بیمه شخص ثالث بیمه سینا

درباره بیمه شخص ثالث بیمه سینا

بیمه سینا یکی از شرکت های بیمه خصوصی در ایران است که از اوایل سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است. این شرکت از همان ابتدا انواع بیمه‌نامه‌های زندگی و غیرزندگی برای اتومبیل و حوادث را ارائه می‌دهد و در حال حاضر نزدیک به 60 شعبه فعال در سرتاسر کشور دارد. بیمه شخص ثالث سینا یکی از پرطرفدارترین بیمه‌نامه‌های ارائه‌شده توسط این شرکت است که به شما در جبران خسارت‌های ناشی از تصادف کمک زیادی خواهد کرد.

استعلام بیمه شخص ثالث سینا

برای اینکه از شرایط و قیمت بیمه‌نامه شخص ثالث سینا آگاه شوید؛ نیاز به گرفتن استعلام بیمه شخص ثالث از نمایندگی‌های این شرکت دارید. برای این کار دو راه پیش روی شما است:

مراجعه حضوری به دفاتر نمایندگی

یکی از سخت‌ترین راه‌ها برای گرفتن استعلام بیمه شخص ثالث این است که به‌صورت حضوری به دفاتر نمایندگی این شرکت مراجعه کنید. زیرا ممکن است دفتری در نزدیکی محل سکونت شما وجود نداشته باشد و ناچار شوید که مسافت زیادی را طی کنید. به همین دلیل پیشنهاد می‌دهیم از روش دوم استفاده کنید.

گرفتن استعلام شخص ثالث به‌صورت آنلاین

یک روش خیلی ساده‌تر برای گرفتن استعلام بیمه‌نامه شخص ثالث و اطلاع از شرایط و قیمت آن، این است که به صورت آنلاین اقدام کنید. یعنی با استفاده از وب‌سایت ازکی، این بیمه‌نامه را بررسی کرده و آن را با سایر شرکت‌های معتبر بیمه مقایسه کنید. به‌این‌ترتیب در هر ساعت از شبانه‌روز می‌توانید این کار را بدون هیچ محدودیتی انجام داده و خیلی زودتر به نتیجه برسید.

محاسبه بیمه شخص ثالث سینا

قیمت بیمه شخص ثالث سینا بر اساس موارد مختلفی مشخص می‌شود. نرخ پایه بیمه ثالث که توسط بیمه مرکزی اعلام می‌شود در کنار سقف پوشش مالی بیمه ثالث از تاثیرگذارترین عوامل در محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث سینا هستند. این نوع از بیمه‌نامه علاوه بر پوشش‌های مالی که سقف مشخصی دارند، خسارت‌های جانی مانند نقص عضو، ازکارافتادگی و شکستگی را هم تحت پوشش قرار می‌دهد.. باید بدانید که در زمان دریافت خسارت بیمه شخص ثالث، سقف پوشش‌ها تعیین‌کننده‌ترین عامل هستند؛ بنابراین هرچقدر در زمان خرید، پوشش بیشتری را انتخاب کنید، برای دریافت خسارت راحت‌تر هستید.

یکی دیگر از موارد مهم در زمان محاسبه بیمه ثالث سینا، مدت‌زمان آن است. شما می‌توانید این بیمه‌نامه را در زمان‌های 3 یا 6 ماهه با 30 یا 60 درصد قیمت خریداری کنید. البته قیمت این بیمه‌ها در مقایسه با بیمه یکساله برایتان گران‌تر تمام می‌شود.  پیشنهاد ما این است که تا حد امکان این کار را انجام ندهید؛ زیرا ممکن است که تمدید بیمه شخص ثالث را فراموش کنید و به‌این‌ترتیب مشمول جریمه شوید.

تخفیف های بیمه شخص ثالث سینا

یکی از موارد مهمی که در زمان محاسبه بیمه ثالث در نظر گرفته می‌شود؛ تخفیف های بیمه شخص ثالث است. معمولا شرکت‌های بیمه برای ترغیب کردن رانندگان به استفاده از خدمات آن‌ها، جریمه‌های دیرکرد بیمه شخص ثالث را می‌بخشند. به‌علاوه اگر شما در مدت‌زمان اعتبار بیمه‌نامه، از کوپن‌های آن استفاده نکنید، از سال دوم به بعد مشمول تخفیف خواهید شد. با تخفیف عدم خسارت بیمه سینا شما می‌توانید تا بیش از 50 درصد ارزش بیمه‌نامه را کم کرده و به‌این‌ترتیب تا حد زیادی در هزینه‌های خودتان صرفه‌جویی کنید.

خرید بیمه شخص ثالث سینا از ازکی

برای خرید بیمه شخص ثالث سینا می توانید با مراجعه به سایت ازکی در چند دقیقه بیمه نامه خود را بصورت آنلاین تهیه کنید. با خرید آنلاین بیمه از ازکی ضمن مقایسه شرکت های بیمه مختلف و استعلام قیمت بیمه نامه می توانید از امکانات دیگری مانند استعلام سوابق بیمه و تخفیفات و همچنین یادآور تمدید بیمه نامه نیز استفاده کنید. از دیگر مزایای خرید بیمه نامه از ازکی می توان به امکان خرید اقساطی بیمه شخص ثالث و بدنه اشاره کرد. در این روش می توانید با پرداخت بخشی از مبلغ بیمه شخص ثالث مد نظرتان را خریداری و باقیمانده مبلغ را بصورت اقساطی پرداخت کنید.

دریافت خسارت بیمه شخص ثالث سینا

برای دریافت خسارت‌های مالی و جانی از بیمه شخص ثالث سینا، نیاز به ارائه مدارک مختلفی دارید. مهم‌ترین اسنادی که باید در زمان مراجعه به شرکت بیمه سینا به همراه داشته باشید، از قرار زیر هستند:

  • اصل و کپی کارت خودرو و گواهینامه بیمه‌گذار و زیان‌دیده
  • کدیکتای بیمه‌نامه شخص ثالث سینا
  • سند خودروی آسیب‌دیده
  • کروکی پلیس و گزارش‌های او
  • گزارش پزشکی قانونی
  • اسناد مربوط به بازجویی افراد
  • گواهی فوت
  • مدارک پزشکی بیمارستان

بسته به اینکه شما کروکی پلیس دارید یا نه و اینکه مبلغ خسارت چقدر است، مدارک متفاوتی از شما خواسته می‌شود که باید قبل از مراجعه به دفاتر بیمه، آن‌ها را به‌صورت کامل آماده کنید.

به یاد داشته باشید که با خرید بیمه ثالث سینا از ازکی می‌توانید برای خسارت‌های مالی کم‌تر از ۱۶ میلیون تومان از خدمات دریافت آنلاین خسارت خودرو  استفاده کنید و بدون مراجعه حضوری خسارتتان را بگیرید.