جاوااسکریپت در مرورگر شما غیر فعال می باشد!

لطفا برای استفاده صحیح از وبسایت ازکی جاوااسکریپت را بر روی مرورگر خود فعال کنید.

آموزش فعال کردن جاوااسکریپت برای مرورگرهای مختلف

بیمه بدنه ایران

شرکت بیمه ایران اولین و تنها بیمه دولتی ایران است. مراکز خدمات این شرکت در انواع رشته‌بیمه‌ها به حدود 4000 شعبه می‌رسدو 12 شعبه نیز در خارج از کشور دارد. این شرکت در زمینه‌های مختلف بیمه فعالیت می‌کند که یکی از این رشته‌بیمه‌ها، بیمه بدنه ایران است. بیمه ایران در زمینه بیمه بدنه رتبه سوم رضایت مشتری را دارد.

مزایای بیمه بدنه ایران

بیمه بدنه ایران تنها بیمه بدنه‌ای است که پوشش کشیده شدن میخ و اشیای مشابه را ارائه می‌دهد. این اتفاقی است که ممکن است به ندرت رخ بدهد اما در صورت رخ دادن، خسارتی که از نظر کاهش ارزش به خودرو وارد می‌شود چشمگیر است. بیمه ایران تنها شرکتی است که در کنار سایر پوشش‌های بیمه بدنه، پوشش کشیده شدن میخ و اشیای مشابه را نیز ارائه می‌دهد که این امر باعث می‌شود تا در صورت وقوع چنین اتفاقی بخشی از افت قیمت خودرو یا هزینه‌های تعمیر جبران شود.

این شرکت دارای شبکه وسیعی از شعب و نمایندگی‌ها در سراسر کشور است و خارج از کشور نیز شعب خدماتی دارد. شرکت بیمه ایران علاوه بر چندین شعبه پرداخت خسارت حضوری بیمه بدنه، دارای یک شعبه پرداخت خسارت سیار بیمه بدنه در تهران است.

بیمه ایران برای خریداران بیمه بدنه این شرکت، امکان خرید اقساطی با اقساط 4 تا 8 ماهه را قرار داده است تا افراد بتوانند راحت‌تر از خدمات بیمه‌ای این شرکت بهره‌مند شوند.

پوشش‌ها و سقف پرداخت بیمه بدنه ایران

پوشش‌های بیمه بدنه ایران به دو گروه پوشش‌های اصلی بیمه بدنه و پوشش‌های فرعی بیمه بدنه تقسیم می‌‍شوند. پوشش‌های اصلی به صورت پایه در تمام بیمه‌نامه‌های بدنه وجود دارند و پوشش‌های اضافی با پرداخت حق‌بیمه اضافه و افزودن الحاقیه به بیمه‌نامه اضافه می‌شوند.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه ایران

 • حادثه: هرگونه خسارتی که در اثر برخورد خودرو با اجسام ثابت یا متحرک، تصادف، سقوط یا واژگونی باشد. آسیب ناشی از برخورد اجزا و محموله خودرو نیز تحت این پوشش است.
 • آتش‌سوزی، صاعقه یا انفجار: خساراتی که در اثر آتش‌سوزی، صاعقه یا انفجار به خودرو یا لوازم یدکی آن وارد شود را شامل می‌شود.
 • سرقت کلی: زمانی که خودرو و لوازم آن به طور کامل به سرقت برود و تا 60 روز پس از سرقت پیدا نشود. آسیب‌های ناشی از اقدام به دزدی تحت پوشش حادثه بیمه بدنه است.
 • خسارات ناشی از انتقال و نجات: خساراتی که طی عملیات نجات یا انتقال خودرو به خودرو وارد شوند.
 • خسارت چرخ و باتری: این پوشش خسارات وارد شده به هر حلقه چرخ (رینگ و لاستیک) و باتری را جبران می‌کند.

