم خودرو باشد که اصطلاحا به آن سرقت درجا می‌گویند، بیمه‌گزار موظف است گزارش مقامات انتظامی را مبنی بر چگونگی وقوع حادثه، ارائه دهد. این پوشش شامل حال قطعات قابل جبران است. 

 • سرقت کلی خودرو

اگر خوردو به طور کلی به سرقت برود بعد از اعلام مراتب به شرکت بیمه‌گر، بیمه‌گزار باید دوبار در بازه زمانی 45 روزه خودروی سرقتی خود را در روزنامه‌های کثیرالانتشار آگهی کند. اگر بعد از گذشت 60 روز خودرو مسروقه کشف نشود، خودرو سرقتی به نام شرکت بیمه منتقل شده و بسته به درصد تحت پوشش بودن خودرو، خسارت تعیین و مبلغ آن به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. 

مزایای بیمه بدنه سینا

از مهم‌ترین مزایای بیمه بدنه به خصوص بیمه بدنه سینا، می‌توان به تحت پوشش قرار دادن موارد بسیار زیادی از حوادثی باشد که امکان وقوع آن وجود دارد. تخفیف‌های متنوع و امتیازات ویژه‌ای که برای بسیاری از اقشار جامعه توسط این شرکت بیمه درنظر گرفته شده است، یکی دیگر از مزایای بیمه بدنه سینا است. همچنین بیمه سینا به مشتریان خود توان انتخاب بین موضوعات اصلی بیمه بدنه را نیز داده است.

خرید بهترین بیمه بدنه

در دنیای امروز همه به واقعیت جمله کلیشه‌ای و قدیمی حادثه خبر نمی‌دهد، پی برده‌ایم و این خود ضرورت داشتن انواع بیمه علی‌الخصوص بیمه بدنه را مشخص می‌کند. برای خرید بهترین بیمه بدنه لازم است تا قیمت و خدمات انواع شرکت بیمه را دریک‌جا مشاهده کنید و از نظر مشاوران این زمینه نیز کمک بگیرید. سایت ازکی به همین منظور و برای سرعت بخشیدن به عملیات بیمه، کنار شما خواهد بود.