بیمه بدنه تعاون

درباره بیمه بدنه تعاون

شرکت بیمه تعاون در سال ۱۳۸۶ تاسیس شده و 17 سال است که در صنعت بیمه کشور فعالیت می‌کند. این شرکت ۴۴ شعبه و ۱۷۳۴ نماینده جنرال و عمر در سراسر کشور دارد. یکی از سهام‌داران اصلی این شرکت بانک توسعه تعاون است.

 بیمه تعاون انواع بیمه نامه حوادث اشخاص، تکمیلی درمان، آتش سوزی و زلزله، بیمه بدنه اتومبیل و بیمه شخص ثالث و بیمه های مسئولیت برای همه مشاغل و حرفه‌ها را صادر می‌کند. یکی از محصولات اصلی و کاربردی این شرکت بیمه بدنه تعاون است که با پوشش‌های اضافی متنوع و تخفیف‌های مختلف ارائه می‌شود.

بیمه بدنه تعاون چیست؟

  • بیمه بدنه تعاون یکی از انواع بیمه خودرو است که خسارت‌های مالی بدنه ماشین بیمه‌شده را جبران می‌کند. این خسارت‌ها درواقع هرگونه آسیب به ماشین مورد بیمه به‌دلیل تصادف، تصادم، واژگونی، آتش‌سوزی و سرقت را شامل می‌شود. این بیمه نامه اتومبیل برعکس بیمه شخص ثالث فقط خسارت‌های واردشده به ماشین خود بیمه‌شده را پرداخت می‌کند و تعهدی برای جبران خسارت به ماشین یا اموال شخص ثالث ندارد.

پرداخت خسارت بیمه بدنه تعاون

اگر می‌خواهید خسارت وارد‌شده به ماشین بیمه‌شده را از بیمه بدنه تعاون بگیرید باید حداکثر تا 5 روز پس از حادثه موضوع را به شرکت بیمه اطلاع بدهید و اعلام خسارت بکنید. بعد از تشکیل پرونده اعلام خسارت و ارائه مدارک لازم، کارشناش ارزیاب خسارت از ماشین آسیب‌دیده بازدید و مبلغ خسارت را تعیین می‌کند. این مبلغ پس از تایید بیمه‌شده و معمولا حداکثر تا 15 روز به او پرداخت می‌شود.

البته شرکت بیمه تعاون این اختیار را دارد که به جای پرداخت مبلغ، ماشین بیمه‌شده را تعمیر کند یا به‌جای ماشین آسیب‌دیده یک ماشین تازه در اختیار بیمه‌شده قرار بدهد.

استعلام قیمت بیمه بدنه تعاون

با مراجعه به سایت ازکی می‌توانید استعلام قیمت بیمه بدنه تعاون را تنها در چند دقیقه بگیرید. برای این کار باید وارد صفحه استعلام قیمت و خرید بیمه بدنه در سایت بشوید. سپس لازم است تا به‌دقت اطلاعاتی مثل سال ساخت و نوع کاربری ماشین‌تان و همین‌طور تعداد و سقف تعهدات درخواستی را پر کنید. در مرحله بعدی لیستی از بیمه نامه‌های بدنه شرکت‌های مختلف در اختیار شما قرار می‌گیرد و می‌توانید به‌صورت اینترنتی قیمت خرید یا تمدید بیمه بدنه تعاون برای ماشین‌تان را با شرکت‌های دیگر مقایسه کنید.

مراحل و مدارک پرداخت خسارت بیمه بدنه تعاون

برای دریافت خسارت بیمه بدنه تعاون باید مدارک زیر را به شرکت بیمه تحویل بدهیم:

·  تکمیل فرم اعلام خسارت

·  اصل و تصویر بیمه‌نامه بدنه

·  اصل و تصویر بیمه‌نامه شخص ثالث

·  سند و شناسنامه مالکیت خودرو

·  اصل و تصویر گواهی‌نامه و کارت ملی راننده

·  ارائه گزارش مقامات انتظامی

·  اصل فاکتورهای رسمی برای تعمیرات و قطعات تعویضی

·  فاکتور هزینه‌های لازم برای جابه‌جایی و نجات خودرو

پوشش های بیمه بدنه تعاون

پوشش ‌های اصلی بیمه بدنه تعاون شامل خسارت‌های زیر می‌شوند:

·  پوشش حادثه برای حوادثی مثل تصادف با یک جسم ثابت و یا متحرک، واژگونی و سقوط

·  پوشش آتش سوزی شامل خسارت‌های ناشی از صاعقه و انفجار

·  پوشش سرقت کلی خودرو

پوشش های اضافی بیمه بدنه تعاون

بیمه بدن تعاون علاوه بر پوشش‌ های اصلی بدنه یک سری پوشش اضافی هم دارد. بیمه‌شده می‌تواند براساس نیاز خود هرکدام از پوشش‌‌های اضافی زیر را به بیمه نامه بدنه اضافه کند:

·  شکست شیشه برای جبران خسارت شکست به تنهایی و بدون دخالت عوامل خارجی

·  پاشیده شدن رنگ و مواد شیمیایی روی بدنه ماشین.

·  حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله و…

·  سرقت درجای تمام قطعات شامل سرقت لوازمی مثل رینگ، لاستیک، سیستم صوتی و…

·  نوسانات قیمت خودرو برای جبران تورم و تغییرات قیمت ارزش ماشین در مدت زمان بیمه نامه بدنه

·  ایاب و ذهاب

·  پوشش ترانزیت برای خساراتی که در خارج از کشور به بدنه و ماشین وارد شده است

تخفیف بیمه بدنه تعاون

موقع خرید یا تمدید بیمه بدنه تعاون در صورت داشتن یکی از شرایط زیر می‌توان از تخفیف‌های مربوطه استفاده کنید:

تخفیف عدم خسارت: اگر ماشین بیمه‌شده در مدت یک‌ساله قرارداد بیمه نامه هیچگونه اعلام خسارتی از محل بیمه نامه نکند زمان تمدید بیمه نامه تخفیف عدم خسارت به او تعلق می‌گیرد. درصد این تخفیف برای هر سال متفاوت است و معمولا به‌شکل زیر محاسبه می‌شود:

·  در شروع سال دوم ۲۵ درصد

·  در شروع سال سوم ۳۵ درصد

·  در شروع سال چهارم ۴۵ درصد

·  در شروع سال پنجم به بعد ۶۰ درصد

تخفیف خودروی صفر کیلومتر: شرکت بیمه تعاون برای ماشین‌هایی که حداکثر 6 ماه از تحویل و پلاک آن‌ها گذشته باشد تخفیف خودروی صفرکیلومتر درنظر گرفته است. درصد این تخفیف برای ماشین داخلی ۶۰% و برای ماشین‌ها وارداتی ۷۰% است.

تخفیف خرید نقدی بیمه نامه: تمام بیمه‌شده‌ها اگر بیمه بدنه تعاون را نقدی خریداری کنند، می‌توانند از 10 درصد تخفیف استفاده کنند.

خرید بیمه بدنه تعاون

برای خرید اینترنتی بیمه بدنه از سایت ازکی باید وارد صفحه استعلام قیمت و خرید بیمه بدنه بشوید و  در فرم مربوط به بیمه نامه شامل سال ساخت و نوع کاربری و ارزش روز ماشین و ... را پر کنید. همچنین اطلاعات بیمه ‌نامه بدنه قبلی‌ از شما پرسیده می‌شود و باید درصد تخفیف عدم خسارت قبلی‌‌تان را هم مشخص کنید. یعنی موقع محاسبه قیمت بیمه نامه تخفیف عدم خسارت در بیمه نامه جدید برایتان محاسبه خواهد شد.

البته حتما می‌دانید که برای خرید بیمه بدنه به بازدید بیمه بدنه نیاز است. با خرید آنلاین بیمه بدنه از ازکی، این امکان را دارید تا موقع خرید مشخص کنید که می‌خواهید کارشناس بازدید بیمه بدنه به محل شما اعزام شود یا خودتان ماشین را به یکی از مراکز بازدید بیمه بدنه مشخص‌شده می‌برید.