پوشش‌های فرعی بیمه بدنه ایران

 • بلایای طبیعی: این پوشش خودرو را برابر حوادث طبیعی همچون سیل، زلزله و ... بیمه می‌کند.
 • رنگ، اسید و مواد شیمیایی: این پوشش خسارات ناشی از پاشیدن اسید، مواد شیمیایی و رنگ روی خودرو را جبران می‌کند.
 • سرقت درجا: در صورت به سرقت رفتن قطعات و لوازم خودرو بدون سرقت کامل، این پوشش خسارات وارد شده را جبران می‌کند. این در صورتی است که قیمت لوازم و قطعات تحت پوشش بیمه از 20% ارزش خودرو بیشتر نباشد.
 • شکست شیشه: این پوشش خسارت شکستن شیشه به تنهایی و خارج از حادثه را جبران می‌کند. (مانند شکستن شیشه در اثر تغییرات دمایی)
 • کشیده‌شدن میخ و اشیای مشابه: بیمه ایران تنها شرکتی است که این پوشش را ارائه می‌دهد. در این پوشش خسارات ناشی از کشیدن میخ و اجسام نوک‌تیز مشابه روی خودرو جبران می‌شود.
 • نوسانات قیمت: با داشتن این پوشش با افزایش و تغییرات قیمت خودرو، در صورت وقوع خسارت ارزش روز خودرو ملاک محاسبات قرار می‌گیرد. (تا 50% افزایش قیمت – بیش از 50% به الحاقیه نیاز دارد)
 • ایاب و ذهاب: در صورتی که به دلیل هر یک از حوادث مورد توافق بیمه‌نامه قادر به استفاده از خودرو نباشید، این پوشش غرامت عدم استفاده را به صورت پرداخت مبلغی روزانه، جبران می‌کند.
 • ترانزیت: با داشتن این پوشش بیمه بدنه خودرو در صورت خروج از کشور هم معتبر خواهد بود و در صورت وقوع حادثه خارج از مرز ایران، شرکت بیمه خسارت را تا حد تعیین شده جبران می‌کند. بیمه بدنه ایران یکی از معدود شرکت‌های ارائه دهنده این پوشش است.
نوع پوششسقف تعهدات
خسارات جزیی (حادثه، آتش‌سوزی و ....)

خسارت اول 90% مبلغ خسارت

خسارت دوم به بعد 80% مبلغ خسارت

خسارات کلی (حادثه، سرقت، آتش‌سوزی و .. – در صورتی که مبلغ خسارت بیش از ۷۵٪ قیمت خودرو باشد)90% مبلغ خسارت
خسارات ناشی از سرقت (کلی و جزیی)80% مبلغ خسارت
سرقت درجا قطعات و لوازم خودرو80% ارزش قطعات
خسارت چرخ و باتریتا 50% ارزش نو
شکست شیشه90% ارزش روز شیشه و هزینه نصب
خسارات ناشی از انتقال و نجاتتا 20% از مبلغ خسارت وارد شده
بلایای طبیعی90% مبلغ خسارت
خسارات پاشیده‌شدن رنگ و مواد اسیدی و شیمیایی90% مبلغ خسارت
کشیده‌شدن میخ و اشیای نوک‌تیز مشابه90% مبلغ خسارت
نوسانات قیمتتا 50% ارزش روز خودرو
پوشش ایاب و ذهاب (عدم استفاده از خودرو در زمان تعمیر)روزانه مبلغ یک‌هزارم ارزش خودرو تا حداکثر 70هزارتومان به مدت 30 روز (با کسر 3 روز فرانشیز)
ترانزیتبا توجه به نوع و میزان خسارت

 

استثناهای بیمه بدنه ایران

برخی از انواع خسارات، خسارات غیرقابل جبران هستند که از تعهدات شرکت بیمه ایران خارج‌اند. این خسارات عبارتند از:

 1. خسارات ناشی از جنگ، اعتصاب، شورش یا تهاجم
 2. خسارات (مستقیم و غیرمستقیم) انفجارهای هسته‌ای
 3. خساراتی که به صورت عمدی توسط بیمه‌گذار، مالک، راننده یا ذی‌نفعان بیمه‌نامه به خودرو وارد شود
 4. خسارت‌های وارد شده به خودرو در اثر تعقیب و گریز نیروی انتظامی (مگر اینکه گریز توسط متصرف غیرقانونی باشد)
 5. خسارات وارد شده در زمان عدم صلاحیت رانندگی، فقدان یا بطلان گواهینامه راننده خودرو در هنگام حادثه (اتمام اعتبار به معنای باطل بودن نیست)
 6. خسارات ناشی از رانندگی حین مصرف مشروبات الکلی، مواد مخدر و روان‌گردان (طبق گزارش نیروی انتظامی)
 7. خسارات ناشی از بکسل کردن وسایل نقلیه دیگر (در صورتی که خودرو مجاز به بکسل نباشد و شرایط و الزامات ایمنی را رعایت نکرده باشد)
 8. خسارت‌های وارد شده به بخش‌های الکتریکی و الکترونیکی خودرو در صورتی‌که به دلیل وجود نقص و خرابی در کارکرد آن‌ها باشد.
 9. خسارات ناشی از حمل بار بیش از حد مجاز

تخفیف‌های بیمه بدنه ایران

شرکت بیمه ایران در هنگام خرید بیمه بدنه ایران تخفیف‌های مختلفی را برای خریداران در نظر گرفته است. این تخفیف‌ها عبارتند از:

 • تخفیف عدم خسارت

در صورت عدم دریافت خسارت از شروع بیمه بدنه تا پایان سال بیمه‌ای، در زمان تمدید بیمه بدنه تخفیف مشخصی در حق‌بیمه پرداختی اعمال می‌شود.

