ازکی
 ازکی

بیمه شخص ثالث پراید

third-party-van-notitle
درباره بیمه شخص ثالث پراید

پراید ابتدا به سفارش فورد در شرکت مزدا ژاپن طراحی شد و بعد شرکت سایپا با کمک قطعه‌سازان بخش خصوصی در ایران نمونه‌های بومی‌شده را به بازار عرضه کرد. دو مدل «صبا» و «نسیم» اولین مدل‌های پراید ساخت داخل بودند و بعد به‌دلیل استقبال از آن مدل‌های بیشتری مثل پراید سایپا ۱۳۲، سایپا ۱۳۱، سایپا ۱۱۱، سایپا ۱۴۱ و حتی وانت پراید (سایپا ۱۵۱) هم ساخته شد. البته از زمستان سال 1389 ساخت ماشین‌ بر پایه پلتفرم پراید متوقف شده و امروز بیشتر از پلتفرم X100 برای ساخت مدل‌های 131 و 132، مدل هاچ بک 111 و مدل لیفت 141 استفاده می‌شود.

برای رانندگی با پراید حتما باید بیمه شخص ثالث پراید با پوشش‌های کافی بخریم. این بیمه برای جبران خسارت‌های ناشی از حوادث و تصادف در خیابان‌ها و جاده‌ها ضروری است. درواقع بیمه شخص ثالث پراید خطرات زیر را تحت پوشش قرار می‌دهد:

 • خسارت‌های جانی اشخاص ثالث شامل فوت، نقص عضو و هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه
 • خسارت مالی اشخاص ثالث از جمله هزینه‌های تعمیر و بازسازی ماشین آسیب‌دیده شخص ثالث، برخورد با اجسام ثابت یا حیوانات
 • خسارت‌های جانی وارد شده به خود راننده پراید

استعلام قیمت بیمه شخص ثالث پراید

هر سال سازمان بیمه مرکزی با توجه به مقدار دیه یک نرخ پایه برای انواع ماشین‌ها مشخص می‌کند. معمولا هم در جدول نرخ پایه بیمه شخص ثالث، ماشین‌ها با توجه به تعداد سیلندر دسته‌بندی می‌شوند.  در سال 1401 نرخ پایه بیمه شخص ثالث 1401 برای پراید کمتر از دیگر ماشین‌های چهارسیلندر (مثل سمند و پژو) و  2700000 تومان است.

البته علاوه بر نرخ پایه معمولا عوامل زیر هم در محاسبه قیمت نهایی بیمه شخص ثالث پراید درنر گرفته می‌شوند:

 • سال ساخت
 • میزان تعهدات مالی بیمه نامه
 • مدت زمان قرارداد بیمه نامه 
 • نوع کاربری ماشین (شخصی یا مسافرکشی)
 • درصد تخفیف عدم خسارت
 • میزان جریمه دیرکرد 
   

در سایت ازکی می‌توانید قیمت بیمه شخص ثالث پراید را به‌صورت اینترنتی استعلام بگیرید. برای محاسبه آنلاین قیمت بیمه شخص ثالث پراید هم باید سال ساخت و نوع کاربری و درصد تخفیف بیمه نامه قبلی را وارد کنید. سپس لیستی از قیمت بیمه نامه ثالث برای پراید موردنظر به شما نشان داده می‌شود و  می‌توانید قیمت بیمه شخص ثالث پراید خود را در شرکت‌های بیمه مختلف با هم مقایسه کنید.

قیمت بیمه شخص ثالث پراید با تخفیف

قیمت ماشین پراید در بازار تقریبا 200 میلیون تومان شده است. این یعنی مبلغی که باید حق بیمه خرید بیمه شخص ثالث آن پرداخت کنیم هم می‌تواند برای خیلی‌ها سنگین باشد. اما تقریبا تمامی شرکت‌های بیمه دو تخفیف برای بیمه شخص ثالث پراید دارند که می‌تواند هزینه نهایی بیمه نامه را پایین بیاورد:

تخفیف عدم خسارت:

برای استفاده از تخفیف عدم خسارت باید در طول مدت قرارداد بیمه نامه، تصادف نکنید و از شرکت بیمه خسارت نگیرید. در این‌صورت در زمان تمدید بیمه نامه براساس تعداد سال‌هایی که از بیمه نامه استفاده نکرده‌اید برایتان درصد تخفیف عدم خسارت محاسبه می‌شود:

 

تخفیف عدم خسارتدرصد تخفیف 
سال اول
سال دوم10٪
سال سوم15٪
سال چهارم20٪
سال پنجم25٪
سال ششم30٪
سال هفتم35٪
سال هشتم40٪
سال نهم45٪
سال دهم50٪
سال یازدهم55٪
سال دوازدهم60٪
سال سیزدهم65٪
سال چهاردهم70٪


 

تخفیف خودرو صفرکیلومتر: 

اگر نهایتا 3 ماه از تاریخ تحویل پراید شما یا پلاک‌کردنش گذشته باشد تخفیف خودرو صفر به آن تعلق می‌گیرد. معمولا تا 5 درصد تخفیف برای خرید بیمه شخص ثالث پراید صفرکیلومتر و کارنکرده محاسبه می‌شود. 

بیمه شخص ثالث پراید قسطی

برای خرید بیمه شخص ثالث پرابد می توانید با مراجعه به ازکی از میان شرکت های مختلف شرایط و قیمت بیمه نامه های مختلف را مقایسه و بیمه شخص ثالث مدنظرتان را خریداری کنید. ازکی همچنین برای پرداخت راحتتر حق بیمه مکان خرید اقساطی بیمه شخص ثالث را برای کاربران خود فراهم کرده است. با پرداخت تنها بخشی از مبلغ بیمه نامه می توانید بیمه شخص ثالث خود را خریداری و بقیه هزینه را بصورت اقساط پرداخت نمایید.

بهترین بیمه شخص ثالث پراید

کاربران ازکی معمولا بهترین بیمه شخص ثالث را به همدیگر معرفی می‌کنند. یعنی براساس مقدار حق بیمه، سقف خسارت پرداختی، پاسخگویی و تعداد شعب نمایندگی و پرداخت خسارت به خدمات بیمه شخص ثالث هر شرکت بیمه امتیازدهی می‌کنند. 

به‌طور کلی یک بیمه شخص ثالث پراید خوب بهتر است سقف تعهدات مالی مناسب و بیشتر از حداقل تعهدات مالی داشته باشد (حداقل تعهدات مالی بیمه ثالث سال 1401 مبلغ 20 میلیون تومان است.)

خرید بیمه شخص ثالث پراید از ازکی        

خرید بیمه شخص ثالث پراید از ازکی آنلاین انجام می‌شود و نیازی به مراجعه حضوری ندارد. برای ثبت سفارش خرید‌ خود باید اطلاعاتی مثل مدل و تیپ پراید و ‌ سال ساخت و نوع کاربری آن را در فرم استعلام و خرید بیمه شخص ثالث در سایت ازکی وارد کنید. قیمت بیمه ثالث برای پراید مورد نظر براساس همین مشخصات و همین‌طور میزان پوشش مالی انتخابی،‌ مدت قرارداد و ... برایتان محاسبه می‌شود. درضمن تخفیف عدم خسارت بیمه نامه قبلی‌تان هم محفوظ خواهد بود.