سال بیمهاولدومسومچهارم به بعد
درصد تخفیف25%35%45%60%
 • تخفیف صفرکیلومتر

با این تخفیف به خودروهایی که کمتر از یک‌ماه از ترخیص آن‌ها از کارخانه یا گمرک گذشته است، 20% درصد تخفیف تعلق می‌گیرد.

 • تخفیف نقدی

در صورت خرید بیمه بدنه ایران به صورت نقدی می‌توانید از 10% تخفیف خرید بیمه بدنه استفاده کنید.

 • تخفیف گروهی

در صورتی که بیمه‌گذار قصد بیمه کردن بیش از 100 خودرو را داشته باشد، 20% تخفیف خرید گروهی به بیمه بدنه تعلق می‌گیرد.

 • تخفیف اعضای هیئت‌علمی

اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها و مراکز علمی می‌توانند با ارائه معرفی‌نامه از محل کارشان، برای خرید بیمه بدنه برای یک خودرو از 20% تخفیف استفاده کنند.

 • تخفیف کارکنان صنعت بیمه
 • تخفیف نمایندگان و شعب

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه بدنه ایران

در زمان مراجعه برای دریافت خسارت بیمه بدنه ایران باید مدارک زیر را به همراه داشته باشید تا روند دریافت خسارت به مشکل نخورد:

 • کپی سند مالکیت خودرو
 • اصل و کپی بیمه بدنه
 • اصل و کپی بیمه شخص ثالث
 • اصل و کپی گواهینامه راننده مقصر
 • اصل و کپی کارت ملی بیمه‌گذار، راننده و مالک خودرو
 • اصل فاکتورهای اقلام خریداری‌شده (اقلام مورد نیاز برای تعمیر خودرو)

در برخی از حوادث گزارشات نیروی انتظامی، کروکی و گزارش سلامت خودرو پس از تعمیر نیاز است.

روند دریافت خسارت بیمه بدنه ایران

در ابتدای روند دریافت خسارت نیاز به تشکیل پرونده دارید. برای تشکیل پرونده لازم است به مراکز پرداخت خسارت بیمه بدنه ایران مراجعه کنید و فرم اعلام خسارت دریافت کنید. در این فرم اطلاعات بیمه‌نامه، راننده، بیمه‌گذار و جزئیات وقوع حادثه را وارد می‌کنید. سپس مدارکی که در بالا ذکر شد را به همراه فرم اعلام خسارت برای تشکیل پرونده به مرکز پرداخت خسارت تحویل می‌دهید. کارشناسان مرکز، میزان خسارت وارد شده به خودروی شما را ارزیابی کرده و در صورت قابل پرداخت بودن گزارش خسارت تهیه می‌شود. سپس حواله پرداخت خسارت و فرم مفاصاحساب برای دریافت خسارت به زیان‌دیده تحویل می‌شود.

باید به این نکته توجه داشته باشید که برای دریافت خسارت از بیمه، تا حداکثر 5 روز بعد از حادثه فرصت دارید تا به شعب پرداخت خسارت مراجعه یا توسط مراکز پرداخت خسارت سیار اعلام خسارت کنید. همچنین پس از تعمیر خودرو باید داغی قطعات تعویض شده (قطعات آسیب‌دیده) را به شرکت بیمه تحویل دهید.

استعلام اصالت بیمه بدنه ایران

برای استعلام اصالت بیمه بدنه ایران می‌توانید از سامانه نظارت و هدایت الکترونیکی بیمه (سنهاب) بیمه مرکزی استفاده کنید. در این سامانه به چندین روش مختلف می‌توان اصالت بیمه بدنه ایران را استعلام کرد:

 • استعلام اصالت بیمه‌نامه با کد یکتا
 • استعلام اصالت بیمه‌نامه با کد VIN
 • استعلام اصالت بیمه‌نامه با شماره بیمه‌نامه
 • استعلام اصالت بیمه‌نامه از طریق پیامک

خرید آنلاین و استعلام بیمه بدنه ایران

برای خرید آنلاین و استعلام بیمه بدنه ایران می‌توانید از طریق سایت ازکی اقدام کنید. با ورود به بخش بیمه بدنه در سایت، می‌توانید اطلاعات مورد نیاز مانند مدل خودرو، سال ساخت، تخفیف‌های بیمه بدنه و شخص ثالث و .. را وارد کنید تا نتیجه استعلام بیمه بدنه ایران برایتان نمایش‌داده شود. همچنین می‌توانید با انتخاب پوشش‌های اضافه خودرو را در برابر حوادث و شرایط مختلف بیمه کنید.

کارشناسان ما در ازکی در تمامی مراحل خرید و استعلام بیمه بدنه ایران آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه بیمه بدنه و پوشش‌های آن هستند و می‌توانید با تماس با شرکت و یا ثبت درخواست مشاوره، سوالات خود را از کارشناسان ازکی بپرسید.

دریافت آنلاین بیمه
بیمه بدنه ایران
یا
نیاز به مشاوره دارید؟
021-54864
;